IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

janesm
autor
28. lis 2006

Ahoj kolegynky 🙂 🙂
VAVA tak to je super sna do budeš i nadále zvládat tak pohodově, 🙂 🙂 Já stále čekám na MS měla jsem je mít u víkendu a stále nic jsu 28DC.Mám obavy co se tam děje.... ☹ Můžu být těhotná přirozeně,když mám neprůchodné vejcovody??? Ono po té laparce je možné všechno ale ty injekce a vše k tomu by nebylo dobré že.Já si asi PN také nechám napsat v nejbližší době nejsem moc fit,každopádně uvidím jak to půjde dál??? S kým komunikuješ v Heliosu jen i IVF koordinátorkou nebo i s doktorkou tu PN Ti chtěl napsát kdo???Puregon pícáš také sama??
CULINKA 🙂 🙂 - neboj také to zvládneš na tom píchání opravdu nic není,viděla jsem to zbytečně černě.Já si to píchám dopoledne kolem 10hod,také mě řekly že by bylo lepší se píchat dopoledne ale můžu i večer jen jim to pak říct.Nevím proč asi na tom čase záleží. 😉
Hokly moje zlaty jak se jinak cítíte??? Já se nemůžu dotknout ani prsou mám pocit že tam mám zašité kamení 🙂 a břicho mám také pěkně nafouklé jak balónek 😉 😉

janesm
autor
28. lis 2006

IVAT 🙂
moc a moc gratuluji jsi hodná že jsi na nás nezapoměla.Který DC Ti odebíraly vajíčka??? Teď už jsi zavodou bude to jen dobré,držím pěstičky!!!!! 🙂

culinka
29. lis 2006

janesm,

Ahojky,

ja som zatial ok,aj ked mam takisto citlive prsia,a vobec nemam chut na sex. 😒 Mate to tiez niektora? Chlalabohu,manzel to uplne chape,je strasne zlaty.som zvedava na piatok rano,ako budem znasat tie injekcie. 🙂
My sa ku vsrtkemu este aj stahujeme lebo nam idu prerabat byt,ale aspon nemyslim na toto tak intenzivne.
Pytala si sa,ci mozes byt tehotna aj ked mas nepriechodne vajcovody,ja si myslim,ze asi nie,ale vsetko je mozne,aj ked lieky ktore prave uzivame su ozaj nie dobre pre plod.Ja mam na tom instruktaznom papieri napisane,ze MS by mala prist najneskor 32 den cyklu,takze sa neboj,urcite (ak nie si tehotna) pride. 🙂
Drzim palce. 🙂

vava
29. lis 2006

Ahojte !
Baby, mne sa nic take nedeje, bolia ma akurat tak krize. Inak je vsetko OK. Az sa mi to zda cudne. Janesm, ja si tiez myslim, ze nemozes byt tehotna. Urcite sa neboj, MS pride. Este si v limite, tak ziadna panika 🙂
Ja som si este nedala vypisat PN, idem v piatok, takze az potom - vypise mi ju lekar. Komunikujem aj s lekarom, aj s koordinatorkou. Oni su tam velmi prijemni. Naozaj. Vcera som si dala druhy Puregon, na bruchu uz mam sem tam aj modrinu, ale naozaj sa citim celkom v pohode. Zajtra uz koncim v praci, ale pokracujem doma 🙂 No a uz sa mienim iba vyvalovat ...Drzim vsetkym palce !!! moc ! papa

culinka
29. lis 2006

vava,

drz sa,ja sa citim ok,az nato,ze mam daco bud s mocovym mechurom,alebo najaku vag.infekciu,takze budem musiet ist aj ku obvodnemu gyn.,ktory este nevie,ze podstupujem UO. 😖

ivat
29. lis 2006

culinka, janesm dakujem vam, ste zlate, drzim vam velmi palce aby to vyslo aj vam 🙂
culinka - podstupila som ivf - metodu icsi, a predlzenu kultivaciu, v podstate sme chceli vsetko co by nam zvysilo uspesnost a nastastie sa to aj podarilo 😉
Tiez som brala proveru, decapeptyl a potom gonal, mala som nafuknute brucho, bolesti, tie iste priznaky ako opisujete vy. navyse som mala mierny hyperst.syndrom, tvorila sa mi v bruchu voda a dvakrat mi ju museli odsavat. Bolo to dost neprijemne a bolestive, ale zvladla som. Musite vela pit, asi 3- 4 litre denne aby ste nemali nic podobne.
Ja som dostala MS na 31 den, o tri dni som si zacala pichat gonal, a odvtedy sa vlastne zacal ratat novy cyklus - umely. Vajicka mi odoberali na 13 den tohto cyklu, vkladali o 5 dni neskor dve embrijka a o 13 dni som isla na tehu test, ktory mi potvrdil ze sa jedno embrijko ujalo. Na pn ma vypisali dva dni pred odberom vajicok, mala som hrozne napuchnute brucho, zle sa mi sedelo, a dost som mala aj bolesti. Som stale na pn, a uzivam si pohodu.
Ja som si injkekcie pichala vecer, bolo to pohodlnejsie, tie posledne uz dost boleli, a vraj to moze skreslit vysledky krvi, ked sa picha rano, ale to len niekto spominal.
Janesm neboj, tie injekcie hravo zvladnes, skus to vecer, ked uz mas pohodu a mozes zaliest do postele. Pichaj si to blizko pupka, tam to najmenej boli, jeden den do jednej strany a potom do druhej.
Neboj, vsetky to zvladnete, drzim vam palce a zelam tiez take stastie ako stretlo aj mna 🙂 🙂
drzte sa 😉 😉

vava
29. lis 2006

Ahoj Ivat,

to je super - dik za detailny popis. No, ja sa desim, ze to bude horsie. Hned, ako si napisala o tej vode, som si sla urobit cas 🙂 Je pravda, ze na to pitie zabudam.... Ja si to tiez picham najblizsie k pupku, ani som o tom nevedela,ze to je tam najmenej bolestive...
Gratulujem ti, ze ti to vyslo ! Je to super !!!Ty si tiez chodila do Heliosu ? A to, ze ste si dali predlzenu kultivaciu a icsi, to Vam poradil aj embryolog alebo ste sa len vy rozhodovali? Lebo nam povedali,ze to vsetko sa rozhodne az po porade s embryologom...No, ved uvidime...
Zaujimave, ze si si zacala pichat gonal az o tri dni, ja som si musela zacat pichat puregon hned na druhy den ako som dostala MS. Takze musim vydrzat este aspon nejakych 10 dni...
Drzim ti palce, aby bolo vsetko OK a oddychuj...Papa

culinka
29. lis 2006

Ahojky spolubojovnicky,

ivat,
dakujem za detailny popis.Mne v heliose povedali,najlepsie pichat rano,tak aj chcem pichat rano.Vcera som volala kvoli vysledkom Wash testu,tak aj my budeme mat metodu ICSI,a urcite ak to bude mozne,teda ak bude dost vajicok,by som chcela predlzenu kultivaciu,vtedy su embryjka prave v tom najlepsom stadiu aby sa mohli uchytit.
Prajem krasne tehotenstvo,a nam trom a vlastne vsetkym co postupuju to co my,vela stastia. 🙂

janesm
autor
29. lis 2006

CULINKA, VAVA ahoj 🙂 jsem relativně vpohodě jen ta únava!!!! Ms už se chystá zítra ji mám jasnou 😉jsem dnes 29DC, tak v pátek chvátám na odběry...no a pak uvidím co dále a kdy mě čekají další injekce budu píchat FOSTIMON ten se píchá do svalu takže budu muset někam docházet ☹ .Mám obavy z toho hyperst. syndromu 😒 😒
culinka - raděj zajdi na gyndu at se dáš do pořádku před tím IVF,měla jsem také jakoby nějaký svědivý výtok koupila jsem si Gynopevaryl kombi-3 čípky a krém,je to lepší!!!Zajímalo by mě z čeho to bylo možná je to reakce na tyléky kdo ví... 😔 No a chut na sex ta mě také nějak opouští.... snad jen dočasně 😉
vava- nějak rychle se Ti to blíží že??? Užívej klídku a pohody budeš to potřebovat za týden tě budu následovat 🙂 🙂

janesm
autor
29. lis 2006

ivat no neměla jsi to lehké ale stálo to za to a te už jsi za vodou a bude jen dobře a dočkáš se krásného mimíška 🙂 🙂
Chtěla jsem se zeptat v který den jsi měla ten hyperst.syndrom a co se dělo???Nemusely oddalovat IVF aICSI???? Jak dlouho jsi po ICSI a jak se cítíš??? No doufám že je vše v nejlepším pořádku držím pěstičky!!!!! 🙂

culinka
30. lis 2006

janesm,vava,

Ahojte kamosky,
tak ako mate dneska?ja celkom fajn,zajtra ma caka prva injekcia,drzte palce,ozvem sa,ako som dopadla.
FOSTIMON-mne povedali,ze sa picha normalne do brucha,ako decapeptyl,tak neviem.
Zajtra budem musiet ist este na tu gyndu ohladom toho mojho zapalu,nech som fit.Drzte sa baby,a piste,piste,piste. 🙂

vava
30. lis 2006

Ahojte Kamosky !
Ja uz som doma, bola som u lekarky, lebo si zacinam vybavovat tie predoperacne vysetrenia. Bolia ma svaly na chrbte, ale to urcite nemam z injekcii 🙂 To je vsetko - som uplne OK...Dufam, ze sa aj vy mate dobre. Janesm, tak co ? Prisla ? Dufam, ze uz ano 😎 V piatok idem aj ja, dozviem sa aspon priblizny termin odberu, lebo zatial netusim....Prajem Vam pekny den 🙂 🙂 🙂

culinka
30. lis 2006

vava,

drz sa. 🙂

ivat
30. lis 2006

Ahojte 🙂
vava - ja som tiez chodila do Heliosu,a stale chodim, vlastne uz len jeden raz a potom pojdem ku svojmu gyn. Tiez byvam blizko ZA, tak keby nieco, ozvi sa 🙂 Nam icsi a predlzenu kultivaciu poradila embryologicka, vysvetlila nam ake su moznosti a sance a volili sme teda to, co malo najvacsiu pravdepodobnost uspechu 🙂 🙂
drzim palceky nech to vyjde aj vam vsetkym 🙂
janesm - ja som zatial v pohode, dakujem za opytanie, oddychujem, tu vodu mi odoberali v den transferu, nastastie jej nebolo tolko, a transfer mohli urobit. Ak by jej bolo prilis vela, museli by embrijka zmrazit ☹ Neviem presne kedy sa objavil ten hyperst.syndrom, bolesti brucha som mala zhruba posledny tyzden pred odberom, tolo to z velkeho poctu folikulov a vody. Potom ma este bolelo brucho tyzden po transfere, ale tiez to bolo vodou, tak mi ju potom na 13.den od transferu zase odsali. Dnes ma tiez trochu pobolieva brucho, mozno su to nejake krce, zapcha... snad nie nic zle.
Drzte sa, nicoho sa nebojte, ste v dobrych rukach 🙂
dajte potom vediet termin odberu, nech vam drzime s drobcekom palce 🙂 🙂
Prajem vam pekny dnik a vsetko dobre 😉

janesm
autor
30. lis 2006

AHOJ ZLATÍČKA!!!! 😉
culinka - jsu celkem vpohodě jen ta únava MS už leze ale moc se jí nechce mršce... 😒 Ty máš také v plánu Fostimon???? Já si ho vybrala protož ho hradí pojištovna snad nebude o moc horší 😉 Právě dnes jsem si volala do Heliosu zítra si jdu injekce vyzvednout a říkaly mi že na ně musím chodit někam k sestře,jsou do svalu.Zítra Ti budu držet pěstičky kdy si budeš píchat a budeš sama nebu někdo pomůže???Hlavně neboj nic to není já si to píchám úplně vpohodě dnes mám za sebou osmou 🙂 Hlavně zajdi k té doktorce at tě přeléčí!!!
vava - já tě budu asi následovat ve čtvrtek s tou PN dnes jsem se domlouvala z doktorkou,mám si pro ní přijít jak budu potřebovat...Jinak MS zatím nic moc a to mám jít zítra na odběry snad do rána bude.To musíš mít předoperační vyšetření???? Mě o tom nic neříkaly,asi proto že je tam mám poměrně červstvé a to z konce září byla jsem tam na laparoskopii.Kolikátý jsi DC??? Je fajn že jsi vpohodě hlavně aby to tak bylo nadále!!!!! Jinak pícháš si pořád Pudegon a Decapeptyl???? Měj se moc krásně a relaxuj!!! 🙂 🙂

janesm
autor
30. lis 2006

ivat 🙂 díky moc za podrobný popis doufám že už vše špatné je za Tebou.Kolikátý den jsi po transferu a jak dlouho chodíš od něj do Heliosu na kontrolu máš už těhotenský průkaz???To je ale otázek že 🙂 🙂
Hlavně ralaxuj a nic těžkého nedělej.Držím pěstičky at vše dobře dopadne!!!!!

vava
30. lis 2006

Ahoj Janesm !
Som si vsimla, ze pises, tak odpisujem 🙂 Som teraz 5DC, stale si picham Decapeptyl aj Puregon. Uz som doma a vegetim 🙂 Predoperacne vysterenia musim mat kvoli odberu, lebo je to v narkoze. Takze si to idem vsetko vybavovat bud. tyzden. Uz sa to blizi.....Drzte sa !

vava
30. lis 2006

Culinka,

daj vediet zajtra, ako si dopadla u lekara. Dufam, ze ti da nieco, co rychlo zabera 😉 papa

culinka
1. pro 2006

vava,

na gyndu idem az ku veceru,teraz tam boli same tehotne,tak pojdem radsej neskor.Uz som v celku ok,preslo mi to ako mavnutim carovneho prutika,ale preventivne pojdem.

janesm,
ja som si FOSTIMON nepytala,mne ho napisali automaticky,je sice lacnejsi,ale na nejakom fore som citala,ze mladym zenam s normalnou ovulaciou ho prave predpisuju.A mne v Heliose povedali,ze si ho budem pichat do brucha takisto ako decapeptyl,no tak neviem.
Dnes vecer ma caka prva injekcia,drzte palce! 🙂

vava
1. pro 2006

Ahojte Kamosky !
Tak som dnes videla malinke folikuly, mam ich tam zopar (asi pat) 🙂 Vyvija sa to celkom dobre, v utorok ideme na pohovor s embryologom. Povedali mi, ze esze cca 9dni, takze na ten odber pojdem niekedy okolo 10.-11. decembra. Len dufam, ze ti bude vsetko OK. Mam doporuceny nulovy stres, tak sa snazim 🙂 🙂
Culinka, dnes vecer budem na teba mysliet - uvidis, ze to nakoniec nic nebude. Ved my dve to uz naozaj berieme automaticky.... Je to super, ze ti ten problem presiel. Ale istota je istota...Teraz je to zvlast dolezite....
Janesm, dufam, ze uz prisla a ze ti aj krv zobrali....Daj vediet, ako sa citis...Dufam, ze ma pekne nasledujes 🙂

Tak Vam prajem prijemny vikend ! 🙂

culinka
1. pro 2006

vava,

diki za podporu.
som rada,ze sa to tak dobre u teba vyvija,snad to bude takiso aj u Jasky a u mna.Pekne sa setri,od dnes si vlastne na PN vsak?
Ozvem sa v pondelok,drzte sa kamosky. 🙂

janesm
autor
1. pro 2006

Ahoj Holky!!!!!
VAVA-CULINKA 🙂 😉
nemohla jsem se dočkat až se budu moci podělit o svoje zážitky 🙂 Dnes ráno konečně přišla MS.Byla jsem v Heliosu na odběrech a pro další balení Decapeptylu a Fostimon.Toho jsem dostala 20 balení a ktomu výbavu jako jsou jehle,stříkačky a dezinfekční kapesníčky.Fostimon jsou injekce na ředění jedno balení má 75IU,píchají se do zadečku a musí to píchat zdravotník!!!
Odpoledne jsem si volala na výsledky a řekly mě že si mám nechat píchnout první injekci dnes pokud možno co nejdřív.Naštěstí máme kousek od nás známou zdravotní sestru tak jsem se s ní domluvila a první mě píchla odpoledne ona,jdu k ní i o víkendu.Od zítra si je mám nechat píchat ve stejnou dobu jako Decapeptyl,Fostimonu si musím píchat dvojitou dávku 150IU v úterý na odběry a pak se uvidí jak dále.Jinak tato injekce pěkně bolí 😒 ale dá se to vydržet.Na PN asi půjdu od čtvrtka nějak to nezvládám. 🙂

janesm
autor
1. pro 2006

VAVA mě zatím nikdo nic o předoperačním vyšetření nic neříkal ale to asi proto že tam mám ještě po té nedávné laparce.
Tak je to u Tebe vše na dobré cestě to je super!!!!!! 😉 Doufám že Tě budu brzy následovat!Hlavně odpočívej a buď v klídku,držím pěstičky!!!! 🙂 Kolik IU Puregonu pícháš???

janesm
autor
1. pro 2006

CULINKA tak jak jsi dopadla na Gyn.???? A co Tvoje první injekce Decapeptylu???? Celý den na Tebe myslím.Výš už něco bližšího o Fostimonu???Přemýšlela jsem že může existovat ještě jiný než mám já.Já jsem si ho vybrala protože ho hradí pojištovna a ty drahé mě připadly zatím zbytečné,doktorka mě ukázala papír a vysvětlila každou injekci.Myslím že ty dražší jsou lepší protože si je můšeš píchat sama ale to je vše.Měj se krásně a brzy napiš jak zvládáš injekcičky,budu Ti držet pěstičky!!!!!Příjemný víkend 🙂 🙂

janesm
autor
2. pro 2006

Ahoj,ahoj
VAVA-CULINKA 🙂 🙂
jak se daří holky moje???? Já jsem dnes absolvovala druhou injekci FOstimonu zase bolela ale přešlo to asi do 15minut po vpichu.

vava
2. pro 2006

Ajoj Janesm 🙂 Culinka tu bude az v pondelok, takze si to pekne vsetko precita ....
S tymi injekciami mas asi pravdu - jediny rozdiel je v tom, ze si ich mozes pichat sama. A ked teraz tak citam, co pises, ze ta to boli, hmmmm. Ten Purgon - pero, tam je velmi tenucka ihla - ovela tensia ako je ten Decapeptyl, takze to mi nerobi vobec ziadny problem. A miesto vpichu necitim uz po 2minutach....Tiez si picham 150IU. Volali mi este vcera z Heliosu, ze je potrebne mi pichnut uz Pregnyl, takze idem zajtra rano (brrrr, vstavam v nedelu!)...Len nechapem, preco uz teraz Pregnyl. Zajtra sa popytam 😖
Tak sa zatial maj, uzi si nedelu. papa 😀

culinka
3. pro 2006

Ahojte babenky,
diki ze na mna myslite aj ja na vas.injekcie zvladam uplne v poho,az nato,ze dneska sa mi cely den neuveritelne toci hlava.
janesm,
co sa tyka toho fostimonu tak mne povedali,ze si ho mam pichat do brucha,tak isto ako decapeptyl este sa nato musim spytat.
Menzes uz citim,ratam ze do stredy je tu,tak pekne do heliosu na krv.
vava,
ozvi sa naco ten pregnyl.drzim palce. 🙂

nane
3. pro 2006

pregnyl je na ovulaciu, je to ako nacasovana bomba...do 36hodin prebehne ovulacia... 😉

vava
3. pro 2006

Cafte,
dnes som sa spytala, preco mi idu pichnut ten Pregnyl, kedze ten sa ma pichat az 36hod pred odberom a ten ja mam za nejakych cca 7dni. Tak mi doktor povedal, ze mam vysledok krvi, co mi brali taky, ze mi tam chyba nejaky hormon (nepamata, presne aky), takze preto mi idu pichnut ten Pregnyl - ale dali mi nejaku velmi malu davku v porovnani s davkou, ktoru ti maju dat pred odberom vajicok.Tak mi dnes pichli injekciu pekne do zadku - tak tato bola najhorsia. Radsej by som si pichla same Puregony a Decapeptyly do brucha ako tuto stiplavu, bolestivu injekciu. No a v utorok, ze vraj ma tam bodnu znova. Tak toto ja neprezijem 🙂 Doteraz som bola celkom v poho...Pomooooooooooooooooc 😲

janesm
autor
3. pro 2006

vava 🙂 ahoj ,ahoj tak to máš pěkně pestrý víkend no jsem zvědavá co čeká mě.... 😕 Kolikátý jsi DC a jak se cítíš po té injekci Pregynlu???? Bude to doufám v pořádku řekly Ti něco bližšího??? BUdu Ti držet pěstičky!!!!! Jinak pícháš pořád Decapeptyl a Puregon??? ne odběry jdeš zase v úterý??? Já si píchám ten fostimon také v těch 150IU dnes jsem měla 3 injekci známá mi je píchá pěkně na střídačku a do řady 🙂 🙂 ,jsem 3DC a v úterý jdu na odběry tak jsu zvědavá.Neboj zvládneš to jsme přece silné baby ne???!!!!ten Fostimon také není žádná lahůdka ☹ Myslím na Tebe,dej vědět pa,pa