IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

sasanka033
24. dub 2013

holky, mela jste nektera asistovany hatching?

megie4
24. dub 2013

@sasanka033 A pokud ne,bez těchto vyšetření do dalšího pokusu ani omylem!

megie4
24. dub 2013

@sasanka033 Nene,ty ano?

nikolav
24. dub 2013

@1miska Aha tak to jo a měla jsi prodlouženou kultivaci? A kdy se ptají co vlastně chceš? Jako je to vpíchnutí té spermie, teď si nepamatuju tu zkratku, a nebo třeba právě tu prodlouženou kultivaci a tak?

sasanka033
24. dub 2013

@megie4 no ja to tady troubim celej den, ale nikdo na to nereaguje🙂 tak bud to PCT nikomu nedelali, nebo vyslo pozitivni...takze to nikdo nemusel resit. ale me proste doktor rekl, ze spermie v hlenu nejsou, ale kde jsou, to nevi.

sasanka033
24. dub 2013

@megie4 ne, ale uvazuju o AH na KET, pokud se tohle IVF nevydari. tak bych rada znala zkusenosti...prej je vetsi sance, ze se embryo zavrta.

alba1
24. dub 2013

@sasanka033 my jsme ho měli 🙂 měli jsme všechno co šlo...ukázková blastocytka a stejně nic...

alba1
24. dub 2013

@irisi to je nádhera...já mnyslela, že už nenapíšeš...necháš nás tu celý den čekat 🙂¨tak na sebe dávej pozor 🙂

sasanka033
24. dub 2013

@alba1 aha, no ja prave si rikam, zda to nezkusit..asi to nestoji tak moc, ne? mne zavedli dvoudenni ctyrbunecna embrya a dle vseho je mnohem lepsi mit aspon moruly, ne-li blastocysty. nas jedinej nanucek na KET je blastocysta, tak uvazuju, zda do toho nepujdu pripadne...a podle ceho jste se rozhodovali? a co vam k tomu rekl doktor?

megie4
24. dub 2013

@nikolav U nás se předběžně dohodne ten pár s dr.co by bylo nejvhodnější ohledně oplodnění podle spermiogramu,takže jestli buď přirozeně nebo ICSI(to je to vpíchnutí) nebo třeba i PICSI(výběr nejzralejší nebo prostě zralé spermie vazbou na hyaluronan(látka,která je na vajíčku,a přitáhne si jen zralé spermie)) a ohledně prodl.kultivace-to je pak podle toho,kolik vajíček se podaří oplodnit a jak se vyvíjejí,takže většinou telefonicky druhý den po OPU.U nás je to takhle. 😉

pistalinda35
24. dub 2013

@nikolav vezmi si doklady, sandalky a nocni kosilku 🙂 a mozna nejake piti a jidlo 🙂 ja pak mela celkem zizen.... a hlad 😀 ale ten mam ted porad 😀

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav ahoj, dam ti priklad, jak to bylo u nas: ve stredu byla punkce, z peti folikulu 4 vajicka k oplodneni. SPG neni uplne vystavni, takze vzhledem k nizsimu poctu vajicek a prvnimu IVF (takze se nevi, jak budou spermie reagovat), nam rovnou navrhli ICSI u dvou ze ctyr vajicek, pro jistotu. druhej den jsem volala, oplodnily se vsechny 4. to byl ctvrtek. embryolozka hlasila, ze jsou krasny vsechny, at si zas zavolam v patek. v patek ze ctyr uz byly krasny jen dve a ja chtela zavest dve. takze si embryolozka uz nelajsla dat ty jediny dve hezky na PK do pondeli a poslala me na ET. zbyle dve embrya nechala na PK, ze se uvidi. z toho jedno se do pondeli uz nevyvijelo, druhe bylo jen pomalejsi. v utery rano ale dosahlo blastocysty, i kdyz o den pozdeji a tak se zamrazilo.

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav jidlo a piti doporucuju rozhodne🙂 preci jen se nesmi od pulnoci jist ani pit a at uz pujdes na radu kdykoliv, tak po probuzeni hlad i zizen mit budes. ja jsem teda ve statnim caru, takze nam pak nalejvali ty hnusny nemocnicni caje, ale cim vic budes pit, tim rychleji ze sebe dostanes tu narkozu...

nikolav
24. dub 2013

@megie4 Aha děkuju za informace. Jako o ICSI jsme neuvažovali z důvodu manželova výborného spermiogramu, ale když by bylo potřeba tak ho samozřejmě podstoupíme. A jak je to potom se zamražením? To se dohodne až v den ET kolik jich zůstalo?

nikolav
24. dub 2013

@pistalinda35 tak to je dobré. Na půlku věcí bez tak zapomenu, musím si to napsat 😀 . Hlavně nechci zapomenout tu vodu. Abych se mohla napít.

raaaadka
24. dub 2013

Holky tak 11. Den cyklu a před chvílí jsem počůrala ten 20- tkovej test a je tam jen jedna čárka, ani náznak ducha. 😒 jak jsem předpokládala.

sasanka033
24. dub 2013

@raaaadka neeeeeeee!:( to je mi lito. nemela bys to delat z ranni moci?

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 Aha takže se asi uvidí co bude a nebude. Nechám to na nich. Když to tak řeknu tak klidně těch 8 tisíc zaplatím i za ICSI, když bude třeba, i když manžel má nadprůměrný spermiogram. Asi ví co dělají. Doufám, že se to povede a bude co zavádět.

raaaadka
24. dub 2013

@sasanka033
Já to zkusím ještě zítra v práci, ale z toho nic nebude.

megie4
24. dub 2013

@nikolav To se dohodnete až po tom.Záleží kolik se vajíček oplodní,kolik se jich vyvíjí jak má a jestli se nějaká nezastaví ve vývoji.Taky pak záleží na tom kolik jich chceš vložit zpátky při et a zbytek se může,pokud budou kvalitní,zamrazit.

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 Opravdu? Předpokládám, že se podává žilně narkoza, že? No tak to abych si zabalila sebou radši ty flašky dvě 🙂 budu pit a chodit čurat jedna báseň 😀

sasanka033
24. dub 2013

@raaaadka no zkus, to vis ze jo, ja bych to odpoledne vubec nepocitala...

nikolav
24. dub 2013

@megie4 Chceme si nechat zavést jedno. Doktor mi dvě nedoporučil kvůli mé výšce a váze. Navíc bych radši přece jen jedno a ne dvojčata. Ale i kdyby byly tak jsem nejšťastnější na světě. Doufám, že v první řade budou kvalitní vajíčka, která se oplodní a pak se budou dobře vyvíjet a pak ten jeden prďola zůstane 9 měsíců.

megie4
24. dub 2013

@raaaadka Taky si myslím,že z ranní moči je to spolehlivější a stejně kočko-ještě je brzy,pořád máš čas.Já měla náznak // až 12.den a to jen náznak 😉

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav pokud mate super SPG a vajicek bude vic, tak si myslim, ze to ICSI nedoporuci, bylo to by zbytecny. ano, aspon teda u me narkoza zilne. ja teda i normalne hodne piju, takze jsem tam s sebou mela lahev magnesie a i jsem pila ten jejich sajrajtovej caj. nas pousteli domu az po dvanacty a nastoupeny jsme tam musely bejt v sedm, fakt si vem jidlo i piti.
napit se myslim muzes asi hodinu po narkoze.

megie4
24. dub 2013

@nikolav Určitě budou některá kvalitní,pokud ne všechna. 😉 🙂 Tak ať to dopadne co nejlépe,dej vědět! 😉 🙂

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav ja sla rovnou do dvou, protoze mam zvyseny FSH, cili predcasny selhani vajecniku, takze radeji hned riskuju, nez abych se nedockala ditete ze svejch vlastnich vajicek...

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 Tak to je dobré. Já právě vůbec nevím co mě čeká. Nikdo mi zatím nic neřekl. V kolik kam mám dojít a tak. Je mi jasné, že tam nebudu sama. Ale zase si myslím, že v sobotu tam nebývá až tak plno na OPU. Ale uvidím no.

nikolav
24. dub 2013

@megie4 Děkuji snad to dopadne dobře. A něco i snesu 🙂 . Už se na to i těším. Ale ne tak jako na zákrok, ale spíš na to, že se dozvím kolik teda bylo vajíček a tak. A pak každý den nervozně volat jak to vypadá. V neděli volat nebudu. Ale pak v pondělí ano. A pokud je PK, který den se zavádí? A ještě jedna taková věc. Když je po IVF potvrzené těhotenství jak se vypočítává termín porodu? Dle poslední MS nebo dle data oplodnění (a to je bráno, který den? Den OPU?) a nebo dle UTZ? Ptal se mě na to manžel, ale nedokázala jsem mu na to odpovědět, protože toto nevím a nedokážu odhadnout.

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 Já mám vše v normě a ok. Doktor na to taky hleděl. A pak mi právě řekl tohle. A navíc dokonce co vím, i když je to individuální samozřejmě, tak v Reprofitu do 35 let nezavádějí dvě. Vyčetla jsem to teda na jejich stránkách.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru