IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

helka1
20. dub 2007

nane, tuna : http://www.tvojepeniaze.sk/sk_pspravy.asp?y=sk_... su ceny liekov a ich doplatky od 1.4.2007 😉
Lia pri tom pichani toho decapeptylu ide hlavne o to, aby neprisla ovulacia a nepopraskali folikuly 🙂 Snad je tvoje telicko zblbune od tej injekcie a co ti na to krvacanie povedali v centre ?

lia
20. dub 2007

po tyzdni som zacala krvacat opat,no nechapem to,aj bolesti mam v podbrusku,nemam z toho moc dobry pocit,ale dufam,ze bude vsetko ako ma byt a moje telo je ako ty hovoris zblbnute.
povedal mi,ze nic mi tam nevidi,robil mi ultrazvuk,tak hadam by tam nieco zbadal keby nieco nebolo ok.

helka1
20. dub 2007

Neviem lia a to si mala jednorazovu depotnu injekciu alebo si pichas 0,1 iu denne ?

nane
20. dub 2007

DAKUJEM
a este jednu vec....kocky, neviete ci sa mozem ist na IVF ako samoplatca, bez toho aby som musela prejst tym nekonecnom vysetreni? budem na dovolenke dva mesiace na slovensku a vtedy by som to chcela stihnut...myslite, ze sa to da??

helka1
20. dub 2007

nane teoreticky sa to da, ale predovsetkym si musis najst centrum v ktorom IVF absolvujes , dohodnut sa s nimi ci by si mohla u nich absolvovat IVF a vysvetlit ako si na tom casovo, ale ako samoplatcovi by ti mali vyjst v ustrety 😉 Nejde len vsak o samotne IVF, musis si stihnut vybavit aj predoperacne vysetrenie, niektore centra chcu aj vysetrenie na HIV a pod.

Inac lieky sa daju zohnat lacnejsie aj na nete, len pokial byvas niekde v zahranici (tak som vydedukovala z tvojho prispevku) tak by to bolo tazsie s predanim liekov

lia
20. dub 2007

heli,picham si denne 0,1 decapeptylu 4 balenia po 7 ,od 1 D
nane,neviem,podla mna ti budu urcite robit horm.profil a posielat ziadost do poistovne,ale neviem ti povedat,ci to stihnete do dvoch mesiacov,zase zavisi aky protokol zvolia.a nemozes zavolat do nejakeho centra??mozno by ti vedeli poradit.moc som ti nepomohla,ale skus si nejake centrum vybrat a zavolaj tam.

nane
20. dub 2007

dakujem...aj ja si myslim, ze by to mohlo ist...a tie lieky, hm, musim tu nejaku kocku presvedcit, aby som ich mohla u nej skladovat...🙂)))...uz som napisala do gin fiv-u...tam by som to mala najblizsie..len 2 hodiny busom...

helka1
20. dub 2007

Lia, pokial chce ist nane ako samoplatkyna, nemusi mat hormonalny profil ani posielat ziadost do poistovne, ved si to bude platit sama. Skor si myslim, ze je to na dohovore lekara a pacientky. Ved viem, ze vela zien - rakusaniek chodi na SK do CARov a urcite necakaju v poradovnikoch 😉

No ked si pichas kazdy den fakt neviem preco krvacas ? To je divne, asi mas kratky protokol, ze... ? Ja som si tiez kazdy den pichavala decapeptyl, ale to este 0,5 iu , ten sa uz prestal vyrabat a preto sa pouziva ten 0,1 iu

ellin
20. dub 2007

Ahojte, tak dnes som bola na transfere, necakala som na predlzenu kultivaciu pretoze mi zostalo len jedno embryo. Vlozili mi ho 72 hodin po oplodnení. O 13 dní mam ist na krv. Takze teraz len dufat ze sa mu bude u mna pacit.
Zostala som doma na PN, doktor mi to odporucil. A mam si rano aj vecet vkladat do pochvy Utrogestan. Chcem sa Vas opytat ci ste si to vkladali hlboko alebo nie? dík

sisulik
20. dub 2007

ellin..drzim palceky aby ti to vyslo...;) uz len bud tych 13 dni trpezliva...bolo to tvoje prve UO?
utrogestan si vkladaj tak ako rozne ine cipky ktore sa vkladaju do posvy...nie prilis hlboko...urcite staci tak akurat...

ellin
20. dub 2007

sisulik, dakujem za podporu, je to moje prve UO.

lia
21. dub 2007

ano heli,potom som si to uvedomila,ze nane je samoplatca.
ellin,tak sa drzkaj a odpocivaj,drzim moc palce 😉 .daj potom vediet.k akemu lekarovi chodis??co ti povedal lekar??mas lezat??
heli,mam dlhy proliferacny protokol/s dennym davkovanim GNRH analogu/

helka1
21. dub 2007

Lia ked mas dlhy protokol, tak od ktoreho DC si si zacinala pichat ? Lebo zvycajne ked je dlhy protokol tak sa pichne jedna depotna -jednorazova injekcia decapeptylu 3,75 iu a potom sa uz nepicha kazdy den a 0,1 iu sa zvycajne picha od 1 DC az kym foliky nedozreju ale vtedy je vlastne kratky protokol.

lia
21. dub 2007

dostala som mrchu 12.4.poobede,tak 13.4.som zacala pichat denne 0,1 decapeptylu v ampulkach po spustenie ovulacie.mam to na 28 dni.
na 18 den si popri decapeptylu zacnem pichat puregon pero 900 a 300 iu 1+3 bal./neviem ci naraz/,menopur amp.po 75 iu 10 amp,puregon 150 styri dni,potom puregon 100 od 5 dna+menopur 75 iu.
na ten 18 den mam ist prvy krat na kontrolu a vtedy sa mi to zacne kopit,aj vy ste to nejak takto mali??aj tak tomu nerozumiem,ale radsej sa tym nezatazujem,lebo aj tak na nic nedojdem.

helka1
21. dub 2007

Lia tak taky protokol fakt nepoznam, ja som mala 2x kratky protokol s decapeptylom, 1x kratky protokol s antagonistami a potom 3x nativ s kratkym protokolom tiez s antagonistami 😒

lia
21. dub 2007

nikto taky nema ☹

helka1
21. dub 2007

neboj u mna doktori doktori dlho hladali, co mi sadne, tak tebe sa to mozno podari na 1x 😉

lia
21. dub 2007

dufam heli a dakujem.
aj vy sa drzkajte a opatrujte,aby si mala vela sil 😵 .aj ja sa uz tesim ked sa to podari,neviem sa toho dockat 🙂

milacikova
21. dub 2007

Lia, nerozumiem ako naraz myslis pichat?? 😕 dufam ze si to nechces pichnut vsetko na 1* 😉

lia
21. dub 2007

nie,najprv tu 900-ku a potom mi znizili davku na 300 a tie mam tri bal.aspon tak to ja chapem.ved mi povedia buduci tyzden,mne dala tento protokol lekarka pred mesiacom a pol,takze vtedy to na mna vsetko vybalila a kedze ide o nove veci,s ktorymi nemam skusenosti,tak uz si to nepamatam a v protokole to mam tak nacmarane jedno pri druhom,ze neviem co kedy a tak...
na 18 den mam ist na prvu kontrolu a vtedy mi povedia,co nasleduje 🙂

milacikova
21. dub 2007

Pozor!! Ta 900IU je jedno a 300IU druhe balenie ktore ti bude rozelene na viac jednotiek ktore budes pichat TO NESMIES pichnut naraz taku velku davku, to si nastavis na tom pere pocet jednotiek ..to kolko budes presne pichat ti povedia v CAR ... bud opatrna

milacikova
21. dub 2007

Napr. ja som pichala denne 125IU puregonu ..t.j. ze to jedno900IU balenie mi vyslo na 7*pichania

lia
21. dub 2007

aha,uz chapem.hej,9OO -ka mam jedno krabicu,300 ku 3 krabice.
jezis,uz vidim ako budem stresovat.ale hadam mi to zrozumitelne vysvetlia.

romcatko
21. dub 2007

Ahoj heka, můžu se tě zeptat, kdy jsi při "dlouhém protokolu" píchala tu 1. injekci? Já mám jít na nějakou 20.DC, ale pak asi nebudu nic píchat až když přijde MS. Nějak mi připadá, že to není ani krátký ani dlouhý protokol.

lalupa
21. dub 2007

romcatko, mas dlhy protokol,ten moze byt folikularny alebo lutealny a podla toho sa picha bud 1DC alebo okolo 22DC, tak neboj, vsetko v poriadku 😉 Po tej injekcii pockas na menzes a budes stimulovat od 1DC podla toho, co si si vybrala...

romcatko
21. dub 2007

Lalupo, děkuji moc. Já se mám víc dozvím v pondělí. Na IVF bychom měli jít až v červnu. Ale právě za měsíc na tu injekci.

lalupa
21. dub 2007

neni zac 😎
to sa tu dovtedy dozvies mozno vsetko, co budes potrebovat 😀 Drz sa! 😉

francis
22. dub 2007

Ahoj lia 😅 Ja som mala asi tiež ten protokol čo ty.Začínal sa pichať na 21.deň cyklu decapeptyl a stále sa pichal aj počas mršky a potom sa k tomu začal pridávať puregon 3 dni a potom aj menopur+puregon až do odberu vajíčok.Lenže mne sa stalo to,že najprv mi meškala mrška a dostala som až na 33.deň a potom mi nenarástli vajíčka ako mali a zastavili mi cyklus.Tak teraz asi v máji ideme odznova.Tak ti držím palce v pichaní,ja som si pichala tiež sama a teraz mi bolo odporučené sestričkou,že asi som si to zle pichala.Tak neviem kde sa stala chyba ale myslím si ,že zle sa to ani nedá pichnúť.Tak sa všetky držte a aj ja asi o chvíľu pribudnem k vám.Držím palce snažilky 😀 😀 😀

lia
22. dub 2007

ahoj francis 🙂 ,
ja si ale picham od 1 DC 😅 ,teda od 2.DC,lekarka mi povedala,ze to nevadi.
do ktoreho centra chodis??ako sa da zle pichnut??ved ta latka tam musi byt.
a teraz uz nebudes platit za lieky??

lia
22. dub 2007

babulky,co mam robit??
ja som dnes zaspala a decapeptyl som si pichla az o dve hodiny neskor ako si picham,cela som z toho nestastna,moze to mat teraz negativny vplyv na to?? ☹
kedy si mam teraz pichat??o tom istom case ako doteraz??
poradte mi prosim,dakujem 😔