IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

aaandrejka
3. kvě 2007

ellin, verim, ze ked sa vratim z mesta, najdem tu info o malom babatku v tvojom brusku!! 🙂
ja som mala tiez uuuuuuuuuuuubohe dve ciarocky 13 dni po transfere (skor som si hovorila, ze tu druhu si len namyslam) a to som cakala dovjcata, pri ktorych byva hcg vyssie

verim, ze si z minima vytazila maximum! 🙂

ellin
3. kvě 2007

Volala som do centra, no velmi optimisticke to nie je, povedali ze vysledok HCG je taky stredny - takze mam príst v pondelok znova na krv a sono.Trochu som smutna - ale musím verit ze to bude dobre pokracovat.

aaandrejka
3. kvě 2007

ellin, neboj, to bude ok, len sa prihovaraj babatku v brusku, aby tam pekne ostalo! drzim prsty!!!! 🙂

lia
3. kvě 2007

musis si to vsugerovat ellin 🙂 ,v pondelok budem na teba silno mysliet 😵 .
ja idem zajtra na kontrolu,dufam,ze bude vsetko v poriadku.

aaandrejka
3. kvě 2007

lia, ty si v akom stadiu? stimulujes? ktory den? cim ?

lia
3. kvě 2007

stimulujem aaandrejka,od pondelka picham puredon 900ku-150 IU a zajtra mam ist na kontrolu,mala by som zmensit davku na 100 IU.potom bude asi nasledovat menopur,myslis,ze uz som pri konci??
andy,medzi 900 a 300 -kou puregonom je rozdiel iba vo velkosti,ze??inak je to ten isty puregon?? 😨 😕

helka1
3. kvě 2007

Lia, z 900 iu davky ti vyjde 9 davok po 100 jednotiek a z 300 iu len 3 🙂 . Takze rozdiel je len v mnozstve 😉 . A to ci si pri konci alebo nie, musiposudit lekar pri utz kontrole, tam vidi ako prebieha stimulacia a ako rychlo foliky rastu, mne napr stacilo 8-9 dni stimulacie, ale niekto stimuluje aj 14 - 15 dni, je to individualne 😉

aaandrejka
3. kvě 2007

lia, helka ma pravdu.. puregon rozdiel medzi puregonom 600 a puregonom 900 je ten, ze v takom istom mnozstve tekutiny je 900, resp. 600 jednotiek puregonu (ucinnej latky)... ja som brala 250iu 600-vkoveho puregonu, ak to pocitam, kusok viac ako ty..a brala som ho dlhsie, vybrala som 4 balenia (v kazdej ampulke je kusok viac, ako je pisane, to mas rezervu pre odstrekovanie, ked si ides pichat)..proste, ja som vybrala 2850 IU za 12 dni a potom som si este jeden den mala pichnut menopur , cize som dokopy sitmulovala 13 dni

lia
3. kvě 2007

a co ste s tym potom spravili??napr.menopuru je tam teda hodne v krabici 😕 .tiez som si myslela,len som sa radsej spytala.
jaaaj,som zvedava ako zajtra dopadnem.

lia
3. kvě 2007

keby som este vedela,preco si napr.ty andrejka brala 250iu a ja len 150,bola by som spokojna 🙂 .
ja ked dopicham 900ku,mam este 3 300 ky 😅

veva55
4. kvě 2007

Lia, ja budem pichat na zaciatku tiez len 150 jednotiek. A tiez mam jednu 900-ku a tri 300-ky

aaandrejka
4. kvě 2007

lia, ja som si pichala prvych niekolko dni 250, potom par poslednych dni 200 ... ten menopur mi dal este preto, lebo este oblo treba stimulovat, ale jedno balenie puregonu (hoc aj to najmensie) by mi oblo vela... mne ho dal priamo lekar v care (mal to od nejakej pacientky, ktora nepouzila cele balenie)

to mnozstvo je u kazdej zeny individualne, zavisi od hormonalneho profilu a potom sa upravuje podla reakcie vajecnikov

ice.tinka
8. kvě 2007

Ahojinky maminy známé i neznámé i nemaminy 😀 😀 😉 Tak jsme 10 den po ET už mi z toho pěkně hrabe čekám a čekám jak to nakonec dopadne mám velký strach že zase nijak ach jo!!!Zatím papa a držte si své drobečky 😀 😀

lia
8. kvě 2007

ice.tinka,tak ti zavidim,ze uz aspon cakas,ved za par dni sa dozvies vysledok 😉 .drzim ti palceky 🙂 .
kolko si si dala vlozit embryi??
aj mne uz troska zahrabava z toho 😅 ,uz sa neviem dockat.

ice.tinka
8. kvě 2007

lia: Dvě a dvě mám v mrazáku 😵 Mě už z toho ale hrabe pořádně....Ty jsi na tom jak po ET nebo před??

lia
8. kvě 2007

zajtra idem asi na poslednu kontrolu 😅

lia
8. kvě 2007

ice ip 😉

ellin
9. kvě 2007

Ahojte snažilky, bola som v pondelok znovu na krv, bol to 17 den po ET a vysledok je ze som tehotna. Z tohoto mojho prveho IVF som mala nakoniec dobre len jedno embryo a uhniezdilo sa mi v brusku - teda v maternici. Viem ze este som len na zaciatku ale velmi sa z toho tesim a dufam ze vsetko bude dobre pokracovat. Od pondelka poobedia ked som sa to dozvedela chodim ako v oblakoch - ani sa mi to nechce verit, ved moja endometrioza a drobny myom na maternici tomu velku nadej nadavali. Zatial som doma na PN a buduci utorok idem znovu na sono - uz by vraj malo byt aj nieco vidiet. Mozno sa dam potom vypísat do roboty, vlastne v robote len sedím pri pocitaci - takze to by hadam namalo vadit - uvidím co povie doktor.
Tinka - urcite sa ja ty budes uz skoro tesit.
Lia drzim palce aby bolo vela vajícok.
Aaandrejka dík za tvoju podporu.
Držím Vam vsetkým velmi palce.

lia
9. kvě 2007

ellin,velmi sa tesim,ze sa vam to na prvy pokus podarilo.neboj,vsetko bude dobre,male stale hladkaj a dohovaraj,aby tam len pekne vydrzalo,ved bude mat super maminu 😉 .
ja sa tak bojim,ze budem mat malo vajicok.zajtra idem asi na poslednu kontrolu,drzte mi palce,uz sa zacinam bat a to som si myslela,ze to na mna nepride 😔

lalupa
9. kvě 2007

ellin, jejo, tesim sa s tebou! 😵

aaandrejka
9. kvě 2007

ellin, to je uuzasna sprava!!!! tesim sa s tebou!!! opatruj sa, bud na PN a nezlakni sa prveho usg, hodne zavisi aj od pristroja a od lekara, mne po potvrdenom tehu povedsali na prvom usg, ze tam nic nevidia, ze je to asi zamlknute tehotenstvo (a pritom tam boli dve uchytene embrya)... takze vsetko ber s kludom a hlavne, ver tej myslienke a pozeraj sa na tehotenstvo pozitivne! 🙂 a babatku sa uz odteraz mozes prihovarat, aby sa mu v brusku pacilo 🙂

ice.tinka, drzim prsty, verim, ze to vyjde!!!

my sme dnes boli na velkom usg v 30tt, malicka uz vazi 1727 gramov 🙂

ellin
10. kvě 2007

Aaandrejka, bola si v zaciatku tehotenstva ne nejakých specialnych vysetreniach? Ja som este nebola tehotna a som uz "seniorka". A do kedy si brala Utrogestan? A ako casto sa chodí na kontroly usg? dík

aaandrejka
10. kvě 2007

ellin, nebola som na ziadnych.. ja som mala odber 30.10. a na usg som bola 29.11.

ale v nasom veku je uz prakticky automaticky indikovany odber plodovej vody v cca 17tyzdni, toho som sa hroozne bala, aby sa babatku nieco nestalo, navyse som vedela, ze vysledky budu zle (kedze to jedno odumrete embryo produkovalo vela bielkovin, co je vlastne AFP), takze som sla ako samoplatca do olomouca a to ti rozhodne odporucam!
je to kombinovany screening prveho trimestra, robi sa v 12-14tyzdni a jeho vysledky maju taku istu vypovednu hodnotu ako vysledky amniocentezy... akurat, ze tento screening je podstatne setrnejsi, pretoze sa sklada len z podrobneho ultrazvuku na spickovom zariadeni + obycajenho odberu krvi, akurat, ze v olomouci maju ako jedini v CR specialny pristroj, ktory dokaze z odobranej vzorky krvi vyhodnotit take iste rizika, ako z plodovej vody... stalo to cca 3000czk, ale vobec to nelutujeme, pretoze jednak sme boli skor pokojnejsi a jednak som nemusela podstupit odber plodovej vody

tuto je o tom pisane: (ja osm sa normalne objednala cez kontakty, akurat sa tam treba objednat dost vopred, aspon 5 tyzdnov):http://www.fnol.cz/news.jsp?id=0&nid=1769

baby z tohto fora (vava aj culinka) boli na tom tiez a tiez nelutuju, vsak baby 🙂

aaandrejka
10. kvě 2007

co sa tyka usg, ja som chodila relativne casto, po tom 29.11., kedy mi v CARe povedali, ze to budu dve babatka, mi odporucili ist o tyzden zas, kvoli potvrdeniu srdecnej cinnosti (takze nemusis mat s usg naponahlo, potom ti staci ist raz), potom som bola este asi 2-3x, ked sa to jedno prstalo vyvijat, potom v tom 12tt v olomouci (to bol ten podrobny), potom 20tt podrobny mofrologicky a este som bola v 20 aj na 3d (vlastna iniciativa) + 25 na prietoky, teraz som bola v 30 (vcera) a mam ist o 4 tyzdne

bezne sa chodieva (podla zakona o zdratovnnej starostlivosti) v 10 na potvrdenie, v 20, v 30 a potom tusim v 36

ale my "umelinky" obvykle ideme na viac 🙂

utrogestan som brala relativne kratko (zavadzala som si 2 tabletky len vecer), myslim, ze do takeho 10tyzdna.. a este som brala duphaston, ten je vraj fajn na podporu tehotenstva, ten som brala 2x1 az do pohybov

a okrem toho calibrum babyplan, kyselina listova, magne B6 🙂

lia
10. kvě 2007

aaandrejka,duphaston ti predpisovali asi v centre,ze??a dali ti hned s utrogestanom alebo az ked sa potvrdilo,ze si tehotna??

helka1
10. kvě 2007

Lia duphaston aj utrogestan ti moze predpisat v pohode aj tvoj gynekolog. Ale inac obe su progesterony, takze vacsinou sa predpisuje len 1 z tych liekov. Obe su na podporu tehu, rozdiel je len v sposobe uzivania, utrogestan si mozes vkladat, duphaston sa papa 😉

lia
10. kvě 2007

heli,utrogestan mam,len som sa pytala na ten duphaston 😉 .
takze vkladat??a nevyteka to??kolko si si ich ty davala??ja mam brat 3xdenne 2 tablety

helka1
10. kvě 2007

lia, ja som si vkladala tiez 3x2 tablety kazdych 8 hodin, ono, sice nieco vytecie, ale to co ostane vo vnutri to staci 😉 . A vkladanie je lepsie z toho dovodu, ze nezatazuje zaludok a dostane sa priamo na miesto, kde je urceny... Brala som ho asi do 12-13 tt 🙂

lia
10. kvě 2007

ok,takze mozem po nom normalne fungovat??

aaandrejka
11. kvě 2007

lia, mne oba predpisali prvotne v centre a potom mi ich uz predpisoval moj gynekolog

jac som mala duphaston 3x1, utros som mala 0+0+2... cize ked mas ty len utros 3x2, to je zrejme, co sa tyka davky progesteronu, to iste... utros vyteka najma cez den, ale das slipovku a ides 🙂 a presne, ako hovori helka, je lepsie ho vkladat, nemas potom trable so zaludkom ;) ale aj tak , citala som ,ze pri ivf je ho aj tak lepsie vkladat 🙂

helka, jeeej, to je mile, vy budete mat chlapceka a dievcatko? naaadhera! 🙂 ako sa citis? dufam, ze ok! moja kamoska, ktora bola na transfere vtedy ked ja (len v CR), cakala tiez parik, ale v polke aprila porodila predcasne, deticky boli relativne velke, ale chlapcek (950r) chytil nejaku infekciu a po par dnoch zomrel... dievcatko je v inkubatore, pomalicky zacina priberat... ta kamoska si hrozne vycita, ze malo oddychovala, tak radsej veget a bud v klude! 🙂