IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

irisi
6. dub 2013

@baby1984 začni pít už při stimulaci....... neuškodí a pomůže 😉

irisi
6. dub 2013

@pistalinda35 juchůůůůůůůůůů moc gratuluji, vidíš kolik tam těch kousků je 😵 😵 ....... a to ještě pěkně poporostou do středy...... tak je pěkně kultivuj

berucka
6. dub 2013

@irisi a co je to ten Protifar? Ja teda pijem, co pol hodiny pohar vody. Je to teda vysoko nad ramec toho, co vypijem inokedy, ale mam strach, lebo hoci dnes uz bolesti nemam skoro ziadne, tak nafuknute brucho oproti normalu citim stale. A este beriem Gynex kvapky, uz treti cyklus a pred par dnami som zacala zobat Femibion 800. No ked uz toto nezaberie, tak fakt neviem, kde je chyba v matrixe 🙂

visnu
6. dub 2013

@irisi nadhera...sikovni bojovnici 🙂

visnu
6. dub 2013

@raaaadka urcite tam jsou i v nedeli...mam dojem, ze jsem dokonce minule OPU v nedeli mela

visnu
6. dub 2013

Taky by me zajimalo, co je protifar..nikdy jsem o nem neslysela

pistalinda35
6. dub 2013

Protifar je zdroj bílkovin. Konzultovala jsem ho v lékárně také a prý je dost silný. Před jeho koupením se mám prý poradit s lékařem ..aby naopak neškodil. Tak nevím.

irisi
6. dub 2013

@berucka
@visnu Protifar je výrobek od firmy Nutricia....je to 90procentní bílkovina..... takový sypký prášek, já si ho dávám do jogurtu...... nevím přesně jak to při hyperstimuláku funguje, zda váže vodu v buňkách a drží ji tam a vytváří tak normální stav, ale určitě zabraňuje horšímu stupni OHSS, prostě udržuje současný stav......

takže je fakt jen na ten OHSS (aby se tělo s abnormálním stavem lépe vyrovnalo), není to pro lepší zahnízdění nebo vývoj embrya.......

mě ho dávali v nemocnici , když jsem tam byla při OHSS hospitalizovaná a teď mi ho doporučila i dr., abych ho začala užívat

irisi
6. dub 2013

@alba1 alby ty si ho určitě kup, když už OHSS máš..... pro ostatní to fakt je zbytečný, však hyperstimulák nemusíte ani mít nebo jen v takové lehounké formě 😉

irisi
6. dub 2013

@berucka to je fajn, že nemáš bolesti a jestli máš jen trochu víc nafouklé břicho tak to je jen dobře...... víš, že mírný OHSS je při IVF, konkrétně při transferu ku prospěchu? lépe se uhnizďují embrya.... sliznice jsou skvěle prokrveny 😉

nám to taky bude pomaloučku ustupovat, než teda se embryo zahnízdí a začne produkovat hcg, to zase se ten OHSS zhorší, rozjede se

raaaadka
6. dub 2013

Holky ještě se jednou zeptám jestli někoho bolí při stimulaci, respektiven 3 dny před OPU břicho. Protože mě nic není, ani nejsem přecitlivělá, prostě jako bych nic nebrala, tak je mi to trochu divný. 😔

berucka
6. dub 2013

@irisi, super, diky za objasnenie! To s tym nafuknutim som uz pocula, ale teda trochu inak, ze ked si po transfere nafuknuta, tak je to vraj dobre znamenie, tak nech to len pretrva, ak to mat za nasledok uspesne tehu 😉
Inak, mate niekto skusenost s echokatetrom? Nam ho ponukaju za priplatok 1200,-, ale vraj je to uz len formalita a proste ho standardne pouzivaju a strhnu si za neho prirodzene tu sumu zo zalohy. Ze pomocou neho presne vidia, kam to embryjko vypustia.

alba1
6. dub 2013

@irisi oki zítra zkusím lékárnu jestli to mají běžně a nebo se musí objednat...jdu do toho...ublížit mi to nemůže...tak co...

irisi
6. dub 2013

@raaaadka buď ráda, že tě nic nebolí..... však tě kontrolují UTZ a vše je v pořádku a folíky jsou a rostou..... tím že něco od ostatních nemáš se nestresuj, důležité je že to běží tak jak má 😉 ...... a jestli chceš klidně bych si to s tebou vyměnila hned z fleku 😀

irisi
6. dub 2013

@berucka bohužel s tím zkušenosti nemám... v Gestu echokatetr nepoužívali a nevím jak je to v Gennetu

irisi
6. dub 2013

@alba1 s největší pravděpodobností ho mít nebudou, ale když ho objednají je do druhého dne.... opravdu Ti neublíží, jo a pošli tam manžela a ty pěkně odpočívej .....při prvním IVF jsem šla po OPU druhý den do práce a bylo to špatný...po druhé už jsem zůstala doma a ustála jsem to 🙂

lucik1986
7. dub 2013

@baby1984 já jsem začala pít hned s prvním píchancem. Taky vypiju normáln tak 1-1,5 a teď dávám 3l v pohodě

visnu
7. dub 2013

@irisi díky, dobré vědět..při 1. ivf jsem měla na OHSS podezření a řekli mi jen, ať piju co nejvíc tekutin.. tak tebe už zítra čeká ET? budu na tebe myslet. Ke komu v Gennetu chodíš, jestli se můžu zeptat.

irisi
7. dub 2013

@visnu buď zítra nebo v utery,ráno budou volat jak mrňata přežili.......chodim k dr. Langerovea naprostá spokojenost

raaaadka
7. dub 2013

@pistalinda35
Takže 10 folíků, tak to můžeš být ráda, že jsi doktorku ukecala do jiných hormonů, viď?? To teda zírám.
A hezky Ti to řekla, že 10 krásných. Moje doktorka se na těch mých 8-9 nějak netváří a ještě, že rostou pomalu, což taky nechápu. Jen doufám, že tam v úterý ráno nějaká vajíčka najdou. Připadá mi to tak křehký, když je jich málo. Snažím se hodně pít, jak mám plnej močák, bolí mě vaječníky a mám pocit, že rostou. Snad se nemůže stát, že by přestaly růst, ne?
Vypadá to, že mám dnes řešící den. 🙂

ratatooy
7. dub 2013

@berucka a kolik si učtují za normalni katetr?

raaaadka
7. dub 2013

@irisi
Snad jo. A ty jsi měla všechny stejně velké? Já tam mám na pravo jeden dominantní a ty ostatní mají snad 15 - 17, každý jinak. Třeba tam budou ještě nějaký schovaný. Nevím proč se nedělá utz ještě před OPU, včera sobota a OPU dali na úterý, ale zvažovala i středu. Tak snad to dobře odhadla. 🙂

visnu
7. dub 2013

@irisi Taky chodím k dr. Langerové. Je skvělá.

irisi
7. dub 2013

@raaaadka ne ne každý byl různě veliký...... dr. to zprůměrovala, jednalo se o rozdíly v mm..... těch tam byla kupka a pak tam bylo pár menších v porovnání s těmi velkými...... oni tě už na UTZ nevemou protože jakmile si píchneš ovitrelle tak je to jasně daný, že musí v za 36h punktovat 🙂
no vidíš a už tě také něco bolí 😉... i když bych ti přála, aby jsi stimulku, OPU zvládla bez sebemenší bolesti...

já se dnes cítím o chlup lépe, tak lehce pobíhám po bytu, uklízím a dávám ho do kupy, také půjdem k rodičům na oběd a pak na návštěvu, jsem zvědavá co to s tělem udělá

visnu
7. dub 2013

@raaaadka Pokud rostly do teď, tak růst určitě nepřestanou. Podle mě je velikost 15 - 17 akorát, pokud máš 3 dny do OPU. Taky jsem je neměla všechny stejné. Na první kontrole našla snad jenom pět a navíc každý jinak velký, na druhé kontrole jich našla snad 12 a nakonec mi jich odebrali 15 a z toho 10 zralých. Neboooj. 🙂

raaaadka
7. dub 2013

Moc děkuji za odpovědi! 🙂
Ještě zítra do práce a v úterý volno a pak nevím, nikdo mi neschopenku zatím nenabízel, asi počkám, jak se budu cítit, nebo se má pak ležet??? Nebo po ET???

visnu
7. dub 2013

@raaaadka Po ET bych si určitě nechala vystavit neschopenku. Já jsem si ji minule nechala týden po ET ukončit a šla do práce, ale doktorka z toho moc nadšená nebyla.. Teď zůstanu doma do testování, a když se zadaří, zůstanu doma klidně až do konce. Názory na to se různí, taky záleží, jak máš náročnou práci. Já jsem učitelka, občas jsou to nervy, takže radši se budu hezky v klídku povalovat doma. 😨 Někdy dávají neschopenku už po OPU. Pokud ti ji po ET nikdo nenabídne, určitě si řekni..

visnu
7. dub 2013

Nemělo tam být tohle 😨 , ale tohle 😵

raaaadka
7. dub 2013

Já pracuji v kanceláři, docela v pohodě. Teď jsem koukala do diskuzí a tam zas píšou neležet, že se neprokrvuje dobře děloha, lepší dělat to co normálně a nepřepínat se. Tak nevím, počkám co mi doporučí doktorka, ale ten utrogestan, jak ráno zavedu, asi zase vyjde ven, pokud budu chodit do práce. Tak nevím. 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru