IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

vava
19. pro 2006

Ahojte,
no Janes, teraz som sa tu kukla a musim povedat, ze ma sprava od teba veeelmi prekvapila. Necakala som to a je mi to strasne luto. Od zaciatku som verila, ze nam to akosi vyjde, hlavne ked sme sli aj na odber len s jednodnovym rozdielom... Strasne moc ma to mrz, ani neviem, ako by som ta povzbudila ☹ ☹

vava
19. pro 2006

Vies Janes, ja som tiez povedala, ze som taka "cintlavka" a ze druhy krat by som do toho nesla - presne ako ty. No, ale teraz, ked ma napadaju vsakovake myslienky viem, ze by som sa otriasla a sla do toho znovu 🙂 Tak sa otras 🙂 , daj si chvilku oddych a potom sa rozhodnes. Myslim velmi na teba a verim, ze raz ti to urcite vyjde. Tak, ako pise Sikulka, stale je tu vela bab, ktorym to vyslo a to nie na prvy krat !
Drz sa !

janesm
autor
19. pro 2006

vava-sikulka
holky díky,díky moc za podporu možná někdy ale v nejbližší době do toho nejdu!!!!
Původně jsem nechtěla ani do toho prvního ale když jem se rozhodla tak jsem tomu moc věřila.Zkrátka po dvou potratech,po laparoskopii po které to mělo jít samo a ted po nevydařeném IVF mě opravdu došly síly!!!!!
Ale budem stále s Váma nebojte a držím Vám pěstičky at to výjde alespon Vám!!!!

janesm
autor
19. pro 2006

vava jak jsi na tom Ty???? Doufám že je vše v nejlapším pořádku a mimi se uhnizduje!!!! Moc držím pěstičky!!!! Já už to nechávám osudu a přírodě!!!! ☹

aaandrejka
19. pro 2006

janesm, ja som na internete citala, ze predlzena kultivacia zvysuje uspesnost umeleho oplodnenia... avsak, ma to hacik: nie vsetky embrya su schopne dozit sa v skumavke stadia blastocysty (prave toto stadium presadzuje slovensky aj cesky helios ako to najlepsie pre vlozenie do maternice).... maju potom vyssie perceno uspesnosti oplodneni k postu transferov.... nevyznam sa do tejto tematiky az tak, ale podla toho, co viem od svojho lekara a z nejakych clankov na nete, vraj existuje hypoteza, ze nie malo embryi z tych ,tkorcy vyvoj sa v skumavke zastavil po niekolkych dnoch, by sa bolo v prirodzenom prostredi vyvijalo dalej.... podla mojho nazoru je takato maxi predlzena kultivacia (blastocysta tusim vznika za 6 dni) dobra len v pripadoch, kedy zene odoberu aspon 10 vajicok.... a mne osobne aj to pripada ako plytvanie.... (mne na moje dve stacili aj 4 dni 🙂 ...

ale nevesaj hlavu, ber to ako nutne zlo, ktore bolo treba podstupit ... o par tyzdnov uz budes plna odhodlania ist dalej! 🙂

ice.tinka
20. pro 2006

Ahojinky holky tak už se chystám n odběr odpoledne budu chytřejší mám trochu strach :(Zatím se všechny držte papa

vava
20. pro 2006

Ahojte 🙂
Ice Tinka -no ako si dopadla ??? Je vsetko v poriadku ? Kolko vajicok ti odobrali ?
Culi, dnes som na teba myslela, dufam, ze je vsetko OK !

Janes - dufam, ze dnes ti je uz lepsie. Napis, ako sa citis.

Ja som OK, snazim sa moc nemysliet na vysledok - idem na krv 29teho....Tak dam Vam vediet.

Prajem pekny vecer !

ice.tinka
20. pro 2006

Ahojinky ..no zas tak bez bolesti to nebylo ale dalo se to sestřičky moc super i doktor i embyoložka všichni moooc hodní...Odebrali mi 8 vajíček tak doufám že to bude stačit ...jen nevím jestli se jich odebírá více a z těch vybrali jen osm nebo jak to funguje 😵 Celý den jsem prospala trochu mě pořád tlačí v podbřišku ale nekrvácím ani nešpiním no zítra tam mám volat jak se jim daří a jestli pozítří na ten transfér a v kolik ....Moc se bojim jak zítra budou ty vajíčka vypadat snad to bude oki a v pátek mi je zpátky vrátí... 😅 Už se mi po nich moc stýská 😨 😵 !!VAVA:A jak se cítíš uplně v pohodě nebo nějaké bolesti??Já mám brát do pochvy nějaké ty kapsle 3X 2tablety od zítřka taky to máš??Na co to je???A tobě dali kolik vajíček ...?a asi ještě nevíš kolik se jich chytlo že?A co provádíš odpočíváš 😉 😵 režim na lůžku nebo normálně děláš všechno??
Janesm:Jak se cítíš a už víš co dál ?Je mi s tebe moc smutno protože jedem všechny ve stejných kolejích a muže to potkat každou z más drž se zlatíčko!!!!!!!!!!!!!
Zatím se mějte všechny moc krásně a nemyslet na nic a užívat si předsváteční pohody!!!!!!Zatííím papapa

janesm
autor
21. pro 2006

ahoj Holky moje!!!!
Myslím na Vás a držím pěsti-přeji štěstí!!!!!
Jak se cítím nebudu moc rozepisovat zkrátka pocit prázdnoty,zklamání a hlavně bolest..... Snad to přebolí!!!
Jak dále zatím nevím je to moc červstvé.V Lednu nastupuji do práce,pokusím se hodit do normálu a pak se uvidí.
Jsem s Vámi!!! 🙂

janesm
autor
22. pro 2006

ice.tinka
tak jak je zlato.. 🙂 Kolik jsi měla embrijek a jak jsi zvládla transfer??
Pokud Ti odebraly 8 vajíček tak by jsi měla podepsat papír kilik jich chceš oplodnit...Mě jich odebryly 7 a oplozovaly 6 protože 1 vajíčko bylo prázdný obal.Měly by Ti dát informace!!!Napiš držím pěstičky!!!
Jinak mě daly po odběru Utrogestan kulaté globulky na zavádění do pochvy a to 2x2 je to příprava před a v těhotenství aby se dobře plod uvelebil.

ice.tinka
22. pro 2006

Ahojinky.Utrogestan beru 3x po 2.Dneska sem byla na transferu a říkali že je jenom 1 embrijko, že na ostatní byli spermie pomalejší , i když jsme problem se spermiogramem neměli tak tomu moc nerozumím jak mohli být pomalejší.Tak zbylo jen 1.Hodinu sem si poležela a doufám že ten malý mrňous se udrží.Moc nechápu to,proč ty zbylé vajíčka nějak nevyužili(zmrazit) a že když už viděli,že jsou spermie lenivější proč nepoužili tu metodu kdy se spermie píchne přímo do vajíčka.(ICSI?)Abych jich měla aspoň víc.Doufám že to doktor nepodcenil.Zatím mě pobolívá břicho od vajíček a nekrvácím,doufám že je to normální.zatím čauky.(ležící, spící) 😀 😀 😀 😀 😀

vava
22. pro 2006

Ahojte !

Janes, som rada, ze si s nami. Dufam, ze mi drzis palce 🙂 Ja som celkom v pohode, akurat, ze ma dnes strasne boli hlava - asi uz na mna dolahol ten predvianocny stres .... Ako si na tom ty ? Dufam, ze sa aspon na Vianoce tesis ....Budem na teba mysliet!
Ice Tinka - u teba to ma naozaj rychly spad, najskor odber a ani som ti nestihla poriadne odpisat a uz si po embyrotransfere. Aj ja beriem Utrogestan - 2x2
Je mi iba divne, ze vam nedali na vyber metodu oplodnenia (klasicka alebo ICSI)...Mozno ste sa uz skor dohodli na klasike a to sa aj dodrzalo. Nam povedali, ze ak budeme chciet ICSI, tak to treba dat vediet min. 1 den dopredu, lebo si na to musia nieco pripravit. A my tiez nemame vobec ziadny problem so spermiogramom - dokonca bol ze vraj vyborny, ale predsa len sme sa rozhodli pre ICSI.
Aj ja mam jedno embryjko, neboj, udrzi sa!!! Len sa mu prihovaraj, aby sa tam dobre citil a pekne sa zahniezdoval 🙂

Prajem Vam pekny vecer a pokojnu predvianocnu naladu 🙂

culinka
23. pro 2006

Ahojteeeee kamosky,

V prvom rade Janesm,boze tak strasne mi to je luto,dufala som,ze sa nam to podari,ako sme si od zaciatku vraveli.Mozno si teraz myslis ze dalsi pokus nezvladnes,ale uvidis,cas vsetko zahoji a pojdes do toho znovu.Moc drzim palceky,ozvi sa ako sa dari.

Ja som bola na odbere vo stvrtok,odobrali mi 21 vajicok, z toho sa mi oplodnilo 15,ktore sa zatial vyvijaju fajn.Zajtra mam volat ako sa embryjkam dari.Este aj manzel mal v den odberu dobry spermiogram,takze zatial vsetko funguje ako ma. 🙂
Chytil ma este mierny haperstimulak,vcera mi vytiahli 450 ml vody z brucha,ale vydrzim, vsetko len aby sa malickym darilo.
Vava ty sa ako citis?ja si od odberu tiez vkladam 2x2 utrogestan.
drzte sa a ozvite sa. 🙂

aaandrejka
23. pro 2006

culinka, super, ty uz si tiez po odbere, no, baby, vy ste sa teda rozbehli 🙂 culinka, asi sa vam oplati predlzena, nie? ale daj pozor, aby nebola taka, ako u janesm, ked mate tolko fajn vajicok, myslim, ze uplne postacia 4 dni kultivacie a zvysne si dajte zamrazit! kolko si das vlozit?

culinka
23. pro 2006

aaandrejka,

velmi by som si chcela dat vlozit dve,ale doktor mi odporuca pri vysokej kvalite embryi len jedno,aby nenastali zbytocne komplikacie,a ostatne zamrazit.ved uvidime ako sa nam budu vyvijat.ako sa dari tebe?? 🙂

ice.tinka
23. pro 2006

Ahojky.Rychlý spád to opravdu u mě mělo s doktorem jsme se domlouvali že to bude bez ICSI,ale nevěděla jsem že musím dát den předem vědět,proto sem si říkala,že když viděli,že se neoplodnili všechny,mohli zbytek udělat metodou ICSI.No tak mam jedno a doufám že se udrží.
Chtěla sem se zeptat jestli jste měli nějaké bolesti po transféru?Sice nekrvácím,ale mám bolesti břicha a vaječníků a tlak v zádech a v podbříšku jako při menstruaci.je to normální?zatim papa a hezké svátky

aaandrejka
24. pro 2006

culinka, neviem, zariad sa podla toho, ako vidis buducnost.. pokila chcete mat dve deti, nevidim dovod, preco si davat zavadzat len jedno... predstav si, ze by si toto vsetko musela podstupit este raz... navyse, aj pri vlozeni dvoch je z uspesnych otehotneni len 1/3 dvojciat (v tych zvysnych 2/3 sa uchyti len jedno)... ja sa drzim, uz mi nebyva tak zle, takze je to celkom fajn, uz som zacala aj priberat 🙂

ice.tinka, bolest je normalna, pocas nesledujucich dni budes urcite prezivat to, co vacsina zien - budes behat na zachod kazdu chvilku, lebo pri tych predmenstruacnych bolestiach si budes ista, ze si to uz dostala... poznam to tiez, kolkokrat som si bola ista, ze uz som to dostala a nakoniec nic neprislo 🙂 takze klud, je to velka hra nervov, ale treba ju zvladnut v pohode 🙂

nane
24. pro 2006

prajem stastne a vesele sviatky...snazilkam uspech v snazeni, maminkam radost z ratolesti a tehulkam pohodu az do porodu... 😵

ice.tinka
25. pro 2006

Ahojinky tak jak po svátkách 😀 ?Doufám že tak spokojeně a oleženě jako já ....jen ta nervozita by mohla být menší!!!!Zatím jsem oki jen záda trochu pobolívají ale to může být už tím jak pořád ležím 😵 Nekrvácím což je doufám dobrá zpráva ....co by se mohlo ještě přihodit když nebudu krvácet????A dá se nějak zjistit dřív než za 14 dní jestli je všechno v pořádku třeba tehotenským testem???????Mám hrozný strach že i když nebudu krvácet tak pak přijdu na kontrolu ..mám ji 5.ledna...a zjistí mi něco špatného což se právě ptám co se ještě muže přihodit.....No doufám že budem opravdu v pohodě jak se všechny máte?Asi všichni u pohádek co???No předpokládám že jste nic nedělali a nechali to na svých drahých polovičkách 😀 Já jo a myslím že se to zvládlo i beze mě a lépe než jsem si myslela 😉 Tak se držte ..vzdyt jak na nový rok tak pocelý rok 😅 Zatííím papapa všem nemaminkám,maminkám i miminkám 😝 😀 😀

janesm
autor
25. pro 2006

Ahoj SNAŽILKY!!! 🙂
Přeji všem překrásné a pohodové Vánoce!!!
Já jsu ráda že je štědrý den za mnou.... provází mě depka!!! vánoce jsou pro mě dost smutné normálně natož nyní... každou chvíly mám na kraji slzičky..☹
ICE.TINKA 🙂 - většinou se řídí podle toho jak se domluvíte a na metodu ICSI je podle mě důležitý podpis a uhrazená pladba předem.V den odběru měly dát vědět jak jsou spermie silné a jestli bude nutné ICSI,nás se na to ptaly než jsem odcházela po odběru domů.Vzniklá embrijka se mrazí až v den transferu a to také po uhrazení částky.Raděj se na všechno ptej dopředu je toho moc a člověk si většinu věcí uvědomí pozdě.Ale snaž se být v klídku aby se vpohodě uhnízdilo to jedno co máš,moc a moc držím pěstičky!!!!Upozornily tě na hyperst. syndrom to je asi co by tě mohlo ještě počkat ale nemusi!!!
VAVA 🙂 - to víš že na tebe myslím a hlavně držím pěsti-štěstí!!!!!
Jak je a jak jsi zvládla ten předvánoční shon??
CULINKA 🙂 - moc a moc gratuluji jsi na tom dobře a myslím že i psychicky!!!! Jsi statečná!!!! 😉 Myslí že když jsou embrijka kvalitní tak postačí jedno kdy máš jit na transfer??? Moc držím pěstičky!!!!!

ice.tinka
25. pro 2006

Ahojky.Mám to chápat tak ,že když nebudu krvácet a hyp.syndrom tak je všechno ok?

ice.tinka
26. pro 2006

Jsem s toho na nervy!!!nic se mi už neděje jen težké bříško ale nekrvácím nic ....a zase jsem ted nekde četla že slabě krvácet se má že se tak uhnizduje vajíčko...no fakt m z toho trefí 😵 ..........Za jak dlouho b to bylo na testu vidět?a je už to ted uchycené nebo ne??Jsem z toho nervozní nemám ráda čekání 😖 😅 Zatím.......

vava
26. pro 2006

Ahojte 🙂
Tak sa konecne hlasim ! Aj ja som rada, ze uz je hlavne po sviatkoch....Janesm - podobne ako ty, mna rozplace este aj pohlad na niekoho, koho mam rada. Velmi mi chyba niekto blizky, ktory tu uz nie je, takze toto obdobie prezivam dost tazko.
Navyse mam od vcera hrozne blby pocit - neviem to ani opisat..Skratka, nic ma neboli dva dni, nic necitim a zacinam mat taku zlu predtuchu ☹ Vo stvrtok idem do Heliosu na krv, tak uvidime.....
Ice Tinka - ani ja nerada cakam, je to naozaj strasne, kazdy den rozmyslam nad tym, ze co urobim, ak sa dozviem dobru spravu a co urobim, ak sa dozviem tu zlu ....Mne lekar poradil, ze ak mozem, tak si nemam robit ziaden test a mam pockat az na odber krvi. Testy nemusia byt vzdy spolahlive - hlavne v takomto rannom stadiu, tak som sa rozhodla, ze si ho nekupim.
Culinka, ak dobre pocitam, tak si vcera mala byt na ET. Kolko "zrniecok" si si nakoniec dala vlozit ?
Baby, ja mam straaaaasny strach...Stale ma nieco bolelo alebo presnejsie pobolievalo - brucho, hlava, vajecniky ...no a posledne dva dni nic ! A preto sa bojim. Je to naozaj strasne.....

Prajem Vam este prijemne prezitie poslednych dni tohto roka a dufam, ze ne raz budem spominat len v dobrom 🙂

aaandrejka
27. pro 2006

vava, zachovaj klud, tiez som mala pocas cakania na vysledok dni, kedy som nemala ziadne priznaky. hlavne treba mysliet pozitivne

ice.tinka - to, ze zena nekrvaca samo o sebe k pozitivnemu testu nestaci... mnoho tahotenstiev je tzv. zamlknutych, cize takych, o ktorych ani nevies, ze par dni trvali.. prave preto sa tak volaju, pretoze niekedy po nich nie je dokonca nutne ani cistenie... ale hlavu hore, verim, ze to nie je tvoj pripad 🙂

culinka, kedy si bola na transfere?

ice.tinka
28. pro 2006

Ahojinky tak jak se daří?????Kde jste se stratily všechny 😀 ....Mám otázku co vlastně způsobuje že to vlastně bolí jako pri menstruaci???jsem 7den po transféru už to tolik nebolí ale pořád cítím záda jako při menstruaci...Nechápu co to zpusobuje když normální menstruaci jsem měla 11.prosince pak celková léčba byla tak rychle že vlastně další moji menstruaci mám mít až kolem 11.ledna (stihla jsem stimul.transfer v jednom měsíci)Takže proč to ted bolí?nechápu...A ještě něco když vajíčko se uhnizduje několik týdnu....TAK my už je máme uhnizděné když máme asis.h. a cileně ho tam šoupli při transféru?Nebo se nám taky jako při norm.tehotenství uhnizduje tak dlouho ...někde píšou že zhruba 3 týdny!Zatím papapa díky ža odpověd:D 😀 😝 😅 😉

culinka
28. pro 2006

Ahjote som Culinkim manzel nemoze Vám odpovedať pretože včera sme boli na transfere.Nejakej trojke odkazuje,že už je jej lepšie a že sme sa nakoniec rozhodli len pre jedno pretože by to mohlo ohroziť jej zdravie.
Samozrejme všetkým drží palce. A pevne veríme,že aj vy nám budete držať 😉
Prajem pekne prežitie svaitkov.
Culinka alias jej manžel

aaandrejka
28. pro 2006

ahoj culinkin manzel,
pozdravuj culinku a odkaz jej, ze lezat nie je dobre, nech sa sice nenamaha, ale urcite nech nelezi cele dni! fakt to nie je dobre, lepsia je normalna aktivita bez vacsej namahy! (ja som vecer po transfere varila veceru, na druhy den som zehlila, presadzala kvety v skalke a uchytili sa obe embrya)... hlavne nech mysli pozitivne! 🙂

ice.tinka, asistovany hatching sa robi prevazne u embryi, u ktorych je ich vonkajsi obal hrubsi ako obvykle, cize sa predpoklada, ze by sa ho tazko zbavovali, co by zabranilo ich uhniezdeniu.... to, ze ste ho mali, neznamena, ze ti embrya uhnizdili do maternice, tento proces je prirodzeny a neda sa zatial vykonat nijakymi lekarskymi metodami... lekari len narusili obal embryi, aby sa tieto lahsie uhniezdili 🙂

a co sa tyka cyklu, v ktorom si stimulovala, ten cyklus sa vobec nepocita ako cyklus, pretoze je ovladany medikamentozne... cize, ak ostanes tehotna, a mavas pravidelnu menstruaciu, budes to brat cca tak, ako keby si mala poslednu menstruaciu -14 dni od odberu vajicok (cize od oplodnenia) a podla toho si budes vediet vypocitat termin porodu 🙂 (tehotenstvo trva 40 tyzdnov od prveho dna poslednej menstruacie, inak povedan, je to 38 tyzdnov od datumu oplodnenia, cize od OPU)

uhniezdovanie urcite netrva 3 tyzdne, trva nejake 2-3 dni

ice.tinka
28. pro 2006

aaandrejka:
Fatk to někde psali že 3 týdny taky se mi to zdálo strašně moc!!2-3 dny uff jak se mi oddechlo děkuji!!!Musím přestat koukat na ten net a všechno kolem pak se straším a i to co vím pak jako kdyby nevím někteří lidé tam píšou uplné nesmysly a pak bojim bojim zbytečně🙂Děkuji za vyčerpávající odpověd moc jsi mě uklidnila A TO POMAHA 😀 S tím cyklem jsem si myslela že ten ted je vlastně umělý jen jsem si nebyla jistá v mém připadě když to šlo všechno tak hopem!Pořád mě bolí vaječníky snad je všechno oki😖 !!!No doufám že to všechny čekatelky ve zdraví a s pevnými nervy zvládnem Zatím papa 😵 😵 😵

Janesm: Co se děje s tebou???☹ Už je ti lépe?Napiš jak se daří a jak jsi zvládla svátky .... 😀

Culinka:Tobě hezké svátky 😵 Opočívej jak píše andrejka ...jen já jsem se opravdu válela celé 3 dny 😀 Doufám že ti je oki a že se co nejdříve podělíš o pocity a zážitky .....Hodně štěstíčka ...

Vava: Ty jsi se stratila kam???Máme obě divné předtuchy a obavy už mi z toho hrabe pak se furt na něco ptám a chudák hlavně andrejka mi tu musí odepisovat a uvádět mě v realitu a pravý obraz věci (hodná holka) 😀 Nic už nikde neštuduju ani nečtu pak mě to akorát deptá!!!tak to dělej taky tak ...A jak je ?Kdy jdeš na kontrolu?Zatím papa a drž se!!!!

ice.tinka
28. pro 2006

Aaandtejka: A takže td už by mělo být moje mimi někde v klidu zavrtané v děložní s. ?A ještě z čeho jsou vlastně ty problémy a bolesti jako při menstruaci ??Myslela jsem že to je jak se vajíčko uhnizduje ale když už by mělo být tak to je z čeho z vaječníku??zatím papa

vava
28. pro 2006

Ahojte 🙂
Tak som sa dnes dozvedela, ze sa mi tam zabyvalo 🙂 Vsetko zatial OK, len vajecniky mam este pomerne velke. Ale mam radost 🙂
Dalsia kontrola je na buduci tyzden a uz aj sono nieco ze vraj ukaze 🙂 Dnes sono neukazalo este nic, ale krv ano 🙂 🙂

Ice Tinka - kazdy ma uplen ine reakcie. Mne bolo tiez naksjor tak blbo ako tebe...No a teraz uz mi nic nie je, tak som zasa bola z toho mimo, ze ked uz ma nic neboli, tak je to zle znamenie....Povedala som lekarovi, ze mi nic nie je a ze preco a on mi povedal, ze kazda zena na celu tu stimulaciu reaguje inak a ze mam byt len rada, ak mi nic nie je 🙂 No a tie "menstruacne" bolesti su vraj tiez uplne bezne ...

Janes, aj ja som zvedava, co je s tebou. Daj vediet, ci ti je uz aspon troska lepsie. Moc na teba myslim !

Culi - to je super, ze si sa nam ozvala aspon prostrednictvom manzela 🙂
Je fajn, ze vsetko prebehlo OK. Mne Andrejka tiez dobre poradila - prvy den som troska polihovala, ale potom som fungovala uplne normalne. Ved ked ma prezit, musi to byt aspon troska odolny jedinec a nebudem ja s nohami vylozenymi hore lezat v posteli dva tyzdne.....No, dufam len, ze mu to aj vydrzi 😀

No a Andrejka to tu ma z celeho tohto fora uplne najviac nastudovane, ta poradila uz aj mne vela veci, ostatnym tiez...Ja jej len straaaaasne moc drzim palce !!!!! 🙂