IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

maraida
5. bře 2013

@dada074 😀 no jo,když já bych tak ráda pro Viku sourozence!Dala jsem si limit do +- 40 let.Když nevyjde poslední hrazené IVF,možná zkusím ještě 1 minimálku a fakt končím. 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox asi do plavek,nebo do práce 😀 těžko říct.Jo,jo o těch menších porcích a víckrát denně jsem mluvila,ale je to jako když hrách na stěnu......

maraida
5. bře 2013

@dada074 a můžu se tě zeptat na kolik vyjde u Apolináře IVF pro samoplátce?
Jinak nevím jestli zrovna Apolinář minimálky a nativy dělá?

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida Jo tak tohle přání znám,také nechci aby ten náš rošťák vyrůstal sám,na podzim jsme si mysleli jak to jde dobře a nakonec nic,tak chceme ještě jeden pokus.

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida Záleží čím stimuluješ,já když vezmu naše IVF tak při stimulaci Fostimonem kolem 38 000,- tedy bez těch nadstandardu ,jako prodloužená kultivace,zamrazení atd. Tahle částka byla za odběr,oplodnění a ET a léky.

maraida
5. bře 2013

@dada074 a kolik teda máš za sebou IVF? A co se stalo na podzim?
Jestli nechceš odpovídat,pochopím a otázku ignoruj...

janinafox
5. bře 2013

@dada074 jo tak to víš chlapi si málokdy nechají poradit 😀 i když aby sis nemyslela - já jsem začala snídat teprve nedavno a do práce si oběd neberu skoro žádnej a pak až večer vařím, takže jsem taky učebnicovej špatnej příklad 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida ne,ta otázka mi opravdu nevadí.Máme za sebou 7 IVF ze 6 pokusu máme kluka a ten sedmý se také povedl,sice jen jeden folikul a z toho jedno vajíčko,ale ve fázi morulky nám ho vraceli a chytlo se,ale v 10tt zjistili O SA,takže jsem musela na revizi a proto tu dnes s vámi můžu klábosit,ale už ne moc dlouho protože Lukýno bude vstávat a to už se dostanu až zase zítra.

maraida
5. bře 2013

@dada074 to je teda balík peněz!Ale je fakt,že jinde to vyjde na ještě víc.A dáváte ICSI?
Tak to teda u nás bude rozhodně kdyžtak jen minimálka!Vajec už taky moc nemám,tak myslím,že to bude stačit.
I když při klasickém IVF je větší úspěšnost než u minimálky,ale pozitivní výsledek mi stejně nikdo nezaručí...

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox klid já nesnídám také a to na tu snídani mám čas,jako mamina v domácnosti 😀 Ale kávičku v klidu ráno dám,na to si čas najdu 😉

maraida
5. bře 2013

@dada074 to je mi líto ☹
A téda,klobouk dolů,to nevím jestli bych já tak dlouho vydržela...i když asi kdybych neměla ještě žádné dítě tak asi jo.
Mě Vika teď taky spí,tak můžu krafat 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida ne bez ICSI,oplodnili se nám vždy dobře,manžel má skvělé sperma.A s tím balíkem máš pravdu,tohle není tak strašné,v jiných Carech je to kolem 60 000,-,ale je pravda,že když jsme přišli poprvé tak nám hned nabízeli ty levnější preparáty,které fungují uplně stejně,jako Gonal nebo puregom,prostě můžete si vybrat,ale tyto jsou lacinější (což si myslím,že to od nich bylo fér).

janinafox
5. bře 2013

@dada074 jojo, to tě plně chápu, já ráno bez kávy nevyrážím 🙂 manžel moje ráno přirovnává k tajfunu 😅 on vstává dýl, i když odjíždíme stejně, ale prý už si zvyknul - ráno dva budíky, sprcha, presovač vrčí, pak fén 😀 a prý je nejlepší když ještě zakopnu o psa a začnu se mu omlouvat 😅 no co, ať si zvyká, až bude mimčo bude toho hluku podstatně víc 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida Vydržela,kdybys žádné neměla,pro ně člověk vydrží úplně všechno.Já právě toho lumpa musím jít vzbudit,protože by večer strašil ještě v deset,ne spí už od půl jedné.

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox to máš pravdu to bude,ale ten hluk je nádherný,ale neboj to poznáte sami a to bude manžel teprva koukat a ty nooooooci 😀 😀

janinafox
5. bře 2013

@dada074 to si užije, no já taky.... ale to k tomu patří 🙂 toho se nebojim... ze začátku jsem se trochu obávala toho že z IVF budou dvojčata, ale teď i tohle přecházim s humorem a budu ráda když se vůbec povede... a navíc - když blázinec, tak pořádnej ať to stojí za to - dva psi, tak i dvě děti a klidně najednou 😀 😀 teda já mam zas humoru, to bude tím že za chvilku mizím z práce domů 😅

maraida
5. bře 2013

@dada074 hm,tak u nás by to bylo kolem 50000 ☹ Manžel má spermiogram špatný a ICSI potřebujeme.
Mě spí Vika od 1 a budit jí nejdu 😀 Večer hlídají rodiče a ti si jí rádi užijí 😀 já razím s kamarádkou ven...

maraida
5. bře 2013

@janinafox já jsem dvojčata moc chtěla,bohužel chytlo se ze 2 jen 1 embryjko.A pořád zavádím 2 😀 I když teď už by to byl dobrý saigon,kdyby se chytly obě 😀 Ale co...

janinafox
5. bře 2013

@maraida ale i to by se dalo určitě zvládnout, aspoň bys měla doma pořádně veselo 😀 já jsem se toho právě pořád obávala a hrozně jsem to v sobě řešila, ale teď když došlo k tomu že půjdeme na 1. IVF, tak si říkám že co bude, to bude a budu ráda když to vůbec vyjde, takže beru klidně dvě 😅

maraida
5. bře 2013

@janinafox já vím,že toto bude(pokud bude)už poslední dítě v mém životě,tak beru všechno 😀

janinafox
5. bře 2013

@maraida to chápu 😀 my jsme doma debatili o tom jestli jedno nebo dvě děti, tak by jsme měli dilema vyřešené... i když už jsme teda dospěli k tomu že kdyby se povedlo jen jedno, tak druhé necháme osudu (aspoň se nebudu muset trápit antikoncepcí)... ale nevím jestli se tělo dá třeba pak nějak dokupy, no možné je vše.... ale jak říkám, asi jako každá z nás která už podstupuje ivf - berem vše a je jedno jestli jedno nebo dvě :D

já jsem tu koukám jediný "nováček", budu za vámi holky chodit škemrat o rady ohledně ivf 😀

maraida
5. bře 2013

@janinafox od toho jsou diskuze,abychom si vzájemně radily a podporovaly se 🙂
A kam chodíš do CARu?

akashka
5. bře 2013

@janinafox já jsem taky bezradnej nováček 😀

akashka
5. bře 2013

Holky a jak to plánujete udělat pokud jde o nemocenskou? Koukala jsem v různých diskuzich, že jsou holky doma od transferu i několik týdnů..

janinafox
6. bře 2013

Přeji všem dobré ráno 🙂

@maraida díky, jj, ono občas to chce zhodnotit situaci s někým kdo to má stejně.... Já chodím do Plzně

@akashka tak nejsem sama, super 😀 s tou nemocenskou nevím jestli ji vystavuje car nebo gynekolog. Já jsem v práci řekla, že mám zdravotní problémy - kvůli teď poměrně častým kontrolám, to bych neokecala že jde o preventivky třeba u zubaře 😀 Tak jsem se domluvila i tak, že nebudu ani nosit ty potvrzené papírky od lékařů - řekla jsem že mám gyn. problémy a že mi není příjemný mávat lístečkama z gyndy šéfovi před nosem 😀 😀 kupodivu ok... takže s tou nemocenskou by se tu u mě asi nikdo nedivil, díky tomuhle. Akorát teda kdyby se tam na razítku objevilo že jde o car tak to nevím, no.... to by mi asi extra příjemný nebylo. Ale oni na těch razítkách jejich mají gynekologie a pod tím malým písmem že jde o institut repr. med. , tak bych to svedla na to že to je prostě gynda a specializujou se tam i na tohle. Tady se v tom nikdo nevyzná tak by mi to mohlo projít. 😅
A jak se "vymlouváš" ty v práci ohledně kontrol?

lucik1986
6. bře 2013

Ahoj holky, mohu se přidat? Původně jsem byla ve skupině březen, ale nakonec nám to protáhlo vyšetření a začínat budeme až v dubnu 🙂

janinafox
6. bře 2013

@lucik1986 ahoj, to jsme na tom podobně, taky jsem původně myslela že se mě to týká na březen 😉 a teď je to spíš konec dubna, nebo začátek května 🙂

dada074
autor
6. bře 2013

Dobré ranko,tak mi už jsme také vzhůru.
@maraida ty se máš hlídání na večer,co to vůbec je? 😀

@janinafox čím větší brajgl,tím lépe.A my jsme taky zakládali na dvojčata,ale dík aspoň za to jedno.
@akashka Ahoj a vítám tě tu,jinak mě nemocenskou vždy psala obvodní,ale u ní to nebyl problém,naposledy mě držela s posudkovou doma 3/4roku.Záleží na domluvě.
@lucik1986 Ahoj lucíku!

janinafox
6. bře 2013

@dada074 přesně tak, ono tohle nejde plánovat a všechno jde zvládnout 🙂 teď si jen říkám že kdyby jsme nebydleli v baráčku ale "povedlo se" nám mimčo na začátku snažení, když jsme bydleli v bytě, to by se sousedi asi zbláznili a zvlášť z dvojčat. Tam se nesměla po desátý hodině ani pustit sprcha a co teprve když štěknul pes - to byl druhej den cirkus na celej barák 😀 😀

dada074
autor
6. bře 2013

@janinafox to máš výhodu,že bydlíte sami,já si občas říkám,že děda musí mít hlavu jak pátrací balón,čas od času jde na pivko a ráno by si určitě přispal,ale jen co slezeme dolů má to z první ruky,dědíííííííí já tady a už to jede 😀 ale oni se vzájemně doplňují,děda se dostává zpátky do těch dětských let,tak mi přijde že jsou na to stejně občas stejně i rozumově 😅 a když do toho má mamka jeden s těch svých dnů tak jsou to Bohnice učiněné,ještě že máme ten RD.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru