IVF - únor 2012

go
29. led 2012

Ahoj snazilky, najde se dekdo kdo ocekava dve carky po IVfF v unoru? V utery jdu na odber vajicek a uz ted se bojim cekani na test 😒

annie29
8. únor 2012

Ja mela taky 3 ultrazvuky.. Kvuli nastaveni leku..

sambuca
8. únor 2012

@mpetula taky jsem zvědavá s čím přijdeš.. 😀 Zítra mi sem určo napiš co Ti mudr pověděl!! Jinak já jdu na kontrolu v pátek a pak v pondělí a pak nevim.. podle mých výpočtů vychází odběr na čtvrtek nebo pátek, to budu 12 a 13 DC 14 DC už sobota. Na kolikátý den cyklu vychází odběr Tobě?

koudelinda
8. únor 2012

Zdravim Vás, jsem tu poprvé a ráda bych se podělila o nové pocity.
Chodim do Gennet Archa - jsem dnes po ET - dve embryjka ve stadiu blastocysty 5.den.
Ted cekat 14 dni do testu ,to bude napinavy ...... 😲
Zvažovala ,přemýšlela a nevěděla jsem jestli transferovat jedno či dvě ,ale nakonec jsem šla do dvou, přeci jen je větší šance že se aspoň jedno chytne emoticon Ale na druhou stranu se přiznám, že mám obavy z dvojčátek jestli to zvládnu ,když se vyvedou 😎 ? Mám smíšené pocity radosti ,strachu i obav .Moc zkušeností s dětičkama nemám .
Doufám že nejsem sama .... ☹ Říkám si , když to ale zvládly jiný, tak já taky 😵. Pište ,ráda si přečtu jiné názory,zkušenosti a zážitky . Díky Lucie K.

annie29
9. únor 2012

@koudelinda ahoj, ja sama si taky dvojcatka neumim predstavit. Nicmene pri 1. IVF jsem vzdy zavadela 2 embrya kvuli vyssi pravdepodobnosti. Poprve se chytlo jedno ale tehotenstvi skoncilo v 6tt. Po KET se chytlo jedno a z toho je nase holcicka. Ted podruhe uz mam fakt obavy, takze zavadime vzdy jen jedno zatim bez uspechu.
Nemit deti tak urcite zavadim dve pokud by tomu nebranil nejaky jasny problem nebo doporuceni doktora

marryy
9. únor 2012

ahoj holky vcera mne dr jenom prohlidla cele telo vsechno jsem ji musela popsat co mame za sebou a teprve ted jdu na cviceni zase na 11ho.cvici se hodinku ve spodnim pradle aby mela panev pod kontrolou.pak se zase ozvu kdyz prijedu.jo a stoji to 430.neni to zrovna levne.jeste v pondeli jdu abych presne vedela jak se ma cvicit a pak budu cvicit doma.

marryy
9. únor 2012

@sambuca jo muze za tebou i pritel sice nevim kam chodis ale myslim ze muze.Nalakovene nehty radsi ne.I kdyz ja jsem mela francii a nic nerikali.Francii asi muzes ale urcite ne cele nehty nalakovane.Musi ti videt nehtove luzko. A je lepsi kdyz tam bude s tebou pritel.pak za vama prijde embryolog a je lepsi kdyz oba dva s nim budete mluvit .To zalezi na spolocne domluve jestli chcete icsi picsi pk a tak dale.tak ja uz bezim.

sambuca
9. únor 2012

@koudelinda ahojky, no přesně tohle taky řeším.. doktorce jsem sice uvedla, že chci za každou cenu transferovat 2 embrya, ale taky nad tím dost uvažuju a říkám si co kdyby se náhodou chytla obě dvě, ale raději budu mít 2 než žádné... takže asi tak! Je to o tom si sesumírovat priority..

sambuca
9. únor 2012

@marryy díky za info, chodím právě taky do Gennetu jako ty.. proto jsem se ptala! Takže na ten dospávácí pokoj ho normálně za mnou pustí, to je super! To v Repromedě nešlo, leželo nás tam totiž víc..

marryy
9. únor 2012

@sambuca a ke komu chodis?ja k jarosove bukvova sla na materskou.predtim jsem chodila k ni.no je lepsi kdyz tam muze bejt s tebou i pritel.U 2ivf byl se mnou i vevnitr na sale u et.bylo to ale takovy zvlastni.a stejne to nevyslo.

sambuca
9. únor 2012

@marryy fakt jo? Při ET? Ježiši to je super!! To bych chtěla... byl se mnou před 14 dny vevnitř na konzultaci a mudr mi dělala ultrazvuk a stěr na chlamydie, no prostě klasické vyšetření v zrcadlech, celé to sledoval a byl unešenej 😀
Takže mě by to divný určo nepřišlo.. A to Ti nabídla sama mudr, že může být u et? My chodíme k paní doktorce Langerové.. je skvělá! Tu Tvou neznám osobně, byla jsem tam jen asi 4x zatim.

marryy
9. únor 2012

@koudelinda pekne vitam.koukam taky nova jak ja.ja tyhle stranky ctu asi pul roku.A nikdy jsem se neprihlasila .Az ted protoze jsem doma na neschopenke.tak aby mi rychlejc utikal ten den.Kolikaty ivf mas za sebou?Tych 14dni to budou asi pro tebe dlouhy to chapu tak hlavne aby se to povedlo.drzim palecky.musis hlavicku zamestnat necim jinym aby si na to tak nemyslela.chodis do prace nebo jses doma?Taky bych sla do dvojcatek.ale je to velky riziko.to mi rikala dr.myslim po zdravot.strance.ale presne jak rikas kdyz to zvladli ostatni.a muzu se zeptat?proc chodis do archy a ne na letnou?

marryy
9. únor 2012

@sambuca ke konzultaci chodi pritel to je v poho.tam kdyby nesel tak to by bylo divny.ten muj je zvedavej on prave ma na to svuj nazor a uz nerad tam chodi.mysli si sve.to jenom ja mu rikam aby tam byl abych mu to pak nemusela vsechno znova opakovat.uz si to nepamatuji jestli dr. mi to navrhla.pockej.asi sestricka.jo jo.protoze ona pro mne prisla na pokoj pritel tam sedel se mnou.a pritel rikal ze mne pocka venku a ona mu na to rekla jestli chce tak muze jit se mnou.ano sestricka to byla.tak mu dala cepici plast.no tak to asi zalezi jaky personal tam je.bylo to v srpnu v loni.
U langerove jsem byla jednou kdyz tam nebyla ta moje.ta mne poslala na imunologii a genetiku.To jsme byli zrovna pred 2ivf.Ale vetsinou by si mela chodit k stejne dr.jenom kdyz ona momentalne tam neni.

sambuca
9. únor 2012

@marryy jasně... no tak já se na to schválně mudr zeptám, jestli tam bude moct jít, tedy pokud bude co transferovat, mám PGD, takže mám dost strach aby bylo vůbec něco zdravé..! Zítra jdu na ultrazvuk tak uvidím co se tam chystám za úrodu..

mpetula
9. únor 2012

@sambuca Ahoj, jestli bude OPU v sobotu, tak to budu 12DC. No jdu se připravit a pomalu vyrazim k dr. jsem fakt zvědavá jak dopadu... Večer napíšu a dočtu, teď nestíhám 😀

mpetula
9. únor 2012

Ahoj holky 🙂 No tak dnešní utz jako že dobrý a i nedobrý 😒 Na každé straně osm folikul, né-li víc, ALE mám špatnou děložní sliznici, prý narostla až moc a je celkově nehezká a težko by se tam něco uchitilo. Tak u sobotu bude OPU, ale na 90% prý k ET nedojde. Vše zmrazí a pak až za měsíc po MS by byl ET. Tak jsem z toho trochu rozmrzelá ☹ ale zase asi lepší varianta než minule, to jsem měla sliznici hezkou, ale nebylo pomalu co zavádět. Tak já nevim, nemůžem mít asi nic jednoduché...

sambuca
9. únor 2012

@mpetula tak jak to s Tebou dopadlo? Pořád na Tebe myslím a chodim se sem dívat.. Tak až budeš moct, písni kolik Ti tam toho uzrálo 😠

sambuca
9. únor 2012

@mpetula heh než jsem to napsala tak si to sem napsala 😀

sambuca
9. únor 2012

@mpetula jééj to mě mrzí... 😔 Ale zase na druhou stranu jak jsi napsala, je to daleko lepší než kdyby se neurodilo!!!!

mpetula
9. únor 2012

@koudelinda Já taky když nám řekli, že je nutné IVF, tak jsem od začátku věděla, že necháme dvě, ale také jsem z toho byla docela vydeptaná... jako že třeba dvojčátka. No ale rychle jsem si na tu představu zvykla 🙂 a když jsem u prvního IVF měli jen to jedno, tak jsem z toho byla i zklamaná. Ale je jasné, že bych byla ráda za vše, za jedno i za dvě 😵 A jak psala sambuca, lepší dvě naráz než žádné. A člověk to určo zvládne, musí 😀

mpetula
9. únor 2012

@sambuca Děkuji, no mě to také mrzí, až s....e! No ale přesně, asi lepší, než kdyby nebylo co zavádět. Takhle můžem za měsíc na KET. Jen nevím, co je úspěšnější, jestli ET kdy jsou embrya čerstvá, nebo KET. Tam je riziko, že nezvládnou proces rozmrazení, že?! No je to celkově ale na prd ☹ Doufám, že těch vajíček aspoň bude dost a oplodní se 😔

sambuca
9. únor 2012

@mpetula kde Ti je budou mrazit? Existuje kryo a potom virtifikace, je to sice dražší, ale mudr nám tvrdila, že tu virtifikaci přežívá opravdu drtivá většina embryí.. vím že v Gennetu to stojí 6000,- se na to zeptej! Jinak mě mrazili v Repromedě při prvním pokusu 2 embrya a obě přežily rozmrazení, ale nechytlo se ani jedno... tak těžko říct!!! Obecně je maličko úspěšnější ET, ale tohle ty řešit nemusíš.. pokud budeš mít 16 vajíček, nebo i víc, tak budeš mít dost na X pokusů i kdyby jich to pár nedalo!! Takže hlavu vzhůru, dobře to dopadne! 😉

mpetula
9. únor 2012

@sambuca Jako v jakém centru? V ISCARE, no uvidím co nám řeknou. Ale tak musím myslet pozitivně a věřit, že už se to štěstí usměje i na nás 😎 No ale zatím to tak nevypadá 😀 manžel dnes onemocněl s nohou, já také zprávy u doktora nic moc a ještě jsem odřela auto - já, taková řidička (léto, zima, hromy, blesky, sníh, dálky nic mi neva u udělám takovou školáckou hloupost 🙄 😠 😀 ) bych se z toho picla. Dnes opravdu plodný den...

marryy
10. únor 2012

@sambuca napis jak si dopadla dnes.a ja nevim co to je to PGD?

marryy
10. únor 2012

@mpetula tak to je krasne ze tam mas osm folikul.no ta delozni sliznice to je blbe.ale to je dobre ze je tam vzdycky nejaka varianta jak to maj udelat.pak uz je to na stesti jestli se to uchyti nebo prezije.drzim palce.a jak rika sambuca kdyz si muzes vybrat jak to chces jeste zamrazit aby byla vertsi sance na preziti tak to je myslim dobre.ale zase je to o penezich.a myslim si ze vsechno bohuzel je o penezich.

sambuca
10. únor 2012

@marryy ahoj ženy, tak se hlásím po dnešní kontrole.. Vpravo asi 15 velkých a vlevo asi 11 velkých folikulů + spousta drobných kolem. Takže dávka mi zůstala stejná 75 IU Puregonu a v Pondělí další kontrola a tam bude jasnější kolik toho bude přesně.. Mudr říkala že je moc spojená, protože 42 vajíček jako posledně jsme fakt nechtěly!!! Zatím se cítím i dobře, tak snad se vyhnu tomu ohss. Jinak OPU bude čtvrtek nebo pátek..
Marryy PGD je preimplantační diagnostika neboli genetické vyšetření počku chromozomů v oplodněných 3 dny starých embryích... je to srozumitelné?

marryy
10. únor 2012

@sambuca jo jo je to srozumitelne.akorat ted nevim asi se budu blbe ptat.ty si to chtela aby vam to udelali?anebo se to dela normalne?ja kdyz jsem se na to ptala dr.aby nam to udelali tak prej to nemam resit.ze to nepotrebuju.nebo co?uz si to moc nepamatuju tak proto se tak blbe ptam .jinak mas peknou urodicku.to je hezky.tak to by i mohlo vyjit.bude co oplodnovat 🙂

mpetula
10. únor 2012

@sambuca Ahoj, teda a já si včera myslela jak na tom nejsem dobře, že na každé straně mám cca osm. To jsem docela žabař 😀 😀 Je dobře, že i doktorka je spokojená 😉
@marryy To máš pravdu, je to i hodně o štěstí, tak se na nás snad už také usměje 🙂
Zítra odpo dám vědět, kolik vajuch nakonec bylo 😉

fori
11. únor 2012

jsem včera po OPU, měla jsem 6 dobrých vajíček, a jsem za ně ráda, dneska si budu volat jak se vyvíjejí...... zase když je jich prý moc, tak je to na úkor kvality...

sambuca
11. únor 2012

@marryy ahoj, nene mi to potřebujeme, respektive já! Mám genetickou zátěž, 2 x jsem s bývalým maželem měla zamlklé těhotenství a pak před 1. IVF mi dělali komplet genetiku a mám Robertsonskou translokaci 13 a 14 chromosomu, proto ty potraty.. Takže potřebujeme PGD aby mi netransferovali embrya se stejným problémem.. asi tak no. Platí se 15 000 za vyšetřovací sondy a pak ty příplatky jako ICSI, PK, AH atd. Už ho budu mít podruhé a s jiným partnerem, tak snad to všechno dopadne tak jak má..

sambuca
11. únor 2012

@mpetula ale ty na tom jsi dobře, vzhledem k tomu, že si minule měla jen jedno vajucho, tak tohle krásná úroda!! Dej vědět kolik jich bylo opravdu a jak se cítíš až budeš doma.. držim pěsti!! 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru