IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

janesm
autor
3. pro 2006

Ahoj culinka 🙂 jsi šikulka Decapeptyl je hračička klidně si ho už automaticky píchám sama a bezproblémů.Zítra jdu na tu injekci fostimonu z závodnímu lékaři ale moc se mě tam nechce je divnej!!!! Ale od středy to asi balím a jdu na PN opravdu nezvládám!!! mě se také občas zatočí hlava ale to jsou ty hormony,pěkně s náma mávají 🙂 ,bud hlavně opatrná.Mě MS přišla až 32DC,čekala jsem dlouho tak se nediv kdyby došla později.Byla jsi na té gyndě???? Co doktorka řekla jsi jí vše i to co tě čeká???
Držím pěstičky a dej vědět jak se vede Pa,pa 🙂 🙂

culinka
4. pro 2006

janesm,

stale mi nejde do hlavy.ze teba sa picha fostimon do svalu,a ja si ho mam pichat sama do brucha,musim sa opytat pri najblizsej navsteve heliosu.
Uz mas predoperacne vysetrenia?ja uz v celku aj ano.Drz sa.na tej gynde som nakoniec nebola,preslo mi to chvalabohu. 🙂

vava,

no s tym pregnylom si ma nepotesila,ale vydrzis,myslim na teba,drz sa. 🙂

ivat
4. pro 2006

Ahojte 🙂 🙂
janesm - som 26 dni po transfere, odvtedy som bola na kontrole uz 2 krat, este idem raz tento tyzden a potom uz pojdem k svojmu gynekologovi. Tam mi daju aj preukaz. Zatial je vsetko v poriadku, som akurat dost unavena a stale spim, ale to mi vobec nevadi 😉 Drzim vam palce, aby ste to vsetky zvladli do uspesneho konca 🙂 🙂 .
veva - tu injekciu pichali aj mne, je to hormon lutein, ktory ti chyba, je potrebny na tvorbu folikulov, mne tu injekciu pichali 2x, da sa to vydrzat. Tiez je to reakcia na tie hormonalne injekcie, kazda reagujeme inak. Tak sa nicoho neboj, drzim palce 🙂

vava
4. pro 2006

Ahojte 🙂
Janes, som 8DC, stale picham Decap. aj Puregon - 150UI. No a ta injekcia Pregnylu - dnes som uz OK, ale vcera teda nic moc ☹
Culinka, ani ja neviem, aky je rozdiel, ked si to pichas do brucha alebo do svalu..Hm, to by tu mohol niekto poradit....Ale myslim, ze z hladiska pohody, je lepsie do brucha, pretoze ja by som si po tej vcerajsej skusenosti radsej pichla este 10dalsich injekcii do brucha ako tu jednu do prd.... 🙂
Ivat, dik za objasnenie - uz som si spomenula, ze to lekar vravel lutein.Dakujem ti velmi pekne ze ukludnenie, ze teda aj tebe to pichali a ze nie som sama jedina.....Este mi ju urcite pichnu zajtra, som zvedava, ako to odsoferujem domov, akozto vcera som naozaj ledva sedela. Ale vecer ma to uz preslo a dnes je vsetko OK.
Ivat, je fakt super, ze ti to vyslo, velmi sa tesim !
Tak sa baby drzte a dajte vediet, co je nove 😎 Pa

janesm
autor
4. pro 2006

culinka 🙂 zatím nad tím nepřemýšlej a zeptej se v Heliosu každopádně Ti to řeknou dřív než začneš s pícháním.Vava má pravdu do břícha je to lepší ale do prdelky se to dá také vydržet.No uvidíš možná je asi těch Fostimonů více druhů,kdo ví brzy se dozvíš.Jak se jinak cítíš???? Kdy plánuješ PN???? Možná jsi ty problémy měla jen dočasně jako reakci na ty léky.Opartuj se držím pěstičky!!!! 🙂 😉

janesm
autor
4. pro 2006

vava 🙂 jak se cítíš a jak užíváš PN doufám že relaxuješ je to potřeba!!!! Jak Tí bylo včera po té injekci,byl to nějaký dryák???? Jsem o 4 DC po Tobě... 🙂 🙂 Jsu zvědavá jak dopadnou ty odběry!!!!!Zítra se domluvím na tu PN,nějak už nezvládám hlavně když musím každý den běhat na ty injekce do prdelky...Opatruj se držím pěstičky a dej vědět jak budeš mít novinky!!! 🙂

janesm
autor
4. pro 2006

ivat díky moc za podrobné informace je fajn že na nás myslíš!!!! 😉 Tak to je fajn že jsi vpohodě myslím že už jsi za vodou a to je dobře nás ten boj teprve čeká... ☹ Snad bude úspěšný!!!Držím pěstičky at vš dobře dopadne!!!

culinka
5. pro 2006

janesm,vava

Ahojte zlaticka,
ja sa citim zatial super,praveze sa mi zda,ze po tom diphereline(decapeptyl)citim este lepsie ako normalne. 😉
Teraz uz len cakam na MS,a potom hyperstimulaky. 🙂
Janesm,
ako sa citis po tom fostimone?stipe viac ako decapeptyl?PN planujem hned ako to nebudem zvladat,alebo najneskor den pred odberom vajicok.
DRZIM PALCE!!! 🙂

janesm
autor
5. pro 2006

Ahoj statečné holky!!!!
vava tak jak je co injekci dostala jsi další nebo pokračuješ v těch dvou a jak Ti dopadly výsledky???Držím pěstičky!!!! 😉 😉
culinka je fajn že jsi vpohodě to je potřeba máme to dost náročné!!!Ten Fostimon je horší než ten Decapeptyl do toho svalu to dost bolí ale záleží kdo to píchá... Nechci Tě strašit vydržet se to dá!!!!
Vždyť mě dnes píchaly už pátou injekci Fostimonu a 13 Decapeptylu,už se mě to krátí!!!dnes jsem skončila v práci od zítra nastupuji na PN,dnes mě ji doktorka v Heliosu vystavila.Jinak krev je o.k. mám pokračovat dále v injekcích a v pátek mám přijít na krev a na ultrazvuk pak se uvidí co dál...
Opatrujte se mě holky zlaté!!!!! 🙂 🙂

vava
5. pro 2006

Ahoj Spolutrpitelky 😵

Culinka, to je super, ze sa citis mozno lepsie, ako normalne 🙂 To si uzi, lebo to sa asi tak casto nestava.....Uz si zistila, preco sa ten Fostimon picha Vam dvom rozdielne ?
Janesm, dnes som bola v Heliose - krv je OK, az na ten Lutein, tak som si to zasa uzila...Aj moj zadok 🙂 Vo stvrtok idem zasa a podla dnesnych vysledkov mi to pravdepodobne pichnu zas. Takze nejaky ten Decapeptyl a Puregon kazdy vecer ma uz vobec nerozhadze 😀
Zatial sa to vsetko vyvija OK, ak to takto pojde dalej, tak v pondelok si tam idem lahnut. Mali sme aj pohovor s embryologom, caka nas este nejake to rozhodnutie o metode a o pocte vlozenych embryii...Dohodli sme sa, ze uvidime este, podla toho, kolko bude vajicok a potom sa rozhodneme. No, baby, uz sa to blizi a mne aj zacina pomaly "lepit" 🙂
Prajem Vam pekny vecer a prijemny den !
Papa

culinka
6. pro 2006

Ahojte kamosky,

Tak vidim,ze sa vam dari to je super. 🙂
Ja cakam na MS ako na spasenie,ale dneska mam len 29.den cyklu,a mala by som podla instrukcii dostat 30-32 den cyklu,takze dufam,ze cim skor.

vava,
takze v pondelok ta caka odber vajicok?a kolko folikov uz teraz mas?drzim moc palce.
jasenm,

uz aby sme to mali za sebou vsak?tiez uz by som si najradsej pichala fostimon,dufam,ze cim skor.

opatrujte sa,a dajte vediet ako pokracujete,a drzte palce nech mi mrcha pride cim skor. 🙂

vava
6. pro 2006

Ahojte !

Ako sa citite ? Co je nove ?
Culi, no ako ? Uuuuuuuuuuz ? Dnes bola moja kamoska na odber v Heliose a celkom dobre jej to dopadlo. Mala ich 10, nic jej nebolo, ani teraz jej nic nie je, ani nic neboli, takze paraaaada 🙂
Mna velmi boli lavy vajecnik (mam ho o dost zvacseny), vsetko vydrzim - aj bolest vajecnika, aj injekcie, len keby mi uz nepichali ten Pregnyl do zadkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😠 Zajtra rano idem na krv a na sono a pravdepodobne mi ho tam rypnu znova 🙂 To je jediny stres pre mna .....Momentalne 🙂 🙂
Folikulov mam tam tiez okolo 10 - roznych velkosti. Lekar poveal, ze s najvacsou pravdepodobnostou si tam pridem "zdriemnut" v pondelok. Tak Vam dam vediet.
Drzte sa a dajte vediet. Pa

culinka
7. pro 2006

ahojky,

vava,
MS este nedosla uz mam z toho nervy,dnes uz mam 30.den cyklu,ale snad to uz priiiiiide,konecne.vacsinou som mala 28 dnovy cyklus,ale hormony robia svoje. 🙂

vava.
drz sa,mne povedali ze ked ma budu vajecniky boliet ma si rupnut panodil femina,nie brufen,ten ze zle reaguje s tymi injekciami.
Super mas 10 folikov,tak nech sa oplodníia vsetky.

Baby akou metou idete vy IVF,ci ICSI?
My ICSI,mame zly spermos. 😠

janesm
autor
7. pro 2006

Ahoj bojovnice!!!!! 🙂
Tak nám to nabralo rychlost že??? Doufám že ten boj zvládneme!!!!
Jsem 7DC zítra mě čeká odběr krve a ultrazvuk tak jsu zvědavá co mě řeknou.Odedneška mám v břichu stejný pocit jako mívám při ovulaci....Bojím se aby nepřišla dříve a sama je to vůbec možné????Píchám stále decapeptyl a Fostimon do zadku hnusně to bolí jsu zvědavá kolik mě jich ještě čeká... ☹
VAVA tak jak jsi dopadla na odběru co výsledky!!!Dnes jsi tuším 11DC jestli dobře počítám?? V pondělí by jsi měla jít už na odběr vajíček??? Budeš ležet v Heliosu a jak dlouho? Mě říkaly že na odběr jdu po ránu a 2hodiny po odběru jdu domů z doprovodem 😉 Jak dlouho Tě boli ten vaječník je to normální???No už dost otázek držím Ti pěstičky at vše zvládneš!!!!!!!!! 🙂 🙂

janesm
autor
7. pro 2006

CULINKA 😉 😉 neboj neboj MS určitě příjde mě přišla 31DC a to tak tak!!! Provera to pěkně posune,já MS mívala tak po 26 dnech.My máme naštěstí SPG O.K. tak jdem jen na IVF s prodlouženou kultivací.Víš už nějaké podrobnosti k tomu Fostimonu???Kdy by jsi měla začít ???
Budu Ti držet pěstičky snad to úspěšně zvládneme!!!!!
Zítra po odběrech se ozvu.
Pa,pa 🙂 😎

culinka
8. pro 2006

janesm,
prave utekam do heliosu,dostala som to pred 10 minutami. 🙂

culinka
8. pro 2006

ahojte babenky,

tak uz som spat z heliosu,okolo druhej budem volat kedy si mam zacat pichat fostimon,a aj sa spytam teda ci do svalu,alebo do brucha. 🙂

culinka
8. pro 2006

vy ako babenky??ako odbery??? 🙂

vava
8. pro 2006

Ahojte 😀

Janes, nepises nic o tom, ako sa citis, tak predpokladam, ze dobre. Naozaj sa to uz blizi. Ja som dnes 13DC (teda ak dobre pocitam 🙂 ).
Culi, super, ze doslaaaaaaaaaa !
Vcera mi brali krv a robili sono, lavy vajecnik mam zvacseny o dost, preto ma to boli, pravemu mam troska dohovorit este 🙂 Vlavo mam aj toho viac, niektore su uz zrele, ale este ich nie je tolko zrelych, aby som mohla ist na odber. mam to akesi nerovnomerne - mam aj mensie, vacsie, zrele...No, paraaaada. Doktor hovoril, ze musi vystihnut ten spravny moment, kedy ich bude najviac v co najlepsiom "stadiu" zrelosti. Este mi rupli ten Pregnyl, tak som bola zasa troska "ochrnuta" - ale tentokrat uz len asi 2hodky 😀
Zajtra idem na krv a sono a dozviem sa teda verdikt, ze kedy si to tam idem lahnut....Bola tam tento tyzden kamoska - prisla rano, mala sono, odobrali jej to - cele to trvalo mozno nejakych 20min, previezli ju na izbu a na obed uz isla domov. Takze pocitam s takymto nejakym priebehom...Rychlovka, jednodovka ... 😲
Dajte vediet, ako sa citite, lebo ja dnes na to nie som bohvieako...Mam pocit, ze na mna nieco lezie. Co by bolo dost zle ....
Pa a pekny vikend

culinka
9. pro 2006

ahojky mojky,

tak som bola v heliose,podla vysledkov krvi si zacinam pichat fostimon zajtra 150 IU denne,co su dva prasky-jenesm kolko mas ty?
Mam si pichat normalne do brucha,netreba do svalu,pytala som sa nato.
Dufam,ze to nebude moc stipat,ale bude to urcite horsie ako decapeptyl,lebo to bude omnoho viac koncentrovane.Dzte mi zajtra palce,v pondelok sa ozvem ako som dopadla. 😉

vava,
Ako sono?kedy si ides zdriemnut?myslim na teba drz sa kamoska. 🙂
janesm,
ako ty,zvladas v pohode fostimon?kolko ti toho davaju na jednu davku? 🙂

janesm
autor
9. pro 2006

Ahoj Holky!!!!!
Myslím na Vás ale nějak nezvládám odepisovat.V pátek jsem byla na odběru a na ultrazvuku píchly mě nějakou injekci do břícha ani nevím co to bylo...Vše se vyvýjí zatím dobře zítr mám jít na sono tak jsu zvědavá.Od pátku od té injekce je mě blbě je toho na mě nějak moc... ☹ Dněs mě šíleně bolí hlava asi migrena nebo z těch hormonů nevím ale jsu zničená říkám si jestli to mám zapotřebí už aby to bylo za mnou není mě nejlíp!!!!
Jinak Fostimon mě píchá zdravotní sestra v dávce 150IU,zítra dobírám 20injekci a další nášup už není hrazen pojištovnoutakže 380.- za balení,zatím nevím kolik jich budu ještě potřebovat.Culinka máš ten stejný Fostimon jak já??? Mám v balení jeden roztok a tabletku na smíchání,řekly mě že na tu 150 stačí 2 tabletky a jeden roztok smíchat.Už si ho pícháš??? Mě to dost bolí a břicho už mám samou modřinku 😒

janesm
autor
9. pro 2006

Vava tak to máš za pár gratuluji!!! 🙂 Jak se jinak cítíš a do kdy pícháš do bříška???
Mě není opravdu nejlíp byla jsem stále nějak v pohodě ale poslední dva dny jsem zničená děsně mě bolí hlava,únava a mám pocit na zvracení no brrrr ☹ Zítra jdu na ultrazvuk tak uvidím co bude dál ale jedno vím jistě už bych nikdy do toho nešla!!! Jsem asi na to slabší povaha.Jen doufám že to výjde,budu se snažit ot dotáhnout do konce!!! 😉 Držím Ti pěstičky a dej vědět jak se cítíš,pa 🙂

janesm
autor
10. pro 2006

Ahoj Berušky!!!!!!!! 🙂 🙂
VAVA-CULINKA
dnes jsem byla na ultrazvuku dostala jsem injekci na to aby byla vajíčka dobře vyživená a vše se dobře vyvájí!!!!!Mám jich na každé straně 6 mohly by s toho být 5-6 embrii.Jinak ještě zítra poslední Decapeptyl,Fostimon a ve 21hodin poslední injekce spouštěcí Pregynl.v úterý mám ralax a ve středu v 8:30 mám nástup s manžílkem a spermijkama!!!!!! Berušky moje jdu do finále!!!!!Budou mě zavádět jedno embrio protože mám po dvou potratech ale i z toho můžou být dvojčata 1 ku 2000 případů 🙂
Jinak brošku cítím tlak v břichu ale jinak je mě fajn snad to zvládnu!!!
Držím Vám oběma pěstičky!!!!!! 😉

aaandrejka
10. pro 2006

baby, drzte sa, janesm, myslim, ze to bude aj viac embryi 🙂 kedy mas odber, v stredu?

vava
10. pro 2006

Aaandrejka, dakujeme za povzbudenie ! Sledujem ta aj v inych diskusiach, viem, ze si tym presla a dufam, ze to aj u nas bude mat taky stastny koniec ako u teba 🙂 🙂 🙂

vava
10. pro 2006

Posledneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!
Baby, dnes som si pichla posledny debilny, sprosty, otrasny Decapeptyl a este debilnejsi Puregon a myslela som si, ze sa od radosti pominiem 😀 😀
Vcera som bola na sono a vypocitali mi odber na utorok - takze Janesm, idem len jeden den pred tebou !!!!! Dnes vecer idem na pohotovost si dat pichnut ten spustaci Pregnyl, tak dufam, ze to rozchodim 😀
Ja som uz taka stastna, ze si nemusim do seba nic "rvat" baby, ze az ! Janes, ja presne viem, ako sa citis - ja som potom tiez asi slabsia povaha, aj ja som si povedala, ze uz toto nikdy viac neabsolvujem. Predvcerom mi bolo presne tak zle, ako opisujes - strasna migrena, vsetko ma bolelo a pol dna som stravila nad zachodovou misou ☹ Lekar povedal, ze to moze byt z tych injekcii, lebo uz mam toho v sebe vela, ale nieco to muselo spustit. Takze mne to asi spustil ranajsi caj, lebo po nom som uz len na zachod isla....
Vies, lenze dnes je mi uz OK a hovorim si, ze ak to vyjde, tak to stalo potom za to ! Urcite !!!
Culi, daj vediet, ako si na tom. My dve hrdinky ta budeme podporovat !!!! Culi, a neuvidime sa v Heliose v utorok ??? 😀
Drzim straaaasne palce a prajem krasny vecer. Papa

aaandrejka
10. pro 2006

vava, dik, verim, ze vam to vsetkym vyjde! 🙂
ale netes sa z konca injekcii.... po odbere nastupi pravdepodobne estrofem (ak bute treba, aby viac narastla maternica), utrogestan a duphaston... a potom uvidis... ;) teda, nechcem strasit, zas tak hrozne to nie je, ale mne osobne z toho duphastonu byva zle este aj teraz a to uz beriem nizsie davky.... a teraz mi je uz viac zle z tehotenstva.... mne napriklad pichanie puregonu vobec nevadilo (brala som 250IU denn), skor naopak, tesila osm sa na to, urobila som si z toho taky maly denny ritual ;)

na mna uz idu z tych vsetkych hormonov depresie, lekar ale povedal, ze je to normalne, ze treba vydrzat.... a este aj toto pocasie ich podporuje... uz aby bola jar!

culinka
11. pro 2006

Ahojte babenky,

jooooj,tak u vas sa to riadne rozbehlo,a tesim sa ze ste zatial zvladli tak bravurne.Ja som si vcera pichla prvy fostimon,a vobec ma nic nestipalo,tak som sa bala.Je to urcite lepsie,ze si ho mozem pichat sama.ked citim,ze triafam zilku,vytiahnem a pichnem vedla.baby,by ste neverili,este nemam ani jednu modrinku,a ani mi nevidno,ze si daco picham,ale to este urcite pride.
Po kolkych injekciach ste zacali nieco citit? 🙂

aaandrejka,
no,nepotesila si ma s tymi dalsimi injekciami,al ked to musi byt,snad to zvladneme.Ako sa ti dari?

janesm,
kolko dni si brala fostimon?ja dufam,ze to bude max.10 dni,uz by som to mala najradsej za sebou.

vava,

skodaaaa,ze sa nestretneme,ja idem v stredu.

Baby moc vam drzim palce,drzte sa,a ozvite sa obe. 🙂

aaandrejka
11. pro 2006

culinka,

tie dalsie uz nie su injekcie, neboj 🙂 su to tabletky (zenske hormony), ale vraj vacsinu zien tak dokonale rozhadzu po psychickej stranke, ze potom trva celkom dost, kym sa da do kopy... ja sa snazim tomu celit, ale nie je to jednoduche...

culinka
11. pro 2006

aandrejka,

jooj,tak to je fajn,ze uz nie dalsie injekcie,to som rada,ja uz ich tiez beriem ako taky ritual,pekne si kazdy vecer nachystam vsetko potrebne a ide sa nato. 😀
Ako sa ti dari?? 😉