IVF - únor 2012

go
29. led 2012

Ahoj snazilky, najde se dekdo kdo ocekava dve carky po IVfF v unoru? V utery jdu na odber vajicek a uz ted se bojim cekani na test 😒

sambuca
13. únor 2012

@maja89 moc děkuju... já právě budu v den OPU teprve 11 den stimulace, teď tu řešim jak si píchnu večer Pregnyl, do svalu se mi moc nechce.. uvažuju jestli to nepíchnout do břicha podkožně.. jak jste to holky kdo a hlavně kam píchaly? Přítel je schopnej mě píchnout spíš do oka, než do zadku 😀

mpetula
13. únor 2012

@sambuca Ahoj, já píchala Ovitrelle a ten se má do břicha, tak to moc neporadím 😒 Tedy to je mazec s těmi folíky, tak na tebe budu moc myslet a držet ti palce ať se ti OHSS nerozjede uplně. Dej zítra určitě vědět 😉
@marryy děkuji, já také při prvním pokusu neměla nic na zmrazení, to jsem měla jen jedno na zavedení 😅 tak teď jsem za těch pět i ráda a ET nebude proto, že mám moc narostlou sliznici ☹ Tak musím počkat na ms a pak se uvidí. Mě už připadá, že musím mít pořád něco, prvně sliznice krásná, ale nebylo pomalu co zavádět a teď když by bylo, tak to zase nejde, to je pech 😝 😅

marryy
13. únor 2012

@sambuca ja taky pichala Ovitrelle.ale menopur do svalu do zadnice a to mi pichal pritel.a docela dobre to zvladal.ten tvuj to taky zvladne.jinak ti drzim palce aby si to zvladla.ty brdo?tolik folikul.
@mpetula tak to je pech.hlavne ze se zamrazili.a jeste se te zeptam.ty jsi byla na laparoskopii.?a kde?a jak to probiha?ja jsem byla jenom na hysteroskopii.

mpetula
13. únor 2012

@marryy Jo jo, byla. Dělali mi to v Benešově a jak to probíhá... no v nemocnici jsem byla čtyři dny, dělají to v celkové narkoze (ale to určitě víš) jizvičku mám pod pupíkem a na straně podbříšku, tím že mi tam nic nedělali, tak další nemám. Zjistili mi jen že mám křečové žíly v malé pánvi, o tom jsem slyšela prvně 😕 No a co jsem pak měla zavedený ten balonek do kterého vytékala ta kontrastní látka nebo co to bylo, tak to bolelo jako prase. Nejsem žádná velká citlivka, ale tohle bylo maso... To tě ale nechci strašit. Ala když jsem pak druhý den přežila to vyndání tak okamžitě nastala velká úleva. Pak to ještě bolelo, ale už normálně, žádná velká drasťárna 🙂 Nevím jestli jsem ti napsala to co jsi chtěla, ale klidně se ptej 🙂

maja89
13. únor 2012

@marryy Ahojky, doufám že nevadí že taky odpovím, já jsem byla na laparo celkem 2 x a jsem zdravotní sestřička. Poprve kvuli diagnostice neplodnosti, po druhe kvuli velke cyste na vajecniku. Jak psala mpetula, je to celkem na ty 4 dny, pokud teda neodjde k nejakemu vetsimu vykonu, nebo ke koplikacim, ktere jsou ale skoro nulové. Hodne zalezi na tom co presne ti budou delat, rano ti daji takove oblbovaci tabletky a na salku ti daji narkozu celkovou. Ja jsem zadny balonek zavedeny nemela, tak nevim, ale neboj, určitě bude vše ok 🙂

maja89
13. únor 2012

@sambuca Já jsem taky píchala Ovitrelle a to se pícha po kůži, tak bohužel...ale před začátkem stimulace jsem ještě píchala jednu injekci do svalu, manžel je bohužel strašpytel, tak mi to musela píchnout kolegyně v práci - sestřička. Takže pokud se na to partner necítí, zkus poprosit nekoho jineho nebo si zajet primo do nemocnice na ambulanci, s tim by nemel byt problem...

sambuca
13. únor 2012

Tak jsem to ženy absolutně obešla tu situaci.. Píchla jsem si to normálka do břicha! Zapátrala jsem na netu a 2 doktoři na IVF tam v poradnách jasně napsali, že Pregnyl má naprosto stejný účinek jak do svalu, tak podkožně! I pár holek tam psalo v diskuzích, že píchaly pregnyl do břicha, no stres!!! Přítel když viděl tu jehlu, protočil panenky a tak jako dost rozpačitě mi řiká: Tak já teda nevim no, asi je mi blbě... ale tak já to zkusím 😠 čož mě teda ani trochu neuklidnilo 😀 Tak jsem to řachla do pupku a dej se vůle Boží 😉 I v příbalovém letáku je to napsáno, tak pevně věřim, že Vám tu nebudu ve středu bulet, že nemáme ani jedno vejce, páč to nefungovalo!!!! To bych teda fakt nerada.. No nic, nebudu se stresovat, jdu hají... Tak dobrou noc všem 😵

go
autor
14. únor 2012

@sambuca myslim, ze neni proc mit obavu, u nas v caru doporucuji pichat Pregnyl pouze do bricha. Rikala jsem , ze bych si nikdy nepichla injekci a nakonec jsem vzdy vse zvladla sama bez problemu. Drzim pesti 🙂

marryy
14. únor 2012

@maja89 jej holky diky.ja se ani moc nebojim ja jen abych byla pripravena co mne ceka.ja jsem stejne na neschopence uz druhej mesic.ja prave nevim jestli by mi pomohla ta laparka pred tim ivf.byla jsem na hysteroskopii na a tam mi zistili prava strana nepruchozi,polypozni delozni sliznice a polyp.tak pred tim poslednim ivf chci aby bylo vse v poradku.
@mpetula tak to taky slysim prvne krecove zily v panve.to ti reknu co vsechno se muze najit.hm?prosim te a jaka kontrastni latka ti vytekala?ja jsem prave slysela nebo cetla ze kdyz mas nepruchozi vejcovod tak vyteka prave nejaka tekutina z toho a to prej muze taky branit otehotneni.tak ja nevim chci se zeptat dr.kdyz tam pristi tyden pujdu na kontultaci pred ivf.to jsem zvedava co se mnou udela.
@maja89 majka a ty o tom neco nevis?

maja89
14. únor 2012

@marryy Pokud ti profukuji vejcovody, jako to delali mě při té první laparo, profukuji ji kontr.látkou, ale já jsem žádný balonék zavedený neměla, mě je profoukly na poprvé, ale kamarádce ani na po šesté a ta říkala, že jí pak bolel cca.2 dny podbříšek, ale žádný balonék taky neměla zavedený, tak opravdu nevím o co by mohlo jit..?

maja89
14. únor 2012

@sambuca Tak pokud to bylo i v pribalovém letáku, tak by s tím podkožně snad neměl být problém. Budu ti držet pěstičky ať je vše OK!!!! 🙂

marryy
14. únor 2012

@sambuca no vidis holka sikovna 🙂 vsechno se da zvladnout a drzim palecky ve stredu.

marryy
14. únor 2012

@maja89 no nic uvidime uz ti dva tydny vydrzim.taky musis vydrzet vid?kolikaty jses ivf?

maja89
14. únor 2012

@ marryy Ja jsem právě že první pokus, kdy mám zavedené dvě hatchující blastocysty a 2 v mrazáčku...Byla jsem ted v sobotu a vubec to neutika ☹

marryy
14. únor 2012

@maja89 ja vim je to tezky.nesmis na to myslet.ja jsem byla i v praci i doma,myslim ze je to uplne jedno.ale doma je to lepsi.mne davali rady ze nesmim hlavne furt cumet na ten net.no je to tezky.v tom se asi tezko radi.

maja89
14. únor 2012

@marryy Ja jsem prave doma na PN a nemit u sebe net, telku a knizky, asi se zblaznim. Manzel me sotva necha udelat si piti, takze skoro cely den jen odpocivam a neskutečně se nudim 😖 Net a pokecik s Vami je to jedine co me rozptyli

sambuca
14. únor 2012

Ahojky všem 😉 Tak jsem se teprve te'd vrátila z nemocnice, kde mi dělali předoperační vyšetření, podotýkám, že jsem tam byla objednaná na 13:00 H a to na mě jěště zkoušeli, že výsledky krve budou až za 2 dny.. tak jsem jim rázně vysvětlila, že jdu ráno v 9h na sál a že takhle teda ne.. no tak sice mě to stálo trochu snahy, ale mám ho 😀 A co se týče toho Pragnylu, díky holky za reakce, byla jsem z toho dost taková rozpačitá, tak mě napadlo udělat si těhu test a je uplně pozitivní, takže si myslím, že naprosto v pohodě.. Zítra písnu jak mi je.

sambuca
14. únor 2012

holky a co Valentýn, slavítě? Už jste některá něco dostala? Já koukala jak puk, dostala jsem nádhernou růžičku a zlatý náhrdelník, i když jsme se dohadovali, že si dáme jen čokošku a nebudeme to hrotit.. ale potěšilo to, to je jasný!! Prej to mám i jako bolestný za ten zítřek 😵

marryy
14. únor 2012

@sambuca nazdarek. no hezky valentyn.?my to slavime tak normalne.cim dyl sme spolu tak je to takovy jiny.na zacatku sme byli v budapesti v laznich pak zase na veceri pak zase vecere a ted je to uz jenom o cokoladke.a maleho prekvapeni.a nam to ted uplne staci.hlavne ze sa lubime 😉 tak si to hezky uzite.

mpetula
14. únor 2012

@maja89 hele já taky nevím, byl to takovej balonek, jako harmonika, takovej žebrovanej. A to mi i sestřička byla jednou vyčistit... vzbudila jsem se s tím a měla to do druhého dne. Byla jsem na tom v srpnu a právě že zrovna toto zařízení dělalo dost bolest, tak si to živě pamatuji 😠
@marryy no koukala jsem jak blázen když mi to o těch žílách řekli. Ale prý to ničemu nevadí, ale vysvětluje se tím prý moje bolestivá MS, to vždy hodně trpím a občasné bolesti břicha. Beru na to léky a na zmírnění a to prý stačí.
@sambuca jé, ty jsis vyřizovala předoperační až takhle těsně před jo, to jseš odvážná 🙂 Mě ženou vždy raději dřív, než abych pak něco něměla, nestihla 😝
Jinak my Valentýna neřešíme, jen třeba drobností. Tak já dostala tuliány a maža čokošku. Věřím, že jsi byla mile překvapená, to je hezké 😉

sambuca
14. únor 2012

@mpetula ahoj! No prosim Tě já počítala s pátečním odběrem, tudíž jsem se objednala na úterý.. když mi mudr v Gennetu řekla, že odběr už ve středu, tak už nešlo nic dělat! Ale hlavně, že ho mám.. 😀
Překvapená jsem byla neuvěřitelně, já totiž fakt koupila tašku dobrot a přáníčko (ten můj je totiž strašně na sladký) no a on přišel s tímhle.. 😠 sem mu nejdřív vynadala.. 😀 jinak jsem před chvilkou vlezla na váhu a skoro mě šlehlo, za dobu stimulace jsem přibrala o 3,5 kg!!! 😖 doufám že je to jen voda!

sambuca
14. únor 2012

@marryy jééé budapešť.. hrozně bych se tam chtěla podívat! Jsem typickej lázeňskej povaleč 😀 mám to fakt ráda.
Máš pravdu.. hlavně že se milujeme 😉

marryy
14. únor 2012

@sambuca ty brdo 3,5 kg?mas spatnou vahu urcite. 🙂 je pravda ze ja od kdy si picham ty hormony a pred tim jsem taky brala nejake prasky tak jsem hodne pribrala.z 38vel.jsem presla na 40.a to je hodne.a ja to uz neresim.akorat v praci nic nevedi.a vsimli si ze jsem nejak pribrala.no u nas v praci jsou takovy zvedavy.proto i ted marodim radsi.u nas v praci je to fakt hrozny.
@mpetula aha?tak to ja mam ms v pohode jak hodinky.

sambuca
14. únor 2012

@marryy no právě že váhu mám teda bohužel dobrou.. 😠 ještě v pátek jsem měla 53 kg a dnes 56.5 kg. Fakt výborný!! Ale asi to bude fakt voda, mám nafouklý břicho, uplně mi zmizel pas a i xichtík mám takovej macatější 😒 předpokládám, že je kravina aby se mi za 3-4 dny uložilo 3,5 kg tuku.. mám nakázáno vypít 4 litry denně, tak asi to bude tím.

maja89
14. únor 2012

@mpetula Tak pokud to byla taková malá harmonička, tak to byl dren...a to ti delali pouze laparo bez vykonu? Dren se vetsinou dela po nejakem vykonu, na odtok....Je možné že někde je zavadí kvůli tomu kontastu, oni to dělaji všude trochu jinak...
@sambuca My Valentýna moc nehrotíme, ja jsem dostala čokošku a manželovi jsem dala tez sladke a pranicko, jsem na ne ujeta a hrozne rada je vybirám, nejsem si ale jistá, jeslti je on stejně nadšený z toho že je dostává, ale budiž no 😀

mpetula
15. únor 2012

@sambuca Ahoj kočko, držím moc palce, ať jde vše jak má 😉 Pak dej vedět jak jsi na tom 🙂

@maja89 Jo to bude ono 🙂 Moc malej mi nepřišel, docela překážel 😀 Ano bylo to bez výkonu, ale jo, to bude dren, asi to i říkali, ale jedno vím jistě, už bych to nechtěla 😀 Tak hlavně že jse se domluvily 🙂

sambuca
17. únor 2012

Ahoj holky, tak se hlásím o 3 dny déle.. Byla jsem doteď v nemocnici!! Po odběru vajíček už všichni odešly a já tam zůstala pořád ležet jako mrtvola, neuvěřitelně se mi motala hlava, jak jsem si sedla, tak se mi chtělo zvracet.. pak jsem teda asi po 3 hodinách vstala a práskla jsem sebou o zem 2x za sebou v koupelně, když jsem šla na záchod, protože jsem dostala šílenej průjem.. Bylo mi strašně!!!!! ☹ Zavolali ke mě mojí ošetřující lékařku, protože výkon mi dělala Jarošová.. ta když mě viděla, sáhla mi na ruku jakej mám tep, tak vykulila oči a říká.. okamžitě sanitku, ona nám krvácí do břicha.. Takže než přijela sanitka, stihla jsem se asi 4x vyzvracet, moje mudr mi držela vlasy, byla skvělá! Měla jsem jet k Apolináři, ale měli totálně plno, tak mě vezli na Bulovku (z toho jsem ani já ani přítel nadšení nebyli) Tam následoval kolotoč ultrazvuku, podotýkám neuvěřitelně bolestivých, jak mi na to břicho tlačili a o vaginálním ani nemluvím, plakala jsem jako dítě! Měla jsem plné břicho volné tekutiny a krev pod játrama a u pravého vaječníku, takže mi ho milá paní doktorka Jarošová asi propíchla.. Je to hodinu co jsem si vynutila aby mě pustili domu, břicho mám obrovský, bolestivý a do toho se mi krásně rozjel OHSS.. 3 dny jsem byla jen na kapačkách a injekcích na zastavení krvácení.. první den jsem přestala 3x dýchat, když mě položili, aby mi udělali UTZ, zalily se mi plíce a bránice tou krví a oni na mě koukali jak tam ležim v totální bolestivé křeči a nemůžu se nadechnout.. to sloužila nějaká s prominutím kravka neuvěřitelná!!! Nebejt přítele, že mě zvednula a pomohl mi to rozdejchat, asi by mě nechali udusit, nevim..

No jednoduše, už nikdy v životě nechci nic podobného zažít!! A aby mi to nebylo líto, získalo se jen 17 vajíček a z toho jich bylo jen 6 zralých.. obávám se že ani ET nebude, zítra mají dělat PGD a bylo by neuvěřitelný štěstí, kdyby z těch 6ti bylo alespoň jedno geneticky zdravé..

mpetula
17. únor 2012

@sambuca Ahoj, chodím sem pořád nakukovat, jestli se ozveš a konečně jsem se dočkala. Musím přiznat, že jsem trochu čekala, že bude nějaký problém, když jsi se tu neukazovala, ale že až takový to tedy ne.
Je mi to moc, moc líto co tě potkalao. Ach jo ☹ Doufám, že ti bude co nejdřívě lépe, držím palce. No a k vajíčkům, to je také smutné ☹ tohle by se nemělo stávat, ale pořád je nadějě, neboj 😉 Budu na tebe myslet 🙂 Teď jsem trochu mimo, nevím jestli jsi to psala, ale proč myslíš, že by byl zázrak aby bylo alespoň jedno v pořádku, máte nějaký problém? Tak hlavně odpočívej a nevěš hlavu, pořád je naděje...

sambuca
17. únor 2012

@mpetula ahoj, jj já mám chromozomální aberaci.. jsem přenašečka robertsonské translokace.. tj., že se 13. a 14. chromozom slepí a miminko pak umírá.. Stalo se mi to u dvou přirozených těhu vždy ve 12. týdnu.. pak na to přišli a od té doby vím, že ivf je jedinná možnost, jak mít zdravé miminko, protožr tím PGD dokáží vyselektovat které embryo to má a které je zdravé... zítra to budou miminkům dělat, budu čekat 24 hodin jak to dopadne.

sambuca
17. únor 2012

@mpetula ale hlavu nevěším.. je mi tak zle, že nemám ani čas ani chuť na to myslet.. sem teď říkala Štěpánovi (přítel) že znám tolik holek co podstupují ivf opakovaně a nikdy jim nic není.. já měla dvě a obě jeden velkej průser ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru