IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

go
12. dub 2013

@nellalucia tak to chapu, ze jsi maximalne opatrna. Klobouk dolu, take uz bych si dalsi IVF rozmyslela. Drzim pesti, hooodne stesti 🙂

nellalucia
12. dub 2013

Ale touha po dítěti je obrovská....a při 2.IVF už si mě ohlídali...
Hodně štěstí nám všem 🙂

ratatooy
12. dub 2013

@nellalucia ja sem čekala že přijde taky ta obrovská touha po dítěti ale vubec to neni jak poprvé,ted je to spíš z povinnosti 😅 aby mel malej sourozence,abych se nemusela vracet do strašnych pracovních podminek kde stejne krachujou no a hlavne manža chtel druhy

nellalucia
12. dub 2013

@ratatooy já sem při porodu malý říkala, že jdu do dalšího 🙂 Verunka děti miluje a já taky...a když pán bůh dá...a zadaří se budu ráda...no a k nám do práce se mi taky vracet nechce...lhát nebudu 🙂 teď vedu kroužek pro malé děti a moc se mi tam líbí, takže uvidíme

ratatooy
12. dub 2013

@nellalucia jo tak ja do dvou let malyho sem nechtela ani slyšet o druhym přitom malej je honej jako mimino spal furt od 6mesicu celou noc ale i tak sem si druhy nedovedla furt představit a jestly ted budou naraz dve tak to bude pecka ale co nejk se to musi udelat jedno dite bych nechtela

lucina100
12. dub 2013

@nellalucia zvartá se jak se má zavrtat. Ležení tomu určitě nepomůže. Já ležela prvních 2X a nic, pak jsme se na to vyprdla, nebo jsem četla pravý opak, takže jsem to dělala, jak jsem se dočetla a ono to vyšlo. Takže teď se taky pořád hýbu, zítra jdu na oslavy a věřím, že jak byly kvylitní a byly v děloze dobře dány, tak se pak zavrtávají 6-7 den o oplodnění, to je u mne Na druhý a třetí den po zavedení: takže by měly být od včera už zahnízděné,když se zahnízdily. Tudíš teď už to neovlivním ležením.
Ratatooy, taky si do trupky nedám, ale na dortu se těším. Nikdo to v rodině neví, tak si malé pivko dám, aby jim to nebylo nápadné 😀 . Víno, tvrdé nepiju nikdy, nedělá mo dobře, ale pivko si dám 😀

nellalucia
12. dub 2013

@lucina100 já pak psala své odůvodnění...

lucina100
12. dub 2013

@ratatooy já taky aby měl sourozence. Ale jak to nevyjde, mám jedno a stačí. Hodně cestujeme, nevydržíme doma sedět,tak by se nic nedělo.... A jak se mi to nepovede, mám v práci výpověd po mateřské, tak bych už do dalšího cyklu nešla. Z prvé roky a 1 máme. A dočkali jsme se až po 14 letech, tak si ho moc užíváme.

nellalucia
12. dub 2013

@ratatooy Verča má 20.měsíců a je to pěkný kvítko 🙂 pokud se zadaří tak si nechám zavést opět 3. embrijka 🙂

ratatooy
12. dub 2013

@lucina100 jasny svet by se nezbořil no jstl to nklapne u nas tak na to ted tak prdím,prvne dostavime barak a ted mi bude 30 tak bych prvne zamakala na sobe a pak šla do dalšiho pokusu

lucina100
12. dub 2013

@ratatooy já přes den vypiju hodně. Mám špatnou imunitu 8 let se léčím se a nízký tlak. Piju i v noci, nebo mi je slabo. Takže přes den vypiju 4-5 litru. Mám konev s vodou a citronem, pomerančem, mandarinkou a to piju a dolévám a do toho 2 konvice čaje různých.

ratatooy
12. dub 2013

@lucina100 to bych sedela jen na zachodě 😅

lucina100
12. dub 2013

@ratatooy já už jsme zvyklá. ale te´d po těch hormonech chodím i v noci na wecko. Já mám pití i v autě celé balení. 😀

nellalucia
12. dub 2013

@lucina100 můžu se zeptat co máš s imunitou...já se léčila u MUDr. Martin Nouza, CSc. a pak v Podolí..

raaaadka
12. dub 2013

@go
Tak jaký máš závěr -ležet/neležet- fakt nevím. Děloha by se měla asi prokrvovat, počkám co řekne doktor. Vzhledem k věku řekne ležet. 🙂 A co neschopenka? Budeš si brát?

lucina100
12. dub 2013

Já nejsem z Prahy, ani okolí, tak ty doktory neznám 😀 . Já navštevuji vícero odb. poraden, mám toho víc. Snad si to vyberu v mládí a jako babka budu mít klid 😀

nellalucia
12. dub 2013

🙂 z Prahy také nejsem..jižní čechy...jinak držím palce...

nikolav
12. dub 2013

@lussi Ahojky no snad nějaká úroda bude. Chci si nechat zavést jen jedno.

lucina100
12. dub 2013

@raaaadka mě bude 40 a říkám neležet. Prokrvení je na místě, takže pohyb. v car nám říkali klidový režim, to je šetřit se myslím....Ale zálež ína každém. Kdo má čas a vydrží ležet, tak leží i když není po IVF. Kdo je akční, tak nevydrží ležet ani po operaci. 😀 Je to jen těch 14 dní, tak by měl každý dělat jak se cítí a co mu pomáhá. Já kdybych ležela, musela bych na to pořád mylset a nejhoršíje stres. Mě dr. říkal, že na to nemámmylset a být v pohodě hlavně. Ale první ET jsme ležela pořád, bála jsem se vzít hrnek s čajem, že je těžký, nohy podložené zahlavkem. Ani jsem se nehla. Na wecko a zpět, jedla v posteli 😀 , druhý byl obdobný, třetí jsem dělala že nic se nestalo a šup, kluk jako buk.Uvidíme co teď.

lussi
12. dub 2013

@go tak to je hnus, já jsem tam teda ťuk ťuk ťuk zatím spokojená, oproti Podolí kam jsme chodili dříve, je to procházka růžovou zahradou. Ale nezoufej, už tam budeš chodit jen chvilku 😵

@go určitě klidový režim, první tři dny jen polehávat, pak přidat procházky. Po celou dobu zákaz válení se ve vaně, takže jen sprška, nepostávat u plotny, nevytírat, nevysávat, neuklízet, neměly by se dělat žádné práce kde se zvedaj ruce nahoru🙂 Samozřejmě nekouřit, kávu jsem nepila taky, místo toho jsem si dala Meltu nebo Caro, jako náhražka je to dobrý🙂 S čajema bych to taky nepřeháněla, je tam kofein. Ale všechno s mírou,abys zase netrpěla tím, že nemůžeš nic dělat 🙂 Ale já jsem trošku psycho, kdyby mi někdo řekl, že mám 2 týdny ležetn ebo strčit hlavu do komínu, tak to udělám 😀

lussi
12. dub 2013

@lucina100 u mě to bylo zase naopak, 4x jsem neležela a nic, po páté jsem dělala snad všechno co kdy kdo napsal a povedlo se 🙂 Ale myslím, že je to stejně individuální, důležité je být v pohodě a nestresovat 🙂

lussi
12. dub 2013

@ratatooy jak jste s baráčkem daleko? Stavíte sami nebo firma? 🙂

lucina100
12. dub 2013

@lussi já bych bez ranní kávy nevydržela únavou. al epiju překapávanou a čajíčky jsou zdravé, bylinkové, ovocné. Tam kofein není. Piju kontryhel i zelené čaje. Věšet prádlo se nemá, aby se nezvedaly ruce. Já mám sušák dole, takže i věším 😀 . Vařit musím, takže u sporáku stojím. Ale při krájení, strouhání sedím i normálně. Já při práci většinou sedím ipři žehlení. Já si celkově šetřím nohy 😀 . Se mi rodina směje, že při všem sedím. Mám i všatně židličku, když uklízím v policích, sedím při tom 😀

raaaadka
12. dub 2013

Co je to "klidový režim"?

lucina100
12. dub 2013

@lussi já zase do sebe házela kde jsem co vyčetla. Tak t mi taky nejspíš pomohlo. Chili, sýr Cotague, ten nemůžu ani vidět už, kontryhel, maliník, atd. A to nám dávali jen 5% naději.... Je to o štěstí, osud.....Kámošku mám zdarvou a po 4x IVF nemá pořád nic, až se z toho léčí na psychiatrii a několik let nepracuje a to byli oba zdraví.
Musíme věřit a doufat. Nic jiného nám nezbývá....

lucina100
12. dub 2013

@raaaadka právě si toto každý vyloží jinak. Někdo v tom vidí ležet, nehýbat se. Někdo netahat, nenamáhat se, neběhat, nejít 5 km.....

lussi
12. dub 2013

@lucina100 tak to jo😀 A já to myslela tak že by se nemělo stát u plotny 3 hodiny a vyvářet 😀 S kámoškou soucítím, kdo to nezažil tak nepochopí 😒

go
12. dub 2013

@raaaadka ja ted take nevi, ale uplne lezeni asi nedoporucuji nikde. Ja jsem skoncila v praci uz pred rokem, tak jsem doma. Manzel si to pral a je pravda, ze prace byla narocna a stresujici, tak si ted jen uzivam 🙂 . Normalne bych si, ale neschopenku urcite vzala 🙂

go
12. dub 2013

@lussi ja bych take udelala vse co me reknou, ale jak se tady pisi a i rika muj lekar, nic se nema prehanet. Uplne lezeni neni take to spravne. Ja jsem psycho na dobre jidlo a piti, tak caje jen bylinkove bez kofeinu stale. Kavu jsem pri prvnich IVF take nahradila Carem, ale pak me bylo receno, ze jednu az dve si mam klidne dat, mam nizky tlak.
Jak se ti libi v Babicich? Pred rokem a neco nam tam byl nabizen dum, ale nekonec jsem si vybrala jiny 🙂

go
12. dub 2013

@lucina100 to je jak u nas, ja jsem zdrava, manzel take, spermiogram dobry, prestala jsem chodit do prace a stale nic. Tedy 2 IVF se zadarilo, ale nevydrzelo , v 10tt to vzdalo - jeden chromozom navic. Pak treti IVF a zase nic. Ted 4 a tomu fakt tak nejak verim, zatim🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru