IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

vava
11. črc 2007

Ahoooooj Andrejka !

Tak vitaj doma aj s malinkou 🙂 To je super !!! Sa tesim...Idem kuknut hned fotecky, som na nu strasne zvedava 🙂
Neviem, co je s Culinkou, akosi sa neozvala.

Ice Tinka - drzim palce !!!!
Janesm, uz mam oprate vecicky, prave sa susia, zajtra idem zehldit ostosest 😀

vava
11. črc 2007

No teda....Je kraaasna 😀 To v tom brusku je teda fakt uz taky hotovy clovel 😀 😀 😀
Andrejka, nefunguje mi mail, tak ak budes mat cas, napis mi do IP, pls tu na konika ..... Som sa chcela opytat, ci ten spinal to je to, ze ta uspia iba od pol pasa nadol, alebo si prespala vsetko ???

aaandrejka
11. črc 2007

vava, jasne, napisem, spinal je to, ked mas znecitlivenu len polku tela, takze babo ti hned ukazu 🙂 je to obrovsky zazitok, napisem blizsie do ip 🙂

vava
11. črc 2007

Aha, no tak to je ono, som si aj myslela - dik za objasnenie...Zajtra idem k porodnikovi sa dohodnut, ze kedy a ako na to 🙂 Tak som zvedava, ci aj mne doporuci ten spinal....

aaandrejka
14. črc 2007

spinal ti odporuci/neodporuci najma anesteziolog - musis mat na to vhodne ulozene stavce, aby bolo dost miesta pre vpich, aj s rezervou 🙂 napisem viac do ip

janesm
autor
15. črc 2007

Ahoj Aaandrejka!!!!!
moc a moc gratuluji a přeji Tobě i malé hodně štěstíčka!!!! 😉 Fotečky jsou nádherné moc VÁM to sluší!!! Jsi statečná maminka!!!!

janesm
autor
15. črc 2007

Ahoj Vava!!!
já mám věcičky vyprané ale ještě mě čeká pytel co budu mít od kamarádky ale to až po menší rekonstrukci bytu kterou plánujeme za týden.Pak už budu chystam postýlku,koš a konečně budeme mít i skřín pro malou zatím mám věcičky zabalené čisté a vyprané ve vaničce 🙂
Jinak zvládly jsme ještě pohodovou dovolenou v Tatrách ale byl jen relaxík žádné divočení byly jsme tam týden v pátek jsme se vrátily.
Opatruj se!!!

aaandrejka
16. črc 2007

dievcata, mne sa to ani nechce verit, este nedavno som vam ako "skusena tehulka" rozdavala tehotenske rady a spolocne sme cakali na vase vysledky ivf a dnes ste uz pomaly maminky aj vy! je to uzasne! a tusim tu budu same diievcata 🙂

dnes som pridala nove fotky do albumu

vava, o tej spinalke ti napisem do ip

janesm
autor
17. črc 2007

Ahoj zlatíčka!!!!
aaandrejka přesně jak píšeš ani to není možné,vzpomínám jak jsem Vám oznamovala že IVF nevyšlo a končím a nalednou jsem ve 30tt a to s neprůchodnýma vaječníkama.Doufám že zůstaneme nadále všechny v kontaktu alespon tady!!!
Holky držte se držím všem pěstičky!!!!! 😉

vava
18. črc 2007

Ahoj Baby 🙂
Aj ja dufam, ze ostaneme v kontakte - len sa asi budeme musiet presunut do inej oblasti, lebo snazilky z nas ani zdaleka nebudu....
Inak, aj mne sa to zda take neuveritelne, dnes som tak premyslala, ci este vsetko stihnem prichystat, kym pojdem do nemocnince.......
Janes, z teba sa tesim - ja si moc dobre spominam, ake to bolo zle, ked to nevyslo a to, co sa podarilo tebe je naozaj taky maly zazrak 🙂
Ozaj, a mate uz meno vybrate ? My sa akosi nevieme dohodnut.......

aaandrejka
18. črc 2007

jasne, ze ostaneme v kontakte, toho sa nebojim

len neviem, co je s culinkou, posielala som jej fotky na mail (je to asi pracovny mail jej manzela), ale odpoved neprisla... a ice.tinka tu uz tiez dlho nebola

vava, ake mena mate na poradovniku? 🙂

vava
19. črc 2007

Ahojte 🙂
No, na tu Culinku sa vypytujem aj ja stale..... Skoda, ze nemame na nu mobil...Ja predpokladam, ze len nema pristup k mailu...

Meno mame zatial jedno, na ktorom sa ako-tak zhodneme : Zuzanka 🙂
Ale mne sa pacia aj ine, take, co mi poloviciak nikdy neschvali 😀 Najradsej by som jej dala meno, az ked ju uvidim, len neviem, ci to bude mozne.....
Teba sa pytali na meno predtym, ako ta napichli ? 😀

aaandrejka
30. črc 2007

ahoj babky, pridala som nove fotky lenocky do albumu a hlasim, ze vo 4. tyzdni svojho zivota konecne prekonala svoju porodnu vahu ;)

vava
31. črc 2007

Ahojte,

tak aj ja sa este hlasim ako kinderko 😎 Velmi pekne fotecky !!! Dufam, ze aj mne sa postasti take pekne babatko 😎
Ako sa drzite ?

Janes, uz ideme do finale, tak daj vediet, ako sa citis 😀
Ice Tinka tu tiez dlho nebola...
No a o Culinke uz ani nehovorim.... 😎

janesm
autor
1. srp 2007

Ahoj Holky!!!!
jsme s miminkem vpořádku malá váží 1,6kg daří se jí skvěle a bude se jmenovat Karolínka.Pupík mě roste cítím se jak větší slůně mám 11kg navíc jak jste na tom vy těhulky???
Mějte se krásně ať nám to finále příjemně ubíhá!!!

aaandrejka
3. srp 2007

baby, vam sa to uz poriadne krati!

culinka ma znepokojuje, posielala som jej aj mail a ziadna odpoved!

janesm, karolinka je velmi pekne meno! a 11 kg, to mas v pohode 🙂

janesm
autor
3. srp 2007

aaandrejka diky za uklidnění!!!
Chtěla jsem se zeptat chstání věciček pro mimi se chýlí ke konci ještě potřebuji nakoupit plinečky a lahve.Mohla by jsi mi poradit jakou velikost plineček Pampers si mám pořídit a kolik asi??? Dívala jsem se že mají mini 3-6kg 78ks je to ono??
A tu lahev sklo nebo plast a jakou značku a objem???
Jinak Vám to s malou moc sluší je to zlaté miminečko!!! 😉

susannn
3. srp 2007

Ahojte babenky. Ako tak citam skoro vsetky "ucastnicky"ste uz maminy. Gratulujem. Rada by som poznala vas nazor: stimulacia fostimonom alebo puregonom?

vava
4. srp 2007

Ahojte 🙂
Janes, ja sa citim tiez ako taky mensi slon, aj ked som pribrala celkovo len 7kg...Ake vidno to na mne riadne, kazdy hovori, ze mam velke brucho, lebo ja som inak uplna "vychrtlina"

vava
4. srp 2007

Tie pampersky, o ktorych pises mam aj ja, mam este Babylove - ze vraj to su uplne najmensie plienky na trhu...
No a flasky mam Avent, umelohomotne ......
Moja mala uz ma ze vraj 2,5kg a meno stale nemame ???? Karolinka sa mi paci ! Dobry vyber 😎

vava
4. srp 2007

Susann, ja som stimulovala Puregonom, aj Andrejka.
Janes mala tusim Fostimon, ale mne ho ani na vyber nedali. Mne dali na vyber iba medzi Puregonom a ten druhy si u nepamatam a pre Puregon som sa rozhodla kvoli tej aplikacii v pere. Bolo to velmi pohodlne a myslim, ze aj menej bolestive ..... To, ktory liek si vyberies je asi len na tebe - rozdiel je v tom, na akej baze su postavene - kukni sem na tento link, je to tam dobre vysvetlene :
http://www.iscare.cz/car.php?article=23
Drzim palec !

susannn
4. srp 2007

Vava diky za odpoved. No ja som uz jedno ivf podstupila. Stimulovala som fostimonom (resp.fostimon,menopur,merional-z dovodu ze akurat v case mojej stimulky nebolo dostat v lekarnach fostimon,tak mi dali co mali k dispozicii). Vysledok: 5folikulov,z toho 4prazdne a 1nie dobre vajicko! V oktobri chceme ivf zopakovat a tak sa rozhodujem pre stimulaciu puregonom. Chcela som vsak poznat nazory inych 😵

aaandrejka
6. srp 2007

susan, rozdiel medzi ytmito je dost velky - puregon a gonal su chemicky vyrobene gonadotropiny (preto s podstatne drahsie), fostimon, merional, menopur - to su gonadotropiny vyrobene z mocu zien v prechode... u tych chemickych je vraj menej vedlajsich ucinkov a nezasahuju az tak do organizmu zeny ako tie mocove... tazko povedat.. s puregonom som mala len tie najlepsie skusenosti, gonal je tiez vraj nieco obdobne.. prajem ti skore // ! 🙂

janesm, ja pouzivam fialove tesco plienky, kazdy ich vychvaluje a ja sa zatial tiez pridavam 🙂 vraj su najlep[sie ak vezmes pomer cena/vykon 🙂 ak je tvoje babo male, potom odporucam v DM drogerii kupit plienky babylove newwborn, to su uplne najmensie 🙂

flasky - ja mam dve, umelohmotne, na mlieko mam avent 260ml (z flasky sa krmime len po kupani a v noci, inak sa mi dari kojit, comu som velmi rada), na cajik mam flasku MaM 60ml..viac ti ani netreba 🙂

baby, inac sa mi dostala do ruk vzorka novej kozmetiky HIPP pre babatka - vyskusala som zatial len olej, ale je uuuuuuuuuuuuuuzasnyyyyyyyy!!! krasne sa vstrebe a naadherne vonia! ;)

vava
7. srp 2007

Ahojte 🙂
Susan, aj ja som mala s Puregonom len dobre skusenosti - tak, ako som uz pisala. Velmi jednoducha a lahka aplikacia ....
Baby, ja uz som si tiez kupila tie Babylove do porodnice, inak mam Pampers, ale po precitani vsetkych diskusii tu na konikovi, idem na fialove Tesco plienky 😀

Andrejka, tak kozmetika u nas este moc nie je dostat, asi len zacinaju.....Ale dobry tip-.... Ja mam zatial odHipp iba caj a celkom je dobry ....
Ja som si objednala Weledu, tak uvidim, ake to bude ....Ozaj, a este som nasla jednu cesku znacku kozmetiky Ellinor - tak od nich som si kupila tiez taky kojenecky olej, na cekom konikovi a tom baby aj pisali a ja som na to dostala doporucenie, tak uvidime, ake to bude......

Zatial sa drzte, ja uz sa drzim len velmi "chabo"..... Ahojte !

aaandrejka
7. srp 2007

vava, ta hipp kozmetika sa u nas prave zacina distribuovat, ale ja som sla do lekarne, povedala som, co presne chcem a objednali mi a dnes som si uz aj bola pre to 🙂

kedy nastupujes do spitalu?

aaandrejka
9. srp 2007

ahoj nastavajuce maminky ;) troska inspiracie najdete v mojom albume ;) pridala osm nove fotky lenocky 🙂

susannn
10. srp 2007

Ahoj Vava a Andrejka dakujem za vase reakcie.

zen
17. srp 2007

Ahojky holky, tak jsem četla začátek asi 6-7 stránek, abych pochytila co nejvíc informací 😉 Pročítala jsme průběh IVF "známé trojky" 😉 a hodně mi to dalo. 🙂 Všem třem se povedlo a to děsně nastartuje 😉
Jen mám ještě pár otázek, pokud mi poradíte... Chodím do Heliosu v Brně. V neděli začínám se stimulací na IVF. Provera, Decapeptyl a Puregon 🙂
Zajímalo by mě v kolik jste si píchaly ten Decapeptyl....ráno nebo večer? Je to jedno kdy? Nebo se musí ve stejnou dobu? Dál potíraly jste místo vpichu před vpichem? A čím? A ještě kam jste vyhazovaly ty použité injekce? 😕 To je otázek co? Mám sice telefon na koordinátorky, ale prvně jsme to chtěla zkusit tady, jestli se tu dozvím víc. 🙂

lalupa
17. srp 2007

ja som mala jednorazovy decapeptyl len v 2DC, takze pichanie naraz s niecim este neporadim, ale niekde to tu spomenute bolo...
treba samozrejme vycistit miesto pred vpichom, ako pri ostatnych injekciach, kup si nieco v lekarni, netreba toho vela
injekcii som vela nemala, len toto a pregnyl pred odberom a nimi som sa netrapila, ale bezpecne som ich uzatvarala a zabalila do niecoho a do kosa
asi je jedno, kedy si pichas, niekto rano, niekto vecer (ja o 7pm), ale urcite v rovnaku dobu
drzim palceky 😉

zen
17. srp 2007

lalupa, jsi hodná děkuji za rady i za držení palečků, snad se stimulka povede a mimoušek se pak udrží 🙂