IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

lussi
8. kvě 2013

@mardusenka30 jestli bude embrous ok tak jo. Nechci platit zbytecne kultivaci 🙂

ratatooy
8. kvě 2013

@mardusenka30 tak to se zas ztratí pokud nic nebolí tak mužeš klidne i krvácet a u umelych tehu je to o dost častejší než u přirozených

mardusenka30
8. kvě 2013

@lussi děláš dobře dokonce jsem kdesi četla že kultivace bývá pro embryo celkem stres navíc a zbytečně potom zanikne, ale pouze jse to četla...

mardusenka30
8. kvě 2013

@ratatooy no jsem taková jako po flámu, ale to už delší dobu a to bude z utroše a mám dneska trochu návaly ale to může být i od nervů...

ratatooy
8. kvě 2013

@mardusenka30 no jestly je ti blbe jak po flámu tak to je jasny tehu to mám takhle přesne já,akorát že cly dny nekdy bych se radši poblila a mela klid než toto.

ratatooy
8. kvě 2013

@lussi j si taky myslim že u jednoho je zbytečná PK,stejne nemáš jinou mžnost takže budto bude dobry nebo ne,ale věřím že jo,kolik je tu holek jak byli neštastný že maji jen jedno a bylo to to pravy

lussi
8. kvě 2013

@mardusenka30 taky si myslím. Kdyz je embryjek mraky, tak proc ne, ale já si to dovolit nemůžu a nechci nic riskovat

mardusenka30
8. kvě 2013

@ratatooy zvracet se mi nechce spíš motání hlavy, ospalost a v noci nespím, pobolívání břicha, zad, zvětšená prsa a nadýmání, ale myslím, že za hodně příznaků může utrogestan...

mardusenka30
8. kvě 2013

@lussi jj přesně tak, máš jedno tak ať už je u tebe, děloha si ho pohlídá🙂

aaajeto
8. kvě 2013

@mufyxa No, ale bojim, bojim, protoze mam dojem, ze tu nekdo psal, ze mel taky ducha a stejne MS prisla.

megie4
8. kvě 2013

@lussi Ahoj,tak ať to ten tvůj mrňousek vydrží! 🙂 S dárkyní to probíhá tak,že vlastně už v pondělí,když mi nabírali krev na hcg,jsme měli konzultaci s doktorem,kde jsme se dohodli,že teda ještě uděláme genetiku a imunologii(stejně jsem mu řekla,že bez toho dál pokračovat nebudu) a sepsali jsme žádost na pojišťovnu.Ohledně dárkyně jsme museli vyplnit její charakteristiku,tudíž jak má asi vypadat.Samozřejmě aby mi byla co nejvíce podobná a mojí krevní skupinu.Vyhledání dárkyně má na starosti asistentka vedoucího lékaře-koordinátorka.Ta už začne hledat a jakmile bude dárkyně k dispozici a pojišťovna bude souhlasit,,tak nám zavolá,jak dárkyně vypadá a jestli můžeme začít s její stimulací.Já pravděpodobně už v tomto cyklu začnu brát antik.(Cilest),aby se mi srovnal cyklus a aby mě pak mohli bez problémů sladit s dárkyní kvůli opu a et.Těsně před opu ještě začnu brát estrimax na přípravu sliznice a pak přijdu na et a předám jim asi 50 tisíc. 😖 😅 Z toho 15 tisíc je u nás odměna pro dárkyni.Oni už zřejmě mají nějaký seznam dárkyň,takže je zřejmě oslovují dle požadavků.Tak uvidíme,jak rychle vše půjde.

ratatooy
8. kvě 2013

@mardusenka30 tak to si nemyslím protože to bylo i u me a pořád přetrvává bolest zad,pobolívání břicha,motáky,nespavost hlavne ze začatku

mardusenka30
8. kvě 2013

@ratatooy no bylo by to úžasné, zítra se k tobě buď přidám, nebo odpadnu...a jak tu čtu pokud se přidám nervy zesílí, ale stojí to za to...a ty máš dvě nebo jedno??

mardusenka30
8. kvě 2013

@megie4 ty peníze jsou tedy pálka☹ jenom se zeptám, pokud nechceš neodpovídej, neuvažovali jste i o adopci? My o ní přemýšlíme hodně a pokud nevyjde toto asi do ní půjdeme...ač se bojím toho dlouhého procesu...

lussi
8. kvě 2013

@megie4 dík 🙂 Právě kamarádka je v registru dárkyň a čeká až se případně někdo ozve, tak mě zajímalo, jak je to z té druhé strany. Peníze to jsou šílený, to teda jo, ale co by člověk pro to mrně neudělal. Hlavně ať je to brzy a brzy nahlásíš //!

megie4
8. kvě 2013

@mardusenka30 Ahoj,tak to víš,že jsme o ní uvažovali,ale je to až poslední možnost.Pokud nám to nevyjde ani s dárkyní,tak o tom budeme asi už uvažovat trochu vážněji.Nebo dokud nevyčerpáme všechny jiné možnosti a ivf na pojišťovnu.Víš,říkám si,sice bude vajíčko od dárkyně,ale spermie dá manžel.Já mimčo odnosím,budu ho živit vlastní krví,porodím ho já....Tak zkrátka bude moje,i když bude mít jinou genetickou informaci.Pořád je to "lepší"než adopce.Píšu to v uvozovkách,protože vím,že adopce je záslužný čin a je krásný umožnit někomu normální život v rodině,ale každá bychom raději vlastní dítě,co si budeme povídat.A jinak běžná čekací doba na adopci je prý až 5 let a ještě procházíš šíleným martiriem psychologických vyšetření,kurzů a vůbec zhodnocení vás obou,zda-li jste "vhodní" rodiče.To už je opravdu "běh na dlouhou trať."

megie4
8. kvě 2013

@lussi Děkuju 🙂 Však jak jsem psala,já vás budu sledovat,asi ne tak často jako teď,jelikož už musím zase do tý naší pracovní "pakárny" 😀 ,ale určitě chci vědět,jak to tady všem dopadne a já sama vám včas nahlásím,až se začne zase "něco dít". 🙂

mardusenka30
8. kvě 2013

@megie4 jj je to běh na dlouho trať a psychiku to hodně ovlivní, vztah, všechno...také se toho bojím, ale zase to jde kdykoliv ukončit a není na co čekat, myslím u mě...dívala jsem se a v našem caru stojí darovaný oocyt 15 000 ale nevím, jak to mají dál, to by se muselo zjistit...možná by jsi to v jiném caru měla lepší jak v péči tak s penězi.Ale nechci tě v ničem přemlouvat, jen se snažím pomoci, a určitě tvoje krev je tvoje krev a zažít miminko 9 měsíců v břiše nejde s ničím srovnat, to je jisté. Každopádně ti držím palce, jsi prostě bojovnice....

megie4
8. kvě 2013

@lussi A kamarádce vyřiď,že je skvělá,že chce takhle někomu pomoci. 🙂 🙂 🙂 🙂 Pro holky jako já,je to už kolikrát jediná šance na otěhotnění,takže díky bohu za dárkyně ať už darují z finančních důvodů nebo jen proto,že opravdu chtějí pomoci.

megie4
8. kvě 2013

@mardusenka30děkuju 🙂 ty už nemáš žádné pokusy na pojišťovnu kočko?nebo jiné možnosti než adopci?třeba také tu dárkyni?

mardusenka30
8. kvě 2013

@megie4 já mám ještě 3 pokusy, když mi zavedli jen jedno, ale už mi je skoro 31 a dítě žádné tak chci rozjet tak nějak obojí kdyby toto nevyšlo...ale je to ve fázi uvažování, už jsme sice jednou jít žádat měli, ale já i soc. pracovnice jsme dostaly angínu tak jsme to brali jako znamení tam zatím nechodit a zkusit ivf🙂

mardusenka30
8. kvě 2013

@megie4 já mám vajíčka šikovná, co mi říkali v CARU, u nás je problém v tom, že mám PCO takže se k ním spermie nedostane a navíc nemám přirozeně ovulaci a manžel má málo, pomalé a patologicky tvarované spermie, jsme prostě dvojka🙂

1miska
8. kvě 2013

@megie4 jestli opravdu uvazujete o darovanych vajickach nechcete zkusit Reprofit v Brne? z diskuze znam hodne holek co jim to tam klaplo, doplatek pisi na strankach 38,000 a ja tam byla fakt moooc spokojena

1miska
8. kvě 2013

@mardusenka30 kamaradi zadali o adopci, 3 neuspesne IVF a celkem koukali - rok trvalo vyrizovani a po tom roce jim zavolali za 9 mesicu - takze necele dva roky a maji doma sestitydenniho (ted uz skoro pulrocniho) chlapecka a to jsem z brna, kde je zadosti asi hodne a biologicka matka je i bez jakkekoliv zateze drogove, zdravotni - mlada studentka, takze kdyz je stesti tak to vyjde i driv 🙂

1miska
8. kvě 2013

jinak jsem nevydrzela a sla dnes na UZ - mela jsem jit az v patek ale jsem vterka 🙂 gestacni vacek s fetalnim polem a srdecni akci - krasne bylo videt jak to tam blika a to jsem teprve 5+5 to jsem ani necekala....... 🙂

mardusenka30
8. kvě 2013

@1miska jj zhruba rok a půl je příprava a potom čekáš, ohlížejí se hodně na přiměřený věk, zdravotní stav a zázemí a to celkem máme, zase je to druh cesty i když složitější a delší, ale myslím, že krásný...jen ženě chybí těch 9 měsícu kontaktu s dítětem, ale nebála bych se, že bych si ho k adopčátku nevytvořila...

megie4
8. kvě 2013

@mardusenka30 Ještě to nevzdávej!Za prvé:třeba to teď vyšlo,to ještě nevíš 😉 ,za druhé:máš ještě 3 pokusy a za třetí mě třeba bude za měsíc 34 a taky to nevzdávám.No,záleží na vás,jak moc děťátko chcete,ale myslím,že by jsi ještě mohla zkusit ivf.A vůbec,počkej do zítřka,třeba to už vůbec nebudeš muset řešit! 😉 🙂

mardusenka30
8. kvě 2013

@1miska jej tak to je krása, dneska je to tu plné zpráv a zítřek bude ještě víc zaplněný🙂 gratuluji...

eevvaa
8. kvě 2013

@megie4 tak to jsme stejně staré, ale depka mě nějak přepadá, už aby byla sobota ráno a zkusila jsem test znovu, teda pokud se ze špinění nerozjede normální MS

mardusenka30
8. kvě 2013

@megie4 jj určitě počkám ale já jsem takový plánovač všeho, vždy musím mít pro klid víc variant🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru