IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

pistalinda35
13. bře 2013

@brsh jsme na tom podobně, doktorka chce "vložit" také jen jedno.... a přitom mé kamarádce i sestřence se ze dvou ujalo jedno.... zatím nevím, jak se případně rozhodnu ....

ratatooy
13. bře 2013

@brsh tak u nas se ptaji kolik chceš daji ti klidne i 3 a chapu te pokud deti zatim nemáš tak bych dve i skusila mi skusime asi dve i ted když už jedno dite máme,ale u ketu je menší uspešnost takže i pravdepodobnst dvojčat

dada074
autor
13. bře 2013

@brsh a zrazují tě proč?Není přece 100% dané,že i když ti dají dvě tak z toho musí být dvojčata,spíš jde o to,že je tam větší šance,že se alespoň jedno z nich chytne,mi jsme dávali pokud tedy bylo co tak dvě,a i když máme caparta už doma,byli jsme na podzim rozhodnutí opět pro dvě embrya,ale bohužel bylo jen jedno,jinak by nám asi bylo jedno kdyby to byli dvě,jen když bude vše v pořádku.

meyryen
13. bře 2013

@brsh Pokud se jedná o první pokus IVF a necháš si vložit dvě embrya, tak přijdeš o čtvrtý pokus hrazený pojišťovnou....

dada074
autor
13. bře 2013

@ratatooy tebe jsem se chtěla ještě zeptat.Na co Orgalutran u KETu?Já jsem to nikdy nepodstupovala,nebylo co mrazit,tak nevím a když nevím ptám se 😅

dada074
autor
13. bře 2013

@meyryen to je pravda,ale myslela jsem,že to musí být u prvních dvou pokusů po jednom,aby ti pojišťovna uhradila čtvrtý,takže stačí jen ten první?

ratatooy
13. bře 2013

@dada074 u me je to proto aby zustala sliznice zprávne stará při ET

ratatooy
13. bře 2013

holky a jaky sou vubec ceny když už to pojištovna nehradí?nebo vlastne ani nevím co za nás hradí?když leky si platime ukony nadstandart si taky hradíme,,tak asi OPU?utz a tak?

dada074
autor
13. bře 2013

@ratatooy každý Car to má jinak,ten nadstandart je tak nějak cenově stejný,mi jsme ale třeba při pokusech hrazených pojišťovnou nedopláceli ani korunu.Jinak jak jsi psala,léky a to záleží jak kdo reaguje a potom platíš odběr,oplodnění a ET to dělá kolem 22 500,- a také se to moc od ostatních center neliší.A s tím orgalutranem dík za info. jsem zase v tomto oboru o něco chytřejší 😀 nevím,nevím jestli bych to neměla rozjet sama,byl by z toho asi dobrý kšeft,fakt těch lidí přibývá čím dál tím víc,je to děs!

ratatooy
13. bře 2013

@dada074 kecám si to pletu s estrofmem orgalutran mam na to aby nedošlo k samovolny ovulaci

ratatooy
13. bře 2013

@dada074 prosim te tak et u nas stoji 1000kč odber sme neplatily rozhodně ani oplodnění ale zase za leky a vykony jako je Icsi, AH,sme platily 30tis

ratatooy
13. bře 2013

@dada074 jo ty mysliš oplodnení,et,a opu když to neplatí pojištovna tak to bude asi vetší pálka

meyryen
13. bře 2013

@dada074 První dva pokusy musí být pouze jedno, bohužel:(

dada074
autor
13. bře 2013

@ratatooy přesně,to asi bude!Proto,když se to u nás nepovedlo ani na třetí pokus o změně Caru jsme ani neuvažovali,je pravda,že když to tu člověk pročítá tak ten Apolinář vyjde tak nějak "nejlevněji".A to ještě musím říct,že u Lukáška nám odpustili i oplození a ET z těch 22 500 chtěli jen polovinu.
@meyryen
@meyryen jsou to potvory,vědí proč to dělají!!!

ratatooy
13. bře 2013

@dada074 njn mi jsme teda nad penezma nejak nepřemejšlely chteli jsme dite a hotovo takže ten pokus jeden jsme byli schopny ztlouct z vyplaty pač sem chodila ještě taky do práce takže jeden mesic moje a manželova vyplata a bylo vystarano navic když sem slyšela přiběhy kolik na to lidem padlo už třeba stavebek a pojistek s kde čeho tak 30tis bylo za pusu ted ket stal 7300.-+3 roky uchovaní v mrazaku 3tis takže pokud se povede z ketu naklady sou zas minimalni

dada074
autor
13. bře 2013

@ratatooy
@ratatooy To je náš případ,skoro celé stavebko a na sedmý pokus který nebyl tehdy naštěstí potřeba,byl ochoten můj taťka prodat i kombajn.Teď už je to fajn,ale bylo to také hrůza přestavba domu atd.

ratatooy
13. bře 2013

@dada074 😀 😀 😀 promin ale ten kombajn to mě pobavilo 😀 😀 😀 jinak chapu no když do toho človek delá dům mi ho teprve začiname stavet🙂

brsh
13. bře 2013

@pistalinda35 @ratatooy @dada074 @meyryen Chtějí mi dát jen jedno, protože jsem byla v létě na resekci děložního septa a doktorka na IVF má pocit, že na to děloha není připravá. Večer se dozvím ortel od mýho gynekologa. On mi dělal minulý týden hysteroskopii a byl celej nadšenej, jak se to krásně povedlo 🙂 ale to nemusí znamenat, že mi povolí dvě. Tak držte palce, doufám, že jo 🙂 S tím hrazením od pojišťovny to vím, ale naordinovala jsem si, že budu optimistka a když se do teď vše s*alo, tak pevně věřím, že mi vyjdou dvě na první dobrou 😀

brsh
13. bře 2013

@dada074 kombajn mě tedy taky rozesmál 😀 😀 😀

meyryen
13. bře 2013

@brsh Taky jsem uvažovala o dvou, ale doktorka mi to rozmluvila s tím, že bych přišla o 4. pokus, a to rozhodlo....ono nakonec z 9 oplozených vajíček zbylo jen jedno, tak bylo vlastně taky vyřešeno....

brsh
13. bře 2013

@meyryen Já si to třeba taky zbytečně maluju a budu ráda za jedno...ale kvůli penězům to řešit nebudu. Pokud mi to gynekolog povolí, tak do dvou jdu

dada074
autor
14. bře 2013

@ratatooy @brsh teda,vy jste potvory,smát se tatínkovu nápadu,ale nakonec šel a bylo z něj na část zateplení baráku.no a! 😅 Nový barák nestavíme,ale komplet jsme předělávali ten starý,půdní vestavba,nová kuchyň,okna,tu fasádu atd.manžel už několikrát podotkl,že bychom už měli nový,ale to bych měla dnes dvě domácnosti a asi by mi z toho už hráblo,už takhle toho mám občas plné zuby.

ratatooy
14. bře 2013

@dada074 no takpředelávat barak je horší a finančne naročnejší jak nový,zatim bydlimena vejminku u tchanovcu a už se těším až vypadnemdo svyho,dedek je hroznej furt nas špehuje o všem musi vedet co delame kam jdeme

ratatooy
14. bře 2013

@meyryen holky a to je nejaka novinka když si date po jednom plati to pojištovna 4x??nebo je to třeba pro starší ženy?

dada074
autor
14. bře 2013

@ratatooy tak to musí být šílený,já si zase říkám,že kdybych tady neměla tátu nevím co bych dělala,mamka trpí těžkou demencí a jak taťka říká,na co další dítě máš tu už dvě(no se psem tři),já vím že to nemyslí špatně,má o mě strach.Ale opravdu jsme si nerozuměli nikdy lépe než teď.

ratatooy
14. bře 2013

@dada074 tak to je mi lito a zaroven te obdivuju i tatinka ja bych se nedokazala starat o postiženyho člověka

dada074
autor
14. bře 2013

@ratatooy ne je to nově uzákoněno,když na dva první pokusy máš vloženo jen jedno embryo tak ti platí čtyři za život.A tehdy se ohrazovali tím,že z IVF je hodně dvojčat a na léčbu nedonošenců stát vynakládá nemalé peníze (je to hnus,že ty holky za to ty peníze dávají také to už nikdo nevidí).

dada074
autor
14. bře 2013

@ratatooy ale dokázala,mi jsme minulí rok a s tím přišel táta,začali shánět i některá zařízení,ale nakonec jsem to nedokázala udělat.Já vím že k tomu asi dojde,ten stav se zhoršuje,ale dokud si sama dojde na WC,tak to neřeším.Nejhorší je na tom to,že když nevyjde další mimi tak do práce stejně nemůžu a to už jsem teď občas na budku.

ratatooy
14. bře 2013

@dada074 no to jo to je mazec

meyryen
14. bře 2013

@ratatooy přesně tak jak říká dada074, léčba nedonošených dvojčat je nákladná, tak se to snaží pojišťovny omezit takto. Platí to pro všechny věkové kategorie.....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru