IVF v 39 letech, podařilo se?

margotkaaa
27. říj 2013

Ahoj, je tu některá šťastná maminka, které se podařilo IVF ve 39. letech nebo ještě ve vyšším věku? Zajímají mě všechny Vaše zkušenosti, názory, doporučení. Děkuji.

margotkaaa
autor
27. říj 2013

pardon za chybu, 39 není řadová číslovka, tedy nemá být tečka 🙂

vlajka1
27. říj 2013

Moje známá byla na IVF ve 40ti letech, má dvě krásné holčičky a povedlo se na první pokus 🙂

margotkaaa
autor
27. říj 2013

šťastná to žena

sweetest
27. říj 2013

@margotkaaa Já 😀 Na konci března mi bude 40cet a momentálně jsem díky ministimulaci ve 13.tt 🙂 Takže jsem otěhotněla díky IVF v 39ti letech 😉

margotkaaa
autor
27. říj 2013

@sweetest tak to Ti moc gratujuji! Já jsem zrovna po nativu, dnes 11. den, Mammatest negativní, takže nevidím šanci, že by test z krve dopadl jinak... :(

sweetest
27. říj 2013

@margotkaaa Děkuji ! A držím palce, aby Ti to vyšlo 😉

sofie1974
27. říj 2013

@margotkaaa
mě je taky 39 let a právě jsem po ET, tak uvidíme za pár dnů, zda to vyšlo. 11. den ještě může být brzo, u nativu jsi asi neměla PK, tak počkej na krev. Jinak vím z mého CARu, že jim tam před rokem otěhotněla paní (i porodila), které bylo 44, v 39. letech jsme ještě mladice🙂

danny38
27. říj 2013

Ahojky, já měla ET loni v květnu, v listopadu mi bylo 39 a dnes tu mám vedle sebe devítiměsíční holčičku 🙂 zadařil se nám hned první pokus a IVF jsem musela podstoupit, protože nemám ani jeden vejcovod.

maybe72
27. říj 2013

Holky, moc vám všem fandím a přeju šťastné konce čekání, mám radost, že se vám daří a těhotenství vám vycházejí... Opatrujte se, hodně zdraví a sil!!!

petulka22
27. říj 2013

@margotkaaa Nám vyšlo IVF v mých 37 letech, teď je mi 39 a jsem v 16tt přirozeně.🙂 Takže i zázraky se dějí.🙂

margotkaaa
autor
27. říj 2013

@petulka22 tak to opravdu moc gratuluji! 🙂

katy2
27. říj 2013

@margotkaaa Ja mam za sebou 2 uspesne IVF - jedno ako 39-rocna a jedno ako 41-rocna 🙂 Takze nevesaj hlavu a hlavne vela optimizmu zelam 🙂 A drzim palce 🙂

margotkaaa
autor
27. říj 2013

@katy2 To je úžasné! Já stále doufám a věřím... Děkuji za podporu 🙂

stazina1
28. říj 2013

Neboj,ja mám z IVF v Prahe (prvý pokus)chlapečka,bolo mi 36 rokov a teraz pránujeme druhé IVF a to mi bude 40 rokov.Takže tak 🙂

margotkaaa
autor
28. říj 2013

@stazina1 Děkuji za odpověď a dobré zprávy 🙂 držím palce při druhém pokusu!

radka78
28. říj 2013

@margotkaaa ahojky já už toho mám tolik za sebou a pořád se bojím,hlavně věku,že to budu psychicky i fyzicky zvládat o hodně hůř,ale jak to tu čtu,nemusím mít obavy🙂trošku se mi ulevilo...a to by bylo tvoje první dítko,nebo už nějaké máš?jestli nevadí,že se ptám...děkuji🙂

winterska
28. říj 2013

ahoj, první ivf jsem měla ve 37 - ng, druhé ve 38 - ng. otěhotněla jsem po IUI ve 39 - ve 13tt bohužel přerušení z důvodů postiženého plodu, 3. ivf 1 týden před 40. narozeninami (ještě na pojišťovnu) - ng, ale navíc 3 dávky mrazáčků, ve 40 - 1.KET - // - v 7tt potrat, 2. KET - ng. Teď ve 41 letech asi 15. IUI (za celou běhání do CARu) - jsem čerstvě těhotná a v mrazáčku máme ještě embryjka - pro jistotu..
Takže v 39. letech máš ještě šanci.. 🙂 určitě doporučuji genetiku, imunologii + veškerá možná vyšetření tebe i partnera - nám bohužel náš problem (imunita) vyřešili až po druhém IVF..
A stále doufáme ve šťastné těhotenství 🙂

margotkaaa
autor
29. říj 2013

@winterska: to je příběh tedy, "užila" sis hodně smutného, ale teď Vám to určitě vyjde! Děkuji za zprávu, která moc povzbudí 🙂

radka78
30. říj 2013

@winterska moc držím palečky,teda ne rovnou pěsti🙂

winterska
6. lis 2013

@sofie1974 ahoj, už jsi zkusila testovat? myslíme na tě!!

winterska
6. lis 2013

@margotkaaa děkuji, a jak jsi dopadla ty? doufám, že // se objevily!!

sofie1974
6. lis 2013

@winterska
tt negativní, i krev, tudíž jdeme v prosinci na mrazáčky

sofie1974
6. lis 2013

@winterska
a ke komu chodíš na imuno? mohu se zeptat, co zde byl problém?

winterska
7. lis 2013

@sofie1974 tak to je mi líto ☹ ale ještě máš čas!!! Ono to vyjde!!!
na imunologii jsem byla v Imumed za Bílou labutí - tam mě doporučili z CARu. Beru prednison - zřejmě alergie na manželovo sperma a vůbec moje tělo vypuzuje i embryjko.. Přiznám se, moc se v těch tabulkách, co mi dali, nevyznám.. ☹
ale když to řekli, tak to asi tak bude!

monca39
19. lis 2014

Ahoj jmenuji se Monika,dnes jse tu poprve po nekolika dennim prochazeni diskuzi na netu jse se konecne odhodlala napsat a pokusit se zaradit do vasi skupinky.vsechny moc zdravim

supermarket1976
21. lis 2014

Taky se s dovolením přidávám. Za dva týdny mi bude 39 a moje pokusy zatím skončily nezdarem. 3x nativ - negativní, 2x stimulované IVF, poprvé bez transferu a podruhé - před dvěma měsíci //, ale v 8mém týdnu se embryo přestalo vyvíjet a skončila jsem revizí. Popravdě už trochu ztrácím naději. Do stimulovaného IVF už potřetí jít nechci a chystám se na další nativy. Příběhy vás ostatních mi ale dávají naději. Už nezvládám fóra s dvacetiletejma holčinama, kterejm se daří napoprvé nebo napodruhé.

juc777
25. lis 2014

@supermarket1976 Mně je taky 39 let a zatím se nedaří, bohužel už spoustu let. Je pravda, že ty dialogy na fórách, kde děvčata pláčou ve 20ti, že vysadily antikoncepci a už se snaží dva měsíce a nic mě taky docela vytáčej, občas mám chuť jim napsat něco "milého" :DDD...ale zatím jsem tak neučinila. :D. Tobě bude ale teprve 38, ne? Jedná se o tvoje první dítě? ...tak držím pěsti, aby ti co nejdříve vyšlo.

jahodnice
25. lis 2014

Na ivf jsem byla ve 37 letech, dva transfery vždy se dvěma embryjky, nepodařilo se. V prosinci jsem otěhotněla přirozeně a 5 dni před 40.týmu narozeninami se mi narodila holčička.

supermarket1976
25. lis 2014

@juc777 Jo pravda, já jsem si do včerejška myslela, že jsem o rok starší 🙂.

juc777
25. lis 2014

@supermarket1976 tak to je super, to bych si taky přála, kdyby jsem zítra zjistila, že jsem o rok mladší 😀