IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

akashka
3. únor 2014

@brsh na strach zapomeneš raz dva až toho prcka sevřeš v náručí 🙂 já už se toho taky nemůžu dočkat, ale doktoři se nějak nemohou shodnout od kterého data to budou brát jako přenášení a od kdy tedy budou počítat datum vyvolání, jestli podle data dle transferu nebo dle ultrazvuku a pěkně mě tím teda se*ou.. jeden tak a druhý tak a já pak vím kulový 😀 Břicho mi teda nijak nenarostlo, takže to mě ani tak netrápí, ale už chci mít prostě toho prcka u sebe 🙂

brsh
3. únor 2014

@akashka jo, tak to už žádnej strach mít nebudu, když bude po akci 😀 Ale chápu, jak to myslíš 🙂 No mě to počítají dle ms. Podle utz už bych přenášela, to jsem měla termín 1/2 a podle ms 9/2. Ale byla jsem dneska na monitoru a na něm ticho - takže jak jsem se bála, že to do císaře nedonosim, tak nakonec snad ok 🙂 I když mojí kamarádce praskla voda v den nástupu, hehe. Ale to snad ne. Držím palce každopádně - já dám vědět po akci do únorovek 🙂

nikolav
3. únor 2014

@pistalinda35 po vyvolávačce MS dostanu. No teď jsem ji po dvou letech dostala sama!!! Úplný zázrak, ale nevím jak je to možné. Nevím jestli to byla reakce na hysteroskopii na které jsem byla 20.1. a nebo na bylinky. Poslední MS jsem měla 19.12. po vysazení Utrogestanu. No a to jsem se teda naštvala a udělala si pročištění střev. Sice nemůžu slanou vodu ani vidět, ale udělalo mi to dobře. A od toho 20.12. jsem začala užívat Nosifol a tak. A teď mám takovýto denní režim: Jak vstanu tak si udělám čaj báby Radnické 0,5 litru. Ten vypiju. Pak v cca 50 ml si zamíchám lžičku Femigardu. Pak se nasnídám. Pak si dám Kontryhelový čaj, pak Vitamin E 40mg a pak zase lžičku Femigardu a pak se opět najím. Pak zase kontryhelový čaj a pak Nosifol a pak opět lžička Femigardu a pak se zase najím. Během dne ještě vypiji 0,75l magnezie. A večer 30 minut před spaním si opět udělám čaj báby Radnické a ten teplý vypiju. Tak nevím co z toho na tuto MS mělo vliv. A jestli mi dojde znovu. Ale musím říct, že mi po této mé denodenní kůře zmizelo akné ze zad. Měla jsem ho po celých zádech a teď už tam mám jen sem tam někde a to spíš u krku pod vlasy. A na obličeji sem tam mám, ale obecně mám smíšenou pleť a udělá se tak i tak. Když jsem to konzultovala s gynekologem tak byl překvapený, ale říkal, že tím jak to teď provádím nic nezkazím. Tak uvidíme. A navíc to byla moje první MS kdy mě nebolelo břicho a vůbec nic. A navíc jsem krvácela tak normálně bez žádných kusů. A samotná MS trvala 5 dní a naprosto bez problému. A došla mi teda po 43 dnech od poslední MS což je úspěch sám o sobě, že vlastně přišla. Ale jestli byla ovulace to nevím. Dřív po vyvolávačce nebo během braní HA jsem měla šílené bolesti podbříšku a MS trvala cca 7-8 dní a byla velmi silná. Tak nevím. Doufám, že to nebyla jen MS teď a přijde i další. Je to zajímavé a nevím či to je. Snad mi to pomůže při KET. Děsím se toho, že mi doktor řekne, že se z krve nic nenašlo. A ani u jednoho KETu jsem Prednison nebrala. Jen mi doktor řekl, že pokud se teď z krve nic nenajde tak mi ho preventivně dá a to i s Clexanem na ředění krve. Už aby bylo toho 3. března. a věděla ty výsledky. Prozatím mám vše ok. A jak říkám největší obavu mám z toho, že se nenajde nic. Myslím, že v embriích chyba nebude. Jsou velice kvalitní. Protože jsem celkem mladá a tak tomu mé vajíčka odpovídají. A s dělohou nic nemám a děložní sliznice je ok. Pak už opravdu zbývá ta krev. A když ti zjistili tu imunitu. Tak musela ses s tím nějak léčit něž jsi šla na KET?

nikolav
3. únor 2014

@akashka Díky. Ty už jsi u konce. No taky bych teď byla. Asi toho 11.2. prořvu celý den. Nejhorší je, že za ten rok se nestalo nic. Nic co by odhalilo příčinu a tak. Ale co podali jsme si žádost o adopci a nebráníme se ani přímé adopci. Připravuju se se psem na výstavy, řeším koupi většího auta. Přemýšlím hodně nad tou adopcí. Těch papírů bylo celkem dost. Na konci února přijde paní na šetření. Teď je olympiáda tak budu čumět na hokej. A pak od 23.2. začíná opět čtyři v tom tak budu koukat. A tak se snažím si to nějak zaplnit.

pistalinda35
4. únor 2014

@brsh koukej dat vedet i sem. Nejen do unorovek 😀 hodne stesticka

pistalinda35
4. únor 2014

@nikolav brala jsem prave Prednidon na snizeni imunity, aby telo nelikvidovalo embryo..

brsh
4. únor 2014

@pistalinda35 dam, to vis, ze jo 🙂 a dekuju!

nikolav
4. únor 2014

@pistalinda35 Já ho nebrala ani při jednom KETu. A mám právě strach, že nenajdou z krve vůbec nic. Ale i tak mi doktor dá pak Prednison a Clexane preventivně. A měla jsi nějaké příznaky už před tím, že by jsi mohla mít problém s imunitou?

malaradost
5. únor 2014

Ahoj holky, nakukuju jestli je tady nějaké nové miminko na světě a koukám, že stále nic 🙂

@nikolav ahoj kočko, k té imunitě....taky mi to zjistili na podzim, takže jsem před IVF musela brát min. 8 týdnů prdednison, teď mi to snížili na půlku dávky a budu brát do 12tt.

nikolav
5. únor 2014

@malaradost A povedlo se ti otěhotnět po léčbě Prednisonem? No já mám strach z toho, že mi nenajdou vůbec nic. A tím pádem ani nebudeme vědět, proč se tak kvalitní embrya neuchytla respektive, jedno se uchytlo a byl pak potrat a druhé se neuchytilo vůbec.

malaradost
5. únor 2014

@nikolav jj a rovnou dvojčata. Myslím, že ten problém u Tebe určitě může být v imunitě. Taky jsme přišli o jedno mímo tenkrát v 9tt a bylo to zřejmě tím, Prednison jsem tenkrát nebrala

brsh
5. únor 2014

@pistalinda35 @malaradost - holciny, tady je moje prdola 😉 narozena dneska rano, 3190 g a 49 cm. Jmenuje se Adinka a je zdravoucka a sikovna beruska. Ja jsem rozsekana, ale bude lip. Zdravime vas!

malaradost
5. únor 2014

@brsh ježiš ta je nádherná a moc krásné jméno jste vybrali! 😵 Tak maminko moooooc gratuluji, hlavně zdravíčko a Adinko vítej na světě!!!! 😵

sasanka033
5. únor 2014

@brsh zlatoooooooo, adinka je uzasna!!!! nadherna po mamince🙂 tak pak dej vedet, jak se davas dohromady a uzivej si to🙂

nikolav
5. únor 2014

@malaradost Aha no já nevím. Právě se strašně moc bojím, že nenajdou nic. A myslím, že imunita nesouvisí s mojí nemenstruací. I když jsem to teď dostala zcela bez pomocí hormonů tak nevím proč a čím to je. Jestli je možné aby za to mohl jeden z přípravků co užívám. Bojím se, že mi nic nenajdou. Je pravda, že i gynekolog můj mi dal za pravdu a chápe, že největší strach mám z toho, že se nic nenajde. Víš jak bych si oddychla kdyby mi doktor řekl, že je špatně to a to? A to čekání je strašné. Ještě celý měsíc. Já jsem taky nebrala ani u prvního a ani u druhého KET prednison a ani clexane nic. Jen estrofem a utrogestan. Po prvním jsem potratila v 5. týdnu a po druhé se to ani neuchytilo. A musela by být špatně genetika aby bylo embryjko nebo všechny špatné. A pokud bude genetika OK tak je problém ve mě. A asi to nejde přímo poznat jestli je imunita v háji co?

nikolav
5. únor 2014

@brsh Gratuluju k malé. Je nádherná.

pistalinda35
5. únor 2014

@brsh gratuluji. Moc se vam povedla ! Hodne zdravicka a stesticka

@nikolav ja vubec netusila, ze jsem za cele roky nemohla otehotnet kvuli imunite.. Jeste ze jsem sla do Gennetu.

malaradost
6. únor 2014

@nikolav no přímo asi ne, prostě musíš na krev a na výsledky se čeká cca měsíc. Já věřím tomu, že se brzo nějaké to embryjko chytne. Já mám za sebou už 10 transférů, ono to ne vždy vyjde, příroda si někdy dělá fakt co chce. Moc držím palce!

dada074
autor
6. únor 2014

@pistalinda35 Kája je kouzelný klučina a je vidět jak se mu krásně na tom světě a u milujících rodiču daří. 😉
@brsh je kouzelná gratulujeme,ať se daří,jen tak dál. 🙂 Jinak holky neměla jsem čas ani možnost napsat dřív,ale 30.1.2014 ve 3,15 se mám narodila Kristýnka 2980g a 49 cm až budu mít víc času dám foto,jinak porod úúúúúúúúúúúúúúúžasný málem jsme nedojeli a fakt jsem si myslela,že to manžel bude muset odrodit v autě (měl chudák,ale strach abych mu nezaneřádila sedačky v novém autě 😀 tak jsem jí tam udržela naštěstí až na sál).V 0,30 začali silnější kontrakce,ve 2,15 jsem budila nic netušícího chlapa a vyráželi jsme ve 2,35 (máme to do porodky 38 km),a malá se narodila jak už jsem psala ve 3,15.Přejít chodbu k porodním sálům byl už výkon a jen jsem se bála toho,že budou chtít ještě točit monitor,to bych fakt nedala,ale naštěstí doktor když mě viděl (asi už věděl o co jde,nebo co 😀 ),zavelel jdeme tlačit,manžela nahnali se převlíknout a málem to nestihl.Nejdřív jsem na něj chtěla sice čekat,ale pak jsem si i řekla prdím na něj,ale nakonec dorazil v čas,na tři,čtyři zatlačení jsme byli venku (prostě nádhera,šla bych rodit klidně znova 😉 ).Všem maminám čekatelkám přeji ať mají porod alespoň z poloviny tak nádherný jako jsme měli mi.Držím všem palečky.

sasanka033
6. únor 2014

@dada074 gratuluju!!!! a tesim se na fotecky, uzivej si🙂

dada074
autor
6. únor 2014

@sasanka033 díky moc,foto bude nebo,ale s tím starším raubířen se zajíždíme tak nebylo moc času,ale Kristý je zlatá brečí (nebo spíš řve,hysterka),jen když má hlad,to jde ne o minuty,ale o vteřiny 😀 Neboj poznáš to sama.Jak pokračujete u Apo?Pořád na tebe myslím.

megie4
6. únor 2014

@brsh Je překrásná maminko! 😀 Tak ať je ti brzy líp a malá ať se má čile k světu! 😉 😀

sasanka033
6. únor 2014

@dada074 zlato ja nemam dobry zpravy. prave jsem prisla z kontrolniho UTZ, jedu dlouhej protokol.
foliku bude max.6, stejne jako minule a to mam dvojnasobny davky. takze mi jeste zvednul, pac nejvetsi folik ma 12 mm a ostatni jsou jen cca 7 mm. takze budu pichat dalsi 4 dny a mam spatnou pojistovnu, takze jsem si ted za plnou musela vsechno uhradit:( uz litam v lekach za 9 tisic...
ale hlavne jsem strasne zklamana z toho poctu, to zas budeme radi za 3 vajicka ☹ ☹ ☹

nikolav
6. únor 2014

@pistalinda35 Takže se to neprojevuje nějak jinak? Jako, že třeba jsi nebyla nemocná nebo tak? Já prostě si to taky nedokážu vysvětlit, že embrya byla top kvality atd. a prostě jedno odešlo a jedno se ani neuchytilo, když vše bylo ok. Ale zase na druhou stranu se bojím, že nenajdou nic. A ani tu imunitu a to už pak nevím. Budu z toho pak asi už zoufalá. Protože mi z výsledků nic nebude, ale těhotenství taky nic.

