IVF - únor 2012

go
29. led 2012

Ahoj snazilky, najde se dekdo kdo ocekava dve carky po IVfF v unoru? V utery jdu na odber vajicek a uz ted se bojim cekani na test 😒

sambuca
29. led 2012

@go ahojky, koukám že se zatím nikdo nepřidal.. nicméně mě to čeká v průběhu února, ve středu začínám stimulovat a pak se uvidí, budeme mít i PGD takže určitě bude PK. Kam chodíš do CAR?

go
autor
29. led 2012

@sambuca ahojky, chodim do Pronatalu,. Nebyla jsem tam sice poprve moc spokojena, ale verim , ze to tam umeji🙂. Kolikate je to tve IVF? 😉

annie29
29. led 2012

Ahoj, me ceka v utery KET. Uz mam doma holcicku z 1. iVF. Tohle bude muj 5. transfer celkem

go
autor
29. led 2012

@annie29 Krasny, take si moc prejeme holcicku. V utery drzim pesti co to pujde 🙂 . Do jakeho centra chodis?

annie29
29. led 2012

Chodim do Gestu v Praze

go
autor
29. led 2012

@annie29 A spokojena?

sambuca
30. led 2012

@go moje je to 2. IVF a bude to 3. transfer měla jsem jeden KET, ale bohužel vždy neúspěšně! Jinak z Pronatalu si moje kamarádka odnesla holčičku, momentálně je 20tt. Bojím se hlavně aby bylo dost zdravých embryí, tím PGD se šíleně proberou.. minule jsem měla 71% embryí chromozomálně postižených 😢 ale měla jsem ji 42, tak bylo z čeho vybírat 😠

go
autor
30. led 2012

@sambuca 42 a nemela si HSS? take se bojim, ze nebude co transferovat ☹ . Kamaradka byla v Pronatalu spokojena?Asi ano, kdyz od nich je holcicka 🙂

elliem
30. led 2012

ahoj hoky, tak bych taky chtěla napsat, že nás už brzy čeká IVF, ale stále ještě čekáme (už to bude tři týdny) na schválení pojišťovnou... taky to u vás trvalo tak dlouho?

go
autor
30. led 2012

@elliem Ahoj, bylo nam receno, ze na to ma pojistovna cca 3 tydny, nam to schvalila asi za 14dni. Nejlepsi je pry na IVF VZP. Nyni uz si vse hradime, tak nevim zda neni od noveho roku nejaka zmena. 🙂

sambuca
30. led 2012

@go jj OHSS jsem měla a pěkně silnej!! Odsávali mi z břicha 1,2 litru vody, byla jsem na kapačkách, totálně zdecimovaná a to mi bylo teprve 19 😲 ale podle mojí nynější mudr. Langerové v Gennetu to byla chyba hlavně předešlého CAR, dali mi dlouhý protokol i když jsem měla všechny předpoklady k dobré úrodě vajec i s krátkým. Teď budu mít Puregon a Orgalutran, tak jsem zvědavá. Jedu si pro ně ve středu ráno.. 😀
@elliem ahoj, vítej 😉 prosim Tě já ani nevím, první pokus jsem si hradila celý jako samoplátce (pojišťovna plní až od 21 let) a momentálně ani netuším v jaké to je fázi, byla jsem u Mudr. před 14 dny, kdy žádost odesílala a řekla mi, že se mám ve středu zastavit rovnou pro stimulační léky, mám to ve středu i dostat, tak akorát.. takže tak nějak doufám, že si byla jistá, že léky už budou schválené.. Mám VZP, ale jak dlouho jim to trvá, to vážně netušim!! Taky by mě to zajímalo!

elliem
30. led 2012

@sambuca
@go díky holky, jen jsem to sem napsala, tak mi volali, že si mám ve středu naklusat pro léky🙂 mně bylo řečeno, že se stimulací budeme začínat týden před MS, což je v pátek...🙂

sambuca
30. led 2012

@elliem takže budeš mít dlouhá cyklus s antagonisty, to jsem měla u toho první pokusu. Co budeš mít za léky? Doplatkové? Gonal F a Puregon, nebo ty hrazené?

sambuca
30. led 2012

@elliem takže pokud to klapne tak jak má mě i Tobě, měly bychom to mít celkem synchronní.. aspoň si budeme moc sdělovat pokroky a pocity 😎

elliem
30. led 2012

@sambuca já vůbec netuším, jdu na to prvně, vůbec ani nevím, co je dlouhý cyklus s tím antago cosi🙂))???

elliem
30. led 2012

@sambuca budeme si držet palce🙂

sambuca
30. led 2012

@elliem to si budeš s nějvětší pravděpodobností stříkat do nosu sprej jmenuje se Synarel, který blokuje ovulaci a pak asi po týdnu začneš píchat hormony nebo tak nějak, už to je 3,5 roku, tak si to tolik nevybavuju. Řikám, záleží jestli budeš mít doplatkové léky, tzv. pera, nebo budeš píchat klasické injekce. Já si objednala zase ta pera, je to k nezaplacení jak po stránce aplikace, tak bolestivosti. Kde se nachází ten Tvůj CAR, nikdy jsem ten název neslyšela..

go
autor
30. led 2012

@elliem ja zacinala 2 den mestruace.

elliem
30. led 2012

@sambuca budu mít ta pera, to je asi jediné, co vím🙂 název léků mi možná paní doktorka taky říkala, ale byla jsem tak nervózní, že sito už nepamatuji🙂 CUBE je na Evropské a fungují teprve od dubna, byla mi však doporučena paní doktorka Višňová, která má výbornou pověst a miminka prý umí🙂 Ovulaci mám právě dnes, tak kapky asi nebudou už potřeba🙂
@go tak to budeš mít asi ten krátký protokol viď?

sambuca
30. led 2012

@elliem aháá, tak to jo, bylo mi divné, že je neznám. Pokud máš pera, tak jsi udělala dobře.. Taky začínám stimulovat 2DC takže krátký protokol. Ještě mám teď dilema, doteď nejsou hotové výsledky na chlamydie, partner je měl z moči negativní, ale já se bojím bojím co kdybych je náhodou měla, stimulace by se asi zastavila... nebo nevim..! Mám už strach z každé kraviny, aby moje druhé a pevně věřim i úspěšné IVF neohrozila ☹

elliem
30. led 2012

@sambuca a ty máš podezření, že bys mohla mít chlamydie? jinak pokud je nemá partner, tak ty bys je taky mít nemusela, to je přenosné ne? neboj, všechno bude dobrý🙂

sambuca
30. led 2012

@elliem podezření nemám, jsem uplně v pohodě, žádné problémy, ale nevim proč jsem kvůli tomu začala plašit.. asi se bojím aby nám do toho nakonec něco nevlezlo! Přítele testovali na chlamydie z moči a měl je negativní, mě dělali stěr z čípku před 14 dny, dnes jsem tam volala a výsledky stále nejsou, tak nevim co na tom tak dlouho trvá.. ??

mpetula
30. led 2012

Ahoj holky, mohu se k vám přidat 🙂 Já čekám - snad už zítra MS a pak hurá na stimulaci 🙂 Už se docela těším, nebo jsem spíš zvědavá, jak to bude probíhat. Na prvním IVF jsem byla v listopadu a to nedopadlo, špatně jsem reagovala na stimulaci, bylo jen jedno vajíčko, k ET sice došlo, ale neuchitilo se. Jsem na to teď zvědavá... mám silnější dávky, tak snad budou výsledky lepší...

elliem
30. led 2012

@sambuca neboj, to bude v pořádku!!!
@mpetula já už se taky nemůžu dočkat, konečně se začne něco dít🙂 držím všechny čtyři🙂

sambuca
30. led 2012

@mpetula ahojky, určo se přidej. Kampak chodíš do CAR? A 1.pokus byl v tom samém, nebo jdete zkusit štěstí jinam?

mpetula
30. led 2012

@sambuca s CAR to mám složitější.... chodím na konzultace a rozpis stimulace a vlastně všeho kolem k dr co jezdí k nám do nemocnice. Ale na punkci a ET jezdím do ISCARE. Ten můj dr. má své centrum, ale prý ještě nemá smluvy s pojišťovnou, tak to řeší takhle... Jinak dřív prý byl snad v Pronatalu. Slyšela jsem na něj jen chválu, tak snad jí budu moci šířit nakonec i já 🙂 Na druhý pokus zůstáváme u něj a kdyby to náhodou nevyšlo, tak bych to změnila...

sambuca
1. únor 2012

@elliem ahojky, tak se hlásím po kontrole v Gennetu a mám jen samé dobré zprávy 🙂
žádné chlamydie se nekonají a ani žádná cysta, která by nám stimulku posunula, takže jedinné na co musím počkat je MS, měla být včera/dnes ale zatím nic, tak budu čekat ☹ pak hned od 2 dne píchám Puregon. Nemůžu se dočkat.. 😀

sambuca
1. únor 2012

@mpetula ahoj, o ISCARE jsem toho celkem dost slyšela, ale osobní zkušenost nemám. Nicméně asi ani tak nezáleží na CAR, jako na štěstí, odbornosti lékaře a Tvojí psychické pohodě.. Já se na tu psychiku hodně zaměřila.. Chodím každý týden do sauny, denně cvičím, snažím se kvalitně jíst a hlavně se nestresovat, což těď momentálně moc nejde, páč mi přijde, že si ten můj ze mě dělá permanentní pr..l a zkouší co vydržim!!§ 😠

elliem
1. únor 2012

@sambuca Tak vidíš🙂 MS určo taky brzy dorazí🙂 já byla dnes v CUBE pro léky, od 5.2 si píchám Decapeptyl a od 19.2 Gonal....

sambuca
1. únor 2012

jj Gonal jsem měla já u toho 1. pokusu ale to první neznám .. Takže už se nám to blíží oběma.. hrozně se těším!! Jen doufám, že se to tentokrát obejde bez toho hyperstymulačního syndromu!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru