IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

irisi
9. kvě 2013

@pistalinda35 ja nic,vše mi chutná a voni, prsa splaskly,jen boli ty obrovsky vajecniky,nechtějí se zmenšovat

irisi
9. kvě 2013

@mardusenka30 sakra za se úprava v mobilu 😀 .... Veronika=verim ...ho rozdupu 😠

akashka
9. kvě 2013

Děvčata, která jste měla to velké štěstí a už čekáte miminko, jaký režím jste měly po ET? :D jak už je ten můj KET reálnější, přemýšlím zda si brát pár dní po dovolenou, nebo jít rovnou do práce... Mám sice sedavé zaměstnání, ale zas když furt někdo klepe, lítám otvírat ke dveřím.. navíc co si budem povídat, občas mě to tu sere a stres tu je.. A braly jste nějaké doplňky na podporu uhnízdění (magne B6, grepové džusy....?) Díky všem za odpovědi 😉

pistalinda35
9. kvě 2013

@akashka Ahoj, já beru listovku a Pregnium od Walmarku. Po transferu jsem polehávala, občas šla na procházku, něco doma a na zahrádce udělala - jak říká moje mamka - klid Havaj 😀 ... do práce jsem šla až po 3 týdnech od ET ( a teď toho lituji - doma bylo lépe) .. v práci , i když je kancelářská, tak se pořád něco děje a i když se nad tím snažím povznášet, tak to nejde... 😝

akashka
9. kvě 2013

@pistalinda35 díky 🙂 a na co je to Preginium? Já právě tu mám šrumec docela, šéfová je dlouhodobě nemocná takže zastupuju a je toho hodně, navíc s těma hormonama to fakt cítím, že to hůř zvládám ten nápor..jsem unavená a nerudná :D

sasanka033
9. kvě 2013

ahoj holky moje, ted jsem prisla z caru a nejdriv napisu vzkaz a pak vas musim vsechny precist, dnes mel byt den D pro hodne z vas, z ruznejch duvodu.
takze zprava ode me: byla jsem na pruchodnosti vzduchem. bolelo to jako prase, musela si na me vzit naky kleste a stejne to dopadlo tak, ze prej si neni jista. mam pry nakou divnou branku, ze nevi na 100% jestli se dostala kam mela, ale mysli si ze jo a ze tu pruchodnost neslysela. tzn. dalsi na hovno zprava, ze mam zrejme nepruchodny vejcovody a tim padem padaj veskery pokusy IUI nebo prirozene. prej bych na to musela znova, aby se to potvrdilo, nebo vyvratilo. dekuju pekne teda, fakt bolest svinska. pruser je, ze jsem to asi podstoupila zbytecne - ja tyhle doktorce jako jediny neverim a uz jsem k ni nechtela jit, ale kdyz jsem si v pondeli rikala o tohle vysetreni, zapomnela jsem se zeptat, ke komu ze to pujdu. tohle vedet, tak se objednam na jindy k nekomu jinymu.
vysledek = vim uplny hovno a bolest to byla strasna.

akashka
9. kvě 2013

@sasanka033 tak to mne teda mrzí, že to takhle dopadlo :(

irisi
9. kvě 2013

@akashka femibion a prednison,po et jsem si musela vzit kvůli zdraví neschopenku,ale i když bych se cítila OK tak stejně bych ji chtěla nebo dovcu na tyden spis na 14dni

sasanka033
9. kvě 2013

jo a jeste tohle: potkala jsem tam dve ze tri kolegyn, se kteryma jsem byla na OPU, nahoda jako blazen. jedna tam totiz uklizi🙂 ale te jsem se neptala, jak se ji zadarilo (byla podruhe), protoze se s nekym zrovna bavila. ale pak tam prisla pani, asi 40 let, z prvni stimulace pry nebylo nic, nemela zadna vajicka, na druhe OPU jsem ji prave potkala, byla strasne nervozni, bala se...no a hadejte co. dneska sla na prvni UTZ🙂 takze uz dve ze ctyr kolegynek z OPU vim, ze jsou tehu🙂

irisi
9. kvě 2013

@sasanka033 mrzi me to a hlavne z toho ze Te to bolelo a hlavně výsledek žádný a neprukazny ☹...neuvazujes po ket,kdyztak zmenu centra?

pistalinda35
9. kvě 2013

@sasanka033 to je mi moc líto ... mně když zjistili, že má jedna strana "skluz" , tak mi doporučili, ať se objednám do nemocnice na laparoskopii a hysteroskopii, že to tam budou moci prohlédnout pořádně a případně rovnou provést nějaké úpravy... co vím, tak mi tam zjistili menší srůst, který odstranili .. během operace došlo bohužel k malému protržení dělohy. Nikdo mi ale nic neřekl, ani když mi bylo divné, že místo 4 dnů ležím po operaci v nemocnici 7 dnů na antibiotikách... pořád mi říkali, že je vše v pořádku a že mě pustí spolu s paní, která ležela vedle mě a nastupovala ve stejný čas jako já. Když jí pak říkali, že jí zjistili rakovinu, tak jsem si říkala, že mě tam možná nechali proto, protože věděli, že si s paní rozumím a že jí podpořím... no, nakonec jsem se to dověděla až dva měsíce od operace na klinice, kde mi přeložili "propouštěcí zprávu" 😀 jinak ale laparku v tvém případě možná doporučuji, třeba nakonec zjistí, že je vše ok...

