IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

sisulik
12. led 2007

ahojte...ja som absolvovala IVF v septembri v Gyncare v KE a teraz som v 18.tt. vdaka Bohu to vyslo hned na prvy pokus a teraz sa vytesujeme skoro dva tyzdne aj z prvych pohybov babatka.
vam vsetkym drzim palce a nevzdavajte to. IVF a predpriprava nie je nic hrozne...ked uz budete tehulky, tak na to uplne zabudnete. len sa nicoho zbytocne nebojte....

aaandrejka
13. led 2007

sisulik, jeeej, super, ja som tiez chodila do gyncare k hermanovi a tiez nam to vyslo na prvykrat 🙂

nane
13. led 2007

pecka
iui nie je inseminacia vstreknutia spermii do vajcovodov ale vstreknutie spermii do maternice a to je OBROVSKY rozdiel...lebo ak mas upchate vajcovody, tak sanca je priam nulova otehotniet, lebo vajicko sa cez vajcovod nedostane von a nema sancu sa stretnut so spermiou...
ja idem v utorok na iui....tuby/vajcovody/ mam ok...spermiogram je v norme...mam anovulacne cykly, takze potrebujem stimulaciu...v novembri sa to bez iui nepodarilo, takze moj dr nam odporucil iui....ja verim, ze sa to podari.... 😀

nane
13. led 2007

pappo
kedy ides na iui?
drzim ti pasticky....a nie je to to iste ako stimulacia na ivf...opytaj sa dievcat, ktore to podstupili....na ivf dostavas ovela silnejsie davky a je to ovela ale ovela narocnejsie pre organizmus...
ja idem v utorok...mala som stimulaciu merionalom...bola som dva krat na usg...a mam minimalne 7 krasnych folikulov a v piatok som mala jeden 2.16cm a ostatne boli od 1.5 do 2.00cm...
daj o sebe vediet, ako sa ti dari, ako sa citis...nebojaj, ono to vyjde...mna dr podporoval psychicky...dokonca mi ukazal kocku, ktora po prvej iui otehotnela s patorcatami...ale "zredukovali" to...a teraz caka dvojicky..uz oficialne... 😀
myslim, na teba a drzim pasticky....ono to vyjde...uvidis... 😉 😀 😵

nane
13. led 2007

pecka
tebe drzim pasticky nech vam to ivf na prvy krat vyjde...presla si si tiez nie malom...takze je cas na pozitivne myslenie... 😉

pecka
13. led 2007

Vava, trosku som ostala zaskocena tymi 12 tyzdnami PN-ky, no ale samozrejme, ak to treba...., ved doktori vedia, co robia. Mne to len bude vyhovovat. 😉 Dlhe tyzdne oddychu,relaxacie a setrenia sa. Hoci neviem, ako to v praci rozchodia, ale nic ine im nebude ostavat. Zatial som nikomu nepovedala, ze sa chystam na PN, ale Asi bud. tyzden sefovi oznamim. Ale urcite mu nepoviem, ze idem absolvovat umele, ale vymyslim si nejaku inu diagnozu. Este uvidim. Nevidim dovod, preco by som sa mu mala zverovat. Je to len a len moja zalezitost.
A ty si to ako zvladla v praci, resp. ako zvladaju oni tvoju absenciu?

Nane ja som o IUI pisala z mojej vlastnej skusenosti z CAR zo Zochovej tam som absolvovala 3x stimulaciu na IUI 4. krat som bola stimulovana na IVF, ale pre nedostatok folikulov sa punkcia vajicok nekonala 😒
Pri stimulacii som brala decapeptyl a fostimon, normálne 14 - 15 dni. A potom mi vykonali IUI a Dr. mi to tak prezentoval, ze sa ciste spermie vstreknu kanilou priamo do vajcovodov. Takze tak. Druhu a tretiu stimulaciu som mala proveru, decapept. a puregon v dávkach od 150 - 200 IU - dlhy protokol. Takze vidis, mala som rovnake preparaty, ako pri stimulaciu na IVF. Lenze nic z toho nevyslo. ☹
Ale preslo od vedy vela casu - 3 roky a dali sme sa na to znova a ja verim, ze to urcite vyjde. S tym pozitivnym myslenim mas uplnu pravdu. Teraz som v uplnej psychickej pohode, vsetko sa deje ako ma. Tak ostava len cakat, co sa udeje.
A prajem ti, aby vsetko dobre dopadlo a aby tvoje IUI dopadlo uspesne.

nane
13. led 2007

pecka
dr by si nedovolil ti robit iui, keby si reagovala na stimulaciu...lebo by si mala prilis vela folikulov a hrozilo by ti viacpocetne tehotenstvtvo...trufol si na iui, len preto, ze si nereagovala...
a to vysvetlenie o iui a vajcovodoch, ak chces, poslem ti link na nete a pozri si co je iui...lebo su 3 typy inseminacie....a ten o ktorom ty hovoris, je dost bolestivy, lebo by ti museli vsunut kanily do vajcovodov a ver mi, ze mne prelievali vajcovody pod rontgenom a myslela som si, ze mi odbila posledna minuta a to som brala tabletky od bolesti, aby mi to zmierili...pri inseminacii cez vajcovody davaju taku istu anestezu ako pri punkcii...je to ten isty zasah do organizmu...mne moj dr vysvetlil rozdiely tychto 3 typov inseminacie...1. do posvy 2. tuby/vajcovody/ 3. maternica a iui je maternica...
ale to je uz jedno...kazda mame ine skusenosti a informacie...
ja ti si prajem, len aby to vyslo, nech je to akykolvek sposob...ved o to ide...ci nie? 😀 😵

aaandrejka
13. led 2007

pecka, s tou PN vobec netreba vymyslat.... velmi dolezita je aj psychika, ja som tiez bola doma (od transferu) a veru sa uz do prace ani nechystam... navyse, ak by si dala vlozit dve embrya a uchytili sa obe, tak u nas je dvojcetne tehotenstvo stale rizikove... inac, co sa tyka diagnozy, neobavaj sa toho, ja mam napr. pisanu nejaku N994.9 ( N94 je Bolesť a iné odchýlky spojené so ženskými pohlavnými orgánmi a menštruačným cyklom)... ale tieto gynek. diagnozy su dobre v tom, ze ti po par tyzdnoch moze lekar vypisat aj vychadzky... ja mam napr 2x denne po 2 hodiny... prajem ti, aby vam to tentokrat vyslo!!!

nane, super, ze ides na iui, takto budes mat vacsiu istotu

sisulik
13. led 2007

aaandrejka....som rada ze aj tebe to vyslo na prvy sup. 🙂 dufam ze si tehotenstvo uzivas. ja uz skoro dva tyzdne citim aj pohyby babatka...je to uzasny pocit.

janesm
autor
13. led 2007

VAVA-CULINKA 🙂 😉
jak se Vám daří doufám že je vše v nejlepším pořádku!!!!!
Pěkně se to tu rozjelo.
Já byla ve čtvrtek v Heliosu,doktorka mě řekla že přesnou příčinu proč embrijka nepřežila neznají.Vš prý u mě probíhalo jak mělo až na ten konec.Příští pokus budu mít úplně stejnou stimulaci.Jo a odebrala mi stěr na test na Clamydie,prý jsou to pěkné potvůrky a můžou vyvolávat problémy které u mě jsou.Za 14 dní mám volat na výsledky.No a na další pokus se vydám asi až tak někdy vlétě....
Opatrujte se,držím pěstičky!!!!
VAVA na PN zůstan raději po celou dobu těhotenství,bude lepší když budeš doma v klídku!!! 😉

vava
15. led 2007

Janesm,

diky, ze na nas myslis ! Ja som v poriadku, mam len take pocity nevolnosti, pichanie v bruchu, ale vsetko sa da zvladnut. Nic to nie je 🙂
Tesim sa velmi, ale aj sa bojim.....
Mrzi ma to, ze to tam nevyslo, aj ked ti chybal k tomu naozaj uz len krocik, ale verim, ze v lete to dotiahnes do uspesneho konca ! Dufam, ze nas budes informovat. Ides zmenit aj CAR ?
Tak sa drz a prajem vela, vela dusevnych sil 🙂

vava
15. led 2007

Nane,
zajtra sa drz a daj vediet, ako to dopadlo !!!! Dufam, ze to to tentokrat vyjde 🙂

vava
15. led 2007

Pecka,

posielam ti internu postu 🙂

culinka
15. led 2007

Ahojky kamosky,

Taaak aj my rastieme,uz mam fotku plodoveho vacku,taka malicka machulka,dufajme,ze sa udrzi. 🙂
Inak obcas mam stale pocit ako pred MS,ale to je asi normalne,moc sa pozorujem. 😠
vava,
ako sa dari??

janesm,moooc na teba myslim,dufam,ze druhy pokus vyjde. 🙂

pappo
15. led 2007

nane diky , ja idem zacat stimulovat az 26.1. lebo vtedy mi vychadza zaciatok cyklu takze skor ako v polke februara to asi nebude. uz sa tesim.
drzim palce daj vediet ako to slo? kam chodis? ja do iscare.

ice.tinka
16. led 2007

Ahojinky:Koukám že jste maminky jak se patří Vava,Culinka,Aaandrejka...Jen tak dál Doufám že mi to přinese taky mrňouska když se přátelím s takovýma klikařkama 😵 😉 Musíte být opravdu moc štastné že je to na první pokus...já se ted toho druhého moc bojím jsem tak zklamaná z toho prvního že se budu muset z toho nejprv vyhrabat a pak jít na další momentálně si vůbec nevěřím a to je špatně takže sbírám odvahu zkšenosti a hlavně sebevědomí do dalšího pokusu...Už jsem se rozhodla pro Fakultní nem. v olomouci a tentokrát chci všechny vyšetření a dám si načas než se vrhnou od stimul.do ET..Je mi nějak divně nemužu spát a mám příznaky jako tehu asi mi z toho začíná hrabat 😀 😀 Celý náš život se ted rozdělil na před IVF a po IVF ☹ Nejvíc mě štve že jsme do toho chtěli dát všechno a doplatit cokoliv jak jsem psala doktor mě hodně přecenil!!!Přítel mu psal (já už ho nechci vidět)Tak se nám vrátí 3000 za mražení nevím proč si to bral dopředu,ale i tak jsme teda dali 8000 za asis.h.....
No jo to se stává příště budem chytřejší 😀 😀 Tak se holky držte ..opatrujte si ten malilinkytý poklad (aaandrejka poklady dva!) 😵 Protože to jsou opravdu poklady k nezaplacení! A my s janesm pokud mohu psát i za ní 😅 se budem těšit až se k vám připojíme!!!!!
Zatím papa

aaandrejka
16. led 2007

ice.tinka, moj pokladik je jeden, tomu druhemu prestalo bit srdiecko... ale mzem ti fn v olomouci len a len odporucit! bola som tam na screeningove testy 1. trimestra a vobec nelutujem tu cestu, pretoze tam maju ako jedini v CR specialne zariadenie, ktore ti dokaze z krvi matky vycitat pravdepodobnost vyvojovych vad.. kombinuju to s genetickym ultrazvukom a dotaznikom s roznymi otazkami zdravotneho aj ineho charakteru a nakoniec ti poslu vysledok... mne prisiel vcera a som spokojna... robia to v ustave genetiky, sam prednosta mi povedal, ze ked bude vysledok dobry, nema uz zmysel chodit na odber plodovej vody... ten odber krvi stoji 500czk, ale myslim, ze sa oplati!

ice.tinka
16. led 2007

Jéééj aaandrejka:To je mi líto já myslela že je všechno oki!!! 😲 😖 Ale tak si se rozhodovala jestli jedno nebo dvě ...tak vidíš ještě že jsi nepokoušela osud!!!...Příroda rozhodla za tebe!!!Tak ted jste celá trojka s jedním pokladem!!!! 😀 😵 Zatím papa

ice.tinka
16. led 2007

AAANDREJKA:A smutno mu(jí)nebude má zlatou maminku a doma je vás taky dost ne?? 😀 😀

aaandrejka
16. led 2007

ice.tinka, tak, tak, nas je doma dost, uz sme 4 + pes, takze viem, ze to dopadlo vlastne fajn, dufam, ze nase "acko" bude krasne zdravo rast v brusku 🙂

vava
16. led 2007

Ahojte 🙂

Culinka - aj ja mam to iste "machulove" foto. Ale uz mam aj novsie, kde je vidiet aj zrniecko a pocut aj srdiecko - mam to na CD, tak sa vytesujem... Vo stvrtok idem do Heliosu na sono, tak som zvedava - teraz ze vraj uz rastie rychlejsie - aj 1mm za den 🙂
Inak, co sa tyka mojej fyzickej stranky - je to dost bieda, byva mi nevolno, dnes mam strasnu migrenu, takze posledne dni iba "prezivam". Ale nevadi, vsetko sa da zvladnut ! Hlavne, aby vsetko bolo tak, ako ma byt ! 😀

Ice Tinka a Janesm - Vam obidvom prajem naozaj co najviac takych "svetlych" myslienok na buducnost a naozaj verim, ze sa Vam to v priebehu tohto roka podari ! Som strasne zvedava, dufam len, ze nas budete informovat. Prajem Vam, aby sa Vam potom rozdelil zivot na obdobie "pred babom" a obdobie "s babom" 🙂

vava
17. led 2007

Ahojte vsetky,

no ked ste sa stratili ? Co je nove ?

culinka
18. led 2007

Ahojte kamosky,

Tak aj nam sa zatial vedie dobre,mne zle zatial nejak bohvieako nie je,ale to vsetko asi len pride.V pondelok ideme na sono,dufam,ze bude uz aj srdiecko bit.
Inak mam v bruchu zase do 3,5 cm vody,takze ma jedna punkcia este urcite neminie,ale to nevadi,aspon budem mat viac casu pokecat s dokim. 🙂

aaandrejka,

mozes mi prosim poslat kontakt na tu olomoucku nemocnicu,nam icsovali vsetky vajicka,takze by som tiez rada podstupila to geneticke vysetrenie.dakujem. 🙂

vava,
no tak ako sono?? 🙂

janesm,

ako sa mas?uz je lepsie? 🙂

aaandrejka
18. led 2007

ahoj culinka,

rada 🙂
tuto si o tom precitaj:
http://www.fnol.cz/news.jsp?id=0&nid=1769

tu je kontakt:
FN Olomouc, Ustav lekarskej genetiky a fetalnej mediciny, 00420-588444463

maju tam normalne pani na prijme, ktora objednava... vypoictaj si to tak, ze najvhodnejsie je vysetrenie po skonceni 11. tyzdna a pred skoncenim 13. tyzdna... objednava sa tam vraj hrozne vela zien (my, kym sme tam sedeli, tak v jendom kuse brncal telefon a ta pani to vsetko organizovala a zapisovala), takze minimalne mesiac dopredu sa treba objednat... vola sa to Komplexny screening 1. tirmestra, je v tom dotaznik+podrobny uzg+ten odber krvi a analyza na tom specialnom pristroji... stoji to : usg 1000czk, krvL 496 czk

vava
19. led 2007

Ahojte,

vcera sono - tak rastie ako z vody 🙂 Vsetko je zatial OK. Do Martina uz asi nepojdem....
Culinka, v pondelok napis, ako to dopadlo a ci si pocula aj ten tlkot. Je to super pocit. Vcera burka-neburka, mne bolo vsetko jedno, hlavne ze si tam zrnko zije 🙂

Drzte sa!

Pecka, Ika, Pappo - ako pokracujete ?
Janesm a Ice Tinka - dajte vediet, co je nove ....

Ahojte

janesm
autor
19. led 2007

Ahoj Zlatíčka vidím že ´vás tu přibilo...
Já jsem relativně vpohodě ale mám jednu nejasnost...už 3 den se mě opozdila MS před třemi dny jsem jen nepatrně špinila myslela jsem že to začne ale přestalo to.Dnes mě to nedalo i když je u mě šance na spontání otěhotnění nulová koupila jsem si test a hned si ho udělala.Nejdřív to vypadalo jakože nic ale nakonec se tam ukázala slaboulinká,nepatrná druhá čárečka.Tak nevím co to má znamenat,myslíte že můžu být těhotná nebo je to jen to místo kde se běžně při pozotivním testu ukazuje ta druhá čárečka a nebo je to známka toho že moč nebyla ranní??? Máte některá zkušenost???

sisulik
19. led 2007

janesm..ja ked som po prvy krat otehotnela (prirodzene), tiez som si nerobila testy z ranneho mocu...a ukazali mi dve ciarky...nic nie Bohu nemozne...a to ze sa ti objavila aj druha ciarocka aj ked slabo, moze znamenat ze si tehulka...inac, ja ked som videla ze som mala dve ciarky, hned som si urobila dva dalsie testy.. 😀
daj vediet ako si dopadla....

janesm
autor
19. led 2007

sisulik 🙂
díky za odkaz!!! Je tam jen malinkáslebounká růžová čárečka....Moc tom nevěřím ale co když...

sisulik
19. led 2007

skus si aj zajtra urobit testik...inac moje zname tiez mali tu druhu slabucku a uz maju aj dieta... 😉

janesm
autor
19. led 2007

sisulik díky,díky myslím počkám do pondělí co se z toho vyvrbí,bud to dostanu a nebo ne tak potom udělám další testík a poběžím k doktorce...
Ale nevěřím tomu já po dvou potratech,neprůchodné vejcovody a před měsícem prvním neuspěšné IVF,byl by to zázrak... 😉