nikolav
6. únor 2014

@malaradost Děkuji. A po kolikátém nepovedeném transferu jsi na tu imunologii šla? Mě ji právě udělal po těch dvou nepovedených transferech, že prý to není možný abych nebyla těhotná. Takže jsem 9. ledna byla na odběrech krve na genetiku, imuno a srážlivost. A výsledky budou 3. března. Což je dlouhá doba. A týden před tím asi nebudu spát jak budu nervozní z toho. Naštěstí v tom týdnu přijde paní na šetření skrz tu adopci a tak. Takže bude o zábavu postaráno. Ale popravdě bojím se výsledků. A hlavně to, že nic nenajdou. Já vím jsem strašná. Ale bojím se.

malaradost
6. únor 2014

@nikolav právě, že až teď při 3. IVF a hnedka se zadařilo. Já věřím,že adopce u vás nebude třeba!

nikolav
6. únor 2014

@malaradost Až tak pozdě? Já myslela, že to dělají vždy po dvou nepodařených pokusech. No kdo ví, proč nám to doktor udělal už tak brzo. I když kdyby to dělali před IVF tak by ušetřili plno ženským zklamání a bolesti. I když kšeft je kšeft. A zavádět sis nechala jedno embryjko? Já mám ještě dvě zamrazené a váhám jestli si dát jedno a nebo dvě. Doufám, že nebude potřeba. Ale i tak v ní budeme pokračovat Stejně paní dojde daleko dříve, než nějaký KET bude takže to nezrušíme. To se dá vždycky.

malaradost
6. únor 2014

@nikolav no to víš, oni se hned nehroutí, já teda měla štěstí i na debilní doktory, takže mě nikdo až zase tak moc neřešil 😒 Embrya jsem dávala 2 (vždycky) . Teď se nám chytlo jen jedno a to se rozdvojilo. Fakt se nestresuj, dva nevydařené pokusy nejsou žádná trága, navíc to jedno se ti chytlo, takže otěhotnět evidentně můžeš.

nikolav
6. únor 2014

@malaradost Je mi jasné, že někteří to moc neřeší. Naštěstí jsem měla štěstí na lékaře a přišla jsem k němu jako slepí k houslím. A zpětně jsem za něj ráda, že u něj mohu být a že mě vzal tak rychle. Jinak je čekací doba na něj dvakrát až třikrát delší. Cca asi 2,5 měsíce čekací doba na první konzultaci u něj. Předepsal mi více méně vše on. Gynekolog je také perfektní, ale nemohl mi předepsat třeba silnější léky a tak. To musím uznat, že na lékaře jsem měla štěstí. A mohu být ráda, že sám ty vyšetření chtěl. Protože vím, že hodně lékařů se cuká ty testy udělat. Že je to ještě brzo a tak. Takže můžu být šťastná, že mi je chtěl udělat sám a takto brzo. Aspoň budu vědět na čem jsem. A vím, že to není tragédie, ale není to příjemné asi pro žádnou ženu. Mě dvě dát nechtějí, protože jsem mladá, mám kvalitní embrya (všechny 5. den kultivace a HB/XB) a navíc jsem malá mám 155 cm a 50 kilo. A chtějí co nejmenší riziko dvojčat. I když já bych se jim nebránila a dvojčata bych brala. I když je jasné, že nikdy nezaručí, že se jedno embryjko nerozdvojí. Možná jsem i dvojčata čekala, těžko říct. Protože po prvním KET jsem měla jasně pozitivní test už 5. den po KET. A 4.den po KET jsem měla ducha. A i doktor mi řekl, že je dobře, že jsem otěhotněla. A že je to tedy možné abych otěhotněla. To že se neudrželo je věc jiná. A to, že se to pak při dalším KETu nepovedlo také.

pistalinda35
10. únor 2014

@nikolav zadne imuno problemy jsem nepocitovala... Byla jsem rada, ze nasli moznou pricinu... Jinak nam vse.. Genetiku, imuno, atd. delali pred prvnim ivf... Jsem za to moc rada.

@malaradost jsem moc rada, ze ti to vyslo s dvojcatky. Kdy mate termin ?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru