IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

ellin
11. dub 2007

Andrejkaaa, som tiez pred IVF,doktor mi povedal ze ok budu embrya v poriadku tak mi doporucuje vlozit dve. Chcem sa opýtat v ktorom týzdni Ti to jedno embryo skoncilo? Pocitovala si to nejak?

aaandrejka
11. dub 2007

sali, to je najvyssi cas objednat sa 🙂 lebo k casu od ET treba pripocitat 2 tyzdne, cize si uz v 7 tyzdni.. a objednava sa tam dost dopredu 🙂 teda, aspon do tej FN, kde je to lacnejsie

ellin, do ktoreho centra chodis? ja som chodila do gyncare v kosiciach, lekar mi ukazal ich statistiky a povedal, ze najvacsia pravdepodobnost na uchytenie jedneho je, ked si das vlozit dve... ak ti vlozia dve a itehotnies, len v cca 35% pripadov sa uchytia obe, zvysok sa uchyti len jedno.... a aj ked sa uchytia obe, tak je tam dost vysoke riziko (cca 30%) syndromu miznuceho dvojcata (moj pripad)... nijako som to nepocitovala, zistili to len na usg... ked som bola na usg v 8tt, tak padlo prve podozrenie, v 12tt mu uz nebilo srdiecko

ellin
11. dub 2007

aandrejka,chodim do Martina, prave stimulujem pred prvym IVF. Moje folikuly reaguju pomaly,takze pichat injekcie budem dlhsie - dufam ze to cele doktor nestopne. A este nanestastie vsade okolo mna zuri nejaka chrípka. Dufam ze neochoriem. V piatok pojdem na sono tak uvidím ci folíky podrastli. Aky mas nazor na ICSI (neviem ci som to dobre napisala)- nam ho doporucili kvoli morfologii spermogramu.

sali
11. dub 2007

ellin mne tiež pomaličky rastli folikulky.Mne robili odber až na 22 den.Ku ktoremu doktorovi v Martine chodiš? Pri ICSI ak je zla kvalita spermii tak je vacsia šanca na oplodnenie,lebo oni vyberu tie kvalitne spermie a napichnu nimi folikuli.

tinni
11. dub 2007

ahojte, mozno budem trapna, ale decapeptyl nie je nahodou ta injekcna antikoncepcia? 😕

aaandrejka
11. dub 2007

ellin, neboj, pri IVF je velmi dolezita psyhcika, treba si verit! 🙂 vazne! o ICSI toho vela neviem, viem len tolko, ze sa to odporuca, ked je velmi maly pocit schopnych spermii, cize je riziko, z keby sa dali do misky k vajicku, vobec by nemuselo dojst k oplodneniu... vtedy sa odporuca ICSI a urobi sa presne to, co pise sali... mam taky pocit, ze potom je odporucene urobit amniocentezu, pretoze "umele" narusenie vajicka moze niekedy (ale v minimalnom mnozstve pripadov) sposobit nejake rizika pre embryo... opytaj sa lekara v car, urcite ti to podrobne vysvetli... a ak by ti ICSi odporucil, ja ti zasa odporucam ist na ten kombinovany tripple test 🙂

tinni, decapeptyl urcite nie je antikoncepcia..o jeho vlastnostiach najdes pisane na nobel.sk, najdes tam pribalovy letak 🙂

sali
12. dub 2007

ellin ja som sa pytala lekara ako je to s tym narusenim vajička ale to je presne to čo urobi spermia,len oni tej spermii pomožu aby nemusela prekonavat taku dlhu a naročnu cestu k vajicku.Nam tiež robili ICSI.

aaandrejka
12. dub 2007

sali a potom vam odporucii amniocentezu kvoli ICSI?

lia
12. dub 2007

andyška,nevies mi poradit v teme pichanie injekcii na ivf??

sali
12. dub 2007

aaandrejka kvoli ICSI to nie.Dokonca moj gynekolog ani nespominal amniocentezu.To len ja budem mat o par mesiacov 36 rokov tak by som tak skor pre svoje uspokojenie chcela absolvovat to vyšetrenie v Olomovci.Rastli mi pomalicky folikulky a odber mi robili až na 22 den čo vtedy maju niektore baby za sebou aj transfer,ale doktor bol super lebo povedal že rastu sice pomalicky ale že počkame.

ellin
12. dub 2007

sali,ja chodim k dr.Tomasovi, nevyberala som si doktora bola to nahoda, chodim tam este kratko - takze uvidíme. Baby tu na fore viac preferuju Krajcovica, ale ja som zatial spokojna. Kedze ti robili odber az 22 den - tak to si pichala 20 dni injekcie? merional alebo nieco podobne??

sali
12. dub 2007

ellin, ja dr. Krajkoviča nemam rada ja si stale radcej počkam na dr. Tomasa.Je to super doktor.Ano pichala som si 20 dni Menopur+ Diphe... no presne neviem.Toto bol moj 2 pokus.1 x som chodila k dr.Krajkovičovi a on mi zastavil stimulaciu lebo to rastlo pomaly a robil velmi bolestivo vysetrenia .Ja som sa skoro po stene skrabala ako to bolelo a aj som mu to povedala.Neda sa to porovnat aky je jemny doktor Tomaš.Aj som dr.Tomašovi povedala že len k nemu chcem chodit.Porozprava sa vysvetli.Akurat zajtra idem k nemu na kontrolu.

veva55
13. dub 2007

Baby, ked uz ste spominali tu amniocentezu v suvislosti s ICSI, tak mne doktor v centre povedal, ze ak podstupime IVF s ICSI, automaticky sa bude robit amniocenteza. Takze asi to nejaku suvislost ma.
My pravdepodobne ideme na ICSI, kedze mame problem s manzelovymi spermiami (jedine ze by sa stal zazrak a v den odberu by nastrikal do misky kvalitny material 😀. V takom pripade by sme isli na IVF bez ICSI)

aaandrejka
13. dub 2007

ano veva, presne tak som to aj ja vedela, len som to mozno zle popisala..proste, ked sa robi ICSI, tak je to automaticky indikacia k amniocenteze, pretoze dojde k neprirodzenemu naruseniu obalu vajicka...

sali, ten olomouc ti rozhodne odporucam!

ellin
13. dub 2007

Ahojte,tak sa celkom tesim - dnes mi dr. povedal ze foliky dobre podrastli ale este som bola pre dalsie injekcie na par dni. Na buduci tyzden by som mala pichnut Pregnyl a ist na odber vajicok. Takze mam zase na vas otazky - boli ste si pregnyl pichnut na pohotovosti? Nebolo Vam po tem injekcii nejak nevolno? A chodili ste po odbere vajicok do prace alebo ste boli doma? Vsetkym Vam drzim palce pri snazeni alebo tehulkovaní.

vava
13. dub 2007

Ahojte 🙂

Tak sa hlasim po dlhsej dobe.... Ja som tiez chodila do Martina, u mna zasa viedol Krajkovic, ale bolo to ovplyvnene vstupnym pohovorom s Tomasom, na ktorom sa spraval uplne neprofesionalne. Krajko je mozno pri vysetreniach menej citlivy, ale stale sa sprava profesionalne.Tomas je vacsinou naladovy ....A to ja nemusim ☹
No a my sme mali tiez ICSI, aj napriek vybornemu spermiogramu (chceli sme si to poistit), ale amnio mi nebola doporucena.
A tak ako Andrejka a Culinka, aj ja som bola v Olomouci, ale vo Fertimede a nelutujem, lebo naozaj je to o tej psychike. Odvtedy som uplne kludna ....
Sali, Ellin, drzim palce, aby aj Vam to vyslo !!!

vava
13. dub 2007

Ahoj Ellin,

Pregnyl som si dala pichnut na pohotovosti - Krajko mi napisal pre nich papier, bolo to uplne bez problemov. Ziadne problemy som po nej nemala, alebo som to mozno uz po tolkych injekciach ani nevnimala 🙂
No a po odbere som bola doma - aj mi to tak odporucili. Bolo to pred Vianocami, takze mi to aj celkom "bodlo"...Bola som doma az do testu krvi, ktory bol pozitivny, no a potom som bola na PN este tri mesiace 🙂 Necakala som taku absenciu v praci, bolo to aj dost tazke, ale prioritou bolo pre mmna vtedy nieco ine, takze teraz nelutujem ani trocha 🙂

janesm
autor
13. dub 2007

Ahoj Holky!!!! 😉
vidím že je nás tu čím dál více a to je dobře!!!! Všem snažilkám drřím pěstičky aby byly brzy těhulky!!!
Jinak já jsem celkem v pohodě a doufám že to tak cítí i mimi.Byly jsme na malé dovolené na Slovensku v Tatrách ale jen relaxík a procházky,žádné divočení a dost mě to prospělo po tom ležení a izolaci.Dnes jsem byla na odběrech na Tripl testy,19.4. jdu do poradny tak budu znát výsledky,doufám že mě udělá p.doktorka UTZ ráda bych mimi viděla mám pořád obavy aby bylo miminko vpořádku,po tom všem!!!
Jinak ještě jedna zprávička ta moje kamarádka už jsem se o ní zmínila podstoupila IVF měla i ICSI,měla 14 vajíček a z toho měly 4 embria,2 jí 10.4.zavedly a 2 zmrazily.Tak moc držím pěstičky a za týden podám informaci jak to dopadlo...
Mějte se překrásně a přeji pohodový víkend!!!

sali
13. dub 2007

Ahoj Vava.
Ja som už tehotna len pas som este nezmenila.Necjcela som ho menit lebo minule doktor mi zistil aj hematom,ale dnes mi povedal že ten hematom sa už vstrebal.Ja na Tomasa ani zle slovko nemam lebo po transfere som bola na kontrole a dost mi skočil tlak tak nas nechcel pustit domov ale nejako som ho ukecala tak nas este aj na zastavku odviezol.
Ahoj
ellin mne pregnyl pichal moj snubenec ,bol sice s toho trochu vyklepany ale dopadlo to dobre.Ja som išla na PN až po transfere.

aaandrejka
15. dub 2007

ellin, mne pregnyl pichala kamoska sestricka a nemala som nijake bolesti ani mi nebolo zle

ja som sla na PN po odbere a odvtedy som na PN 🙂 ale neboj, po transfere nemusis lezat, netreba len robit nic namahave, ale inak sa treba spravat normalne 🙂 ja osm den po transfere vysavala aj sadila kvietky do skalky, takze pohodka 🙂 ono, tie embyjka vnutri plavu, takze nejako vyrazne nie su ovplyvnene tym, co robis, jedine, ze by si prilis namahal brusne svaly, to moze mat nedobry vplyv na ne 🙂 ale lezat rozhodne netreba, embryjka to aj tak neocenia a tvojej psyhcike to len uskodi 🙂

ellin
15. dub 2007

Ahojte,tak dnes som bola na sono a doktor povedal ze uz konecne folikuly dorastli a pred chvilou som si dala pichnut Pregnyl. V utorok idem na odber vajicok. Dufam ze ich bude dost, pretoze doktor ma upozornil ze v mojom veku nemusia byt vajicka vo vsetkych folikuloch. Tak prosím drzte palce.....

sali
15. dub 2007

ellin budem drzat palceky.ellin a možem sa opytat kolko mas rokov ked ti to povedali? Mne boli zobrali 10 folikul a 7 oplodnili.Takže držim palceky na utorok .

aaandrejka
16. dub 2007

ellin, co si si pichala? ja som mala pri svojich 37 rokoch a 12 dnoch puregonu 250IU denne, 8 oocytov, vo vsetkych vajicka a 7 sa oplodnilo... drzim prsty!!! 🙂

ellin
16. dub 2007

aandrejka, pichala som 16 dni Fostimon a Merional 300IU denne a k tomu decapeptyl, mam narastenych asi 7 folikulov roznej velkosti
sali,no mozno sposobim v tejto diskusii trochu sok, ale ja mam 40 rokov,deticky zatial nemam a kedze mam endometriozu tak otehotniet je problem. Vlani som bola na laparoskopii nasledovala stimulacia clostilbegytom a vsetko neuspesne tak teraz som na prvom IVF.

vava
16. dub 2007

Ahoj Ellin 🙂
Tak ta idem podporit, lebo ja mam tiez endometriozu a vyslo mi to v Martine na prvy krat a vkladali mi len jedno embryo! Mali sme velmi dobry spermiogram, aj napriek tomu sme mali ICSI, ja som mala 13 oocytov a podarilo sa oplodnit 11. Mali sme predlzenu kultivaciu.
No a ten vek ....Nie sme tu ziadne mladice 🙂 Ja mam 34, ked sa mi babo narodi, uz budem mat 35, takze ziadny sok si nesposobila.
Velmi ti drzim palce !
Este doplnim, ze endometriozu som nijako neliecila - ziadne injekcie pol roka, umela menopauza ani nic podobne - nemali sme cas, tak som sla hned na IVF.

vava
16. dub 2007

Sali ozaj,

gratulujem k uspechu ! Zmen si pas, nech motivujeme dalsie 🙂 Drzim ti palce !

aaandrejka
16. dub 2007

ellink, vek nevadi, dnes uz rodia aj poatdesiatnicky, takze pohodka 🙂 dolezita je psychicka pohoda a takztie viera v to, ze to vyjde 🙂 drzim prsty!!!

sali
16. dub 2007

Vava dakujem.Pas zmenim,ale vieš bojim sa lebo stale je niečo s drobcom. Rozhodla som sa že znena bude až 27.4 lebo to mám ist na poslednu kontrolu do Martina a budem počut aj srdiečko.
Ellin 40 ročkov nie je vela neboj.Ved ked sa pozries tak v zahranici rodia aj 6O a nikto sa nad tym nepozastavi.Ja budem mat v auguste 37.

ellin
16. dub 2007

Dakujem Vam vsetkym za podporu. Trochu sa bojím zajtra toho odberu vajicok,ale doma sa tvarim hrdinsky. A dnes doobeda mi umrela starka - aj ked bola uz velmi chora aj tak to so mnou trochu zamavalo. Viem ze psychicky musim byt v pohode,tak sa snazím ako sa dá.

marky4
16. dub 2007

elin ahoj, mě zítra taky čeká odběr vajíček. Taky se teď tvářím hrdinsky, ale myslím, že se brzo ráno probudím a budu na to myslet. No ale co, jsme holky šikovný a zvládnem to. 🙂