IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

nellalucia
11. dub 2013

Krásné ráno všem, k tomu OHSS - mě se rozjel až po ET, ani jsem nevěděla že něco takového existuje..je to o 8 let zpět. Takže jsem 5 dní ležela v bolestech a nateklým břichem doma...než mě mamka dokopala po naměření"neměřitelného tlaku" do nemocnice...a tam mi teprve řekli, že mám OHSS...

janinafox
11. dub 2013

Ahoj holky, tak poslušně hlásím, že jsem srabík 😀 Včera jsem seděla půl hodiny s inj. decapeptylu a nemohla jsem se odhodlat k tomu bodnutí... musel zakročit manžel když přišel z práce. A to jsem se ještě "bránila" a pořád mu vysvětlovala jak na to no a on samozřejmě už nabručenej, protože už mu dávno běžel hokej... no a říkal něco v tom smyslu že nemam dělat scény - sice to řekl jako ve vtipu, ale mě tak naštval 😅

lussi
11. dub 2013

Dobré ránko 🙂
koukněte ny tu fotku!!!!!!!!! http://www.priznaky-projevy.cz/gynekologie-poro...
@ratatooy myslím, že to dýchání s tím souviset může 😖

lussi
11. dub 2013

@janinafox vítej v klubu, já jsem si nikdy v životě nepíchla sama ani jednu injekci, vždycky musel manža 😀

janinafox
11. dub 2013

@lussi no, já jsem do teď celkem 4x, ale předevčírem to docela bolelo a včera jsem prostě nějak nemohla... ale manželovo komentář mě teda naštval, co tvůj manža, zvládal to "bez keců"? 😀

lussi
11. dub 2013

@ratatooy tady píší něco o plicním edému podobnému akutnímu syndromu dechové tísně - sice nevím co to znamená, ale s tím dýcháním to asi něco společného má 😀 http://lekari.porodnice.cz/ovarialni-hyperstimu...

lussi
11. dub 2013

@janinafox on má vždycky ke všemu nějakou připomínku, dostal příkaz a hotovo, pracuje se i na jeho potomkovi, tak jakýpak copak 😀

janinafox
11. dub 2013

@lussi ale řeknu ti že jsem na něj pořád koukala a když se blížil, tak jsem ho měla tendence zastavovat... dneska to buď zkusím sama (ještě ráno jsem totiž dělala uraženou 😀 ) nebo zavřu oči a jak říkáš zadám příkaz a bude to 😀

lussi
11. dub 2013

@janinafox taky vždycky zavřu oči 😀 Tak to bude dnes nějaká udobřovačka ne? 😀

akashka
11. dub 2013

@janinafox ja vzdycky u toho koukam na telku, abych se na to tak nesoustředila.. ale včera jsme měli nějakou tupou jehlu a zařvala sem teda pěkně... ten gonal je proti tomu uplna pohodicka...

janinafox
11. dub 2013

@lussi jo to by mohla být 😀 dneska přijede manžel ještě přede mnou, tak to i stíháme než přijde čas na injekci 😀 😀

janinafox
11. dub 2013

@akashka to já ji měla taky puštěnou, ale nepomohlo 😀 a nebylo to zrovna do místa kousek pod pupíkem? tam jsem to píchala předevčírem a to strašně bolelo a nešlo tak dobře bodnout jako do špeku víc na straně - a pak jsem se dvě hoďky klepala zimou v přetopeným obýváku v mikině a pod dekou 😀 😀
já se normálně začínam na ten gonal těšit podle toho co píšeš 😀 on má proti decapeptylu ty jehličky snad poloviční viď?

raaaadka
11. dub 2013

Když jsem píchala injekce, vždycky jsem to chtěla udělat rychle, švihem a ruka se mi sama zasekla těsně před cílem. Pak jsem vždy zavřela oči a píchla nechtíc pomalu. Fakt porod. 🙂

Holky včera volali ráno z gennetu info ohledně embryí a dnes nic, jsem tady na nervy a nemůžu pracovat. 🙂 Včera přesně v 8.00h, tak nevím, už je půl devátý. 😕

akashka
11. dub 2013

@raaaadka tak si tam zavolej sama ;) aspoň já bych to udělala asi 🙂

Holky chtěla jsem se zeptat, dostala jsem včera ještě Rosalgin a že mám od 9DC dělat výplachy, máte to taky? U nikoho jsem o tom zatím nečetla a přijde mi to divný...

akashka
11. dub 2013

@janinafox no já měla pocit, že mi to projelo až do páteře :D jj gonal má jehličky úplně tenoučké a pohoda, jen dnes jsem si ji šikovně zabodla pod nehet, když sem ji vracela do obalu a to už tak příjemné není :D

pistalinda35
11. dub 2013

Ahoj devcata 🙂 Oplodnilo se nam 9 vajicek,samo,bez specialnich metod.Zitra nam zavolaji,jak se vyvijeji. Doufam,ze to bude Ok. Mejte se hezky a dekuji za podporu

janinafox
11. dub 2013

@akashka 😀 jo to se nedivím že to pod nehet není příjemný

lussi
11. dub 2013

@pistalinda35 skvělé zprávičky,jen tak dál, držím moc palce! 😵

@raaaadka nevolaj, protože už je připravují k transferu 😀

lussi
11. dub 2013

@akashka auauauau 😀

meyryen
11. dub 2013

@akashka děkuju, takže jdu do lékárny pro inofolic🙂

raaaadka
11. dub 2013

Tak jsem tam volala a z těch 5 jsou 3 na jedničku - čtyřbuněčná a 2 na dvojku, trošku pomalejší, ale taky OK. Nabízí mi prodlouženou kultivaci, ale jak jsem četla tady na koníkovi v diskusích, 3. den bývá zlomový, tak se asi rozhodnu zítra. Holky to jsou nervy. Prosím, ať se rozhodnu správně!!! Děkuji!!! 🙂

raaaadka
11. dub 2013

@pistalinda35
Paráda, tomu říkám kvalitka. 🙂 Určitě se budou vyvíjet na jedničku a závidím ti ten přirozený výběr, to je úžasný! 🙂

akashka
11. dub 2013

@pistalinda35 tak to je super!! Jen ať jde vše tak dobře dál ;)
@meyryen já ho objednávala přes net, nevím jestli to v lékarně normálně mají ;) ale do druhého dne jsem to v lékarně měla k vyzvednutí ;)
@raaaadka To je dobré skore ;) Uvidíš zítra, rozhodneš se určitě dobře. Co jsem tak četla tak ty pomalejší bývají často holčičky, takže z IVF jsou častěj kluci, holky se dají k ledu a pak jsou z KET zas častěji holky, protože lépe přežívají rozmražení - jsou sice pomalejší, ale odolnější ;) ale to jsou jen takové spekulace :D

Já měla dnes holky strašný sen - byly jsem v CAR a dali nám ve zkumavkách dvě miminka, vypadalo to už fakt jak mimčo jen maluškatý a řekli nám, že jedno je holka a jedno kluk, že si máme vybrat, které chceme k transferu a druhé, že vyhodí a když jsem řekla ať mi dají obě teda radši, tak to mi zakázali, že si prostě musím vybrat... no jako ráno jsem se probudila úplně hotová, byl fakt strašně živej ten sen... Už ať je to za náma tohle všechno 🙂

ewik84
11. dub 2013

Tak jsem dnes byla na OPU. Pred chvilkou jsem se probrala z narkozy. Mam 13 vajicek. A to neodsali vsechny, protoze mam levy vajecnik nejak nahore. Mam se pry vecer pripravit na ovulaci a s tim na bolest bricha.

raaaadka
11. dub 2013

@akashka
No je to opravdu zvláštní pocit, jak jich tam je teď 5, tak mám pocit, že jich mám prostě 5 a hotovo. Ale zavádět budeme jen jedno. Asi je nechám nakonec zmrazit. Já se asi zbláznim....ICSI, PK a ještě mražení.

raaaadka
11. dub 2013

@ewik84
No tak ať to večer zvládneš, třeba to nebude tak zlé, dej si nějaký panadol, nebo tak. 😉
Máš krásnou úrodičku, to je super. Co budete dělat dál ....icsi, nebo pk nebo mražení??? Nebo se nechají oplodnit bez pomoci? 🙂

akashka
11. dub 2013

@ewik84 držím pěsti ať je to v pohodě a ať je ti dobře 🙂 musíš nabrat síly na prďolu do bříška ;)

@raaaadka my máme PICSI, PK, mražení.. to PICSI je pěkně drahý v pondělí na to mám donést zálohu :-/

ewik84
11. dub 2013

@raaaadka 10 ti nechame striknout spermiivprimo do vajicka a 3 nechame prirozene. Pokud jich bude i pak doat, tak mrazacek

maraida
11. dub 2013

@ewik84 gratuluju,krásná úroda 🙂

@pistalinda35 téda,super! Manžel je kanec!!! 😀

@janinafox mě injekce taky píchá manžel.Sama bych to nedala,manžel je teda z toho taky nesvůj,ale píchne.A ty komedie u toho...už se chystá a já to stopnu,zařvu "ještě nejsem připravená" 😀 Sedím na židli,hlavu otočenou bokem,oči zavřené,do toho mě tahá Vikina za ruku a tak podobně... 😀

@raaaadka tak super!!!Já bych PK asi dala.Ale psala jsi o financích.Kdybych si měla vybrat mezi PK a mražením,tak dám ty peníze rozhodně na mražení.Jinak myslím,že mrazit jde vše.Znám holky,co jim mrazili i prvojádra.

@akashka nesouhlasím!!!Holčičky nejsou pomalejší.Moje Viktorka byla to nejhezčí embryjko ze 6 😀

raaaadka
11. dub 2013

@maraida
No 3000 Kč dohromady možná dáme, ale připočti 2500 za PK možná a 7000 za Icsi a 5000 Za hormonální stimulaci. Teď tady čtu, že někdo platil narkózu, tak to je pro mě taky novinka. Já jsem IVF neplánovala, ani jsem netušila, že to stojí taky nějaké peníze. Přišla jsem do Gennetu, protože mě tam poslala moje gynekoložka, že bych chtěla otěhotnět. Myslela jsem, že budou zjišťovat příčinu, proč to nejde a najednou jsem měla doma hormony a píchala jsem. 🙂 No a pak postupně zjišťuji, kolik co ještě stojí a co je třeba zaplatit. Než jsem se rozkoukala, čekám na ET. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru