IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

janesm
autor
26. bře 2007

ice.tinka
díky moc za útěchu a uklidnění!!!! Také jsem to už několikrát slyšela že někdo krváci a špiní do porodu a miminko je vpořádku.....Snad budeme s miminkem v pořádku!!!
Moc a moc držím pěstičky at ti to dobře dopadne a jsi brzy mezi námi!!!! Vždyt jsi se už načekala dost tak si zasloužíš už ot štěstí!!!! 😉

aaandrejka
26. bře 2007

ice.tinka, super, ze si sa ozvala a super, ze ta vzali do tej studie!!! verim, ze prispejes svojim vysledkom do uspesnej statistiky 🙂

janesm, to spinenie je u niektorych zien vraj normalne, takze chce to klud! 🙂 neboj, babatko je statocne, len ho ochranuj ;)

vava
26. bře 2007

Ice Tinka, gratulujem k zaradeniu do studie !!!! Verim, ze ti to vyjde a naplnis len tie plusove statistiky !!!

vava
26. bře 2007

Janes, aj ja verim, ze ked sa ti to takto "zazracne" podarilo, tak sa vlastne rozhodlo, ze sa tam zabyva 🙂 Takze, ked sa raz rozhodlo, preco by to malo menit ??? 🙂 Drz sa !

albertova
26. bře 2007

Ahojte, viete mi niekoto poradiť o Provere???? Dnes mi ju predpísala DR.

vava
26. bře 2007

Ahoj Albertova,

a co by si chcela poradit ohladom Provery ? My sme ju vsetky uzivali ako sucast protokolu (su rozne) pre IVF. Teda ja konkretne som zacala brat prveru tyzden pred pichanim Decapeptylu....

albertova
26. bře 2007

No a ty si ju na čo potrebovala? čo je to IVF? ja som mesiac krvácala, konkr. neviem prečo...??!!! potom dostanem niečo iné, vraj slabšie...naoíš nejaké bližšie info...ďakujem 🙂

evelyin
26. bře 2007

IVF je umelé oplodnenie
Ty to máš asi na niečo iné, to by ti lekárka povedala keby sa ťa chystala poslať na IVF.

albertova
26. bře 2007

No ja mám proveru len na tri týždne, ráno a večer. Potom dostanem niečo iné...., vraj niečo slabšie 😒

albertova
26. bře 2007

no kde ste kto?????????????????????????

lalupa
26. bře 2007

albertova- provera sa casto okrem umeleho oplodnenia (priprava a stimulacia)indikuje na poruchy menstruacie, odchylky v krvacani a pod. Akonahle je zena tehotna, okamzite vysadit, je v tehu kontraindikovana! Takze u teba podla vsetkeho ide o upravu cyklu...Alebo nie?

albertova
26. bře 2007

Asi hej...ale tiež potrebujem nejakú stimuláciu na otehotnenie....teda aspoň si to ja myslím 🙂 Už sa snažíme dosť dlho a nič. Ale asi to je všetko kôli môjmu častému cyklu. A nemôže mi byť z toho nejak zle??? čítala som si nežiadúce účinky, ale aká je pravdepodobnosť...či je to individuálne?

albertova
26. bře 2007

ozaj a možme si pri nej snažilkovať, alebo skôr nie?

lalupa
26. bře 2007

je veľký výber liekov, ako liečiť poruchy cyklu a je veľa dôvodov, prečo vybrať ten ktorý hormón... 🙂 . Je pravda, že provera má veľa nežiadúcich účinkov a aj spôsobuje anovulačné cykly...Ak sa chystáš stimulovať a máš časté cykly, potrebujú ti cyklus nastaviť tak, aby to malo zmysel a aby ťa vedeli mať pod kontrolou. K tomu nedareniu sa, nemusí to byť spojené s tým, že máš "časté cykly". Tomu celkom nerozumiem, sú krátke, menej ako 28 dňové? Ak si zdravá, nemal by byť problém, treba vyšetriť muža, tam je často kameň úrazu, choďte sa odsledovať obaja, budete múdrejší... 😉
A či ti môže byť zle? S tým skúsenosti nemám, pokiaľ by si to mala brať tie tri týždne, mala by si to zvládnuť ok. 😉

albertova
26. bře 2007

mám 22 dňový cyklus maximálne 24 dňový cyklus. Takže preto 😠 veď uvidíme 😉

lalupa
26. bře 2007

snažilkovať, no vášmu sexu nezabránim 😀 😀 😀 ,ale dávaj bacha, ak by sa podarilo, hneď vysadiť! (ale ako to skoro zistíš?! takže neviem neviem),
c&klus máš kratší, ale katastrofa to podľa mňa nie je... myslím, že ti ho natiahnu na 28 a potom stimulka... daj vedieť, ako budeš pokračovať, držím pršteky 😉

albertova
27. bře 2007

😀 😀 😀 ahojky je tu niekto???? 😉

lulupa: a myslíš, že ten cyklus už potom zostane, tak ako má byť (myslím už keď sa upraví po nejakej liečbe?)to sa nevráti do pôvodu? Lebo mne tvrdili, že sa to upraví HAK a nič.... ☹

albertova
27. bře 2007

dnes nemá nikto záujem o túto tému?????????????? 😒

culinka
27. bře 2007

Ahojte kamosky,

ja sa ma tiez cekom fajn,obcas mi byva este stale zle,ale uz sa to neda porovnat s tymi nevolnostami,co som mala donedavna.Normalne vam baby zavidim,ze priberate,ja som pribrala doteraz max.kilo,ale vrajze je to normalne kedze som mala problem s tymi nevolnostami.v piatok ideme do poradne,potom sa ozvem ako nam dari.vsetky sa drzte. 😉

albertova
27. bře 2007

Ahojky, a ty máš nejaké skúsenosti s proverou???? 😉 Vyššie som sa niečo pýtala, ak máš skúsenosti napíš. ďakujem 🙂

janesm
autor
27. bře 2007

albertova
já brala Proveru také jako začátek stimulace před IVF brala jsem ji týden 2x1 tabletu a žádné problémy jsem neměla vůbec jsem to na sobě necítila.Myslím že Tobě pomůže upravit a hlavně natáhnout cyklus ale zas moc krátký ho nemáš já ho měla 25-26dní a při proveře se mě natáhl na 32.Potom Ti možná změní léky které podporují a zajistí ovulaci aby jsi mohla otěhotnět.Pokud se Vám nedaří měl by jít na vyšetření i partner.
Držím pěstičky a přeji brzké těhotenství!!! 😉

culinka
27. bře 2007

ahojky,ja som uzivala proveru v suvislosti s umelym oplodnenim na stimulaciu.uzivala som ju 2 tyzdne.

albertova
27. bře 2007

jej ďakujem janesm a culinka.

no mám 22 dňový cyklus, myslíš, že to je OK? veď to mám stále 😠 🙂

janesm
autor
27. bře 2007

albertova
úplně o.k. to není ale proto máš tu Proveru..... 🙂 Neboj vše se upraví!!!!
Já měla cyklus 25dní a z toho jsem 4 dny před MS a 5dní po MS špinila takže to bylo náročné!!!

albertova
27. bře 2007

no ani nevrav...a ešte keď som nervózna, tak priateľ sa čuduje 😒 😠 Aj teraz keď to bolo ten mesiac také divoké....ja som myslela, že.... 😠 No a po tej provere ostane ten cyklus už na stálo lepší 😉 ?

aaandrejka
31. bře 2007

ahoj culinka, tak ako bolo v poradni? 🙂 newboj, tie nevolnosti ta uz urcite prejdu a potom zacnes priberat jedna radost 🙂

ja som prave dala fotky svojho bruska do svojho albumu 🙂

idem v utorok na usg, celkom sa bojim, lebo som sa ostatne 2 tyzdne dost namahala a ten moj skrateny krcok a myom....jojojoooj, snad bude vsetko oki

albertova
1. dub 2007

ahojky, ako sa mávate????

culinka a ty si už tehulka??? 😀 vau!!!!

vava
1. dub 2007

Ahojte 🙂
Andrejka, pekne fotecky mas v albume. Myslim, ze s bruskom ta uspesne dohanam 🙂
Culinka, daj vediet, ako si dopadla. Ja som bola v piatok, zatial vsetko v poriadku, ziadna zmena s tou mojou placentou, takze mam nadalej vsetko, co sa tyka pohybu a upratovania zakazane 🙂Aspon sa vyhnem predvelkonocnemu umyvaniu okien 🙂)
V maji sa chystam na 3D do Hlohovca, tak som zvedava... Vysledky AFP boli dobre, lekar mi povedal, ze teraz to uz mam potvrdene dvojito - aj z Olomouca...
Dajte vediet, ako sa Vam dari....

Pekny zvysok vikendu !

janesm
autor
1. dub 2007

Ahoj zlatíčka!!!!! 🙂
vava tak to je super že jsi v pohodě a musí to tak být i dále moc držím pěstičky!!! Hlavně se šetři a nic nedělej relaxíkuj až se nám mimuška narodí budem v jednom kole stále... 🙂
My jsme s mimčem celkem v vpohodě,Utrogestan jsem vysadila ve čtvrtek a celkem mě to chybí.... 🙂 ,ono 3 měsíce 2x3 tbl. je něco.Špinění naštěstí přestalo jen nevím jestli bych neměla víc cítit jak se mě zvětšuje bříško,mám pocit jakoby 10dní žádná změna,snad je miminko v pořádku a hoví si v bříšku.
Zítra jdu na kontrolu na hematologii kvůli srážlivosti krve a po Velikonocích jdu na Tripl testy.Jo a na Velikonoce se chystáme na pár dní na Slovensko do Popradu tak doufám že budu fit....
Opatrujte se,relaxujte a užívejte sluníčka!!!! 😉

aaandrejka
2. dub 2007

vava, super, ze sa placenta drzi a ze sa u viac nezosuva

culinka, ty ides tiez na tripple testy?

janesm, neboj, brusko ti zacne rast o par tyzdnov takou rychlostou, ze nebudes stihat chapat, ako rychlo vyhuplo 🙂