IVF s hodně špatným spermiogramem, máte zkušenost?

barthia
31. říj 2013

Jaké máte zkušenosti? Kolik vajíček se vám podařilo oplodnit a kolik embrií vydrželo do transferu? A na jaký pokus to vyšlo?

betysek
31. říj 2013

Záleží na tom, čemu říkáš špatný spermiogram...Nízký počet spermií? Špatná morfologie? Taky jsme měli nic moc spermiogram...Ale oplodnění proběhlo pomocí ICSI...Mě odebraly jen 6 vajíček. 4 oplodnili a po PK zůstaly 2. Dali mi obě a máme krásnou holčičku....

barthia
autor
31. říj 2013

Tím špatným spermio myslím hodně špatný : Morfologii i počet i pohyb. My měli jen 2mil a z toho morfologii jen 1% dobrých a pohyb jen 3% pohyblivých. Takže tedy katastrofální spermio. Ale metodou ICSI tam taky něco vybrali. Ale nejspíš kvůli špatným spermiím nám taky vždy zůstaly jen 2 embria po PK. Vajíček jsme měli vždy dost. Máme holčičku po 2.IVF taky ze dvouch embrií. Teď jsme začali přemýšlet o druhým mimi, ale musíme nejdřív vyřešit spermio. 😒

evitaa
31. říj 2013

Manžel má snad ještě horší spermio. 0% progresivních spermií! Dr. říkal, že měli problém vybrat 8 dobrých spermií. Do 5. dne vydržela 2 embrya - hatchující blastocysta a blastocysta. Nechali jsme zavést HB a teď mi venku v kočáře spinká výsledek 🙂

barthia
autor
31. říj 2013

@evitaa Můžu se zeptat, co znamená to hatchující. Nám zbyly vždy dvě blastocysty označené jako 3. stupeň. Taky jsme měli prodlouženou kultivaci a také nám vždy doktoři tvrdili, že měli problém nějakou spermii najít, dokonce nám doporučovali dárce. No díky bohu máme holčičku. Tak doufáme, že teď se to taky povede. Máme poslední pokus na pojišťovnu a nikdy se nám bohužel nepodařilo nic zamrazit. Jinak gratuluju k miminku, vám se to podařilo na poprvé a jen s jedním zavedeným embriem? Já také přemýšlím, že bych si nechala teď zavést jen jedno. Dvojčátka bych asi nezvládla, ale prý je zase menší šance jen s jedním embrijkem. Tak fakt nevím....

evitaa
31. říj 2013

@barthia Nechali jsme zavést jen jedno. Byl to 5. pokus.

barthia
autor
31. říj 2013

@evitaa aha, tak to jste toho taky měli hodně za sebou. No hlavně, že to vyšlo!!!! Já bych se bála zavést jen jedno, teda teď už mám prcka, takže teď bych raději jedno. Ale tenkrát jsme zaváděli vždy dvě. Ono by stejně nemělo asi cenu mrazit jen jedno embrio a víc jsme bohužel nikdy neměli. Vždy nám zbyli jen ty dvě. 😒
Tak ať prďolka hezky roste a díky za info. 🙂

iwuska19
3. lis 2013

No nám teda dárce nabízen nebyl,ale hned po prvním vyšetření sperma nám bylo řečeno,že jedine IVF že nic jiného nepomůže.Měly jsme tedy IVF+PICSI+ICSI,z 5 vajíček 4 zralá- 4 oplodněná,do 5 dne PK vydržely 2 expandované blastocysty kvality B a 1 morula.Zavedly jsem jedno embryo a do 6 dne PK vydržela už jen blastocysta kvality B kterou jsem zamrazily.....

barthia
autor
10. lis 2013

@iwuska19 A jaký jste měli spermio? My také přemýšlíme o PICSI nebo IMSI. Platitli jste ICSI i PICSI zvlášť nebo jen za PICSI. Já myslela, že PICSI je vylepšené ICSI a tudíž se podle ceníku platí jen za PICSI.

iwuska19
10. lis 2013

@barthia Jé to spermio přesně nevím,ale obecně prý pravděpodobnost přirozeného početí cca 10%,PICSI i ICSI se platí zvlášť.

barthia
autor
11. lis 2013

@iwuska19 Aha, to my snad nemáme ani těch 10 procent. Ale dnes jsem se ptala v CARU a v Gennetu je v ceně PICSI už zahrnuto ICSI, jsme se lekla, oni za to totiž chtějí 11.000,-. Tak aspoň že tak. 🙂

iwuska19
11. lis 2013

@barthia aha tak u nás v CARu jsou ceny za PICSI a ICSI zvlášť a dohromady to ani 11000,-Kč nebylo ale ani při obou se nám 1Ivf nepovedlo snad KET má jaře bude úspěšnější.....

doko
11. lis 2013

@barthia ahojky máme úplně stejný spermiogram (teda spíš manželé) a bylo nám doporučeno PICSI 🙂 ale IVF nás teprve čeká.

barthia
autor
11. lis 2013

@iwuska19 Držím palce, ať dopadne KET. Mě bylo řečeno, že někomu sedne KET lépe a moje kamarádka taky otěhotněla až po KET a to měla předtím 4x čerstvé. 😉

barthia
autor
11. lis 2013

@doko Tak pak dejte vědět, jak jste dopadli. Já se teď ptala na PICSI nebo IMSI, tak jsem zvědavá, jak dopadnem. Prý se uvidí podle spermiogramu, zda to má cenu dělat nebo ne. U posledního nebylo co na výběr a prý měli vůbec co dělat, aby tam nějakou spermii našli pro ICSI. Ale nakonec i z toho mála jednu silnou vybrali a teď mi chrní malá v postýlce, a to nám vyhrožovali, že budeme muset mít dárce. No díky bohu to šlo i bez něj. 😀 Manža teď papá 6 různých vitamínů, tak jsem zvědavá, zda to zabralo a zda bude mít lepší spermio. 🙂

doko
11. lis 2013

@barthia jéé úplně mi dáváš naděje na dobrý konec 🙂 my teda s tím katastrofickým spermio otěhotněli i přirozeně, ale zamlklo to na konci 11. týdne. tak snad ti vybraní jedinci budou lepší 😉 vitamínky máme taky, právě přemýšlíme, jestli si máme nechat zaplatit kontrolní spermio, aby jsme věděli, jestli se to třeba nezlepšilo 😉 ale to by asi stejně bylo jen minimální zlepšení.

barthia
autor
12. lis 2013

@doko Kontrolní spermio by ti měla platit pojišťovna, ale musíš mít doporučení od gynekologa nebo z CARU, my měli hodně spermiogramů a nikdy jsme ho neplatili. Manža, co začal brát ty vitamíny, tak se to zlepšilo, ale ví bůh, zda to je vitamínama nebo psychikou. Teď posledně měl 9 milionů celkem /oproti minule, kdy měl jen 2 miliony/. Ale furt hroznou morfologii i pohyb, i když mofrologii o jedno procento lepší. Jsem zvědavá, jak to bude teďka ve čtvrtek vypadat, to bude mít další spermio a bude ty vitamíny brát už dýl jak 3 měsíce. Bere Macu, tribulus, vitamin E, selen, zinek, L-carnitin a L-argitin a kyselinu listovou. Tak uvidíme, zda se to zase zlepšilo. Je fakt, že u nás to bude asi psychikou. On totiž nejprve měl spermio dokonce 21mil. ale blbý pohyb i morfologii, ale co mu to doktor řekl, tak to šlo rapidně dolů a nakonec, když jsme měli jít na IVF, tak měl jen 2mil. a dalo jim práci něco najít. Ale jak už jsem psala, i s takhle blbým spermio máme holčičku. Takže nevěš hlavu. Je to jen otázka času a určitě budete mít taky mimi. Nám řekli, že do těch 3 IVF se to na 90 procent povede a povedlo se na podruhé. 😀 A teď bojujeme za 2. mimi. Tak snad se zase zadaří. Ono by se určitě povedlo i to druhé, ale člověk by musel mít víc pokusů. My máme poslední šanci na pojišťovnu a pak bysme se nedoplatili. Takže to bude buď a nebo. Ale je super slyšet, že se vám to povedlo i přirozeně. Oni říkáli, že tolikrát stačí jedna spermie a nikde není psáno, že se to nepovede přirozeně znova.

doko
12. lis 2013

@barthia jo to vím, že by to proplatila pojišťovna, ale my od nikoho žádanku nemáme,víš? ☹ takže bysme ho museli platit. jinak manžel ty vitamíny bere taky a už půl roku. ale jak říkám, nevíme, jestli se to někam pohnulo 🙂 pohyb máme taky 3% a morfologii 1%, ale ten počet si nepamatuji ☹ každopádně doktoři nám říkali, že docela tragédie. jo přirozeně je to super, ale k čemu Ti to je, když Ti vajíčko oplodní zrovna nějaká deformovaná spermie a dopadne to tak jak u nás? to si radši zajdeme na IVF 😉 já to nebudu mít na pojišťovnu- jdu na krátký protokol, takže si to celé platím (asi 12 000 Kč). tím pádem mám před sebou docela dost pokusů- spíš jestli na to bude energie a pozitivní mysl 🙂 ale díky Tobě se mi včera mnohem lépe usínalo. přeji Vám, aby Vám to druhé mimi klaplo hned 🙂

barthia
autor
12. lis 2013

@doko Ono to není tak hrozné, jde to všechno rychle a určitě to za to stojí. Já bych na to mohla chodit furt. 😀 Chodíme do Gennetu a jsou tam strašně hodní doktoři i sestry. Jinak žádanku ti dají v centru, stačí je poprosit, nebo poprosit gynekologa. Proč nemáš IVF na pojišťovnu? I když podle ceny asi máš. Nám bylo řečeno, že ciklus bez pojištovny stojí okolo 60.000. Pojišťovna platí 3-4 cikly a tam bývá doplatek těch 12 i víc, podle toho, co chceš navíc. Jinak to byla smůla, že jste přišli v 11 tt o miminko, nikde není psané, že to bylo špatnou spermií. Mohla to být jen blbá náhoda. Ono se říká, že každé 5. těhotenství bohužel končí špatně a nejvíc je to riziko do 12tt. Mě řekl embriolog, že pokavaď se embrio uchytí, tak už na to nemá vliv spermie ale vůle boží. Nemyslím si, že to teda byla chyba spermie. Navíc přirozeně se do vajíčka dostane jen ta zralá a nejsilnější. Takže třeba se vám to povede i znova přirozeně. Ale s IVF je to jistota a je to rychlé. Taky nechceme čekat a tak jsme šli rovnou do toho. Přeju hodně štěstí, ať vám to vyjde hned na poprvé.

doko
12. lis 2013

@barthia můžu zkusit o tu žádanku požádat 😉 na pojišťovnu to nemám- mám ten krátký protokol 😝 ty máš dlouhý, na tom má každá ženská 3-4 pokusy. takže si to platím sama a dlouhý protokoly si schováváme pro jistotu na později. ale stejně i tak nám byl doporučen krátký, je to pro mě vhodnější. těch 12 000 není doplatek, ale celková cena toho IVF s krátkým protokolem 🙂 a to s tou spermií jsem si nevymyslela, to nám řekli doktoři, že to těhu nejspíš dopadlo tak kvůli ní ☹ protože vajíčko oplodní ta nejrychlejší, ale morfologie na to nemá vliv. takže tím, že ji má manžel špatnou, tak mohla nadělat takovou neplechu. já říkám, že byla rychlá, ale postižená 😀 každopádně moc děkuji. IVF je prostě jistější 😉

vizinul1
8. črc 2015

Ahoj holky prosim poradte mame spatnou morfologii 100% a pritom ma prej hormonu dost ze pri dokonce az prebytek ze to je proste v nem alen nez sme sly ktomu urologovi tak nam volala sestra ze pry na to icsi je v hodnej. Ze me dokazi oplodnit tak ted teda nevim co si mam myslet nevim jak uz dal co stim atd na to icsi jdeme pristi mesic ale jen zatim na ultrazvuk prosim poradte co tim mysleli nebo jestli se to da oplodnit s yak spatnym vysledke jo a jeste neco ani leky mu nepredepsali ze je naprosto zdravy ze jen ta morfologie 😢

lory303
3. únor 2017

Ahoj holky, máte některá zkušenost jaká je šance na přirozené otěhotnění, když Motilita spermií je : 15% progresivní, 0% neprogresivní a 85%nepohyblivé ☹ předem děkuji za reakce.