IVF. Snažíme se o miminko

marhulinka
16. čer 2009

Ahojky všem snažilkám...najde se tu nějaká,která teď začala nebo bude začínat???
Já právě začala své druhé IVF...a ráda bych poklábosila taky se snažilkama....

len
15. črc 2009

Marhul, šlo o to, že při prvním IVF se oplodnilo 100 % vajíček i bez ICSI, tak k čemu by bylo? Triploidní byla tehdy dvě ze šesti, dvě brali jako trochu úlet, nic zvláštního. Teprve při tom druhým vylezl ten problém takhle zřetelně najevo 😒 Mně ICSI není nijak zvlášť sympatický, teda pokud není opravdu nutné, při špatným spermiu ho opravdu beru jako zázračnou metodu 😉 Po ICSI jsou lehce zvýšený rizika, už to holt není tak na přírodě, takže pokud bych ho nemusela, ráda bych se mu vyhnula. Ten náš případ je třeba dejme tomu jeden z deseti tisíc, kdo IVF absolvují, krajně nepravděpodobné. Takže brát ho preventivně se mi moc nepozdává. Fakt je to tak, že když je vše OK, oplodní se i bez ICSI cca stejné procento jako s ním.

dadous
17. črc 2009

ahojda, krev pozitivní 😵 ultrazvuk 31.7 😵

len
17. črc 2009

Gratulace! 🙂 Já byla ve středu na kontrole, dozvěděla se spoustu zajímavejch věcí a můj doktor roky razící teorii "vyčkejte, ono se to jednou povede" mi zfleku vypsal novou žádost na IVF v září...

atlaselka
17. črc 2009

Ahojte můžu taky občas sem zajít? Já různě přispívám tady na koníkovi,ale koukám Hanulko ahoj jsme na tom skoro stejně.Já poprvé píchla ve středu 15.7.taky mám Gonal,ale pero.Je to naše 1.IVF.V pondělí jedu na UTZ.Akorát dnes jsem 4DC a MS vůbec.Já teda poslední dobou ji mívám slabší a chodí si kdy chce,ale spíš to taky bylo psychikou,dostala jsem v práci výpověd.Ale ted to neřeším.Navíc nám dnes začala celozávodní dovolená 14dní tak na to máme čas,vyšlo to pěkně.Přeju hezký den 🙂

atlaselka
17. črc 2009

Ikdyž teda koukám jste červnové,ale přečetla jsem si o Hanulce,tak jsem se přidala 😉 všem přeju hodně štěstíčka,at máme na konci všechny vytoužená miminka v náručí...

len
17. črc 2009

Atlasenka, to nevadí, že jsi červencová 😉 Akorát my červnové už známe výsledky a bilance je veskrze pozitivní... Pokud se nemýlím, jsem asi tak jediná, které to tu neklaplo?

Ale s tou výpovědí jsem na tom lautr stejně, až teda na to, že já během výpovědní doby to otěhotnění nezvládla, takže další IVF mě čeká nejspíš na pracáku...

atlaselka
17. črc 2009

To mě moc mrzí Len jak s tou prací tak že to nevyšlo ach jo.Určo vyjde podruhé neboj.A já práci zatím taky neřeším,nic hledat nebudu.Ted máme dovolenou,pak celý srpen a končím taky.Tak to budu řešit až to nastane,taky jak mě bude,jestli vůbec budu v srpnu chodit.Jak se to pak dělá s nemocenskou nebo bude pracák kdo ví.Drž se

len
17. črc 2009

No, mně to už nevyšlo podruhý (teda poprvý to vyšlo, ale jenom na osm týdnů), tak kdyby to aspoň napotřetí klaplo 😉 Jinak s tou prací - když otěhotníš, jsi za vodou, vyrazit už tě nemůžou (byť bys byla ve výpovědní době) nebo půjdeš rovnou na rizikáč a mají v práci smůlu 🙂

atlaselka
17. črc 2009

Tak promin,ale na potřetí už musí jinak bude zle,to bych se na to podívala.Tak budu držet pěstičky do třetího pokusu.S tou prací,výpověd už mám,a někde jsem slyšela že nemůžou vyhodit těhulku,ale musí být aspon ve třetím měsíci prej,nevím...ale já to opravdu neřeším,hodím se kdyžtak marod a je to,prostě to nějak dopadne

len
17. črc 2009

Přesně tak, když třeba pár dní před koncem výpovědní doby přineseš neschopenku, nikdo už na tebe nemůže 😉 Hodně jsem po tom pátrala, v podstatě jsem to řešila obdobně, ale tí, že to neklaplo, tak PN končím, tím pádem končím i v práci a jdu na pracák. Ale co, aspoň jsem to zkusila, ne? 😉

Jinak s tím třetím měsícem je to tak, že když do šesti měsíců od odchodu z práce nastoupíš na mateřskou (na kterou se nastupuje 6-8 týdnů před termínem porodu, takže cca 7 měsíců od OPU, pokud po IVF otěhotníš), tak sice zaměstaná už nejsi, ale máš nárok na mateřskou vypočtenou ze současného platu a navíc volbu, jak dlouho chceš být doma. Aspoň něco...

marhulinka
autor
17. črc 2009

Dadousku-gratuluji a na utz krásné podíváníčko!!! Mě čeká utz už za týden 😉 🙂

marhulinka
autor
17. črc 2009

Atlaselko-vítám tě 😉 🙂 Však jen se přidej...bude nás tu víc,nebudeme se bát vlka nic 😀

marhulinka
autor
17. črc 2009

Jinak všem ahoj...jsem si neuvědomila,že jsem tu ještě nebyla...já dneska oslavuji svátek,teď odjela rodina...

len
17. črc 2009

Marhul, tak vše NEJ k svátku 🙂

marhulinka
autor
17. črc 2009

LEN-díky 😉 Jen nejhorší je to tutlání...rodiče si začínají všímat 😀 Tak ještě chvíli to musí vydržet 😉

marhulinka
autor
17. črc 2009

A už vážně chci,aby zapršelo,protože tohle počasí nesnáším...je totálně nedýchatelno....

len
17. črc 2009

No, jde o to, kterým směrem jde vítr, protože na sever od Prahy už leje jak z konve 😉

Jinak já poprvé neřekla o IVF nikomu nic a tutlala jsem a tutlala... A byla jsem odhodlaná tutlat až do 12.tt. Podruhý jsem to sdělila nejbližším a pak jen všem poslala SMS - nedopadlo to.

marhulinka
autor
17. črc 2009

U nás to vždy rodina věděla....byla velká podpora,ale tentokrát jsme si to nechali pro sebe....jinak povíme to po utz....

len
17. črc 2009

Já ti nevím, co je "správnej" postup, nějak mi nesedlo ani jedno 😀

marhulinka
autor
17. črc 2009

Přeci nejde o "postup" ,ale určitě to udělat tak,jak to cítíš....Já vím,že po utz když to bude o.k.,tak to rodině oznámíme...čekat nemá cenu,protože vím,že stát se může cokoli kdykoli.... 😉 🙂

len
17. črc 2009

Jasně, tak ať to dopadne co nejlíp, budete pak mít fůru času se z toho všichni radovat 🙂

atlaselka
17. črc 2009

Marhul vše nej.....hodně štěstíčka....

jana85
17. črc 2009

Dobry večer, tak Dad gratuluji a držim palce na utz. Marhul přeji vše nej k dnesnimu svatku. A taky zdravim Atlaselku.
Holky mě už roste pupik, je to možný? Včera na mě sousedka ze zahrady jestli nejsem tehu. U nas to vedi a vedeli akorat naši a tchyni to řekneme asi až po dalsim utz.

marhulinka
autor
18. črc 2009

Ahojky všem....tak konečně prší!!! To dusno se už nedalo vydržet...dneska mi to teda vůbec nevadí...ať klíďo prší...
My byli od rána na chaloupce...teď jsme dorazili domů 😉

Všem díky za přáníčka 🙂

JANI- 😀 😀 😀 tak já mám bříško od začátku stimulky....a pak jakoby trochu splasklo a teď bych řekla,že ho zase mám zpátky 😉 🙂 Takže nosím volná trička,jinak to na mě vidět je!!!

jana85
18. črc 2009

Ahoj, tak nam dnes ten dest nevyhovuje. Jeli jsme k našim a manžel měl dělat s tatou dlažbu a nic neudelali ☹
Jinak ja jsem byla nafoukla tyden po ET měla jsem ohss pak splasklo a ted už mi roste 🙂

dadous
18. črc 2009

😀 jani ja mm bříško od ty doby co chodím na koníka 😀

lucinecka.m
18. črc 2009

ahoj holky,
omlouvám se že vám sem lezu,ale když čtu ,že už máte bříška, tak by ste mi mohli poradit 😕 ?taky se s přítelem snažíme o mimi,ale nedaří se je to už 10 měsíců ☹ .byli jsme už na dovolený(spousta lidí nám to doporučovalo),ale bez úspěchu.zkouším proto dělat co se dá!....nemáte některá z vás zkušenosti s ovu testem lady Q Scope??děkuju za odpověd

dadous
18. črc 2009

ahoj luci, mě ovutesty vždycky kecaly, na ně bych se byt tebou moc nespolhala 🙂

marhulinka
autor
18. črc 2009

Tak jsem tu...jsem se prospala 😅 a tak jdu nakouknout 😉

dadous
18. črc 2009

ahoj mar, kdyže jdeš na ultra? 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru