IVF - únor 2012

go
29. led 2012

Ahoj snazilky, najde se dekdo kdo ocekava dve carky po IVfF v unoru? V utery jdu na odber vajicek a uz ted se bojim cekani na test 😒

mpetula
17. únor 2012

@sambuca Aha, děkuji za vysvětlení, tak hlavně že je řešení toho problému. Jinak chápu, že ti neni dobře asi ani po psychické stránce a trápí tě to. Teď je důležité, aby se ti udělalo dobře, dala jsi se trochu dopořádku. Já vím, je to nespravedlivé, ale věř, že i na nás se štěstí usměje 😉 Drž se, kočko. A ještě ze zeptám, udělali by ti ET když nastali takové komplikace?

sambuca
17. únor 2012

@mpetula no to jsem se člověče divila, moje mudr. Langerová mi denně volá, někdy i 2x a řekla mi ať neházím flintu do žita a že pokud bude aspoň jeden prcek zdravej, tak se uvidíme v pondělí na sále.. 😉 Tak kéž by při mě, nebo spíš našich miminkách stáli všichni svatí a 1-2 byly zdravý. Takže jo, pokud bude co, v pondělí se bude transferovat!

gretta
17. únor 2012

@sambuca Ahoj Sambuco. Já má za sebou 1. IVF a taky jsem si užila. Po odběru vajíček asi 4. den těsně před transférem mi začalo být strášně špatně. Zvracela jsem a měla půjem. Celou noc jsem lítala na záchod a ještě k tomu omdlívala. Takže jsme si s přítelem užili oba, protože mě celou noc hlídal. Když jsme volali do nemocnice nikdo z lékařů nebyl k zastižení a na recepci nám řekli, že máme přijet na druhý den. šíleně mě bolel podbříšek.
Když jsme na druhý den přijeli, řekli mi, že mám hyperstymulaci vaječníků. Transfér se musel posunout, protože hrozilo mimoděložní otěhotnění. Tři dny jsem ležela v nemocnici na kapačkách. Pak jsem si taky sama vykňučela propuštění domů. Teď je to přesně měsíc. Mám už za sebou i transfér embryí, které mi v tom lednu dali zamrazit. Divila jsem se, že píšeš, že jsi měla "jen" 17 vajíček. Já měla 6 a to jsem byla nadšená. Podařilo se oplodnit všech šest, ale nakonec zůstaly jen dvě embrya,které mi zavedli. Prý byly v dobré velikosti. Za týden 25. v sobotu se dozvím, jestli se uchytily, 😅 Doufám, že se nám to podaří, taky bych nerada podstupovala tu šílenou noc. Vypadá to, že se mi zbláznili vaječníky po těch injekcích co jsem si píchala do břicha. 😝 😖 😠

sambuca
17. únor 2012

@gretta ahoj, jj to je klasická hyperstimulace, tu jsem měla u prvního ivf taky, ale to jsem měla 62 folikulů a z toho bylo 42 vajíček ... a to byl masakr! Nicméně, to co jsem si užila ve středu bylo to nejhorší co jsem kdy zažila!! mě 6 embryí nestačí, jak jsem psal výše, mám genetickou vadu a embrya se budou vyšetřovat zda je alespon jedno z nich zdravé..

mpetula
17. únor 2012

@sambuca Tak to je od doktorky milé a ještě milejší je, že BUDE v pondělí ET 😉 Musíme prostě věřit, nic jinéhého nám ani nezbývá 😎 Mě celý týden bolí břicho, nic hrozného, ale spíš nepříjemného, dnes už je to trochu lepší, ale stále mě to dost bolí při čurání... nevím jestli to je normálním, po prvním OPU jsem nic takového neměla, ale možná je to tím, že bylo víc folíků, je to možné? No a mám dost nafouklé břicho a to už mě jako nebaví 😀 jsem už teď jak těhule 😠 tak doufám, že třeba brzo dorazí ms a splasknu 😀 teď se mi nechce ani mezi lidi, abych pak neposlouchala, že jsem těhotná, když nejsem ☹
@gretta Je, tak to jsis také užila ☹ ale v bříšku máš dva bobíšky, tak budu držet palce, ať jsou tam ještě dloooouho 🙂 😉

sambuca
18. únor 2012

@mpetula ahojky! Prosim Tě určitě se neboj nafouklá jsi z toho odběru, jakmile je jich víc těch folíků, tělo na ten odběr zareaguje... já kdybych se Ti vyfotila, tak to nepobereš.. Štěpán za mnou furt chodí a nemůže se mi na to břicho přestat dívat, minimálně 6. měsíc těhu. Jinak jakmile dostaneš MS, udělá se Ti ze dne na den dobře a splaskneš, menstruace celou tu hormonální bouři vyruší!! Včera jsme se o tom večer bavili s přítelem a pokud by teď nedošlo k ET, řekl mi na rovinu, že další simulace jen přez jeho mrtvolu!! Když mě viděl jak se dusím, byl strašně vyděšenej a řekl mi, že mě radši bude mít zdravou bez dětí, než tohle.. Ale to já asi nezvládnu akceptovat! Ještě je možnost darovaných vajíček..

maja89
18. únor 2012

Ahojky holky, tak jsem dnes zkousela testík a mám potvrzene tehu...a jelikoz jsem to nevydrzela, jela jsem hned i na krev...a mam to potvrzene i z krve!!!! Takze snad bude vse jak má, a za 9 mesicu Vám sem dám fotečky miminek 🙂

mpetula
18. únor 2012

@sambuca Ahoj 🙂 to já se nebojim, je mi jasné, že kdyby to mělo znaemat nějakou polízanici tak už by to nastalo, ale už mě to spíš otravuje, jsem jak balon 😀 Chápu, že těď na další stimulaci nemáte asi ani jeden pomyšlení. Jestli k ET nedojde, tak bych dala chvilku oraz, i dýl něž tři měsíce ( já tedy mohla do druhého pokusu po třetím cyklu, tak jestli je to tak všude ) a po nějaké době se na to člověk kouká zase jinak, teď je to pro vás čerstvá, nepříjemná zkušenost 😔 A kdyby jste i po nějaké době názor nezměnili, zvláště asi přítel ( řekla bych, že my ženský jsem schopné vydržet pro mimčo hodně moc a ), je jasné že o tebe má velký strach, tak bych šla do darovaných vajíček. Důležité je, že jsou pořád šance, jak se toho mimča dočkat 😉 🙂
No a volala jsi do CAR, jak to dopadlo, jsou tam minimálně dva bojovníčci ok?
@maja89 Moc gratuluji, to je super 😵 Tak se držte a dávej na sebe pozor 😉

marryy
18. únor 2012

@sambuca ty brdo!tak to je docela sileny co se ti stalo.tak to koukam jak puk.jak jsou docela nebezpecne ti injekce.co to vsechno muze s tebou udelat.holka nezavidim ti.nebudes mi verit ze jsem to cetla s otevrenou pusou.akorat vam holky reknu to mi rikala i moje kamoska.ze jak je to mozne ze ona tomu nerozumi,proc do mne nebo do nas zenskych cpou ti injekce kdyz se nam delaj vlastni vajicka.kdyby se nam nedelala tak chape ze si budeme pichat injekce aby se nam udelali.proto chci rict proc by si sla do darovanych kdyz mas svoje.a samozrejmne bez stimulace kdyz to snasis blbe.vzdyt ten nativni cyklus je bez stimulace z vlastnich folikul.a delaj ho kdyz mas za sebou 3 pokusy.

marryy
18. únor 2012

@maja89 moc gratuluji to je uzasne 🙂

koudelinda
18. únor 2012

@marryy Ahoj Maryy,tak to jsem ráda že nejsem tady jediná prťavá 😉 No já jsem začala na doporučení svýho gyndaře chodit do Gennetu na Letnou.Mám problémy s MS cyklem - dost výkyvy třeba 57 dní nic atd..nepravidelný -tak byl nasazenej utrogestan ,kterej to celkem srovnal ,ale i přesto jsem musela asi dvakrát na provokačku ,aby se MS dostavil. JInak jsme absolvovali 2 x inseminaci a nic. Netvořily se pořádně folikuly -málo .
Takže směr IVF.Předtím spoustu vyšetření ,ale zkoušeli jsem to i normálně .A když jsme se tedy rozhodli do IVF jít ,tak mi oznámili ,že mám hodně nízkou hladinu AMH 0,01 - skoro žádná zásoba vajíček a že je pro mě cesta pro darovaná vajíčka.A taky na genetice to nebylo úplně o.k. - nějaká mutace chromozonů, přitom v rodině nikdo žádný problémy neměl s předčasným přechodem a vajíčky . 😠
No a taky byl zmíněn můj věk je mi 35 let .Vím a uvědomuji si ,že mám ten nejvyšší čas a
nemůžu už moc otálet 😕
Ale já si stará nepřipadám ,naopak někdy jsem jak velký dítě a ráda blbnu 😝 No byla jsem z toho tenkrát jak opařená a přešlá ☹ Přesto jsme ,ale s manželem trvali aspoň na jednom pokusu IVF než půjdem do dárcovstcí . Nejdřív ,že mi nasadí nějaký mužský hromóny ,že je to léčba úspěšná ve světě ,ale tady ještě není známá,Nakonec jsem dostala jako většina ostatních ke stimulaci Merional injekce atd.. ale bohužel to nepomohlo ,takže k ničemu vůbec nedošlo. ☹ Tak jsme dostali kontakt na Archu a šli se tam nejdřív jen podívat a zjistit informace. Po pravdě, po první konzultaci jsme byli celkem zmatený 😕 Vše jsme pak zvažovali a zjišťovala jsem si info na internetu a taky kolik to stojí a ,že to nejsou malý peníze. 😒
Ale když člověku moc šancí nezůstává a dítě chce ,tak jsme se rozhodli že do toho půjdem .Pak už to šlo celkem rychle ,vyplní se nejdřív formuláře ,odeberou krev na krevní skupinu podle toho pak vyberou dárkyni a naplánujou stimulaci.ET jsem měla 8.2. dvě embryjka 5.den stádium blastocysta . Ostatní se spomalila ve vývoji ,takže na mražení nakonec nic nezůstalo. Bylo osm vajíček a z toho sedm se oplodnilo .
Příští týden budu dělat testík jsem zvědavá jak opice 😀 a doufám že bude dálnice 😵
JÓ už nejsme holky kočky nejmladší 😀 Ale,ničeho se neboj , nakonec vše dobře dopadne i když půjdeš do darovaných vajíček . 🙂 Já jsem se s tím pomalu smířila ,že taková je prostě realita a nechci , nebudu se trápit a lámat si hlavu tím ,že nebudou dětičky z mých vajíček.Když se to povede ,tak je budu já nosit v bříšku a bude vznikat mezi námi pouto od začátku. 🙂
Myslím,že rodiče jsou ti co dítě vychovávají a starají se o ně..Mám kamarády ,kteří třeba nikdy nepoznali své pravé genetické tatínky a prostě berou za svoje rodiče ty ,kteří s nima byli a starali se o ně. 🙂

gretta
18. únor 2012

@sambuca Jasně,.. jiné holky sotva vysadí prášky a jsou těhotné. Ale my co máme problém a musíme na umělé si musíme prožít ještě něco pořádného, aby toho nebylo málo. ☹ Chjo,..
Takže se nemusím bát, když by nám to teď nevyšlo, že by se ta hyperstymulace opakovala? Může, ale nemusí ??

sambuca
18. únor 2012

@gretta přesně tak. může ale nemusí...

sambuca
19. únor 2012

Ahoj holky, vy tady teda pěkně zahálíte koukám.. 🙂 Já sem uplně vyřízená, musela jsem si přijít postěžovat! Už 5 nocí jsem spala na zádech v polosedě, jinak nemůžu dýchat a tak strašně mě bolej záda a hlava od krční pátěře, bych se picla, fakt! 😖 Břicho mi ještě povyrostlo, normálně jsem měla v pase 62 cm a teď mám 80 cm, cítím se se strašně.. jíst nemůžu, spát nemůžu, blbě se mi dýchá, no začíná to být zoufalost.. Jinak zítra ráno se mi ozvou z caru aby mi dali konečný verdikt, jak jsou na tom naše miminka ze skumavky 😵 pokud nebude ani jedno zdravé, tak se asi půjdu zastřelit a bude, trpět takhle zbytečně to by byl děs a pro mě osobní prohra 😔 😢

No a co vy jinak, jak se Vám daří, jak se cítíte..??

mpetula
19. únor 2012

@sambuca Ahojky, tak konečně jsem se dotala k PC, celý den mi ho okupoval manžel 😠 máme sice dva, ale oba chcem právě tento, jak malé děcka 😀 😀
Musíš věřit, že brzo bude líp a obtíže povolí. Jinak tě chápu, že už jsi z toho zoufalá, ale říkám, brzo bude líp a zvláště, když se zítra dozvíš samé dobré zprávičky, věřím tomu a držím palce 🙂 Dej určitě vědět, kolik jich máte 🙂 Jinak mě už břicho nebolí a řekla bych, že jsem malinko sfoukla, ale malinko, tak snad už to bude jen lepší. Také bych si přála, aby ms dorazila trochu dřív a přiblížil se nám KET, ale ještě mám čas...

sambuca
19. únor 2012

@mpetula 😀 tak to jste stejní pacienti jako my dva doma.. taky 2 počítače a furt se hádáme o tenhle... 😠
je dobře že si se sfoukla, ani nevíš jak Ti to závidím... v 8h ráno mi budou volat, ale jsem pesimistická, naši jsou v Thajsku a máma mi pořád píše, že tomu MUSÍM VĚŘIT a vyjde to.. tak se snažím!!! Co se toho hnusnýho ohss týče, snad to brzo ustoupí, jinak mi fakt hrábne! A vy půjdete na KET hned po MS, nebo si dáš jeden cyklus pauzu?

mpetula
19. únor 2012

@sambuca Já vím, lehko se radí, ale hůř dělá. Já také vždy vidím vše spíš špatně než dobře... tak ale, snad vám to vyjde, určitě držím palce 🙂 No jestli bude vše v pořádku jak má být, tak půjdem hned po MS. Ráno dej určo vědět.

sambuca
19. únor 2012

@mpetula jj určo Ti písnu.. do gennetu pojedu tak i tak, i v případě negativních zpráv ... chci aby se na mě mudr podívala co a jak, ten pupek je fakt moc!!! Tak přeju dobrou a klidnou noc nám oběma 😵

sambuca
20. únor 2012

@mpetula ahojky, tak se bohužel naplnila moje noční můra..!!!! ☹ k vyšetření pomocí PGD zůstala jen 2 embryjka a obě byla vážně nemocná, zdědila po mě tu translokaci.. Takže tam doplatíme 9500,- za ICSI a PK a všechno se pomalu vrátí do normálu! Štěpán mi řekl, že si nepřeje abych to podstupovala znovu, takže žádný další pokus nebude, jedinně darovaná vajíčka.. stimulace už nikdy!! Ten posranej OHSS se ani trochu nelepší, je mi hrozně.. a do toho takováhle super zpráva.. je m na nic!! 😢

mpetula
20. únor 2012

@sambuca Kočko, to je mi moc líto 😢 😢 Ach jo ☹ kdyby jsi alespoň neměla takové problémy se stimulací. A co třeba zkusit LIMOS - lehce stimulovaný oběr vajíček ( nic moc o tom nevím, jen jsem o tom četla ). No ale teď si potřebuješ hlavně odpočinout, dát se dohromady a pak za nějaký čas uvidíte, jak už jsem ti psala, teď to chce asi chvilku čas a pak se na to budete dívat třeba jinak 😉 Promluvíte s lékaři, jaká by byla šance jiné stimulace, aby se předešlo OHSS a něco se určo vymyslí a když ne, tak půjdete do darovaných. V tom bych já neviděla problém, ty by jsi mimčo nosila v bříšku, ty by jsi ho porodila a vychovávala a TY by jsi byla jeho maminka 😉
Teď je to pro tebe težké, ale neboj, brzo bude zase líp!

marryy
20. únor 2012

@sambuca holka zlata tak to je mi lito.ach jo.hlavu vzhuru neboj vzdycky se da neco vymyslet.skus ten nativni cyklus.to je bez ti stimulace.ja se taky budu na neho ptat.ja jdu ted v patek k jarosove tak jsem zvedava.mam na ni taky spoustu otazek.a slysela jsem ze gennet moc nativni cyklus nechce delat.tak nevim.uvidime.a o darovanych to popisuje tady koudelinka.a je to taky dobra moznost.

marryy
20. únor 2012

@koudelinda ahojky dekuju ti za peknej popis.ja uvidim co ted dr.vymysli.jdu ted v patek tak jsem zvedava co mne ceka.pak dej vedet kdyz budes testovat.taky bych sla do darovanych kdyby jina sance nebyla.zatim je lepsi jak adopce.nevim jestli neni blbi se ptat kolik to stoji ale zvedavost mi neda.kdyz nechces nemusis napsat.ale dekuju.

maja89
20. únor 2012

@mpetula Moc díky 🙂
@sambuca To je mi moc líto, ale jak píše marryy hlavu vzhuru!!! Teď to chce hlavně nějaký čásek být v klidu, věnovat se sobě a příteli a pak se zkus pozeptat na ten nativni cyklus popř.na dárcovská vajíčka. Budu na tebe myslet a když bude něco nového, dej vědět. Drž se

zemina2030
20. únor 2012

Ahojky všem snažilkám.......držím Vám palečky, ať brzo máte miminečka jako já.....taky jsem si prošla řadou vyšetření, IVF, byla jsem jak laboratorní myška...opíchanej zadek...na konec se to nezdařilo, vytahej z vás peníze . Obrečela jsem to. Byla zklamaná a říkala jsem si no nic zkusím to za půl roku znova máme ještě 3 sněhuláčky v mrazáku....pustila jsem to z hlavy...

O měsíc později......úklid pracovny, stěhování nábytku...narazím na kalendář a počítám....sakra vždyť já nemám menstruaci??? Šla jsem si tedy udělat testík....koukám negativní....po 5 minutách hryzavé svědomí...test jsem vytáhla z koše aaaaaaaaaaaaaa šok dvě čárky.....jedna slaboulinká ale byla tam....koukala jsem na test asi 20 minut a nemohla uvěřit................o 9 měsíců později synek Lukášek....

PS VŠEM SNAILKÁM: NEZTRÁCEJTE HLAVU PŘÍRODA SI PORADÍ A NAJDE SI CESTIČKU K MIMÍNEČKU...HLAVNĚ SE NESTRESUJTE A NENUŤE SE ......MAZLETE SE...MILUJTE SE ONO TO PUDE 🙂
DRŽÍM PALEČKY

zemina2030
21. únor 2012

@go Ahojky já byla na IVF 2.9.2010......NIC TO NENÍ.....USPĚJTE...ODEBEROU VAJÍČKA...CHVILINKU SE PROSPÍŠ TAK 2 AŽ 3 HODINKY A JEDEŠ DOMU....HALVNĚ DOPROVOD SEBOU...HALVNĚ KLID...

KRÁSNÉ TĚ ČEKÁ....IMPLANTACE EMBRII JE KRÁSNÁ VĚC, ASPOŇ MĚ TO POUŠTĚLI NA OBRAZOVKU....VIDĚLA JSEM 2 PODIVNÉ CO SI . A V DUCHU JSEM SI ŘIKALA, TO ŽE JE ČLOVÍČEK 🙂 . PAK BYS MĚLA BEJT TAK CCA 14 DNÍ V KLIDU NIC NETAHAT ATD.....CHOVAT SE JAK TĚHOTNÁ...NEJSPÍŠ TI JEŠTĚ DAJ NĚJAKÉ HORMONY NA POVZBUZENÍ A UDRŽENÍ TĚHOTENSTVÍ....KDYBY SI SE JEŠTĚ NA NĚCO CHTĚLA ZEPTAT DĚJ VĚDĚT....PALA LUCKA

mautas11
22. únor 2012

ahoj holky, můžu mít na vás dotaz? vyzvedla jsem léky na ivf (Menopur) ,ale bohužel nám něco náhlého přišlo do finanční situace a navíc jede přítel na cesty kvůli práci tak cca na 2 měsíce, tak se chci zeptat jak dloho múžu mít léky doma než je použiji?díky moc za info

mpetula
23. únor 2012

@mautas11 Ahoj, já myslím že je jedno jak dlouho je budeš mít doma. Mě po první stimulaci pár prášků Menoporu zbylo a použila jsem je teď při druhém pokusu, protože se mi hodil. Záleží na expiraci....

mpetula
23. únor 2012

@koudelinda Ahojky, tak jak jsi dopadla, už jsi testovala? Držím palce 😵

mautas11
23. únor 2012

@mpetula děkuji za informaci, tak snad to nebude problém, že to odložím o dva měsíce když nejsem ještě nahlášená na něco dál.

maja89
23. únor 2012

Ahojky holky,
tak jsem dnes byla na kontrolní krvi a Hcg mi mírně povyskočilo na 318,5, jsem 13 den po ET..Myslíte že je to dostačující?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru