IVF. Taky nemůžete mít miminko přirozenou cestou?

bamsmudla
26. srp 2009

ahojte holky, hledám všechny holky, které nemůžou mít miminko přirozenou cestou z různých důvodů.

bamsmudla
autor
26. srp 2009

Nechci se dotknout holek, které chtějí otěhotnět pomocí IVF a už mají jedno nebo více dětí doma. Myslím si, že pro nás je to ještě těžší.

meduna
26. srp 2009

ahoj,už tady máme takovau diskuzi,IVF,naděje,štěstí ale i smutek,jak vše zvládnout a nezbláznit se 😉 tak přijd k nám,když budeš mít chuť.

fiallinka
26. srp 2009

ahoj, takových diskuzí je tu moc 🙂, takže ti to stejně smažou 🙂. Naprosto souhlasím, že je to úplně jiné, když už dítě máš, ale my zas můžeme předávat ty zkušenosti 🙂

bamsmudla
autor
26. srp 2009

Diskusí je tu hodně, to je sice pravda. Jen jsem tak trošku chtěla vyčlenit holky, pro které je to poprvé. To máš taky určitě pravdu. Zkušenosti se budou určitě hodit. 🙂

niki2
27. srp 2009

Bamsmudlo a hledas jen snazilky nebo i maminky? Ja mam obe deti po IVF, jinak to nejde. Nastesti to spatny pred tim je uz temer zapomenuto 🙂
A ma to jednu vyhodu, sex mame jen pro poteseni 😉 (stejne porad doufam v zazrak...)

abig
27. srp 2009

Ahoj, tak s tebou souhlasím. Taky bojuji s tím pocitem. Jsem čerstvě po prvním IVF a neuspěšném, tak se v tom trochu plácám. Netušila jsem, že mě to tak smete, ikdy jsem si říkala, že to nevýjde.
Tak snad příště budeme mít více štěstí ...

bamsmudla
autor
29. srp 2009

ahoj abig. Určitě ano, já mám taky první neúspěšné za sebou a teď čekám na výsledek druhého. Snad bude pozitivní. A kolik si měla vajíček. A měla si zmrzlinky?

bamsmudla
autor
29. srp 2009

Niki2 i maminky, protože nám, které se snažíme, pomůžou 🙂 . Je super slyšet od někoho, komu se to podařilo nějaké povzbuzení. U nás je to to stejné, taky máme sex pro potěšení a má to i výhodu, nekupuji antikoncepci.

niki2
29. srp 2009

Bamsmudlo a ostatni, tak pro povzbuzeni, oba kluky mam po IVF/ISCI a oba jsou z KETu.
Z 1.stimulace jsem mela 6 embryi, 2 mi vlozili a nic z toho nebylo. Byla jsem uplne na dne, kdyz uz nepomuze IVF, tak asi uz nic. Moc jsem tomu verila. Potom jsem sla na KET, zase mi vlozili 2 embrya a zase nic. To uz jsem brala lepe a hned jsem ukoncila neschopenku a sla zpet do prace. U prvniho ET mi nechal asi tyden jeste na vzpamatovani se. Kdyz jsem sla na posledni KET, tak jsem trochu spinila. V CARu z toho byli dost nervozni, ale jelikoz uz embrya rozmrazili, tak mi je vlozili. Jedno rozmrazeni neprezilo, takze mi vkladali jen jedno. Domu jsem sla jak spraskanej pes, mela jsem pocit, ze to bylo stejne, jak kdyby ho vyhodili do kose, kdyz spinim, tak se nemuze chytnout. No a za par dni jsem prestala spinit a dnes je mu 5 let 😉
Kdyz jsme se rozhodli pro druhe, cekala me znovu stimulace. Mela jsem malo vajicek a v zaveru nam zbylo jedno jedine embryo. Nechytlo se a ja si pripadala stara a k nicemu. Pak jsme zkusili 3. stimulaci a embrya byla 3. Jedno jsme nechali zavest a zbyla dve zamrazit ve dvou davkach. Otehotnela jsem, jenze v 9.tt miminku prestalo tlouct srdicko. Myslela jsem, ze to nepreziju. Po mesici si nas pozvali na genetiku a zjistili, ze ma manzel balancovanou chromozomalni prestavbu a je tam zvysene riziko, ze bude neco opet spatne. Chteli, at jdeme pred pristim transferem na PDG. Nakonec jsem se s mym lekarem dohodla, ze nepujdu. Stejne zkoumaji jine chromozomy, nez ktere jsou u nas kriticke a priroda se s tim vetsinou do 12.tt vyporada sama. Kdyby ne, pujdu na plodovku a uvidime. Kdyz jsem sla na tenhle KET, byla jsem uplne presvedcena, ze si jdu pro miminko 🙂 A taky jo, malemu budou v rijnu 2 roky. Jeste mame jednoho zmrzlika v mrazaku.
Tak vam vsem drzim palecky, je to beh na dlouhou trat (a to si myslim, ze my jsme byli dost uspesni), stoji to spoustu penez a hlavne nervu. Ale ten vysledek urcite stoji za to.

bamsmudla
autor
29. srp 2009

Moc děkuji za tvé zkušenosti. Není to žádná sranda. Poprvé jsme měli i PDG a taky se nepodařilo. Dokonce jsem měla pozitivní test, byli jsme natěšení a pak nám řekli, že z krve máme negativní výsledek. Bylo to snad horší, jak kdyby ten test byl negativní. Vůbec jsme to nečekali. Taky jsme odcházeli jak zmlácení psy. Celou cestu domů jsem probrečela. Teď nám zaváděli 2 emb.,. uvidíme.

j.cien
29. srp 2009

Ahojky 🙂 Niki tak to je prima,kdyz se Ivf ci Ket povede!!!
Je to tak,je to beh na dlouhou trat..ale zaroven uyasna sance,jak se navzdory vsem potizim a prekazkam stat nakonec mamou 😉 🙂

abig
29. srp 2009

Bam: Měli jsme 16 vajíček, z toho 14 zralých, 10 oplodnili, prý to bude stačit i na zmražení .... 4 jsme darovali ... z 10 nakonec zůstali jen dvě, ty mi zavedli, jedno z toho byla morulka, ale bohůžel to nevyšlo.
Takže je za půl roku další IVF, doufám že se dám dohromady dřív a začneme dřív.

j.cien
29. srp 2009

Abig druhy pokus ti vyjde!jestli tam nahore davali pozor 😉 tak tvuj dobry skutek musi byt odmenen!! 🙂
Zustavas ve Fertasu?

abig
29. srp 2009

j.cien: hormony jsou odplaveny, už se na to dívám jinak. Samozřejmě mě to hodně štve, ale to asi každou.
Zatím zůstanu ve Fertimedu, pro případný třetí pokus bych se rozkoukla po jiném Caru, ale uvidíme na situaci.

K tomu hodně uvažujeme nad adopci, ale nechceme vzdát tu šanci mít vlastní děti.
Byla jsem po tom neuspěchu dost rozhozená a k tomu v tu dobu mi moje nej-kamarádka, co žije mimo ČR a narodila se ji před necelým měsícem princezna řekla, že má malá downův syndrom a to mě dorazilo a doslova srazilo na kolena ( ne to, že princezná ho má, ale to, že se to ještě v dnešní době může stát). Proto jsem hned uvažovala o adopci, protože bych si ze sobeckého hlediska ušetřila nervy a k tomu bych udělala ten největší skutek, který bych mohla udělat a to udělat nějakému dítku, které nemělo od narození štěstí a já s manželem bychom jej udělali šťastným nebo šťastnými.

j.cien
29. srp 2009

Abig plne chapu tvoje slova...je tolik deti opustenych..cely svet je padly na hlavu...

pikusa
29. srp 2009

Ahojík...mému zkumavčátku bude 5 měsíců a povedl se hned po prvním ET 🙂
jen před tím byla jedna neúspěšná stimulace....

bamsmudla
autor
29. srp 2009

Ahojte holky, nějak mě nefungoval internet.
Abig určitě bych to nevzdávala. Když tady čtu příběhy některých holek, který to nevzdali, nevzdám to i já. Je důležitý mít naději a bojovat.
Pikuska to je krásné

pikusa
29. srp 2009

Jsem ráda,že hned 1.transfer vyšel....ale kdyby ne,šla bych do dalšího boje určitě...
Holky...nevzdávejte to.....miminko za to všechno stojí,i když je to náročný 😒

aquila
29. srp 2009

Ahoj, nám se taky povedlo po prvním IVF, já jsem měla 36 folíků a nakonec kvůli špatné genetce nám zůstaly jen dvě zdravá embryjka na zavedení. No a jedno se chytlo a už se mě devět měsíců nepustilo 😀 A to nám moc šancí napoprvé nedávali ani v CARu. Ten náš zázrak tady teď zrovna řádí a my jsme nejšťastnější rodiče...Už jsem rozhodnutá, že brzo půjdeme do druhého a možná někdy i do třetího, když nám bude přáno...Byla jsem přesvědčená, že napoprvé nám to nevyjde, ale byla jsem rozhodnutá bojovat a zkoušet to dokud to půjde. A teď když vím, co je to za nádheru mít děťátko, tak budu bojovat 100x víc abych to mohla ještě aspoň jednou zažít. Takže holky všem vám moc moc moc držím palce a přeju ať jste brzo těhulky 🙂 🙂 🙂

j.cien
29. srp 2009

to je uzasne,dalsi takovy uspech po 1.!IVF 🙂
Bohuzel ted mam kolem sebe jen same neuspechy...jedna znama dokonce 6x...a nic...takze tohle je opravdu povzbuzeni!!!!

abig
29. srp 2009

To vite holky, že to nevzdám, nikdy nevzdám .... bojovat budu.
Když člověk něco chce, tak si musí jít za svým cílem ... a já jím jednou projdu.
Děkuji za povzbuzení ...

pet.s
29. srp 2009

Holky ono to první nepodaření bolí nejvíc. protože vám všude říkají..poslední čance je umělé oplodnění a člověk si myslí, že to je 100% metoda. Taky mě to sebralo. Sice jsem už doma 2 adopťátka měla, ale chtěla bych moc ještě svoje geny. 😀 Na potřetí se to podařilo. A zatím se držíme. Ale dává mi zabrat.Dnes celý den blinkám 😒 😀

bamsmudla
autor
30. srp 2009

Ahojte holky,
pet.s to je super. Moc ti přeji ať se drží až dokonce a potom celý život. Jo jsme teprve na začátku a už máme tolik nervů. No jen si to vezměte třeba ta paní, co porodila a ani nevěděla, že je těhotná. Já tohle nechápu 🙂 Mi to tady sledujeme od prvního dne a máme nervy a někdo rodí a taky neví. To je mazec

ramonaa
30. srp 2009

Ahoj holky, tak já mám za sebou dvě IVF, při obojím jsem otěhotněla i při špatné kvalitě embryí 😉 Bohužel poprvé samovolný potrat v 21 tt, hrozná zkušenost, příčina se nezjistila. Ale nevzdali jsme to a po roce šli znova, nervy pracovaly hlavně kolm toho 21 tt, no ale úspěšně jsme to překonali a už mám jen chvilku do porodu. Takže to nevzdávejte a držím všem palce 😉

bamsmudla
autor
30. srp 2009

Ahoj Ramonaa moc gratuluji a přeji hodně štěstí. Určitě to bude krásné mimi. Potom nám určitě ukážeš fotečky. Už se moc těšíme.

ramonaa
30. srp 2009

Díky 🙂