IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

culinka
24. led 2007

janesm,

to je uzasne,moooc ti to zelam,vidis,ja som hovorila,ze sme STASTNA TROJKA. 🙂 🙂 🙂

ice.tinka,

pozerala som na nete,zatial som nasla tie lizatka len na ceskych strankach...no,snad ich zozeniem aj tu na sk.
Ako sa ti dari? 🙂

aaandrejka
24. led 2007

janesm, velmi velmi potichucky, aby sme to nezakrikli, ti gratulujem a opatruj sa, hlavne mysli pozitivne,, prihovaraj sa babatku a hladkaj si brusko, aby sa babatku v nom zapacilo a aby ostalo! 🙂 myslim na teba!!!!

culinka, podla mna, ked sa opytas v ktorejkolvek lepsej lekanri, tak ti to dokazu objednat... ja som chcela mucofalk, o ktorom v tej lekarni v zivote nepoculi (proti zapche, napoj, vhodny aj pre tehotne) a na druhy den ho mali 🙂 podla mna ti urcite poradia

ice.tinka
24. led 2007

Culi:Děkuji za optání 😀 😀 Už je to lepší i když tehu příznaky trpím pořád tak tehu nejsem...no asi si to zkouším 😀 😀
Myslím že tak jak píše andrejka ti to v dobré lékarně určite dokážou objednat...Mají dokonce ruzné chutě jen bych z vlastní zkušenosti nedoporučovala kyselejší(citon,pomeranč,gerp atd...)s toho jsem měla želudeční távy jedna paráda a pálila mě žáha!!!Ale jsou pokud vím ještě nejruznější ovocné příchutě...stojí okolo 50 kč.

Tak se zatím držte papa

vava
25. led 2007

Janesm,

gratulujem! To je super sprava 🙂 Teeeeeeeeeeeeeeeeeesim sa s tebou !!!!

vava
25. led 2007

Ako sa mate ? Ja som bola dnes na krv a pre moje ukludnenie som mala aj sono cez brucho a uz ma fazulka 2cm 🙂
Andrejka, pozrela som fotky - uz mas paradne brusko. Ideme pomaly za tebou 🙂Ja sa cudujem, lebo sa zmestim uz len do par nohavic. Nie je to akosi priskoro ? Na vahe som nepribrala, ale brucho mam riadne 🙂

culinka
25. led 2007

Ahojky kamosky,

vava,
s tym bruchom to mam podobne,ale na nenormalne naduva.este ti byva zle?mne v kuse.a gratulujemk 2cm fazulke. 🙂

vava
25. led 2007

Ahoj Culi 🙂

Uz mi nebyva ak zle - mam stale hrcu v krku, ale stale to porovnavam s tymi mojimi "zlymi" dnami nad misou, takze je vestko v pohode. Som citliva na vsakovake pachy, rano mavam strasne "vlci" hlad ...Jedine, co citim stale je, ze ma picha v bruchu. Ale nic mi nevadi a psychickych sil mam na rozdavanie 🙂 Mam pocit, ze endorfiny sa mi produkuju v maximalnej moznej miere kazdy den 🙂

Zohnala si nieco na tu nevolnost ?

culinka
25. led 2007

vava,

na tu nevolnost neberiem nic,v lekarni mi povedali ze vsetko su to chemikalie,a ze ak nechcem drobcovi ublizit nema brat nic.tak sa snazim vydrzat,este dikibohu,ze nevraciam.Inak psychicky som na tom tiez velmi dobre,a to hlavne vdaka tomu mojmu zlatemu manzelovi,super sa o nas stara,vari,upratuje,ja len oddychujem.
😀

aaandrejka
26. led 2007

baby, z toho bruska si nerobte nic, ja som ho tiez mala, aj ked som nepribrala 🙂 a nebojte sa, uz bude len a len rast 🙂 mne sa kazdy, kto ma stretne, cuduje, ze budeme mat babatko az v juli, ked kukne na moje brucho ;) u vas to bude urcite podobne🙂 ale mne to vobec nevadi, prave naopak, ja som na svoje brusko pysna ;)

a nebojte sa, tie nevolnosti vas coskoro prejdu 🙂

pecka
26. led 2007

ahojte, tak, mne to tento stimulacny cyklus nevyslo v 10-tom dni (t.j. vcera) som musela liecbu skoncit a vysadit injekcie. Folikuly sice rastli, ale zrejme boli prazdne, lebo hormony sa zblaznili a uplne klesli na pociatocne hodnoty, takze bolo by zbytocne v stimulacii pokracovat. ☹ Vcera som bola z toho velmi smutna, ale dnes som uz relativne OK. Skusime to v dalsom cykle. Nemusime cakat 3 mesiace.

vava
26. led 2007

Ahoj Pecka,
no to je skoda ☹ Je mi to luto, vidim, ze ani to dohovaranie nepomohlo. Nemusite si dat pauzu ? Neviem, ci chces ist do toho hned, ja by som si aspon mali pauzu dala. Treba sa dat troska dokopy.
Budem ti drzat palce, aby sa to na druhy krat podarilo !!!

Drz sa 🙂

pecka
26. led 2007

Ahoj Vava, tiez by bolo pre mna prirodzenejsie pockat aspon 2 mesiace, ale koordinatorka v Heliku mi odporucila, aby sme sa do toho pustili hned, ked dostanem menz. , cize na 16 den provera, potom decapeptyl.... a tak, ved to pozname.
Ale vzhladom na to, ze mam ten nestastny syndrom PCO, uvazujem o laparoskopii - o drillingu ovarii. To znamena, ze by sa mi vajecniky dali aspon nachvilu do poriadku a skusili by sme stimulaciu hned po laparke. Dost som o tom drillingu citala a studovala, tak sa asi porozpravam s dokym, aky ma na to nazor on a uvidime.
Ty sa tiez drzkaj a opatruj sa 🙂

aaandrejka
26. led 2007

ahoj pecka, to mi je luto, ze tie tvoje vajicka nepocuvali, treba dufam, ze nabuduce sa umudria 🙂 tiez mi je divne, ze ti doporucili hned v dalsom cykle ist do toho... nebude to na tvoj organizmus vela? stimulacia je dost drasticky utok na telo... ak by si mala kusok casu, budem rada, ak napises presnejsie, co je to drilling vajecnikov, este som o tom nepocula

janesm
autor
26. led 2007

pecka mrzí mě že to nevyšlo a vím jaké to je... ale neboj zase bude lépe!!!! Myslím že laparka určitě pomůže a glavně pokud Ti udělají skartifikaci vaječníků to budou pracovat samy!!!!
Proč jsi vůbec absolvivala IVF kde je problém???
Dtžím pěstičky aby Ti to vyšlo!!! 🙂

janesm
autor
26. led 2007

Ahoj naše štastná trojko!!!! 😉
chtěla jsem se zeptat jakou hodnotu HCG jste měly na začátku těhu????? Nějak těm hodnotám nerozumím....

pecka
26. led 2007

andrejka,vava a janesm dakujem za podporu.

Ja sama neviem, ci chcem to iste absolvovat uz o mesiac. Asi by bolo vhodne porozpravat s doktorom v CAR-e. Kedze ta sprava o skonceni stimulacie mi bola podana telefonicky a bola pre mna velmi prekvapiva a velmi negativna - necakala som to, tak som sa uz nezmohla na ziadne otazky.

andrejka, ten drilling vajecnikov, je laparoskopicka zalezitost a je to vlastne narusenie zhrubnutej kory na vajecnikoch (dierkovanim, takymi klinovymi rezmi). Ta zhrubnuta kora je sposobena cystami, ktorch je tak strasne vela, ze akokeby vajecnik obalia a ten "chudak" sa moze snazit a tvorit vajicka, lenze iba do urcitej velkosti. Vdaka tym cystam sa vytvori strasne vela folikulov a ziadny dominantny, no a potom sa rast zastavi a tym padom ovulacia neprebehne. To su tie anovulacne cykly. Vdaka PCO nemam ani pravidelny menstr.cyklus. Resp. ked neuzivam hormonalne tbl., tak nemenstruujem, mam vysoky prolaktin, testosteron a uplne nizucky hormon progesteron, co je tiez velmi zle. Tym drillingom sa stav PCO na nejaky cas zlepsi a stava sa, ze nastane aj samovolna ovulacia. Lenze je to len chvilkovy stav, PCO sa opat vratia. Uz sa o tomto syndrome popisalo strasne vela, ale stale ostava nejasnym medicinskym problemom. Pretoze PCO-cka si robia co chcu, a je velmi tazke, trafit sa do ich stimulacie 😒

aaandrejka
27. led 2007

pecka, dik za vysvetlenie, uz som to pochopila.. doposial som o otm len pocula, ale netusila som, co je to za problem, kedze sa ma netykal... drzim ti prsty, aby to vyslo, laparoskopicka operacia nic je nic narocne, mne tak robili konizaciu krcka maternice

vava
28. led 2007

Ahoj Janesm,

no vies, ja si tu moju hodnotu HCG vobec nepamatam, lebo ja som mala volat do CAR a s tlcucim srdcom som volala a ich prva odpoved bola, ze som tehotna a potom na mna sypali este vsakovake info -medziinym aj hodnotu HCG, ale ja som si z toho nic nezapamatala 🙂 Najdolezitejsia bola pre mna ta prva informacia a potom ma uz ani nic ine nezaujimalo.
Ale skus kuknut tento link, tam su hodnoty uvedene : http://www.emimino.cz/pages/story/1140

Daj vediet, ako to ide, som strasne zvedava na ten "vyvoj" s tebou ....
Drz sa!

vava
28. led 2007

Culinka, ako si na tom - este to je zle ?

Ice Tinka - a ty sa ako drzis ? Mas este tie "priznaky" ???

nane
28. led 2007

AHOJTE kocky,
no ja som uz po iui a mala som aj ten nestastny OHSS....v utorok idem na krv, tak mi drzte palce... 😵

nane
28. led 2007

kocky, chcem sa opytat, aby som dostala periodu, musim utrogestan vysadit? alebo ak ju mam dostat tak ju dostanem ci ten utrogestan beriem alebo nie???

mark
28. led 2007

Holky, omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze.
Nezbyl vám nějteré Decapeptyl či Diphereline? Potřebuji to na únorové 7.ivf, tak sháním léky jak se dá. Díky moc za pomoc, budu vděčná za jakoukoli nabídku

Ahojte Markéta marketa_kul@atlas.cz

aaandrejka
28. led 2007

janesm, ja som mala hcg:
17 dni od OPU: 643 (cize ako keby od oplodnenia)
25 dni od OPU: 8820
(pri dvojcatach byva vacsie)

mark, zaregistruj sa na neplodnost.cz, tam mozes zadat pripsevok a verim ,ze sa k liekom urcite odpracujes, casto ich tam ceske dievcata ponukaju 🙂

misa1
28. led 2007

ahoj aaandrejka.ako sa dari?

aaandrejka
29. led 2007

misa, dik za opytanie, ide to 🙂 az na tu brutalnu nespavost, ktorou teraz v tehotenstve trpim... idem uz dnes do lekarne pytat si nieco, pretoze v noci prebdiem 3-4 hodiny a cez den som unavena ako kon, ale aj ked si lahnem, nezaspim....neda sa... niekedy uz mam pocit, ze sa zrutim od uvany... musim s tym nieco robit

ty uz si zacala sitmulovat?

vava
29. led 2007

Nane ahoj,

to je dobre, ze to uz mas za sebou - zajtra ti drzim palce, aby si mala pozitivny vysledok !!!
Utrogestan nemusis vobec vysadzovat - ak ju mas dostat, tak ju dostanes. Ale takymi myslienkami sa nezaoberaj....Utrogestan ti pomaha vytvorit vhodne prostredie v domceku pre tvoje embryjko 🙂

vava
29. led 2007

Mark, mne bohuzial neostali ziadne lieky - vyslo mi to presne na sup. Okrem nepolodnosti skus aj babatko.sk

mark
29. led 2007

Holky, děkuji moc za vaše tipy - na neplodnosti už jsem zaregistrovaná, ale nic. Ještě se podívám na to babatko.sk. Pro jistotu - mohla bych mít i Zoladex či Diphereline - kdybyste některá měla, byla bych vám moc vděčná. Pa a hodně štěstí! M

aaandrejka
31. led 2007

nane, ako?

janesm, a ty?

culinka, vava, rastu vam uz bruska? a co babatka?

halooooo, baby, kde ste ? ;)

janesm
autor
31. led 2007

Ahoj neše štastná trojko!!!!!
Ahoj aaandrejka a všechny snažilky a těhulky!!!!
Dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku a je to TAM!!!!!!!!!!!!!! Malinký váček a v něm drobeček!!!!! Byl to ůžasný pocit vidět to!!!! Není to ani možné po tom všem,když člověk vzdal veškerou naději.Stále tomu nemůžu uvěřit!!!! Jsem 5tt 16.1. si jdu pro těhotenskou průkazku!!!!
Jsem hrozně moc štastná jen mám obavy aby tam drobeček vydržel ale myslím že to bude silný jedinec!!!! Musím se šetřit!!!!
A co Vy nastávající maminky,nějak to tu opadá....
Všem držím pěstičky!!!! 😅