IVF v 39 letech, podařilo se?

margotkaaa
27. říj 2013

Ahoj, je tu některá šťastná maminka, které se podařilo IVF ve 39. letech nebo ještě ve vyšším věku? Zajímají mě všechny Vaše zkušenosti, názory, doporučení. Děkuji.

juc777
25. lis 2014

@jahodnice tak to je super a můžu se zeptat jak dlouho jste zkoušeli než se podařilo přirozenou cestou? ...a jaký byl hlavní důvod, že se nedařilo a pak to takhle suprově vyšlo. 😉

jahodnice
26. lis 2014

Popravdě už jsme se nesnažili cíleně, prostě jsme si řekli, že i bez dětí se dá žít... Problém je u partnera, špatný spermiogram- v podstatě nám řekli, že otěhotnění přirozenou cestou bude velmi nepravděpodobné, když se ještě přidá můj věk...

supermarket1976
26. lis 2014

@juc777 Jo a žádné děti bohužel nemám, usiluji o první.

ea09
26. lis 2014

@supermarket1976 taky se snažíme o první 🙂

juc777
26. lis 2014

@ea09
@supermarket1976
Tak to jsme na tom všechny stejně, taky usiluji o první. No snad se zadaří, já už fakt nevím co pro to více dělat.

juc777
26. lis 2014

@jahodnice děkuju za odpověď. Tak to je fakt báječný, že vám to vyšlo, asi to bylo i tím, že jste na to přestali myslet. Ale ono to smíření s tím, že už nebudu mít děti není moc jednoduché, tedy aspoň v mém případě. Takže já se nevzdávám a stále bojuju. :D

jahodnice
26. lis 2014

@juc777 pro mě to také nebylo jednoduché smířit se s tím, že nebudu mít děti, navíc jsem učitelka, ale partner už další ivf nechtěl, vyčítal si, že za to může on a já si ničím zdraví hormony...držím palce, ať se brzy zadaří

supermarket1976
27. lis 2014

@jahodnice Pro mě to taky není lehký. Sice se chystám ještě na nativní IVF, ale mentálně se od toho snažím oprostit, právě tím, že si začínám plánovat život bez dětí. Po těch letech je to spíš úleva. Ale lehký to každopádně není ani trochu.

jahodnice
27. lis 2014

@supermarket1976 přesně tak jsem to řešila já - plánovat si život bez dětí, uvažovala jsem o změně práce,...přeju ti, ať se brzy zadaří. Já si to teď s malou užívám, hrozně to letí' už má 2 měsíce, 5 kg

supermarket1976
28. lis 2014

@juc777 Já mám taky pocit, že jsem "udělala" už úplně všechno. Cejtím, že je to prostě mimo mou kontrolu a začíná bejt načase smířit se s tím, že prostě "udělat" to dítě prostě nemůžu. Co Tě teď čeká za procedůry? My se máme v lednu ozvat na další nativ.

juc777
28. lis 2014

@supermarket1976 teď momenálně do vánoc nic řešit už nechci a po novém roce se zase asi objednám na další IVF.

danalesa
2. pro 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu (v 1 baleni 7injekcii), nove, nepouzite, udrziavane v chladnicke. Expiracia 01/2015, cena - po preplateni zdrav. poistovnou, resp. dohodou. Ak mate zaujem, piste do spravy.

violka15
27. srp 2016

Ahoj holky, začínám dlouhý protokol ivf - je mi 40 let, příčina dosavadního neúspěchu je endometrioza a imunologie. Je tady někdo v podobné situaci? Ideálně po úspěšném ivf? 😉

petapal
6. zář 2016

Ahoj je mi 38,5let dnes jsem si vyzvedla léky hormony a jak dorazí MS tak se 2dc začnu píchat teď jsem asi 4dc takže moc dní ještě. ale už se to blíží je to naše poslední 3IVF předtím jednou zavedeny 2 nevyšlo pak ket zase dvě zavedeny nic.Po 4letech zavedeny dvě nic.A teď poslední naše šance chytla jsem mladou doktorku a hrozně přijemnou.Křídě mi,že ví co dělá a přemýšlí tak ji věřím.My máme špatný soermiogram

innakika
16. led 2017

Ahoj holky je mi 40 a ted jsem po KET 11d Test zatim neg ale porad doufam.. pred tim jsem mela taky KET nepovedlo se .. ale pred 3 rokama se mi narodil syn z miho prvniho stastneho IVF .. Ovsem mam jedte dcerusku 19 tu mam prirozenou cestou😂Ale reknu vam,jsem uz zfetovana spis Utogistanem a Estramaxem😂😂😂vsem drzim palce!!👊

petapal
17. led 2017

Ahoj me se po 5letech po ivf podařilo u nás je mizerný spermiogram ,ale bohužel to v 8tydnu špatně dopadlo nebylo už srdíčko.8.12.jsem byla na revizi a teď 23.1. Jedem k apolinari co dál pokusy hrazene mám už vyplemcane.

violka15
2. dub 2017

@innakika ahoj, jak to dopadlo? Já dnes začínám stimulovat...

akcul35
28. dub 2017

@margotkaaa -ahoj, byla jsem na IVF 17.11.2016 v Helios( jsem z Ostravy) a vyšlo hned na čerstvý první transfer😉Nyní jsem 25.tyden těhotná vse v poradku

astyna
28. dub 2017

jsou tu i starší maminy, kterým se to jistě podařilo 🙂 můj osobní názor na věk rodiček je jiný, nicméně držím pěsti, ať se to podaří, jak chceš.

sarinkaropuska
18. kvě 2017

Ahoj byl teď někdo na ket já byla minule utery

tcharodejnice
22. srp 2023

@margotkaaa ahoj,ja jsem zacala podstupovat ve 39ti letech ivf a treti pokus se podaril,tri mesice pred myma kulatinama 😊 takze takovy maly velky darecek 😁