IVF - únor 2012

go
29. led 2012

Ahoj snazilky, najde se dekdo kdo ocekava dve carky po IVfF v unoru? V utery jdu na odber vajicek a uz ted se bojim cekani na test 😒

sambuca
11. únor 2012

@fori ahooj, a jak se cítíš po OPU? Je Ti dobře, nebo jsi nafouklá a bolí bříško?

fori
11. únor 2012

@sambuca břicho mě bolelo hned po tom ale to jsem dostala čípek na bolest. a ted když si jako dosednu mi píchne jako tam dole...... takže vlastně si sedám pomalu. jinak mi je dobře.nafouklá nejsem.

sambuca
11. únor 2012

@fori kam že ty to chodíš? Jako centrum myslím..

fori
11. únor 2012

@sambuca car Apolinář v Praze.... a myslím si, že to je dobrá volba.A ty??

sambuca
11. únor 2012

@fori my chodíme do gennetu na letnou.. o apolináři toho moc nevím, jen o porodnici! ta je vyhlášená.. důležité je aby si tam byla spokojená! 😉

fori
11. únor 2012

@sambuca jo to jsem, a porodnice je prý taky výborná.... sice je to tam starý ale dobrý

sambuca
11. únor 2012

@fori je to státní car, viď? V porodce si mi narodila neteř a bylo to tam moc hezký, asi byla na zrekonstruovaném oddělení, bylo to fakt moderní a to už jsou jí skoro 2 roky. Vím že holky celkem nadávají na Podolí ale o tom Apolináři jsem toho fakt moc neslyšela. A psala jsi, že si jdeš v úterý pro mimčo? Necháte si dát jedno nebo 2?

fori
11. únor 2012

@sambuca u Apolináře je to starý, možná jsou některá odd. novejší ale to nevíím. jinak já si nemám dát 1 embryo. jinak je to státní zařízení a car je nejlevnější v ČR. já platila za IVF cca 11000, což je super. a v jakém stádiu jsi ty?

sambuca
11. únor 2012

@fori my ještě stimulujeme.. byla jsem na utz v pátek a v pondělí jdu znovu a budu vědět kdy přesně bude OPU, zatim to vypadá na čtvrtek nebo pátek. A v těch 11 000 si měla co všechno? My platili teda 15 000 sondy na to PGD, ale to je mimo. Jinak budeme platit 7.000 ICSI a 2.000 PK a za Puregon jsem platila jen 1400,- Kč. snad se nic dalšího už nenabalí k tomu.

sambuca
11. únor 2012

@marryy prosim Tě chtěla jsem se zeptat co všechno se v Gennetu platí? Myslím krom nadstendartu jako je ICSI a PK to je jasný, co narkoza a dospání na tom pooperačním pokoji? V Repromedě jsem tohle všechno musela totiž platit tak se ptám.. Děkuju!!

fori
11. únor 2012

@sambuca nevím co jsou sondy na PGD.
u nás:
2500 . doplatek na léky - Fostimon - placeno 8.2.
6000 - ICSI - paceno včera
2800 - zamražení - to budu platit až v úterý

celkem teda 11300. pokud jsem to dobře spočítala.

sambuca
11. únor 2012

@fori sondy na PGD jsou vyšetřovací genetické praktiky pro rozpoznání geneticky zatížených nebo poškozených embryí před zavedením do dělohy.. mám robertsonskou translokaci 13 a 14 chromozomu, popisuju to o pár příspěvků výš.. Fostimon je nedoplatkový lék, nebo nadstandartní? Já myslela že za ty léky co jsou na pojišťovnu se nedoplácí? Nebo si měla velké dávky? Kolik sis píchala?

fori
11. únor 2012

@sambuca aha, to slyším poprvé... ale zajímavé ... ty sondy....já měla Fostimon. pojistovna hradí 30 ampulí. a já si musela 7 doplatit. jedna stojí 350kč. a jedna ampule má 75 jednotek. já stimulovala 12 dní. 1 den 4 ampule.(3O0jed) a potom 11 dní po 3 ampulích (225jedn)

sambuca
11. únor 2012

@fori ty jo to si měla docela dost vysoké dávky na 1. IVF.. hlavně že se urodilo a nejsi přestimulovaná jako já poprvé a to sem si tenkrát píchala jen 112,5 jednotek Gonalu a měla jsem 42 vajíček. Teď si píchám jen 75 jednotek a zatím to vypadá na něco kolem 20-25 vajec. Hodně dobře reaguju na léky, ale taky mi o to víc hrozí ten hyperstimulační syndrom. Až budeš po ET jak to hodláš dělat? Budeš ležet, nebo normálka fungovat a chodit do práce?

fori
11. únor 2012

@sambuca já měla dlouhý protokol, po Zoladexu ti vlastně všechno vypne.... a proto mi asi nasadil vyšší dávky.. ale musím uznat, že to doktor nasadil správně. jak to mohl vědet?? kolik mi má nasadit vid?? mě včera vzali 6 vajíček a dneska nám zbyli 4 embrya no. já sem jim říkala že je to málo, že jsem čekala tak 10-15 vajíček a bylo mi řečeno že je lepší jich mít méně, že jsou pak kvalitnější... čím více vajíček máš tak je to prý na úkor kvality... na tom něco bude!!! 😀

fori
11. únor 2012

@sambuca jinak bych chtěla chodit do práce ale uvidím co mi řeknou v caru.zařídím se podle nich 😀

koudelinda
11. únor 2012

@marryy Zdravim,diky za povzbuzeni - no já nejdřív chodila na Letnou ,měli jsme 2 x inseminaci - nepovedlo se! Měla jsem problémy ,že se mi nedělaly folikuly a pak mi oznámili že mám skoro nulovou hodnotu Anti Mullerian hormon z vyšetření z krve - takže skoro žádná zásoba vajíček ☹ .Takže mi řekli že jediná cesta pro mě je dárcovství a dali kontakty na Archu. .. Ale já přesto chtěla zkusit pro svůj klid ,aspoň jeden pokus IVF s vlastní stimulací . Ale bohužel to nevyšlo ,začala jse se stimuací nejdřív to vypadalo nadějně bylo tam šest folikulů -ale za týden pak na UZ to bylo už špatný jen jeden a malej.Takže jsem skončila s léčbou ..Byla jsem z toho dost rozladěná ,smutná a moc jsem tomu nerozuměla nejdřív šest a pak nic - prý se jen tak tvářily a nejspíš tam nebyla žádná vajíčka a stimulace prostě nepomohla . Tak jsem skončila na klinice Archa a je to moje první IVF s darovanými vajíčky.
Jinak chodím do práce - dělám kancelářskou práci , takže nic fyzicky náročnýho 🙂 ale je fakt že je zase někdy stres 😒 Ale já se snažím být v klidu 🙂 Souhlasím budu ráda i za dvojčátka ,i když jsou větší rizikaa já jsem malý postavy 157 cm myslíš že to má pak na těhotenství taky vliv ?ale hlavně budu ráda aby se vůbec
ať už jeden brouček či dva chyti. 😉 A co ty ? máš taky za sebou IVF ?

koudelinda
11. únor 2012

@marryy Zdravim,diky za povzbuzeni - no já nejdřív chodila na Letnou ,měli jsme 2 x inseminaci - nepovedlo se! Měla jsem problémy ,že se mi nedělaly folikuly a pak mi oznámili že mám skoro nulovou hodnotu Anti Mullerian hormon z vyšetření z krve - takže skoro žádná zásoba vajíček ☹ .Takže mi řekli že jediná cesta pro mě je dárcovství a dali kontakty na Archu. .. Ale já přesto chtěla zkusit pro svůj klid ,aspoň jeden pokus IVF s vlastní stimulací . Ale bohužel to nevyšlo ,začala jse se stimuací nejdřív to vypadalo nadějně bylo tam šest folikulů -ale za týden pak na UZ to bylo už špatný jen jeden a malej.Takže jsem skončila s léčbou ..Byla jsem z toho dost rozladěná ,smutná a moc jsem tomu nerozuměla nejdřív šest a pak nic - prý se jen tak tvářily a nejspíš tam nebyla žádná vajíčka a stimulace prostě nepomohla . Tak jsem skončila na klinice Archa a je to moje první IVF s darovanými vajíčky.
Jinak chodím do práce - dělám kancelářskou práci , takže nic fyzicky náročnýho 🙂 ale je fakt že je zase někdy stres 😒 Ale já se snažím být v klidu 🙂 Souhlasím budu ráda i za dvojčátka ,i když jsou větší rizikaa já jsem malý postavy 157 cm myslíš že to má pak na těhotenství taky vliv ?ale hlavně budu ráda aby se vůbec
ať už jeden brouček či dva chyti. 😉 A co ty ? máš taky za sebou IVF ?
@mpetula Ahoj,taky se nad tím podobně zamýšlím , budu ráda za vše ať už to dopadne jakkoliv - hlavně aby se vůbec chytlo 😅 chytli 🙂 Možná se ptám jak blbec ,ale myslíš že má vliv pak taky na těhotenství ,že jsem prťavá 157 cm ,aby to moje tělo a břucho zvládlo 😵

mpetula
11. únor 2012

Ahoj holky, tak dnes při OPU získáno šest vajíček. No... určitě lepší než minule to jedno, ale představovala bych si to trošku lepší ☹ 🙂 Tak snad se všechny oplodní, zítra v 10 dopo si budu volat. Jinak břicho mě dnes bolí docela dost a i narkoza mi neudělal dobře (byla několikátá v životě a vždy dobrý) a dnes mě krom žaludku zlobil i tlak, tak mě pouštěli jako poslední 🙄 Tak držte prosím palce, ať toho máme na zamražení co nejvíce, nejlépe šest 😀 😀

mpetula
11. únor 2012

@koudelinda Ahoj 🙂 hele nevím, ale myslím si, že kdyby to měl být závažný problém, tak už by se o tom nějaký doktor asi zmínil 😅

sambuca
11. únor 2012

@mpetula Ahoj, tak si to zvládla.. šest vajíček, ty jo a přitom to vypadalo na víc, viď? Ale myslím že Ti to bude určo stačit, to se neboj! 😉 Máte zaplacené ICSI, nebo budete čekat klasicky jestli se oplodní na misce? Dej určitě zítra vědět jak na tom miminka jsou 🙂 Jinak co se týče té narkozy, taky se mi to stalo už 2x poprvé při OPU a pak při zvětšení prsou.. spadnul mi tlak uplně na minimum a (to ho mám i tak 90/60) 😕 uplně jsem jim odpadla.. taky jsem tam ležela až do odpoledne na kapajdách a do toho jsem průběžně zvracela.. výborný!! Při těch prsou to bylo dramatičtější, zapnuli mě do nějakého stanu a v něm mě ohřívali.. Uvedla jsem jim to do dotazníku pro anesteziologa, tak snad mi dají něco šetrného.. každopádně ty se šetři a zítra dej vědět!!! 😵

sambuca
11. únor 2012

@fori taky poslechnu mudr v caru.. prej uplně ležet je kontraproduktivní, takže udělám maximum pro to, aby to bylo co nejproduktivnější... 😀

mpetula
12. únor 2012

Hezkou neděli 🙂 tak z šesti vajíček máme pět embryek. Právě nám je zamrazují, prý je rozdělil na dvě várky, dvě a tři. Tak doufám, že to pak zvládnou.
@sambuca No taky jsem čekala, že to bude uspěšnější, ale tak hlavně že vůbec je, to co je. Jojo, bylo ICSI. Docela dost mě mrzí, že ET nebude, ach jo ☹

sambuca
12. únor 2012

@mpetula já vím kočko je to na hov..!! Ale na druhou stranu, dáš se do kupy, přijde MS a pak budeš mít 2 pokusy na KET, to je super! Taky by mě to vzalo, co Ti tu budu nalhávat, ale nám nezbývá nic jiného, než si v tom špatném najít alespoň něco dobrého, jinak bychom se z toho zbláznily!!! 😕 Takže hlavu vzhůru, příští měsíc zahlásíš // uvidíš! 😉

mpetula
12. únor 2012

@sambuca Děkuji 🙂 to máš pravdu, člověk si na situaci musí najít vždy něco pozitivního. Tak já napříkla, že aspoň v počtu je tam zlepšení... Dej zítra vedět co ty na UTZ 😉

marryy
13. únor 2012

@sambuca ahojky nevim jestli neodpovidam pozde ctu to tady pomalu co jsem tady nebyla.pekne ste se rozjeli.platis iba za ty nadstandardy.za narkozu vubec neplatis.to je divny.no co se da delat nekde platis nekde ne.a na pokoji te nechaj jak budes chtit.nebudou te vyhazovat neboj.dokud se nebudes citit dobre.pak muzes jit domu.

marryy
13. únor 2012

@koudelinda ahojky neptas se jako blbec.od toho tady sme aby sme si vymenovali pocity.kazda z nas je uplne jina.a je lepsi si navzajem vymenit pocity.ja jsem na tych strankach uz dlouho.ctu to tady hodne.my sme zacinali 1ivf pred rokem.to jsem fakt nevedela do ceho jdu.az u 2ivf ktere nevyslo jsem nasla tyhle stranky.protoze jsem byla zoufala a nevedela jsem co dal.tak jsem hledala zeny ktere to maj take za sebou i pred sebou. 😉 a mne hlavne tlaci cas ted my bylo v prosinci 39.a prave se toho bojim.dr rikala ze je to tim vekem ze ta kvalita uz klesa.u 3ivf jsem mela jenom jedno vajicko z trech folikulu.a aj to bylo naprd.takze k et nedoslo.a toho se bojim kdyz ted pujdu k dr.,tak mi rekne ze my selhali vajecniky nebo co ze uz to lepsi nebude ze budu muset mit darcovske.bojim se asi jako ty si se bala.muzes mi to popsat prosim jak to u tebe probihalo s tim darcovstvim.a to ze jses malinka to nevadi ja jsem taky.merim160cm 🙂

sambuca
13. únor 2012

@mpetula ahojky, jsem tu jen na skok, odešel mi internet na notebooku a u normál PC se mi sedí blbě.. sem to asi zakřikla!!! 😖 Takže můj dnešní UTZ byl celkem šoking, páč mi mudr řekla že OPU z původního pátku (ve hře byla i sobota) bude už ve středu ráno, protože folíci se totálně splašily a zatim je jich 35 a všechny mají od 15-18 mm, takže paní doktorka říkala, že je až neuvěřitelný jak přes víkend vyrostly a ty, který jsme doufaly, že zůstanou malý tak dorostly ty ostatní a je jich tam teda mraky!!! Takže opět tučným písmem na kartu napsáno HROZÍ OHSS.. ☹ Nevím jestli je to psychikou, ale co mi to řekla, tak mám průjem, je mi na zvracení a tlačí mě pupek a to mi ráno sestřička ještě říká: Můžu se Vás zeptat, jak se cítíte když máte tolik folikulů? Není to na Vás teda vůbec vidět.. A já jí tam vyprávěla jak jsem v pohodě, jen jsem dojela domu, tak to začalo! Tak teď už to pociťuju značně. Nicméně dnes ve 21:00 píchám Pregnyl a ve středu ráno jdu jako první v 9:00 a v pondělí pak transfer, pokud budou nějaká embrya zdravá a mě se teda nějka extra nerozjede ten hyperstymul. Dostala jsem přísně nakázáno vypít 4 litry denně a Protifar, kterej není absolutně k sehnání, tak jsem si jej musela na zítra objednat v lékárně. No drž mi palce ať to ustojím.. Zítra dám vědět jak mi je.. 😎

marryy
13. únor 2012

@mpetula ahojky tak pet embryek?to je dobry nebud zklamana.mas to na dvakrat na KEt.a jednou to musi urcite vyjit.ja nemela vubec na zmrazeni.tak to je hezky tych pet 🙂 pockej a jak to ze nebude ted ET?hm?

maja89
13. únor 2012

Ahojky holky, já jsem byla na ET ted v sobotu tj.11.2 v Repromedě Brno, s tím že mi zavedly dvě hatchující blastocysty a dvě mi ještě zbyly na mrazáček, tak teď doma trnu, než uběhne "těch pár" dní do udělání testíku.

@sambuca Doufám že vše bude v pořádku, u mě trvala stimulace 18 dní, doktorka se bála hyperstimuláku ale naštěstí k němu nedošlo. Myslím že psychika dělá hodně, nebudu ti říkat ať jsi v klidu, sama jsme na tuhle větu alergická, ale něco na ní bude 😉 Držím pěstičky!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru