IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

lia
16. dub 2007

musis byt v pohode,ved si sa na to tolko tesila,ze budes cakat svoje dietatko a uz si tak blizko,viem,ze je to ako naschval aj s tym umrtim,ale to nezmenime,ale zas ena druhej strane,odisiel niekto stary a chory a nemiesto babicky dojde malnke krasne dieta 😉 .hlavu hore a drz sa,nemozes sa teraz vzdat 😉

tindra
16. dub 2007

Ahoj holky,už delší dobu si tu o vás čtu,ale ještě sem se nepřihlásila.no až teď.já jdu na odběr vajíček ve čtvrtek, zítra mi manžel bude pichat Pregnyl, doufám, že to zvládne,pichá mi dekapeptyl celou dobu, to sem sama nezvládla.tak sem napiště,jaký to bylo 😉 .já se už těším jak budou pryč, mám jich na jedné straně 11 a na druhé 5, je to hrozný břicho, v práci už nemůžu sedět v riflách, musím mít volný kalhoty, no už se těším jak tam budou ty dvě miminka, to bude jiná 🙂 . držte se, držím vám palečky.

marky4
16. dub 2007

ahoj tindro, vím co prožíváš, máme to podobný. My jsme pregnyl pichali včera. Manžel to zvládnul....takže neboj, že by to ten tvůj nezvádl.
Já mám dneska ještě větší břicho než před pregnylem. 😉 takže už se těším až budou vajíčka odpolodňována. doufám, že se zadaří.... a bude vše v poho.

tindra
16. dub 2007

ještě jsem se vás chtěla zeptat, jestli chodíte někam cvičit, nebo je to nevhodné, já doteď chodila na spinning,zdá se že to mým vajíčkám prospělo, nemusím si vůbec prodlužovat dobu injekcí, ale teď už si připadnu jako nosnice, tak nevím,abych jim nezarazila růst.Prosím, jestli máte někdo zkušenost, tak mi to písnite.Hezký večer.

veva55
17. dub 2007

Aj ja by som rada vedela, co sa moze cvicit po transfere embrya. Je mi jasne, ze aerobic vynecham, ale napr. take bicyklovanie alebo korculovanie by mi podla mna neuskodilo. Pravdu povediac, ja planujem po transfere 3-4 dni len tak opatrne-chodza (prechadzky) no a potom ten bicyklik alebo korculky.

lia
17. dub 2007

to by aj mna zaujimalo,ale ja asi vydrzim az dokonca bez aktivit,nechodila som teraz cvicit,cize nic sa nezmeni,chodim na dlhe prechadzky so psom,tak pritom aj ostanem.

veva55
17. dub 2007

Ja praveze cvicit chodim, neviem si ani predstavit, ze by som musela 2 tyzdne kvarglit doma. Ale ked mi doki povie, ze mam akekolvek sportove aktivity vynechat, samozrejme posluchnem. Tiez mam psa, takze budeme chodit spolu na dlhe prechadzky. I ked musim povedat, ze niekedy je vencenie mojho psa nebezpecnejsie ako ten aerobic. Je to koker,ale ma taku silu, ze ked som napr. zamyslena a on sa rozbehne za nejakym vrabcom alebo holubom, tak normale lietam v ruke s voditkom. Vcera sa takto rozbehol za chudacikom holubkom, bola som akurat zamyslena, a v tom so mnou tak trhlo, az som skoncila v kmeni stromu 😀

aaandrejka
17. dub 2007

veva, ja som sice necvicila nikdy, ale na druhy den po transfere som povysavala v celom dome a sadila som si kvietky do sklaky ;) so psom na prechadzky osm radsej nechodila, pretoze take 40-kg hebedo dokaze riadne trhnut (najma ak je nevyhcovane, ako ten nas) a toho som sa dost bala...s nim nechodim ani teraz ;) ale normalne veci robit mozes :0 vcera prave som v nejakom starsom materskom casopise citala, ze bicyklovanie je vhodne aj pre nastavajuce mamicky 🙂 skus vsak cvicenie vynechat aspon do doby, kym sa embrya neuhniezdia (cca 6-9 dni po oplodneni), dovtedy si radsej vystac s prechadzkami a beznymi odmacimi pracami ;)

tindra
17. dub 2007

Ahoj veva, no výraz kvarglit mě opravdu rozesmál 😀 .CHvilku mi trvalo, než sem to přeložila.Jestli bych se neměla hýbat, to abych si taky pořídila nějakýho tvora na venčení,ale psík by u nás nevydržel, jsme celý dny v práci. U nás by se dařilo asi jen rybičkám,ale s těma by bylo těžké se vycházet.Už se nemůžu dočkat, jak sem holky napíšou, jak se cítí po odběru vajíček, začínám být trošku nervózní 😕 .

veva55
17. dub 2007

andy, mas pravdu, prvych 9 dni budem len robit prechadzky, bud so psom, alebo kocikovat moje mesacne krstniatko. Istota je istota, i ked vsetci vravia, ze ked sa embryo ma uchytit, tak sa uchyti. Ozaj, nejak to tu uz neviem odsledovat, ty si uz tehula?
Tindra, nejak ma nenapadol lepsi vyraz 😀 U nas sa hovori kockam, ktore su lenive niekam ist, alebo niekam sportovat, ze su kvargle 😀

aaandrejka
17. dub 2007

veva, ja uz som ;) pri mojom inde vidis: 2d, 27tt 🙂 t.j. mam uz dve deti a tretie je na ceste, som v 27 tyzdni tehotenstva🙂 a ked podrzis kurzor na mojej fotke, uvidis aj blizsie info;)
inac, s tym embryom je to pravda - zas nemozme zo svojich deti vychovavat od zaciatku nejakych nedotknutelnych mumacikov 🙂 nech sa aj oni kusok popasuju ;) ale zas prehanat netreba, aposn spociatku nie 🙂

culinka
17. dub 2007

Ahojte vsetky,

baby tehulky,
chcem sa vas opytat,uz pribl.10 dni chodim ako v mrakotach,stale by som len spala,pomaly nevnimam okolie.mali ste to daktora??z coho to je? 😉

Inak je to ok,nevolnosti presli,drobec kope ako o zivot. 🙂

marky4
17. dub 2007

ahojte

tak odběr vajíček dnes proběhl. Podařilo se získat 8 oocytů. Měla jsem z toho obavy, ale vše proběhlo v pořádku. Břicho mě ještě trochu pobolívá, ale dá se to. 😉

ellin
17. dub 2007

ahojte
dnesny odber vajicok bol celkom v pohode,mala som ale len 5 vajicok z toho sa asi oplodnia len 4. Mohlo ich byt aj viac - ale doktor bol milý a spokojný aj s tým ze sa nam podarilo aspon tolko. Zajtra mam volat kolko sa oplodnilo a ako pokracuju. Po odbere ma trochu pobolievalo brucho, ale teraz je to v pohode. Od dnesneho vecera si mam vkladat Utregostan. Stale myslim na to ,že ako sa skamaratia moje vajicka so spermiami - dufam ze dobre.

tindra
17. dub 2007

čauky,
gratuluju, že to proběhlo dobře a teď se už pěkně někde dělají vaše dětičky.ještě včera sem byla plná elánu a optimismu,ale jak se to blíží, tak se nějak bojím.manžel je ještě v práci,tak doufám,že dojede včas, že nebudu muset letět na pohotovost s Pregnylem,nebo si pichnout sama, to bych asi nezvládla.no a po té anestezii vám nic nebylo?prostě se člověk probudí a je to?vím že se ptám jak hloupá,ale to bude těma nervičkama.
Andrejka a Culinka, můžu se zeptat jestli jste si nechali vložit zpět dvě vajíčka?Teda pokud to není moc osobní.

lia
17. dub 2007

ahojte umelinky 🙂
ellin,ked ti oplodnia 4 vajicka,kolko si das zaviest?? 😕 est etomu moc nechapem a neviete mi povedat co su oocity??moj manzel mal naposledy dobry spermiogram,ked bude mat aj teraz ,mam si aj tak dat zmrazit?? 😅 😨
inak,ja nemam Nelly na voditku,ona ide pre mna,takze mi nic nehrozi 🙂 .

albertova
17. dub 2007

ahojte kočky, ako??? ja nič moc... ☹ ☹ ☹

ellin
17. dub 2007

tindra,nemusis sa nicoho obavat - cele to trva 10-15 minut, napichnu ti zilku daju anestezu, o chvilku uz spis a potom sa prebudis a si trochu ospala - aspon ja som to tak cítila,potom som si tam este polezala asi hodinku a uz som bola v pohode.
Doktor mi radil vlozit dve - teda ak sa dobre oplodnia. Ale konecne rozhodnutie je na Tebe s partnerom.

veva55
18. dub 2007

Lius, oocyt je vlastne vajicko.
No a ty si chces dat zmrazit manzelove spermie? Myslela som, ze zmrazit sa daju len embrya. Ja si urcite zvysne embrya dam zmrazit, keby nevysiel nas prvy pokus, pri druhom uz nebudem musiet stimulovat tymi hnusnymi hormonmi.
Ozaj, nezvysil niekomu PUREGON? Uz som sa to v jednej teme pytala, ale pre istotu aj tu. Dakujem.
Inac ja si dam zaviest tiez 2 embrya.

aaandrejka
18. dub 2007

culinka, netusim, nie je to nahodou vtedy, ked dlhsie lezis na chrbate? lebo babatko ma uz svoju hmotnost a ked dlho tlaci na nervy a zily, tak mozes az upadnut do mdlob..

oocyty to su tie obaly, v ktorych su vajicka, pri OPU odoberaju oocyty a v niektorych sa aj nemusia vajicka nachadzat... taktiez, co sa tyka oplodnenia, ak sa aj oplodni x vajicok, tak niektore mozu zastat vo vyvoji.. preto sa postupuje podla toho, akolko vajicok sa oplodni a akej su kvality embrya (ten prvotny vyvoj je velmi rychlo, takze embryolog odkaze zhruba posudit, ci dane embryo ma sancu vyvijat sa dalej v skumavke)... ak je sanca, ze preziju viac dni, lekar odporuci predlzenu kultivaciu (=embrya su v miske viac ako 2 dni), pri tej byva vacsia sanca, ze sa uchytia... ak nemaju dostatocnu kvalitu, tak sa radsej vkladaju do maternice hned (t.j. cca o 48 hodin)
napr. z nasich 7 embryi (odber bol v pondelok) do paitku prezili 4, poznam babu, ktorej odobrali 10 vajicok, vsetky sa oplodnili, ale do 5 dni prezili len dve

najvacsia sanca na uchytenie je vraj vtedy, ked si das vlozit dve embrya... tu je uspech cca 40-60% (aspon v mojom CARe), z tych uspesnych je len 30% pripadov, ze sa chytia obe, vacsinou sa z tych dvoch chyti len jedno

veva55
18. dub 2007

Andy a ja som si myslela ze obaly, v ktorych lezi vajicko sa volaju folikuly. Aspon tak mi to vysvetlil doktor, ze vajicko sa nachadza vo folikule (samozrejme nie vzdy, niekedy je folikul prazdy) a ze ked ten folikul/obal vajicka praskne, tak vtedy dochadza k ovulke, resp. k uvolneniu vajicka. Tak teraz som zmatena, takze oocyt nie je vajicko?

veva55
18. dub 2007

Ozaj a to je naozaj uspesnost 40-60% v pripade ze sa vkladaju 2 embrya? Ja si planujem dat vlozit tiez 2. A do ktoreho centra si chodila?

lia
18. dub 2007

myslela som embrya vevi 🙂 .
aj ja si dam dve embryjka vlozit,uz som rozhodnuta,radsej dve ako ziadne 🙂 .
inak vevi,aj mne povedala sestricka ,ze nas to caka asi zaciatkom maja,tak mozno budeme spolu cakat 😉

ellin
19. dub 2007

Ahojte snazilky, tak z mojich vajicok sa podarilo oplodnit len dve - a dnes mi povedali ze uz je len jedno dobre. Tak som sa rozhodla ze ak zajtra rano bude aspon to jedno embryo dobre tak si ho dam vlozit hned zajtra - bude to na 3 den po odbere. Nebudem cakat na predlzenu kultivaciu. Pevne dufam ze do zajtra na mna pocka, stale nanho myslím.

aaandrejka
19. dub 2007

veva, mozno mas aj pravdu, ja som to od mojho lekara takto pohcopila, ale nikam som si to nezapisovala a pri mojej tehotenskej roztrzitosti (odkedy som tehotna, mam pocit, ze mi klesa iq a vobec, sustredenost) som sa mohla spliest 🙂

v "nasom" centre je uspesnost taka, aspon mi ukazoval tabulku lekar.. je to male centrum, Gyncare, v kosiciach, je tam len jeden lekar + 1 embryolog + 1 anesteziolog..ale tento lekar robil IVFka este za cias socializmu.. proste, je klasa ;)
lia, pokial este nemas deti a chces ich mat, lepsie je mat dve naraz ako absolvovat ivf 2x ;) a nakoniec, prvych par mesiacov sa potrapis, ale potom bude usper, ked sa uz budu spolu hrat 🙂

ellin, drzim ti velmi prsty, nech to jedno embryjko pekne caka a potom nech sa v tebe pekne uhniezdi!

pappo
19. dub 2007

baby asi ma caka IVF boli ste potom doma po zakroku alebo ste sli hned do prace?

lia
19. dub 2007

pappo,mna to este len caka za par dni a ja ostanem doma 😵
aaaandusik,nemame este dieta a presne tak rozmyslam aj ja,budem na zaciatku sice asi trosku nezabehnuta,ale potom si myslim,ze bude velmi veselo a my sa uz na to veeelmi tesime 😵 .uz aby to tu bolo 🙂 .

helka1
19. dub 2007

Len na objasnenie folikuly dozrievaju kazdy mesiac a vidno ich na sone to su tie tmave "machulky", ked prasknu, je v nich vajicko t.j. oocyt 😉

tindra
19. dub 2007

elin,držím palce, uřčitě na tebe mimíšek počká 😉

aaandrejka
20. dub 2007

helka, dik, ty si v obraze, sorry ,ze som vas tu niektorte poplietla 🙂 helka, nevies este, co to bude?

pappo, zavisi od prace, pokial robis nejaku kancelarsku robotu, nemusis ostavat na pn