IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

sisulik
19. led 2007

clovek nikdy nevie...mozno si naozaj tehotna a budes velmi prekvapena..je vela zien co po niekolkych neuspesnych pokusoch umeleho oplodnenia otehotneli prirodzene...drzim ti palce...

aaandrejka
19. led 2007

janesm, aj ja verim tomu, ze by to mohlo vyjst... zatial sa ve,mi netes, aby si potm pripadne nebola sklamana, skus to brat s nadhladom, ale myslim, ze je to celkom v pohode mozne ;)

inak, ja ked som si robila svoj prvy test v zivote (10 dni po ET), tak som mala tiez len slabulililinku ciarocku, ale bola tam! 🙂

velmi, velmi ti prajem, keby sa to podarilo teraz a takto! 🙂

janesm
autor
19. led 2007

sisulik,aaandrejka holky díky za podporu nevěřím tomu ale snažím se být nad věcí a nechám tomu čas...Pokud se stal zázrak tak na raost mám času dost...
Každopádně dám vědět jestli MS příjde nebo ne!!! 😉
Přeji příjemný víkend!!!!

sisulik
19. led 2007

janesm....mne to napis do IP...uz sa neviem dockat.... 😉

janesm
autor
20. led 2007

Ahoj Zlatíčka 🙂
tak z toho asi nic nebude ale uvidím zítra...

culinka
20. led 2007

Ahojte babenky,

Jooj,tak aj mna uz trapia nevolnosti,skoro nic mi nechuti jest,ale musime prezit,hlavne aby malickz bol v poriadku.Uz sa tesim v pondelok na sono,dufam,ze uz budeme pocut srdiecko.

vava,
moc sa s tebou tesim,uz si v evidencii svojho gynekologa?

janesm

to by bolo super,keby to vyslo,drzim palceky.

aaandrejka,

diki za kontakt,ako sa dari? 🙂

sisulik
20. led 2007

ahojte...

janesm...prisla ti menzes?

culinka...verim tomu ze uz v pondelok budes pocut ozvy srdiecka babatka...a ty si po IVF? a kde?

lucindak
20. led 2007

Ahojky všichni,už delší dobu čtu vaše příspěvky,protože se taky chystáme na umělé oplodnění.Můžete mi poradit jaký hormony si vybrat pro stimulaci vaječníků.Mám docela obavu z toho syndromu zvětšení vaječníků.Chodí z vás někdo do Pronatalu?

aaandrejka
21. led 2007

culinka, dik za opytanie, brusko mi rastie zavratnou rychlostou, potom vam napisem, ked dam fotku do albumu, kazdy by povedal ,ze som minimalne v 6. mesiaci ;) v utorok idem na usg, tak snad bude vsetko ok

lucindak, hormony ti odporuci tvoj lekar, podla toho, aky budes mat hormonalny profil (ten sa robi odbermi krvi pocas jedneho cyklu)... podla toho sa rozhodne, ci je pre teba vhodnejsi kratky alebo dlhy cyklus, a ktore presne lieky... ponukne ti na vyber z viacerych, obvykle byva medzi nimi ten rozdiel, ze tie lacnejsie su ludske gonadotropiny, tie drahsie su chemicke... mozes si pozriet prehlad liekov na ivf cyklus na www.neplodnost.cz, tam ti tiez baby podaju aj viac veci o pronatale... co viem ja, ja to super centrum, ale skor tam chodi zahranicna klientela, lebo su vraj dost drahi... oplati sa ti zaregistrovat sa na neplodnost.cz, su tam fora vyslovene len o problematike ivf a niektore baby su tam uz skalne, rady poradia.. drzim prsty!

janesm, ako?

culinka
21. led 2007

sisulik

Ahojky,ano tiez som po IVF,v Heliose v martine.Ty si chodila kam? 🙂

aaandrejka,

tesim sa na tvoje fotky v albume. 🙂

aaandrejka
21. led 2007

jej, culinka, konecne fotka 🙂 fotky dam, ale ja som si veru nefotila hole brucho, co ja viem... takze snad sa nebudete hnevat, ze som tam oblecena ;) ale mam take celkom obtiahnute tricko, takze brusko sa krasne ukazalo 🙂

culinka
21. led 2007

aaandrejka,
no,uz aby tam fotecky boli,sup,sup. 😉

sisulik
21. led 2007

culinka...mne robili IVF v gyncare v KE este v septembri...

pecka
21. led 2007

ahojte, mozete mi prosim vas poradit, ak si to este pamatate, od ktoreho dna stimulacie na IVF ste mali pocit, ze sa nieco s vami "deje", ze vas zacali boliet vajecniky a tak...
Ja mam dnes siesty den stimulacie,picham si Menopur a uz v noci ma zacali boliet vajecniky a bolia ma v jednom kuse cely den, take zvlastne pichave bolesti, je to v poriadku? Idem zajtra na kontrolu do Heliosu, tak sa obavam ci to bude OK.

aaandrejka
21. led 2007

pecka, ja som stimulovala puregonom 11 dni a ziadne priznaky osm nemala, nic som necitila... ale viem, ze vela zien sa stazovalo na bolest vajecnikov... je to normalne, ten cyklus je umelo vyvoalny a vajicok je vela, kazda zena reaguje na stimulaciu uplne inac, ale myslim, ze tvoj pripad nie je ojedinely, takze bud v klude a tes sa, ze vajicka rastu 🙂

pecka
21. led 2007

andrejka, dakujem za povzbudenie, dufam, ze mas pravdu, ze rastu vajicka a nebude to predzvest nejakeho hyperstimulacneho syndromu. Uvidim, zajtra sa dozviem.

aaandrejka
21. led 2007

pecka, ta bolest je vraj normalne... hyperstimulak sa vraj vo vacsine pripadov prejavuje az po punkcii vajicok, ale neboj, to percento zien, ktorym museli tahat vodu z brucha, nie je zas az tak hrozive... nakoniec, na tie kontroly pocas stimulacie sa chodi aj preto, aby lekar vedel regulovat velkost davky a pozriet, ci ti nejaky silny hyperstimulak nehrozi... verim, ze vsetko bude ok, drzim prsty ;)

culinka
21. led 2007

pecka,

Ahojky,mna pocas stimulacie vajecniky pobolievali,ale uplne v norme,skoro do posledneho dna pred punkciou som chodila do roboty.hyperstimulak ma chytil,az dva dni po odbere,a dost silny 5 krat mi museli tahat vodu,ale to je dan za vacsi pocet vajicok,ja som ich mala az 21.Vsetko sa da zvladnut a teraz som velmi stastna,vysiel nam hned prvy pokus. 🙂

pecka
21. led 2007

tak dakujem, hned mi je trochu lepsie. Uz od rana som bola v takom miernom strese. Uz teraz sa dost pozorujem, ja viem ze to nie je moc dobre, treba byt v pohode. Ale v podstate som, len sa bojim, ale asi je to normalne, nie?

Culinka, akym sposobom ti tahali vodu z bruska, je to bolestive? Ty ides tiez zajtra na kontrolu do Heliosu, ze?

sisulik
21. led 2007

pecka...ja som brala puregon 10 dni...prve dni mi z neho bolo zle, velmi ma bolela hlava...potom to uz preslo...a aj mna boleli vajecniky...a vraj to je normalne..tak dufam ze aj tvoja bolest je normalna.... 😉

sisulik
21. led 2007

pecka...ja som mala 20 vajicok a po odbere som nemala ziadne problemy ani vodu zo mna netahali ako z culinky...
to ze sa bojis, je normalne...neviem ako to je ked niekto skusa viac pokusov, kedze mne to vyslo hned na prvy pokus..ale aj ja som sa velmi bala...a coho som sa bala??? vsetkeho... 😉

culinka
21. led 2007

pecka,

nooo,tak vodu tahaju tym istym sposobom ako ked odoberaju vajicka,len si pri vedomi.Doktor ti ihlou prepichne posvovu stenu a pekne taha vodicku von.Je to jednorazova bolest pri tom vpichu,a uplne v pohode som to zvladla,to mimino za to urcite stalo.
A ano aj ja idem zajtra na kontrolu do Heliku.Ako dlho si uz pichas injekcie? 😉

lucindak
21. led 2007

aaandrejka moc děkuju.Jsem z toho trošku vykulená,protože nevím do čeho jdu.A vy jste všichni ze Slovenska?Já si taky myslim,že Pronatal je dražší,ale ta moje gynekoložka mě tam posílá.Tak nevim,jestli si vybrat něco jinýho.A kde byl problém?My máme problém na straně partnera

pecka
21. led 2007

Culinka, urcite to za to mimino stalo, aj ked predstava vytahovania vody z bruska znie hrozivo.. brr.
Ja si picham od utorka Menopur, cize dnes 6. den. Zatial som bola na kontrole v piatok. Este som nemala ani naznak foliklov a na dalsiu kontrolu idem zajtra rano. Tak dufam, ze cez vikend sa mi nejake folikulky povyrastli 🙂 .

sisulik
21. led 2007

lucindak....u nas mal problem moj manzel...v nasom meste su asi tri centra na umele oplodnenie, preto som mimo mesta ziadne ine centrum nehladala.

pecka
21. led 2007

Culinka a Sisulik, mali ste veru riadny pocet vajicok! 🙂 Kolko sa podarilo oplodnit? Mate aj nejake odlozene mrazaciky?

culinka
21. led 2007

pecka,

z 21 vajicok sa nam oplodnilo 15,do tretieho dna sme mali stale 15 embryok,ale do 6 dna nam ostali len 3.Jedno velmi kvalitne,co mam aj vlozene,a 2 menej kvalitne co nam aj zmrazili,ale pravdepodobne sa nepreberu,takze asi tak. 😉

aaandrejka
21. led 2007

lucinda,
centrum si mozes zvolit sama... rozhodne sa zaregistruj na neplodnost.cz, tam maju baby prehlad o vsetkom, takze ti urcite poradia viac ako my

pecka, ivf cele a aj tehotenstvo po nom je o jednom velkom strese... ja neviem, ale zatial som si este vobec nezacala vychutnavat radost z tehotenstva... dve deti som pocala a donosila prirodzene, v uplnej pohode a okrem rastuceho brucha som ani nevedela, ze som tehotna.... teraz je to uplny opak,,, sledujem sa v jendom kuse, az mi to niekedy pripada chore.... proste, ivf je z polovice aj o psychike, kazda si tym prejde, a velmi vela zalezi aj od toho, ako sa ktora k tomu postavi... odporucam ti precitat napisklad stranky gest.cz, tam je popisany cely proces, od navstev az po transfer, budes vediet, na com si, co vas caka a tak.. budes vtedy ovela kludnejsia ;)

ja osm brala puregon 250IU denne, citila som sa normalne, vyprodukovala som 8 vajicok (co je vraj pri mojich hodnotach zazrak) a 7 sa oplodnilo ;)

vies, niekedy nejde ani o pocet vajicok, stava sa aj to, ze sa odoberu len dve a zena aj tak otehotnie ;) takze na vsetko dopredu sa musi pozerat pozitivne ;)

sisulik
21. led 2007

culinka...z 20tich sa podarilo oplodnit 11...a samozrejme mame aj nejake v mraznicke, len ja uz neviem kolko...nejako som uz nevnimala slova lekara... 😉

pecka
21. led 2007

anderejka, ja viem aj v tomto pripade plati, ze dolezitejsia je kvalita a nie kvantita. A je to naozaj cele o strese, to mas pravdu. Aj ked si stale hovorim nestresuj, bud v pohode aj moj manzel ma psychicky uzasne podporuje ale predsa, stale mam taku podvedomu nervozitu a v bruchu mam velmi divne pocity, odmysliac tu bolest vo vajecnikoch. Dufam, ze to cele dobre dopadne. Ak nie na prvy, tak na druhy raz urcite. Ale velmi velmi si zelam, aby som to cele uz nemusela absolvovat, aby sa to podarilo teraz.