IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

aaandrejka
12. pro 2006

culinka, cim stimulujes?
ja som pocas injekcii normalne chodila do prace, necitila som vOBEC nic

culinka
12. pro 2006

aaandrejka,

stimulujem fostimonom(je to vrajze to iste ako puregon,len menej cistene),zatial necitim ani ja nic,obcas pichnutie vo vajecnikoch,ale velmi zriedka.ako si si pichala decapeptyl a puregon,sucastne,alebo si cakala nejaky cas po jednom z nich?ja si sucastne najprv jednen do jednej strany,a druhy do druhej. 😉

aaandrejka
12. pro 2006

culink,a ano, fostimon je tiez gonadotropin, ale je ziskavanu z mocu zien v prechode (kym gonal a puregon su vyrabane chemicky)...

ja som mala dlhy lutealny cyklus (D22), ten zacinal v 22. DC, ked mi pichli jednorazovku decapeptylu (= zastavili mi moj prirodzeny cyklus), potom som normalne cakala na m, ktora prisla presne, ako mala a od 3. DC (moze sa aj od 2.) som stimulovala puregonom (pichala som si dost, 250IU denne), nicim inym.... pichala som si 12 dni + este som potrebovala davku na 13. den, ale uz som nemala, v centre mi dali jednu ampulku menopuru (obdoba fostimonu, tiez z mocu)... , vecer pregnyl, dalsi den nic a dalsi den rano odber

culinka
12. pro 2006

aha,a nevies podla coho vyberaju tie lieky?myslim si,ze asi podla hormonalneho profilu a stavu pacientky vsak?je napr.sranda,ze janesm si musela davat fostimon pichat do svalu,a ja si ho mozem normalne sama pichat do brucha.... 😉

aaandrejka
12. pro 2006

lieky sa vyberaju podla hormonalneho profilu, pricom ti daju moznost vybrat si z nejakej skupiny... mne pounkli na vyber gonal alebo puregon... preto, lebo vraj tieto chemicke maju lepsiu odovzu na vajecnikoch (t.j. u zien, ktore maju dobre hormonalne hodnoty ich ani velmi neodporucaju, lebo vajicok by mohlo byt prilis vela na ukor kvality a mohlo by dojst k hyperstimulacnemu syndromu), ja som mala tie hodnoty uz dost zle, takze mi odporucili tieto, tie mocove by vraj u mna nemali ziaden ucinok (t.j. viac vajicok by som nevyprodukovala)...

co sa tyka pichania, podla mna je toto zalezitisot toho, ake skusenosti ma to-ktore centrum... fakt neviem..

ja som prave rano zacala spinit, tak som volala byvalej spoluziacke z gympla (gynekologicka), idem o chvilku na ultrazvuk... snad bude vsetko ok

culinka
12. pro 2006

aaandrejka,

urcite bude vsetko ok,drzim moc palce,ozvi sa ako co. 😉

aaandrejka
12. pro 2006

culinka, dufam, ze bude.. isla som sa pozriet na uzv, ale je tam tolko zien, ze az, tak skocim asi az vecer, nastastie ona dnes sluzi... spinit som prestala, tak snad to bol len nejaky maly hematom

aaandrejka
12. pro 2006

tak uz som spat, vsetko je tak, ako ma byt, ziadne zmanky krvacania, babatka si plavaju kazde vo svojom vaku, aj gestacny vek zodpoveda skutocnosti, takze vsetko je v najlepsom poriadku 🙂

culinka
12. pro 2006

aaandrejka,

joooj,to je super som rada,nech sa ti dari. 🙂

aaandrejka
12. pro 2006

dik, culinka ;)

janesm
autor
12. pro 2006

aaandrejka ještě že je to vpořádku!!!!!! Mě by to děsně vylekalo,ještě že máš známou!!! Držím pěstičky!!!! 🙂

janesm
autor
12. pro 2006

culinka tak jak ce cítíš???? Já jsem byla v pohodě jen ta únava ale nějak po 5 injekci Fostimonu mě začalo být divně a hlavně pořád mě bolela hlava!!! Ale neboj každý to snáší jinak já jsem citlivka tak mě bylo blbě.Pečeš na Vánoce??? Já mám 7 druhů a končím ted budu už jen relaxovat!!!!

janesm
autor
12. pro 2006

vava tak jak je celý den na Tebe myslím a držím palečky!!!! Jak to půjde ozvi se. 🙂

janesm
autor
12. pro 2006

Jinak já jsem dnes vpohodě,konečně bez injekce je to super,jen mám pocit od rána že mi něco chybí... 🙂 Jsem už nachystaná na ráno,pantoflíčky,košilku a kelímek na sperma 🙂 🙂 Vaječníky začínám dost cítit-pobolívají!!!

vava
12. pro 2006

Ahojte kamosky !
Tak sa hlasim z pohody mojej postele 🙂 Vsetko prebehlo OK, myslim, ze sa niet coho bat - toto je hlavne pre teba Janesm 🙂 Pretoze aj ja si myslim, ze som taka citlivka a zvladla som to v pohode. Rano som prisla, urobili mi sono, potom ma ulozili do postele (uz prezlecenu), tam som v teplucku cakala na lekara, potom som prisla na salu, napichli ma a o nejakych 20min som uz lezala v tej posteli. Pospala som si tam nejake 2hodky, prisla embryologicka, povedala mi, ze mam 13vajicok roznej kvality, dohodli sme metodu, urobili mi cajik a sla som domkov.
Aha, este pred tym, ako som odisla mi urobili este jedno sono, kde bolo vidiet,ako sa mi zmensil ten vajecnik konecne !
Takze myslim, ze to prebehlo vcelku ok 😀

vava
12. pro 2006

Jedna vec, ktora sa mi najviac na dnesnom dni pacila, ze lekarka dala podpisat mojmu drahemu papier, ze on bude ta dospela osoba, pod ktorej dohladom mam byt najmenej 24hod 😀 A on to zobral naozaj tak vazne, ze sa staram obskakuje, vari....Skratka, super 🙂 🙂
Prisli sme okolo obeda domov a spala som az do siestej, takze teraz som si sadla, ze sa vma ozvem.
Po tom odbere ma vobec nic nebolelo, fakt nic, ale teraz ma velmi boli cele brucho. Cely spodok...Dufam len, ze to do rana prejde.
Janes, velmi budem na teba zajtra mysliet. Drz sa !!!!!
Culi, napis, ako si na tom s injekciami - ci nieco na sebe pozorujes. Mne tiez nic nebolo az pri nejakej 11tej 12tej injekcii Puregonu (mala som ich 14) ma zacal boliet ten lavy vajecnik. No a este tie Pregnyly do zadku a to by bolo asi tak vsetko, co mi bolom 🙂
Papa

aaandrejka
12. pro 2006

vava, super, dohodli ste si predlzenu kultiavciu? kde si vlastne bola, v ktorom centre?

janesm, drzim prsty zajtra!

vava
12. pro 2006

Ano, dohodli sme si predlzenu kultivaciu..Zajtra vola, som zvedava, kolko z nich bude aspon ako tak nadejnych 🙂
Janes sem uz dnes asi nepride a tak som chcela, aby si moj prispevok precitala pre zajtrajskom ☹
Chodim do Heliosu v Martine, aj Culinka. A nakoniec aj Janes, ale ta chodi do Heliosu v Brne.
No, inak zajtra zacinam s tym, co si spominala - hor sa na Utrogestan ! 😲
Jedinu dilemu, ktoru teraz mam je, ze ci jedno embryjko alebo dve. Ja viem, ze v mojom veku vsetci hovoria, ze dve, ale ja by som dvojicky asi fakt nezvladla...Neber to osobne, ja som citala tie diskusie a tie tvoje pochybnosti o tom - vsetky ti hovorili, ze je to super. Ja si vsak myslim, ze je to dvojnasobne tazsie tehotenstvo, strasne stastie, aby boli obe zdrave a v neposlednom rade je to obrovsky napor na psychiku. Noooo, ale myslim, ze ty uz si sa s tym vyrovnala a vsetko bude u teba OK ! Ja dam vediet, mozno ta budem aj nasledovat, akozto dnes stale premyslam o tych dvoch embryjkach ....Pekny vecer

aaandrejka
12. pro 2006

vava, idem ti napisal ip

ice.tinka
13. pro 2006

Tak se holky máte ,že už je to za váma 😎 Jak to tak čtu jste všechny šikulky já se toho bojim jak čert kříže 😕 Dneska jsem byla v centru dali mi sprej do nosu 2X denně a injekce Fostimon a 4X denně mi musí někdo píchnout do zadku 😝 Nebo prý jednou ale všechny 4 ampule najednou tak nevím co je lepší A ještě jsem se chtěla zeptat jestli to není moc honem když zítra si mám začít s injekcema k tomu od dneška ten sprej a v pondělí na ultrazvuk no a do pátku bych měla mít vajíčka v sobě!!Vlastně injekce na 5 dní !!!zatím dík!

vava
13. pro 2006

Ahojte !
Culi, no kdeze si dnes ? Ako sa citis ?
Janes, od rana na teba myslim !!!! Skoda, ze uz si si nestihla precitat moj prispevok zo vcerajska. Ako si dopadla ? Daj nam co najskor vediet, prosim 🙂
Ja sa dnes citim uz OK, ale stale oddychujem, nic nerobim, boli ma sice brucho, ale v porovnani so vcerajskom to nic nie je. Rano som zacala s Utrogestanom, takze teraz uz len cakam, kedy zacnem mat tie depresie 😀 😀
Dajte vediet, co je nove....Pekny vecer

vava
13. pro 2006

Ice Tinka, o spreji do nosa som pri IVF este nepocula, ale tak ako sa tu uz velakrat spominalo, kazde centrum ma ine "cesty" a takisto aj IVF protokolov je viacero druhov. Z toho, co popisujes si myslim, ze ty mas kratky protokol - je to casovo kratsia, ale o to intenzivnejsia stimulacia. My s Culinkou a Janesm sme mali dlhy protokol - zacali sme uzivat najskor Proveru, potom sme si zacali pichat Decapeptyl a nakoniec Puregon alebo Fostimon. Ja som zacala brat tabletky 13.11. a na odber som sla vcera - 12. 12. Takze vidis, ze to cele trvalo skoro mesiac....
Do akeho centra chodis ?

culinka
13. pro 2006

Ahojte babenky,

nooo,tak ja som bola dneska v martine,a po ultrazvuku-mam priblizne osem folikov na kazdej strane a su uz dost velke,co by nemali byt mala som v sebe len 3 davky fostimonu.Dr.Tomas mi povedal,ze mozno ma bude musiet zastavit, aby mi nevznikol hyperstimulak,ale ze pockame na vysledky krvi,tie nastastie dopadli dobre,takze mi ani nemuseli ani znizovat davku.volala som tam na vysledky s malou dusickou,nechcem aby ma zastavili,a musela by som to absolvovat vsetko odznova.v piatok idem znova na kontrolu,dufam,ze to dopadne dobre.

som rada,ze ste to vsetko v pohode zvladli,ozvite sa kolko embryok mate,drzim moc palce. 🙂

janesm
autor
13. pro 2006

AHOJ HOLKY!!!!!!
Hlásím z mrtvých vstání!!!!!!
Ráno jsme nasbíraly spermijky,doma v klídku a vydaly jsme se do Heliosu,volala jsem tam protože jsme měly asi 10min. zpoždění totálně v Brně zasekaná doprava a nakonec nebylo kde zaparkovat ale nevadilo to!!!! Odevzdyly jsme kelímek 🙂 podepsaly pár folmulářů a pak to šlo neuvběřitelně rychle.Manžíek odešel a měl si pro mě přijít kolem 11hodiny.Na odběr jsme byly dvě,já šla první.Nestačila jsem se vzpamatovat a už jsem spala a za malou chvily jsem byla v postely a šla kolegyňka.Než jsem se vzpamatovala tak byla zpět a oko jsme nezamhouřily a povídaly jsme si jak jsme zvládaly stimulaci a podobně.Kolem 11 příjel manžílek a šly jsme na embriologii na pohovor.Řekly nám že vajíček bylo 7,necháme je všechny oplodnit klasickou metodou ve zkumavce.Zítra a v sobotu si mám volat jak to vypadá a v pondělí mě řeknou kdy mám příjít na zavedení embrijka.

janesm
autor
13. pro 2006

Jinak mom a moc děkuju že jste na mě nezapoměly!!!! 🙂 🙂 Ta Monika co jsme tam byly spolu měla jen 2 vajíčka a stimulavala se až do 15DC.
Přijely jsme domů a ležela jsem skoro do ted.Jsu trochu unavená a břicho bolí hlavně když sedím,snad to přejde!!! Jinak přesně jako Vava od zítřka mám Utrogestam 2x2 tablety zavádět do pochvy.Ale nemám z toho strach brala jsem ho už několikrát a byla jsem vpohodě.Neboj Vava žádné deprese nebudou!!! 😉
mám stejný názor na dvojčátka jako Ty,asi bych nic nenadělala ale nedovedu si to představit.Mě budou zavádět jen jedno embrijko a i z toho můžou být dvojčátka a ze dvou i trojčátka!!!
Byla jsi i poučena i hyperst.syndromu???? Já ano mám okamžitě valat pokud bude nějaký problém!!! Doufám že nebude!!!!

vava
13. pro 2006

Ahoj Culi,
neboj nic, ziaden hyperstimulak nepride. Preco by tebe chodil, ked u mna a u Janesm sa neobjavil ??? 🙂 🙂
V piatok daj vediet, co je nove. Budem na teba mysliet. Nemozes to teraz stopnut, ved je nas potrebne nasledovat ....Neviem, ci chodis do prace alebo si na PN, ale naozaj je dolezite byt v klude, aby sa mohli dobre vyvijat ... 😀 Tak sa drz !!!!
Pekny vecer

vava
13. pro 2006

Janes GRATULUJEM ! No vidis, ze si to zvladla uplne v pohode...Opisujes presne tie iste pocity, co som mala ja - aj my sme tam boli dve, aj ja som isla prva a potom sme kecali ... 😀
Mne zobrali celkovo 13 vajicok, dnes rano som volala a oplodnilo sa ich celkovo 11. Takze myslim, ze je to celkom dobre cislo. My sme chceli polovicu dat klasickou metodou a polovicu ICSI, ale vcera nam povedali, ze je to malo vajicok na rozdelenie pre dve metody, tak sme dali vsetko na ICSI. Mam volat este v piatok a pravdepodobne v nedelu pojdem na embryotransfer 🙂 Takze sa uz tesiiiiiiiiiim ....
Aj o HS symdrome ma poucili, ale povedali, ze zatial mu nic nenasvedcuje, tak som uplne kludna ....Daj sa rychlo do poriadku a uz sa mozeme tesit na embryjka 🙂 🙂 🙂

ice.tinka
14. pro 2006

Vava:Já chodím do gyn-centra v ostravě! Možná to tak uspíšil protože pak jsou volna na svátky no nevím ale jde to pěkně hopem ten sprej co beru se jmenuje SYNAREL je to něco co pusobí na ty hormony co vyrábí mozek či co 😝 No jsem z toho jelen!!! 😀 Kdybyste někdo věděli něco bližší tak písněte ...Jdu na umělé poprvé tak doufám že taky naposled...Dneska už beru první injekci do zadku toho fostimonu tak jsem zvědavá jak moc to bolí prý záleží jak mi ty 4 dávky naředí.Asi najednou jinak bych nedala 4X denně chodit na středisko a píchat au 😅 Tak se zatím všechny držte ...Mocinky držím pěstičky at vám to všem vyjde jak nejlépe může!Papa

culinka
14. pro 2006

Ahojte kamosky,

jeeeej,aka som rada,ze sa vam tak dari. 😀
ja pojdem od pondelka na PN,dufam ze ma zajtra nezastavia,bayyyy drzte palce,nechcem sa zastavovat.je to v tom ze som mlada,a preto reagujem takto az moc dobre na tie hyperstimulaky.mam strach,snad to dobre dopadne.
ozvite sa kedy na embryo transfer.ja si idem dat vlozit urcite 2 emryjka,bola by som strasne stastna keby boli dvojicky. 🙂 viem ze sa tam mozu rozdelit este na viacero,ale je to velmi malo pravdepodobne.

vava,
my budeme mat tiez metodu ICSI,vajicka sa lepsie oplodnia touto metodou. 🙂

aaandrejka
14. pro 2006

ahoj dievcata,
v CR sa na stimulaciu bezne pouzivaju aj spraye, najlepsie bude, ak si precitate link, ktory uvadzam nizsie, tam su popisane jednotive protokoly, aj lieky, ktore sa pri tom-ktorom protokole pouzivaju 🙂 fakt sa to oplati precitat 🙂

http://www.iscare.cz/car.php?article=23