IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

aaandrejka
19. bře 2007

lalupa, ja som okrem toho 5-minutoveho denneho ritualnu ani netusila, ze stimulujem 🙂 cize, na mna stimulacia nemala ziaden dopad, ci uz fyzicky alebo psychicky... kazda zena to nesie inac... ale citala som, ze treba hodne pit, kvoli tomu, aby si nechytila hyperstimulacny syndrom..niektore zdroje uvadzaju az 4litre denne, ja osm si vystacila aj s dvoma (mala som sice mierny hypersitmulak, ale prejavil sa len poriadne zvacsenymi vajecnikmi a to sa nijako nelieci a do 5. mesiaca sa vajecniky dostamu do povodnej velkosti)... ale na tomto fore su aj baby, ktore mali hyperstimulak aj s tahanim vody z brucha, takze ti urcite napisu, ale neboj, vsetko sa da zniest v tuzbe po babatku 🙂

janesm
autor
19. bře 2007

Ahoj zlatíčka!!!! 😉
Koukám že je nás tu čím dál více a hlavně více odvážných co jdou do IVF.Moc Vám přeji aby jste touto procedurou prošly bez problémů,v pohodě a hlavně aby jste měly pozitivní výsledky!!! 🙂
Vava,Culinka,Andrejka jak se Vám daří doufám že jste vpohodě!!! Mě zítra čekají NT testy doufám že dopadnou dobře. Jinak problémy co jsem měla od začátku pomalu ustávají ale nechtěla bych to zakřiknout protože to už tak vypadalo několikrát a vždy to začalo nanovo.Každopádně už nekrvácím ani skoro nešpiním jen nepatrně...Minulý týden jsem asi po 3 týdnech ležení a nic nedělání vstala a vychutnala si krásnou jarní procházku od té doby se procházkuji káždý den ale nepřeháním,vždy z procházky hned zalehnu.Pomalu se dostávám i do domácích prací ale ty také kombinuji s ležením,ve čtvrtek jdu do poradny takraděj počkám na ortel zitřejších testů a poradny,doufám že to bude v naprostém pořádku.
Mějte se překrásně a všem držím pěsti plné štěstí!!!! 😉

aaandrejka
20. bře 2007

ahoj janesm, neboj, vsetko bude ok! ;) super, ze oddychujes, chranis babatko 🙂

ja som bola vcera v poradni, pribrala som uz 7 kg (!) ..lekar chcel pocuvat babatko na sone, ale to sa tak mrvilo a kopkalo, ze sme akurat poculi, ako busi do mojho brucha 🙂 az po 3 minutach sa mu konecne podarilo namerat pulz 🙂

mayka
20. bře 2007

Kocky,
naco vsetko je dobra provera? A kolko sa za nu doplaca?

janesm
autor
20. bře 2007

Ahoj!!! 😉
Nt testy dopadly dobře!!!Riziko vvv je 1:24 000,miminko má 6cm,je čiloučké,viděly jsme všechny detaily no byla to nádhera a hlavně jsem si oddychla!!! Vše odpovídá 12+3tt,tak doufám že ted už to musí být jen a jen v pořádku!!!
aaandrejka - tak to je úžasné že je vše v pořádku,hrozně to letí nečekala jsem že jsi už 23tt,tak to já jsem v půlce co Ty... 🙂 drž se a opatruj se!!!!
mayka - provera je hlavně na upravení cyklu a na podporu ovulace.S doplatkem už nevím jak to je ale myslím že v ČR je plně hrazena pojištovnou nebo se doplácí jen malá částka.

aaandrejka
20. bře 2007

mayka, za proveru nic nedoplacas:
http://www.edusan.sk/kat_liekov/ (daj si vyhladat provera a uvidis ceny + mozes si kuknut pribalovy letak lieku)

janesm, to je skvele, tesim sa s tebou, ze babo sa ma k svetu 🙂

janesm
autor
22. bře 2007

Ahoj holky!!!! Naše štastná trojko jak se daří nic o Vás nevím!!!!! 😉

lia
22. bře 2007

ahojte,
mozem sa vas opytat kolko ste si dali vlozit embryi??

aaandrejka
22. bře 2007

ahoj janesm, ja nemam nic nove, len priberam a chytila ma hrozne zrutska nalada!!! v jendom kuse do seba nieco ladujem, raz sladke, potom slane, potom kysle..no, hruuuza 🙂

lia, ja som mala dve, obe sa uchytili, neskor sa jedno prestalo vyvijat

lia
23. bře 2007

aj ja sa priklanam viac k dvom ,aj ked sa toho troska bojim 😅 ,ci to zvladnem,ale lepsie dvojicky ako ziadne deti.
kedy sa ti prestal vyvijat??

aaandrejka
23. bře 2007

lia, mne lekar hovoril, ze po ivf s dvoma embryami je velmi vysoke percento syndromu "miznuceho" dvojcata, vraj az 30%... mne sa prestalo vyvijat dost neskoro, srdiecko mu uz nebilo v 12tt a cca 3 tyzdne predtym uz lekar naznacoval, ze je nejake mensie

sisulik
23. bře 2007

lia..ja dve, chytilo sa len jedno...

andrejka...ja uz cely mesiac vkuse mam chut na sladke..a to najma na studenstku pecat..pri malej som sladke ani nemohla vidiet a to ani teraz....len ten mesiac..hehe..hrozne..myslela som ze urcite za ten mesiac som pribrala toho najviac, ale vcera v poradni mi ukazalo len +2 za mesiac..hehe...

janesm
autor
23. bře 2007

aaandrejka 🙂 jsem ráda že aspoň Ty tu jsi,vlastně jsme štastná čtverka nebo vlastně přibila k nám sisulik takže pětka!!!!!! Je to úžasné jak se rozrůstáme!!!! 🙂
No a ty chutě ty mám posledních 14 dní stále,pořád jím a jím když mám hlad trvá mě než se dojím tak jím a jím až se nechutně přežeru a je mě těžko.....bříško pomalu nenápadně roste dikonce mám navíc 4 kg ale s tím že jsem 3 kg v začátku shodila,vrátily se mě i s jedním navíc.Je to ale úžasné mám tu výsledky Nt testů ,problémy zdá se ustaly a je mě fajn!!!!! Nikdy jsem tak dlouho těhotná nebyla a ted cítím jak mě roste bříško,snad je vše zlé za mnou!!!!!!

aaandrejka
23. bře 2007

janesm, urcite to najhorsie uz mas za sebou, teraz pridu take "oddychovejsie" tyzdne 🙂 super, ze si bola na kombinovanom teste, to clovek ukludni 🙂

sisulik, ja ani nie tak na sladkosti, ale: rano zjem nieco slane, za tym mam chut automaticky na sladke.. potom si dam sladke a o chvilku uz by som nieco slane..a takto to striedam cely den... ;) prave som dojedla jeden balicek diskito a uz ma napada, ze po obede ostala na panvici este jedna fasirka ;))

lia
23. bře 2007

dakujem babulky,povzbudili ste ma ,ideme do toho 😵 😀

inak,ked sme pri tej chuti,ja mam chut na vsetko a to nie som este tehu 😅 .som zvedava ako to bude potom 🙄 ,ale neva,hlavne ze budeme mat nase vytuzene babenko 🙂

aaandrejka
23. bře 2007

lia, dobre je uz pocas stimulacie, alebo mozno aj kusok skor, zacat brat vitaminy pre buduce mamicky 🙂 ja vrele odporucam Calibrum BabyPlan

lia
24. bře 2007

ok,dakujem,zacnem.mam aj kyselinu listovu??mam ju doma

aaandrejka
24. bře 2007

to calibrum jej obsahuje dost, ja som nebrala, niektore zeny beru este k tomu aj kyselinu listovu 🙂

janesm
autor
24. bře 2007

Ahoj lia,aaandrejka
já jsem brala Calibrum babyplan před IVf,po něm i na začítku těhotenství ale zjistila jsem že mě způsobuje průjem a nadýmání.... vysadila jsem ho a beru GSMamavit a jsem bez problémů.Cenově se to pohybuje skoro stejně a je i větší balení to bude asi výhodnější....Kyselinu listovou občas vezmu také ale ne moc často. 😉

helka1
24. bře 2007

janesm, myslim, ze branie kyseliny listovej uz v tvojom pripade nema zmysel, dietatku sa v 1 trimestri vsetko vyvyja a vtedy treba brat tu kys.listovu, ale v 2 a 3 trimestri uz len "rastie" a to uz kys.listova nic neovplyvni 😉
Takze kys.listovu treba brat ked sa chystame otehotniet a v 1 trimestri 🙂

aaandrejka
24. bře 2007

janesm, kazdemu asi robi dobre nieco ine 🙂 je vela pripravkov, mne sadlo calibrum 🙂 takze lia, popozeraj viac druhov a vyber si, co ti bude vyhovovat ;)

lia
25. bře 2007

ja uz som brala calibrum a tiez ma to zduvalo,preto som to prestala brat.tak kuknem zajtra nieco ine.
vy ste tu tusim vsetky tehulky 😵 ,dufam,ze sa k vam coskoro pridam aj ked mam iny protokol.

janesm
autor
25. bře 2007

Ahoj ila,
zkus ten GSMamavitmyslím že je dobrý hodně známích mě ho doporočovalo.
Už aby to bylo a byla jsi těhulka s nám!!!! Moc držím pěstičky!!!

vava
25. bře 2007

Ahojte kamosky 🙂
Tak Vas vsetky zdravim! Dlho som tu nebola a pozeram, ze sa to tu nejako rozbehlo a pribudli aj dalsie clenky 🙂 Dufam, ze sa coskoro k nam pridaju.

U mna nie je nic nove, len mi brusko akosi vyhuplo, takze to je uz na mne vidiet aj na prvy pohlad 🙂 Ale ja som na to pysna, takze je to v pohode. Citim sa velmi dobre, nebyva mi vobec zle, len ma akosi hlava pobolieva. Ale tesim sa zo slniecka a z toho, ze mozem teraz zjest a urobit cokolvek a nema to ziadne nasledky 🙂 Teda aspon dufam .....
Bola som aj na AFP testoch, len este nemam vysledky. Na poslednom sone - pred tyzdnom, malo babo uz 16cm. O dva tyzdne planujem ist na 3D, len este neviem kam. Potom Vam podam urcite info !
Prajem Vam krasny zvysok vikendu a drzte sa!!!!

Vava

vava
25. bře 2007

Lia, nam tiez doporucovali dva, vzhladom na uspesnost a aj moj vek 🙂, ale my sme sa rozhodli pre jedno. A vyslo to na prvy krat a s jednym ! Tak sa velmi tesime 🙂

janesm
autor
25. bře 2007

vava
tak to je super že se vám s miminkem tak daří!!!! 😉
Bereš ještě Utrogestan nebo Ti ho vysadily??? Ty AFP testy jsou co nějak to neznám??? Já dobírám 2 na noc a mám poslední plato asi do středy.Dnes jsem trošku začala špinit ale snad to je jen jednorázově....
Opatruj se a užívej si bříška!!!!!! Mě už se také pomalu zvětšuje.... 🙂

lia
25. bře 2007

dakujem babulky,hadam budem tehulka 🙂
boli ste na nejakych testoch pred oplodnenim??kamoska mi o nejakych hovorila,ze sa na ne dlho caka,ale neviem ako sa volaju 😖 .

aaandrejka
26. bře 2007

janesm, tie AFP testy sa robia hlavne zenam, ktore nepodstupili kombinovany test prveho trimestra (napr. na lsovensku sa tento test takmer nerobi) a ich vysledky su vlastne take iste ako u toho kombinovaneho, akurat, ze su neskor 🙂

janesm
autor
26. bře 2007

aaandrejka
díky moc za poučení!!! 😉
Já dnes odpočívám doma včera jsem zase začala do hněda špinit.... ☹ Volala jsem doktorce a mám se obrnět trpělivostí někdy to bohužel tak zlobí,prý až do 20tt než se uchytí placenta...Tak jsem trpělivá ale bojím se...

ice.tinka
26. bře 2007

Ahojinky ....tak koukám že všem se daří dobře ...MAMINY 😉
Janesm ...ty vydrž ničeho neboj ted už je drobek veliký a síly má koukám dost neboj drží se zuby nehtíky 😀 😀 Moje sestřenice krvácela až do porodu jen ten strach pořád ..ten ji deptal!!! pak ji zase tak přirostla placenta že se ji po porodu nechtěla pustit!!!!!Ale všechno dopadlo dobře a už má 4letého klučinu!!!!!Co se týče vitamínu tak mi doktor v praze říkal že pokud nedržím nějakou dietu atd tak mám vitamínu dost že to jen spolknu pusou a vyjde to spodem 😀 😀 Ale že prý kyselina listová je super i před otěhotněním a potom je duležitá v prvním trimestru pro miminko!!!!Takže tu brát!!!!!
Co se týče mě tak mě do té studie vzali !!!!!! 😎 Prošla jsem těmi přísnými podmínkami pro přijetí....mám přijet další menstruaci na stimulaci tak uvidíme jestli z toho bude holčička nebo chlapeček nebo obojí 😀 😀 😝 😅

Zatím papapa a užívejte v klidu!!!!!