meyryen
9. kvě 2013

@sasanka033 Auaaa to mě mrzí, četla jsem teď večerní zprávy a že máš strach, že to bude bolet a ono fakt jooo:(

pistalinda35
9. kvě 2013

@akashka Pregnium jsou vitamínky,
DHA pro zdravý vývoj plodu a zdraví matky
Magnezium (hořčík) a jód podporují řádný vývoj nervového systému
DHA pomáhá podporovat zrání mozku plodu
DHA hraje roli při vývoji zraku a normálního fungování oka
Kyselina listová působí příznivě na růst mateřské tkáně v průběhu těhotenství
--------------------------------------------------------
Přípravek Pregnium je určen speciálně pro období plánování těhotenství, samotné těhotenství a dobu kojení.
-------------------------------------------------------
Pregnium dodává DHA (kyselina dokosahexaenová), látku důležitou pro podporu zdravého vývoje plodu, kyselinu listovou a důležité minerály jako je hořčík a jód.

DHA napomáhá ke správnému vývoji mozku a některých kognitivních funkcí jako je např. zrak.

Pravidelná konzumace DHA těhotnými a kojícími matkami je důležitá pro zdraví plodu, pomáhá podporovat zrání mozku plodu.

DHA je důležitou částí stavby oční sítnice, a proto hraje roli při vývoji zraku a normálním fungování oka.

Jód napomáhá správné činnosti nervových a kognitivních funkcí, čímž podporuje dobrou paměť a koncentraci.

Kyselina listová je nezbytná pro správný růst mateřské tkáně v průběhu těhotenství, přispívá ke snížení únavy a tím k celkové psychické pohodě těhotných žen.

V průběhu těhotenství organizmus vykazuje zvýšenou potřebu hořčíku. Dostatečný příjem hořčíku je důležitý pro správné dělení buněk a tím pro zdravý průběh celého těhotenství.

mardusenka30
9. kvě 2013

@sasanka033 to mě teda mrzí, protože jsem tě tady včera špatně uklidňovala, asi to psal někdo, kdo vyšetření nezažil☹ jak píše pistalinda, lepší budeš mít přímo laparoskopii, pokud mi nepotvrdí hcg tak mě prý také čeká...tak nám ty zprávy dneška moc pozitivně nezačínají☹ myslím na tě ať je lépe a najdeš nějakou cestu jak si poradit, jak píše irisi i jiné centrum je řešením...

sasanka033
9. kvě 2013

ja jsem zas uplne znicena...psychicky. ja vzdycky, kdyz do toho caru prijdu, tak dostanu spatne zpravy. jsem se zas rozbrecela. uz jsem byla po neuspesnem ET docela v klidu, i presto, ze nemuzu hned na ket... a ted zas tohle. ja si nedovedu pripustit myslenku, ze bych nemohla jednou takovym tim zazrakem...vite jak to myslim...proste ze doktori nic nezmuzou a zenska najednou otehotni prirozene..no je mi na nic.
zvazim tu laparku, do tyhle hruzy se mi nechce znovu. i kdyz mozna by to jen chtelo jinyho doktora, mela jsem si rict o rezabka.

sasanka033
9. kvě 2013

@irisi
@mardusenka30
no ja si jeste nemyslim, ze neco udelali v car spatne, proste ja jsem spatne...
jen tyhle doktorce neverim, mela jsem si rict o nekoho jinyho. u nas je to jakoby jedno, nejste u jednoho doktora, pokud na tom netrvate. proste kdo ma volno...

sasanka033
9. kvě 2013

@mardusenka30 no ja jsem pak hned volala kamaradce, co ji ve stejnem caru pruchodnost delali a ta rikala, ze ji to nebolelo vubec...proste asi je to individualni.

irisi
9. kvě 2013

@sasanka033 i přesto ze jsem mela průchodnost OK jsem na laparku s hysterie sla po 2.neúspěšném IVF

pistalinda35
9. kvě 2013

@sasanka033 zkus změnu lékaře či kliniky.. myslím, že pomůže, když půjdeš tam, kde pomáhají.

Zrovna mi říkala kolegyně, která jako jedna z mála ví o tom, čím procházím, že jedna její známá se 10 let pokoušala o mimi. Manžel byl na invalidním vozíku. Různě po klinikách z nich jen tahali peníze (i ve státních)..několik IVF... a nic. Nakonec zkusila Gennet Letnou, kde konečně pořádně vyšetřili partnera a zjistili, že on prostě děti mít nemůže. Pak šli na IVF s dárcem a zadařilo se napoprvé. Mimi se už narodilo...

Z toho plyne ponaučení, že je vše o přístupu....

mardusenka30
9. kvě 2013

@sasanka033 neboj i u nás jsem pokaždé u někoho jiného a nemít vás nic pořádně nevím...sice se mě zeptají jak mi je, ale mám pocit, že odpověď už nikdo neposlouchá🙂 dnes o krvácení ví pouze sestry, lékařka už to neřešila jen mluvila o laparu když bude negativní hcg, mám pocit, že vím, že nic nevím. Chápu jak ti asi je, bojím se tam volat a hned jet končit neschopenku, neumím skrýt bolest☹

sasanka033
9. kvě 2013

PROSIM HOLKY jeste o radu, vas nazor:
tento cyklus jsem nemohla na KET, protoze nemam ovulaci, zrejme zasluhou stimulace na ET. proste jsem rozhozena. dneska mi na dalsi cyklus dali hormony, aby se to neopakovalo i dalsi cyklus a do toho KETu jsem mohla v cervnu jit. ted me zajima: vim, ze do dalsiho IVF je treba pockat tri mesice od neuspesneho IVF. ale je to kvuli hormonum? bude se mi pocitat cyklus, ve kterem budu brat hormony na sliznici kvuli KETu jako mesic, od ktereho je treba pockat ty tri mesice do dalsiho IVF? proste: nacitaji se ty mesice, i kdyz nepodstupuju klasickou stimulaci na IVF?
snad jsem to napsala pochopitelne...
dekuji

akashka
9. kvě 2013

@sasanka033 ja kdyz byla na hysteroskopii tak mi to zacli delat bez anestezie a říkali, že to většinou ženské dávají v pohodě, že kdyžtak jen trošku bolest...no já myslela, že bolestí zešílím když mi chytla děložní čípek do kleští a začla, takže jsem si prostě připlatila za rajský plyn.. jako nebylo to s tím nijak úžasné, ale aspoň to tolik nebolelo..Tohle je fakt strašně individuální, každá to máme vevnitř jinak a i ten práh bolesti je u každé jiný..

ratatooy
9. kvě 2013

@aaajeto srdičko cca ten mesíc po transferu

coralin
9. kvě 2013

@lussi díky, uvidíme, jestli je ukočíruju

ratatooy
9. kvě 2013

@sasanka033 prosim te a čemu vadi že nemáš ovu?tím líp pro ket si myslím,že nemusiš do sebe rváh hormony,naopak když ovu je tak se musi hormon y brát i při ket

sasanka033
9. kvě 2013

@ratatooy no tim, ze nemam prirozene ovulaci, tak nemam sliznici. a ta je treba k tomu KETu. takhle mi to vysvetlili. proto ten dalsi cyklus budu od 2DC brat estrofem, kterej zamezi vlastni ovulaci, ale naroste mi sliznice, takze ke KETu snad dojde.

sasanka033
9. kvě 2013

@akashka a co je teda hysteroskopie, k cemu je dobra?

coralin
9. kvě 2013

@sasanka033 o to je to lepší, když ti to vyšlo takhle hezky hned na druhý pokus, u nás jsou asi složitější ty NK buňky, ale teď byly tak hezké výsledky, že jsem se těšila, že to vyjde a nepřemejšlela jsem vůbec o jiný variantě.... tak snad mrazík bude odolnější..i když na jednu stranu si říkám, že jestli jsou ty NK buňky pořád vysoký a tělo je nechce, jestli ještě nepočkat, ale už jsem z těch kortykoidů unavená a vysadila bych pak všechno... jinak díky, no když spočítám všechny kety, a ET dohromady tak je to hrozný..ale vím, že jsou i holky, který mají těch neúspěchů za sebou víc, nechci se litovat, jen mě to mrzí, protože jsem se fakt těšila. A teď je tu smutno a prázno

ratatooy
9. kvě 2013

@sasanka033 jo tak to jo tak tu potřebuješ i u ivf ale na to ti mohly dat leky hned ja sme mela estrofem až ted sem ho vysazovala

sasanka033
9. kvě 2013

@coralin co myslis, ze je lepsi? nerozumim...
jojo, ja jsem se uplne zastydela, ze ti tady davam rady, kdyz toho mas tolik za sebou..:( je mi to lito, clovek ma v sobe takovy ambivaletni pocity porad...kdyz vidim tu tabulku, spousty holek tady ma // na prvni pokus, to je neskutecny, vzdycky jsem tak dojata. a pak, kdyz to dolehne na me, ze ja nic, tak zas brecim, ze je to nefer. hruza. ale to dame, musime🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru