IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

janinafox
5. bře 2013

Ahoj, mohla bych se k vám přidat? Už jsem myslela že nás to čeká v březnu, ale dostala jsem na měsíc antikoncepci (tu začnu brát asi za dva týdny) a pak se mám hned objednat pro plán a pro léky. Takže u nás duben, možná začátek května. 🙂 píšu i sem, koukám - přesunuto 😀

dada074
autor
5. bře 2013

Určitě,ahoj,jen jsem zjistila jaký jsem trouba,nejdřív tuto diskusi založím jinde a pak to tu fláknu dvakrát.Všem se moc omlouvám,ale maminy mě pochopí,mám v zádech raubíře,který nenechá nic na pokoji,tak člověk chvátá a pak to takhle dopadá. U nás to bude také přelom duben/květen.Co máte za problém,když podstupujete IVF,a hlavně kolikáté.

janinafox
5. bře 2013

@dada074 Děkuji za přijetí 😉 To se stane, z toho si nic nedělej 😎
IVF nás čeká poprvé. Nemám ovulaci, měli jsme jít nejdříve na IUI, takže stimulace clostylbegytem nejdřív nižší dávky a celkem nic moc reakce, takže byly předepsány vyšší dávky a tak nic. Tak mi dr. říkal že to je indikace k IVF, teď na měsíc antikoncepci aby mi upravil cyklus a mezi tím to schválí pojišťovna a až začnu brát anti. tak se mám objednat pro plán a pro léky. Jsem z toho taková rozpačitá - na jednu stranu jsem ráda že se začalo po těch letech něco dít, ale na druhou stanu se bojim neúspěchu....
Koukala jsem k tobě do albíčka, upřímně řečeno - před tebou klobouk dolů, jsi bojovnice, máš můj obdiv 😕

akashka
5. bře 2013

Ahojky tak já se teda taky přidám 😉 nás to čeká snad v dubnu když půjde vše ok, žádost na pojišťovnu sice budem dávat až na konci března až budem mít všechny výsledky, ale prý se nemám bát, stihne se to 🙂🙂 tak jsem sama zvědavá. Je to náš první pokus, problém zatím našli jen ve špatném spermiogramu. Já byla na hysteroskopii a tam vše ok a výsledky genetiky a včerejšího hormonalniho profilů budou 27.3.Tak jsem z toho nervózní, jak to dopadne..

meyryen
5. bře 2013

Ahoj, mě čeká 2. IVF na přelomu dubna/května. Už se nemůžu dočkat....

janinafox
5. bře 2013

@akashka Ahoj. tak pojišťovna to prý schvaluje do týdne - mají na to tedy 3 týdny, ale schvalují to dřív 🙂 nás také čeká 1. pokus, tak jsme na tom stejně... u nás je tedy problém na mé straně, ale uklidňuju se tím že ty léky na ivf jsou silnější a účinnější než clostík, tak snad bude vše ok... 😅

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox neboj je to potom fofr,a jak jsi psala bude se konečně něco dít a hlavně na konci musíš vždy vidět ty//.Jak říká můj manžel,jsem nezmar který by vyloudil i z jalovice tele,neříkám,že jsem to nechtěla vzdát,chtěla můj poslední pokus byl ten šestý a ten vyšel,asi jsem těm prckům měla hrozit dřív.Teď jen doufám,že vyjde i tento a tomu našemu raubířovi pořídíme sourozence. Jinak nově příchozí vítám a doufám,že se rozrosteme.

janinafox
5. bře 2013

@dada074 snažím se nepřipouštět si že by to nemuselo vyjít, ale on ten pravý "stres" ještě přijde. Ale jsem ráda že už se něco děje, že už je ten výsledek (tím myslím //) snad trošku blíž 😅
tvůj přístup je správný, takový pozitivní (aspoň se mi zdá že to bereš "sportovně") že prostě chceš tak to bude - i s menšíma výhrůžkama prckům 🙂 budu držet palce aby ti to tentokrát už vyšlo. Prošla sis už lecčíms, tak snad to teď budeš mít bez větších starostí, přála bych ti to.
Mně právě u dr. překvapilo že clostík nezabírá, protože už mi ho kdysi psal můj gyn. a to zabíral. A teď jako na potvoru ne, ale od doby co jsem ho brala tenkrát jsou to už víc než 2 roky, tak za tu dobu se dost věcí mění holt.

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox nebudu tě v tomto nijak uklidňovat(promiň,ale vím to podle sebe,pak když ti všichni dávají ty rady hlavně klid a žádný stres,po chvilce už to leze na nervy) to si piš,že to všechno teprve přijde,pojišťovnou to jen začíná,ale až na TT najdeš ty // tak se tomu všemu jen zasměješ,neboj.A u nás už to nešlo brát jinak než sportovně,hele manžel se tam i těšil,prý mu to tam dělá MOC DOBŘE.Co jsem četla tak ten clostík je snad větší hrůza než ty injekce.Kam vlastně chodíte?

janinafox
5. bře 2013

@dada074 díky, neboj nechci uklidňující slova - která mimochodem slýchám od všech když na tohle přijde řeč. Já chápu že ostatní třeba neví jak se v téhle situaci ke mě zachovat, asi chtějí být milý, ale právě tohle je kolikrát horší. Takže mě vyhovuje se tady ze svých "obav" vypovídat a bez toho aby mě někdo litoval. 😉
Tak vidíš, tvůj manžel to měl jako za odměnu to je hezký 😀
My chodíme do Plzně. Jsou tady CARy dva, ale tenhle mi přijde takový lepší, vybrali jsme si tenhle už před dvěma rokama, pak jsme to teda stopli sami, protože jsme řešili jiné věci a letos jsme tam opět zavítali. Jednak se mi zdá jednání a chování o hodně lepší než v tom druhém a jednak i to prostředí je takové příjemnější. Sice jsou (možná) o něco výš s cenama, ale v těch výdajích za IVF se to upřímně řečeno už ztratí jestli dát o nějakou kačku víc.
Kam chodíš ty?

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox ano to přesně znám,já jsem také vždy věděla,že ty kolem tebe to myslí dobře,ale když to pak slyšíš do kola tak to opravdu začne lézt pěkně na nervy.Také jsem se vždy ráda vypovídala spíš holkám tady na koni,které mají stejné problémy a hlavně vědí o co jde a nemusíš nikomu nic sáhodlouze vysvětlovat. Když mi po laparce,můj gynekolog řekl co a jak,tak nám doporučil Apolináře a zůstali jsme mu věrni až do teď.A co si budeme povídat nevím jestli bychom si mohli dovolit 5 x hradit cyklus sami,kdybychom navštěvovali soukromé centrum. A jak jsi ještě psala ohledně té reakce na léky po dvou letech,to znám,než jsme přišli do jiného stavu a Lukýnem,měla jsem tak 6 až 9 vajíček a u toho posledního pokusu teď na podzim jen jedno,ale stačilo a tady je vidět,že i s málem se dají dělat zázraky!!!!! 😀

janinafox
5. bře 2013

@dada074 naprosto s tebou souhlasím, tady je skupinak holek se stejným problémem a aspoň si řekneme zkušenosti a co a jak a to je lepší podpora než kolikrát od okolí, i když mám ve svém okolí zlaté lidi, kteří to myslí dobře 🙂
Tak nám dr. řekl o těch dvou možnostech, ale prvně když byl manžel na spermiogramu, tak ho posílal můj doktor právě tam kam jsme nakonec zakotvili.
Tak hlavně že jste tam spokojení. To už nejde o to jestli je to soukromé nebo ne. My jsme prvně jeli na "pohovor" do toho druhého ale jednak nás tam nechali strašně dlouho čekat a nebyli nějak extra příjemní a jednak když jsme jim řekli že se ještě rozhodujeme, tak začali to druhé centrum (to "naše") pomlouvat, ale aniž by řekli co je na jejich centru jakoby dobrýho. Tak tím u mě hrozně klesly. To aby sis nemyslela že jsem nějaká "nafrněná slečinka", to vážně ne 😀 😀 😀
I to jedno někdy stačí 😉

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox to si opravdu nemyslím 😉 😉 a je pravda,že si chce opravdu vybrat Car ve kterém se budeš cítit dobře hlavně ty,já když vidím sestřičky u Apo,tak je mi hned lépe,jsou pořád jak sluníčka a na doktory tam také nedám dopustit,vždyť jejich zásluhou máme doma ten největší poklad 🙂 I když bych ho také někdy poslala třeba na "Mars" nebo tam někam 😀
@meyryen A co ty,co u vás za problém,zjistily něco?

janinafox
5. bře 2013

@dada074 tady jsou taky takový pohodový, usměvavý, nikdo se tam na nás netváří stylem "a vy tady jako chcete co" 😝
to chápu že když máš díky nim pokládek, tak se sympatie zvyšují, to je jasný. To u nás jestli, ne žádný jestli, u nás až to klapne tak je taky budu vychvalovat do nebes. A s tím vystřelením na mars tě chápu, občas jsou na takový výlet zralí všichni. 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox přesně,někdy bych tam s tím prckem poslala i manžela(co manžela celou rodinu,ať se mám dobře 😅 ).Bydlíme totiž v RD s mými rodiči,po svatbě se manžel přestěhoval ke mě,mám nemocnou mamku(má 12 let parkinsnovu chorobu a v posledních letech jí zjistili demenci,která se zhoršuje)nemohla jsem v tom nechat tátu,tak že když to vezmu s nadhledem tak se teď s manželem pokoušíme o třetí,protože mamka je někdy horší než ten 2,5 letý capart. 😀

meyryen
5. bře 2013

Mám endometriozu, kvůli které jsme začali do CAR docházet a během vyšetření mi zjištili ještě zvýšené NK buňky a teď i leidenskou mutaci...to už by bylo doufám komplet, vyšetření máme snad již všechna za sebou 🙂

janinafox
5. bře 2013

@dada074 jen je pošli na výlet na mars a užij si klídku 😀
Tak to se dá pochopit, je to asi hodně starostí, viď? Ale život to někdy nadělí tak že nezbývá než se k tomu nějak postavit a jít dál. Ale je to určitě i pro tebe i pro tatínka zápřah ☹ Ale ono to společné soužití je někdy nad rámec sil i když v tom nehraje roli žádná nemoc. Švagrová bydlí v jednom domě s manželovýma rodičema a říká že už by do toho víckrát nešla. Já jsem tedy ráda že jsme si zařídili vlastní bydlení. Moje rodiče máme sice poměrně blízko, vztahy dobrý ale bydlet bych s nima nechtěla, mně to stačilo když jsme při stavbě baráčku dávali psa k nim na zahradu abychom se pro něj nemuseli vracet do bytu a mohli jsme jezdit něco dělat, tak každodenní kontakt byl občas taky záživnej 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@meyryen ahoj,a jak chtějí řešit ty NK buňky?A že je to komplet na jednoho to stačí ne 😉 😉

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox občas je to na budku,my jsme předělali celý barák,děla jsme půdní vestavbu,kolikrát si říkám,že kdyby tady nebyl táta,tak bych asi mamku mít doma nemohla(mrcha co?),ale fakt nevím jestli bych to zvládla,mám k tomu ještě práci z domova takže občas fičák,ale stihnout se to dá 🙂 a s úsměvem jde vše líp 😀

janinafox
5. bře 2013

@dada074 ale kdepak mrcha, ono to musí být makačka, to si my nezasvěcení nedovedeme reálně představit co to všechno obnáší, takže máš určitě můj obdiv... a jak říkáš - s úsměvem jde všechno líp 😉 Teď nám i počasí nahrává k lepší náladě, já jsem teď taky optimističtější když aspoň jezdím domů z práce za světla a navíc je trochu sluníčka... ale je teda fakt že mně teď k dobré náladě přispívá to že se to v caru pohnulo a manžel je teď jak vyměněnej - no už bylo na čase, přestal totiž kouřit, tak byl dost podrážděnej, ale taky jsme to zvládli 😀 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox tak to musel být pro manžela také záhul,viď ?Mimčo a ty starosti kolem a ty cigára,znám to také jsem si tím sama prošla,začíná se dobře,ale to odvykání brrrrrr 😝

janinafox
5. bře 2013

@dada074 byl hrozně podrážděnej, takovej "mrzout", takže to bylo určitě těžký, kouřil docela dlouho, nějakých možná 12 let.. ale chtěl přestat když plánujeme mimčo a já jsem hrozně ráda že ten krok udělal, i když to nebylo jednoduchý. Ještě teda si dá občas nějakou tu nikotinovou žvýkačku, nebo bonbon, ale přes víkendy vůbec ale v práci ještě jo... ale už je aspoň "normální", naopak mi teď přijde mnohem pohodovější, teď je zlatíčko. To víš ale doma ho zas tak moc nevychvaluju, aby nenosil nos nahoru 😀

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox je mi to jasný,oni se moc chválit nesmí i když to rádi poslouchají 😀

janinafox
5. bře 2013

@dada074 přesně tak - chválit jen s mírou 😀 ale zas tohle manžel nevidí, tak se přece pochlubím, že 😀 😀

maraida
5. bře 2013

Ahoj holky.Mě čeká v dubnu/květnu poslední 3.IVF.Z 1.IVF mám roční holčičku,v listopadu jsem byla na KETu a v lednu na 2.IVF a bohužel nic.Teď jsem si předtím vyžádala znovu hormonální profil a byla jsem na imunologii a ta mi vyšla blbě,takže se nejdřív budu muset nějak rychle přeléčit,aby moje tělo neodmítalo embrya.Jinak chodím do Podolí.

dada074
autor
5. bře 2013

@janinafox to je jasný,co oko nevidí .......,holka to ten můj se rozhodl pro změnu držet dietu a je to asi něco jako u vás.Ten je schopen zavolat i v 8 hodin ráno co je k večeři 🙄 ,nejlepší na jeho dietě je nejíst celý den a přijet dom a sežrat (opravdu bez uvozovek) nač přijde,no prostě má to cenu,to mu říkám každý den,že v létě k moři bude jak laň 😀

maraida
5. bře 2013

@dada074 já jsem u 1. IVF měla 7 vajíček a teď už taky málo,jen 2 ☹
A ty chodíš na minimálky nebo nativy nebo na klasické IVF?

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida ahoj,tak tě vítáme mezi nás.A strašně jsi mě potěšila (nemyslím to ve zlém),ale mluvím o věku,je to nedávno co jsem si říkala jestli se na to nevykašlat,když už je mi tolik,ale vidím že nejsem takový šílenec jen já.
@janinafox a tady vidíš,že první pokus to také jistí!!!

janinafox
5. bře 2013

@dada074 formuje tělo do plavek, jo? 😀 ono by to mělo být tak že by měl jíst celý den a menší porce a správně kombinovat... ale oni chlapi mají to hubnutí snazší než my 😠

dada074
autor
5. bře 2013

@maraida Pokaždé jsme měli klasické IVF,ale říkala jsem si že bych se domluvila na té minimálce,protože jsem měla minule jen jedno.A je pravda,že člověk ušetří na hormonech 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru