IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

baby1984
18. bře 2013

@meyryen 😀 no to téda jo ,si řikám zvládly to jiný zvládnu to taky

paru
18. bře 2013

@meyryen do špeku to je nejlepší :o)
@baby1984 určitě bys zvládla píchat si sama, vůbec na tom nic není. To například já bych manžela k tomu, aby mi píchal injekce, nikdy nedonutila!

baby1984
18. bře 2013

holky a ty jsou už natažený nebo je to v ampulích a natahujete si to sami??

irisi
18. bře 2013

ty dražší se aplikují podkožně... je to taková malá jehlička, takže oproti klasickým jehlám skoro jako nic .... a přesně, díky za OTP (okrasný tukový prstenec) 😀

dada074
autor
18. bře 2013

@baby1984 nevím pro jaké léky se vy rozhodnete,některé se píchají do svalu (hýždě),jiné pod kůži,pro manžela asi ano,ale co ty (ne dělám si legraci),pokud budete mít léky určené do svalu určitě vás sestřička poučí jak se to dělá,když jí požádáte.
@meyryen také miluji název kožní řasa 😀 svého času po těch 6 pokusech jsem jí ale měla móóóóc pěknou 😀

meyryen
18. bře 2013

@baby1984 Jak které...některé jsou už přímo v ampulích, já třeba používala Gonal...vypadá a aplikuje se jako inzulinové pero, ale některé injekce si musíž z ampulky natáhnout sama....

ratatooy
18. bře 2013

@baby1984 tak naše prvni ivf probeho takto
v dobe ms utz,dostala jsem hormony-puregon,estrofem,pregnyl a pak agolutin a utrogestan,doplatek v lekarne byl kolem 7tisic,dale byl v pulce stimulace kontrolni utz a naplanovana punkce,v den punkce se udelal manžovi odber spermií,ja byla cca 2hodiny po punkci na pokoji ak jsme jeli domů,zvolily jsme metody pro oplodení ICSI,AH,PK to stálo celkem nejakych 25tis,no a pak jsme si za 5 dní jeli pro embryjko pořád pichali injekce agolutinu až do pozitiv testu pak v 7ttna kontrolni utz a pak už sem přešla ke svymu gyn

ratatooy
18. bře 2013

@baby1984 jinak t všechno ukažou vysvetlí neboj do břicha to zvladneš to sou maly jehličky nebo jako inzulinove pero ja mela oboje a pak do zadku ten agolutin t ukazaly po punkci manžovi a pohoda ani mdřiny sem nemela a ani sme to necejtila,a už ted se na to manža zas těšíííí 😀 😀 😀

lucik1986
18. bře 2013

Ahoj holky
@meyryen @irisi @pistalinda35 taky chodím do Gennetu jen do Archy 🙂 Zatím jsem měla docela smůlu na dr. Nebyla jsem pořád spokojená s přístupem. Pak jsem šla k dr. Bukvové a moje nadšení nebere konce. Je skvělá. No a díky ní jdeme na ivf. 0statní mi cpali IUI i když v našem případě moc šance nezvyšuje.

coralin
18. bře 2013

Ahoj, také se ráda přidám, u nás to vypadá na duben nebo květen. Dneska jsem dostala výsledky z imunologie a jsem šťastná, že mi po roce klesly hodnoty NK buněk, které se nechtěly nechat přesvědčit. Nyní se rozhodujeme jestli máme zůstat v Praze a jít do ISCARE nebo si vybrat Brno Reprofit.... docela těžké rozhodování a jsme už objednaní na konzultace. Tak nevím...

coralin
18. bře 2013

@irisi 😀 Ahoj , s OTP jsi mě pobavila, také to s kámoškama používáme🙂 a je to pravda.Píchala jsem si je pokaždé sama a je to leší, když tam je🙂 a nic to není. Já to měla jako takovej rituálek, když mi přesně odbyli hodiny na věži, tak jsem měla chvíli pro sebe, kdy jsem šla na to🙂

brsh
18. bře 2013

Ahoj holky, tak jsem zpátky z hor - deset dní po hysterce jsem jezdila na lyžích a docela to šlo 🙂 nevím tedy, co by mi řekl doktor, ale když se cítím dobře, tak proč ne 😀 Vítám nově příchozí a držím všem palečky. Jsem ráda, že se tu rozjela debata ohledně toho píchání, na to se tedy fakt netěším. Ale špíček mám po půl roční léčbě hormony taky pěkněj, takže bude do čeho ďobat 😀 Jinak @coralin : my chodíme k dr Turkové, která ordinuje v Medivě i Iscare a jsme zatím moc spokojený. Doporučil mi jí přímo můj gynekolog.

ratatooy
19. bře 2013

@coralin ahoj vitej,ja mam ted otp pořádnej daleko vetší než před prvnim ivf abych ty jehly v tom otepáčku neztratila 😀

pistalinda35
19. bře 2013

@coralin mohu se zeptat , jaká byla hodnota tvých původních NK buněk ? Já mám 29 % ☹

irisi
19. bře 2013

Dobré ráno všem..... to jsou za oknem Vánoce jak mají být 😀

baby1984
19. bře 2013

ahoj holky,počasí je šílený už se to nedá vydržet ☹ i nálada k tomu odpovídá.Víte co mě tak napadlo?Myslíte,že budu moc začít stimulovat i přes tu cystu co mám?

dada074
autor
19. bře 2013

Ahoj všem,
@irisi jo supr počasí na stavění sněhuláka 😅 ,ale kdo to má pořád odklízet 😖

irisi
19. bře 2013

@dada074 to nech ono to někdy odtaje 😉 🤐

irisi
19. bře 2013

@baby1984 nomoc nechtějí při cystě stimulovat, aby nedělala při hormonech neplechu, ale pokud je neaktivní a hormony by ti vyšli v normě, tak možná že se do toho pustěj ..... moje dr. nechtěla... dala jí další měsíc času aby si to rozmyslela a vstřebala se a kdyžtak by na ni zaútočila antikoncepcí 🙂

ratatooy
19. bře 2013

holky ted me tak jen tak napadlo u koho v caru je možne vybrat si pohlaví dítete

baby1984
19. bře 2013

a ještě mě zajímá jestli musí být před IVF udělaný předoperační vyšetření když je to pod celkovou anestezií.A taky jestli se probudíte na sále a přejdete si na ten odpočívací pokoj a nebo vás tam přehodí sami??To mě napadaj blbosti co?? 😀

ratatooy
19. bře 2013

@baby1984 předoperačni ne je to jen lehka narkoza na 10minutek a na pokoj sme chodily po svejch v doprovodu sestry a ja sem pak už ani neusnula a za dve hodiny sme jeli dom

dada074
autor
19. bře 2013

@baby1984 ano potřebuješ předoperační.Většinou to dělá je obvodní,je to slabá narkoza,alespoň ode mě nikdy anesteziologické nechtěli.
@ratatooy jako komu říct?

dada074
autor
19. bře 2013

@ratatooy aha tak každý Car jinak,ale to je normální 😀 po mě chtěli pokaždé základ.

meyryen
19. bře 2013

@baby1984 Ano, taky jsem musela mít předoperační vyšetření. Po narkoze jsem se probudila až v posteli na pokoji, ale přítel říkal, že jsem spolupracovala a z lehátka se tam přemístila sama, ale vůbec si to nepamatuju, což je asi účel 😀

ratatooy
19. bře 2013

@dada074 a co komu říct?

meyryen
19. bře 2013

@ratatooy Tak to si myslím, že nelze nikde....vyjímka se asi dělá pouze v případě, když je určité pohlaví nositelem nějaké těžké nemoci.....

irisi
19. bře 2013

@baby1984 předoperační od obvodní pokud má EKG ....a probudili mě až po těch dvou hodinách, prochrněla jsem vše i transport na pokoj při obou IVF ( má zkušenost z Gestu)

@ratatooy myslíš jako v kterém centru to umožňují? legálně v žádném ( nelegálně to někde dělají).... ale stejně to by museli na každé embryo dělat PGD, které by sis musela zaplatiti a to je dost drahé

dada074
autor
19. bře 2013

@ratatooy komu říct o vybrání pohlaví?Pokud nemáš (nebo manžel),nějaká závažná onemocnění,která by se mohli přenést na dítě tak ti to stejně nikdo neřekne jak píše meyryen

ratatooy
19. bře 2013

@meyryen prave že už sem to slyšela že davaji vybrat u dvojčat ne přimo jesli holku a kluka ale jestli chcou embryjka namichat nebo stejneho pohlavi ale neřeknou jestli holčičí nebo klučičí

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru