IVF s vlastními nebo darovanými vajíčky?

kikina9
10. únor 2012

Holky, chtěla bych poradit, co byste dělaly na mém místě. Je mi 35 let, mám vysoké FSH a nízké AMH (0,37). Již máme pětiletou holčičku, která se nám povedla přirozeně. Teď se o druhé dítko snažíme asi 4 roky, mám za sebou 2 IVF, při prvním nedošlo ani k ET, vytvořilo se mi jen jedno vajíčko. Při druhém IVF při vysokém množství léků (225 Gonalu + 75 Merionalu) jsem měla 4 vajíčka, k ET zbylo jen jedno, podařilo se mi otěhotnět, bohužel v 9.TT z toho bylo zamlklé těhotenství. Teď stojím před volbou, jestli zkusit ještě IVF se svými vajíčky, při kterém mám hodně nízkou šanci na těhotenství, ale ta šance tam je 🙂 , nebo zkusit IVF s darovanými vajíčky, kde je ta šance poměrně vysoká. Jenom mám pořád dilema, že i pokud se to s darovanými povede, tak dítě nebude geneticky moje, že si k němu nevytvořím cit, jako k vlastnímu ☹ Mám ještě 2 pokusy na pojišťovnu, to první IVF se nepočítá, když nedošlo k ET. Nejsme žádní boháči, takže víc než ty 2 IVF, na které nám přispívá pojišťovna, absolvovat nebudeme. Pořádá váhám, jak postupovat, do darovaných vajíček se mi moc nechce, ale zase bych nerada promrhala třetí pokus na IVF s vlastními vajíčky, při kterém máme prý šanci tak 5%, že se to povede ☹
Budu moc ráda za každý názor a radu 🙂

amallie
10. únor 2012

já bych určitě zkusila s vlastními i s ohledem na holčičku, co už máte, ať má vlastního sourozence
když se povedlo minule, proč by se nemělo povést teď a že to bylo zamlklé těhu, na to má vliv tolik faktorů, že nelze říct jednoznačná příčina, určitě nemáš vajíčka geneticky špatná, když máš zdravé vlastní dítě
pokud nedojde k ET tak ti to opět pojišťovna počítat nebude, ne? takže pokusů ještě dost

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
koudelinda
11. únor 2012

Ahoj holky,já jsem na tom dost podobně je mi také 35 let a měla jsem problémy s tvořením folikulů a nízký AMH
( 0,01)takže mi sdělili ,že jediná cesta DV .Samozřejmě,že jsem o všem přemýšlela a zvažovala ,probírali to doma jestli do toho jít či ne.Hlavou se mi honily různé myšlenky ,že to nebudou moje vajíčka a z hlediska genetiky tam nebude třeba pak ta podoba a jak to třeba pak v budoucnu budu vysvětlovat atd.. ☹
Ale nakonec jsem se rozhodla ,že jo i když je to těžký !!! Chápu tě Kiki .A naprosto souhlasím s Twininky - to dítě budu nosit já ve svym bříšku ,vše to s ním od začátku prožívat a dál ho vychovávat. Mám hlavně moc hodnýho manžela,který je mi velkou psychickou oporou a přesně takhle mi to říkal také . 🙂
Na celou genetiku se můžu vykašlat ,kolikrát se narodí takovej hajzlík ,člověk se ho snaží co nejlíp vychovávat a ono to pak s ním vůbec nejde ,nefunguje a špatně to s ním skončí .A člověk se může snažit ze všech sil a říká si ,kde se to v něm vzalo jaký ,že to zdědil geny.... ?
Teď mám v sobě dvě embryjka a čekám co se z toho vyklube 😅 ?

evakim
20. únor 2013

ahoj všem, po třech nezdařených IVF a s diagnózou předčasná degenerace vaječníků taky zvažuji DV. mohla bych se vás zeptat na kolik tato varianta vyšla, když už mám tři "hrazené" IVF od pojišťovny za sebou? klidně můžete do interní pošty, moc děkuji, potřebuji jen vědět kolik musíme zase našetřit ☹ ale snad se dočkáme i my toho štěstí a zázraku, udělám pro to vše

sisi137
21. únor 2013

Ahojky, zkoušela bych s vlastními. Nenabídli ti ivf s minimální stimulací? Mám také nízké amh. V našem případě jsou vysoké dávky spíše kontraproduktivní a doporučují se právě minimálky. Pokud nechodíš tak si zajdi na emimino, je tam diskuze Nízké amh a tam se teda dozvíš moc užitečných rad. A těhulky tam stále přibývají 🙂 a jsou mezi nimi i takové, které mají nižší amh než ty a mají nebo čekají dítko z vlastního vajíčka. Hodně štěstí

naac
1. kvě 2019

Ahojky, u me neslo jinak nez darcovske (mam odebrane vajecniky kvuli endometrioze a nestihla jsem zamrazit svoje vajicka). Hodne jsem to resila, chodila i na terapie a moje terapeutka mi rekla, ze mam byt tehotna a vsim si projit abych pak mohla pomoci zenam, co maji podobny problem.
Darkyne je anonymni, ale muzete si vybrat aby se podobala vam (i podle fotky hledaji podobny typ). A navic, treba by moje vajicka byla vadna a dite by melo genetickou vadu.
Pritel v tomto mel jasno, genetiku neresi a bude to nase dite, budu ho nosit 9 mesicu v sobe a oba ho budeme vychovavat.
Z 10 vajicek se oplodnilo 9, ale zustaly jen 2 na transfer. Nechala jsem si zavest 1 a 1 mame zmrazene. Povedlo se hned na poprve a jsem tehotna 9+6.
Ja bych sla do darovanych, darkyne musi byt max 30.let, takze to jsou zdrava vajicka a je tam velka pravdepodobnost. Ale urcite hraje velkou roli psychika (pripravovala jsem se rok na ten zakrok). Pokud na tom clovek lpi a strasne moc to chce, vetsinou to pak nejde..