IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

sasanka033
10. kvě 2013

@akashka 😀 😀 😀 jo, ja taky moc ty letaky nectu, pac se znam, jsem starej neurotik a je mi pak uplne vsechno🙂) ja spis resim to, ze v pondeli na UTZ mi jedna doktorka rekla, ze to chce udelat pristi cyklus prirozenou cestou a vcera druha doktorka napsala hormony. rikam si, zda proste neni lepsi pro telo i pro miminko, ze by to bylo vsechno v nativu.

lussi
10. kvě 2013

@pistalinda35 šetři se matko 🙂

akashka
10. kvě 2013

@lussi no asi záleží jakou mutaci ti zjistili, podle toho se to pak bere třeba celé těhotenství, to uvidíš, ale neboj, to nebude nic hroznýho ;) hlavně, že to zjistili včas ;)

sasanka033
10. kvě 2013

@lussi no ja si rikam, ze jeden mesic uz me nezabije..ze je proste lepsi to udelat v nativu.co?:)

akashka
10. kvě 2013

@sasanka033 já nevím, já jsem zas za to, že mi rovnou dali stimulaci ráda, bojím se, že v nativu by slilznice nenarostla a zas by se to odkládalo.. nechci se rouhat, ale tak nějak sem prostě přírodě přestala věřit 😉

nikolav
10. kvě 2013

@sasanka033 Já beru Estrofem a ovulaci při něm mít nebudeš!! Já se na to ptala. Je to aby ti narostla sliznice, ale ovulaci mít nebudeš. A to co tam píšou ani nečti. Jsou to hormony a u těch je vždy taková hrůza napsaná. Já ho beru od 1 dne cyklu tudíž teď od úterý a není mi vůbec nic po něm, žádné vedlejší účinky nemám.

nikolav
10. kvě 2013

@akashka Přesně tak jak to píšeš. Do nativu bych nešla.
@sasanka033 pokud nemáš ovulaci jak hodinky tak bych do nativu nešla, ale i tak je to risk. Mít jí taky po umělým nemusíš, tělo může být rozházené.

sasanka033
10. kvě 2013

@akashka
@nikolav
tak jo, holky, diky za nazory, koukam, ze uz jsme tady vsechny totalni chemicky a co nam daj, to do sebe rveme 😀
jsem rada, ze vas mam, vic hlav, vic nazoru a clovek si muze vybrat.

sasanka033
10. kvě 2013

@nikolav ty jsi ho teda dostala taky na ket, vid? v jakych davkach? ja ho mam od 2DC 1-0-1.

nikolav
10. kvě 2013

@sasanka033 Mě teda Estrofen nedělá zhola nic. A to jsem si sama nežádoucí účinky četla. A taková hrůza to není. Nebereš to dlouhodobě. A zase jsem si řekla, že když už za sebou mám IVF a hormony jsem si pichala a bylo to horší a větší dávky tak toto už mě nezabije a zkusím to. Navíc mi stále odeznívá OHSS a tím lepší pro oplodnění, že tam ještě něco z něj je, ale nezpůsobí mi to už nic tak jako kdybych šla hned do ET. To si nevybereš. Musíš vědět na co se cítíš. Ale já bych se toho nebála.

nikolav
10. kvě 2013

@sasanka033 Taky jsem ho dostala na KET. A já ho beru od 1 DC 1-1-1 mám ho zatím do UTZ do 16.5. pak se uvidí jestli v něm budu pokračovat, ale asi jo. Musí mi ho, ale zase předepsat.

lussi
10. kvě 2013

@akashka tak to jsi mě uklidnila, dík 🙂

@sasanka033 tož zkusit to můžeš, za to nic nedáš ( A já mám Fífu z nativu) 🙂

sasanka033
10. kvě 2013

@lussi a mela jsi ten ket ned po ivf? nebo jak jsi na tom byla tesne po ivf? mela jsi vevnitr vsechno v poradku?🙂

lussi
10. kvě 2013

@sasanka033 všecičko mi po OPU zamrazili, měla jsem ohss, takže jsem měsíc musela čekat 😒 Potom už je to jedno, to už jsem pak mohla na ket každý měsíc 🙂 Ale my si dělali pauzy, jináč by mi hráblo 🙂

irisi
10. kvě 2013

@lussi ahojky, já také musím ředit krev, ale píchám si injekci Fraxiparin každý den ....

maraida
10. kvě 2013

@lussi
@irisi taky píchám Fraxiparin.
Irisi mám břicho samou modřinu a bolí.Máš to taky tak?Myslím,že je to právě po tom Fraxiparinu,protože po Puregonu,Menopuru,Decapeptylu jsem to neměla.

irisi
10. kvě 2013

@maraida jj je.... hele já i přesto , že z toho ztratím kapku tak předem vytlačuju vzduch jinak bych měla modřiny a boule..... i tak ji občas mám ale to je tím že napíchnu citlivé prokrvené místo... jinak to bez vzduchu pomáhá... v káždé injekci je ho docela dost

ratatooy
10. kvě 2013

@sasanka033 taky sem brala estrofem u ivf i u ket prvne jednu dene pak dve a zustalo to na 3 vysazovala jsem minuly tyden

ratatooy
10. kvě 2013

@sasanka033 určite je nativ pro telo lepší že se nerveš hormonama ale zase pro mičo uchycení jsou lepši podle me podpurne prostředky,a v nativu ti odsaji asi jen jedno či dve vajička

brsh
10. kvě 2013

Ahoj holky, já jsem teda v květnovkách, ale tady vy moje "starší" parťačky - byla jsem dneska na utz, mám v sobě 4 dávky gonalu (300 jednotek) a mám jen tři folikuly... to už asi nic nenaroste, co?! Jsem z toho hrozně smutná. Čekala jsem aspoň sedm, osm. Bojim se, že nic nezbyde na transfer ☹

Jinak holčiny, co ředíte - já mám zatím Clexane a tan má jehličky ostrý, proti Fraxiparinu.... proč všem dávají tupý Fraxiparin? Mě ho dala obvodní, v CARu "zapomněla"....

pistalinda35
10. kvě 2013

@brsh ahoj , já na Gonal nereagovala vůbec a když mi to pak asi po 10 dnech změnili na Merional, tak ve finále jsem měla 14 vajíček... stimulovala jsem o trochu déle 🙂 ale stálo to za to....

sasanka033
10. kvě 2013

@ratatooy no musim se nejak rozhodnout a nevim jak🙂

sasanka033
10. kvě 2013

@brsh ahoj, ja bych nehazela flintu do zita, 4 davky se rovna ctyri dny? pokud jo, tak muzou jeste narust dalsi. kdybys byla treba 10DC tak uz by to asi bylo horsi, to uz by asi novy nebyly...ale takhle si myslim, ze jeste sance je. jinac ale ani tak se neboj, mame tu pripady s jednim vajickem a jednou spermii a dvema // 🙂

brsh
10. kvě 2013

@pistalinda35 - děkuju 🙂 Uvidíme, co vymyslí ta moje zázračná doktorka... To ti měnili po deseti dnech na jiný hormony? A jak jsi to zmákla, ten přechod - v pohodě?
@sasanka033 - já vím, všechno vim, ale jsem hotová. No teď se uklidním a začnu znovu myslet pozitivně 😎 Děkuju

coralin
10. kvě 2013

Holky, je mi divný, že mám po MS a je mi pořád nějak divně, bolí mě břicho a ledviny a nikdy jsem to takhle před tím neměla..... ☹ jak to máte vy?

sasanka033
10. kvě 2013

@coralin a jak vis, ze jsou to ledviny?

coralin
10. kvě 2013

@brsh To mě mrzí, ale neboj se a neházej flintu do žita 🙂

coralin
10. kvě 2013

@sasanka033 to nevím,ale bolí mě to v těch místech, kde jsou

sasanka033
10. kvě 2013

@coralin zmer si teplotu a dej vedet esli mas. mohly by to byt jen bedra...

mmmilda
10. kvě 2013

@akashka Koukal je ten doktor co mi z nich jako jedinej zavolal jak mi je a jak to vubec dopadlo.. Tak příště jdu k němu rovnou.. S prvním chlapačkem co mám doma.. Bylo všechno ok.. Žádný problém, jen mi nikdo neřekl o hyperstimulačním s. A já měla tu nejhorší variantu kdy mi museli vodu z břicha odsávat.. Když mi to začlo tak sem vyplašená jela na pohotovost kde mi navíc doktor řekl že můžu i umřít a s dítětem počítat už vůbec nemám.. No hrůza... Musím teď chvilku počkat a jdeme do toho zase.. Ještě mi hrozně vadí že se objednám na třeba 11 hod a vetmou mě až skoto za hodinu.. Sedím tam s ročním dítětem co začíná chodit, tak už je protivný a nikoho to tam nezajímá.. Člověk by si fakt myslel že když jim vysolíne cca 40 000Kč tak se budou chovat jinak.. :( a ty jdeš taky na KET? Nebo už to máš za sebou?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru