IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

sasanka033
24. dub 2013

to ti reknou, neboj🙂 ja vyfasovala hnedle z kraje par papiru o ivf, kde to vsechno mam popsany (co je ivf, opu, ket, kdy se dela co...), akorat mi pak indivindi rekli konkretni terminy podle UTZ reakce na stimulaci. a jak bude plno nezalezi na dni v tydnu, ale na tom, kolik zenskejch bude mit v tu sobotu foliky 20-22 mm🙂

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav vidis, to je zajimavy, to by me ani nenapadlo, ze to nekde omezi vekem. pred par lety se bezne zavadely dokonce tri. to uz se dneska nedela.

megie4
24. dub 2013

@nikolav Při PK se myslím zavádí 5 až 6 den.A zbytek,na co se ptáš,teda fakt ještě nevím.Třeba ti poradí nějaké spolubojovnice,které už mají těhu potvrzené. 🙂

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav jinak co ja vim, tak datum porodu se pak pocita dle data OPU, ale to me mozna nekdo opravi, tak daleko jsem se s tim cistym testem jeste nedostala🙂
neboj se nic, jsi zdrava, krasna, mlada nosnice🙂 tudiz bude vajicek jak na velikonoce a embryi, ze je nespocitas🙂

sasanka033
24. dub 2013

jako ja mam chut dat si pivo a cigaro.

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 No to tam dřív na jejich stránkách nebylo. Až jsem pak hledala ceník, tak jsem to tak projížděla a už to tam mají napsané. Takže to tak asi je. Taky jsem to předtím neslyšela, že by to bylo nějak omezené věkem.

nikolav
24. dub 2013

@megie4 No právě manžel s tím na mě vyrukoval a to fakt teda nevím, dle čeho se to určuje. I když musím uznat, že je to zajímavá otázka. I když den sem a den tam, že 🙂

megie4
24. dub 2013

@sasanka033 😀 jedno pivo ti neuškodí a jedno cigárko asi taky ne 😀

megie4
24. dub 2013

@sasanka033 ale ať to není moc často 😀 😀 😀

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 Já si taky myslím, že se datum porodu počítá od dne oplodnění pokud se to ví. A tady v tom případě ano. Takže asi tak. I když nevím co má větší váhu. Jestli UTZ a nebo den oplodnění. Ale to se dozví opravdu těhotná asi až na tom UTZ v tom 12. týdnu. Jako musím myslet pozitivně. I když, kdybych byla úplně zdravá tak IVF nepodstupuju. Ale co se dá dělat, když to tak je a je to realita. Ale zase snad vajíčka nejsou vyloženě stará a nebo vyčerpaná tak doufám v jejich vitalitu a že nějaká budou a něco z nich i bude 🙂 a jak daleko jsi ty?

sasanka033
24. dub 2013

@megie4 no ja uz se vyhejbam nekolik tejdnu obemu🙂 ziju jako mnich, zadnej sex, alkohol, sport. hruza🙂
ale uprimne z cigara by mi ted bylo akorat blbe, ale to pivo...mozna poslu pritele pro plznicku🙂

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav ja? ja jsem v pr..eli🙂))) jsem 12.den od ET dvou ctyrbunecnych embryi, 9.den od ET jsem si delala test, negativni. nemam zadne priznaky, takze si myslim, ze je to v haji.

nikolav
24. dub 2013

@mardusenka30 Ahoooj tak co jak se cítíš a tak? Povídej 🙂. Doufám, že je ti dobře a že bylo co mělo být!!!

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 A ani dnes na testu nic nebylo? Třeba se potvrdí těhu až z testu z krve!!! Naděje umírá poslední!! A máš nějaké příznaky? Nebo nic?

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav neboj, to by z hormonalniho profilu davno zjistili! ty uz stimulujes ne? a byla jsi na UTZ a mas foliky, ze jo?

sasanka033
24. dub 2013

@nikolav ja od ty nedele nemam odvahu testovat🙂

dada074
autor
24. dub 2013

@irisi to je nádhera,moc moc gratuluji.A pokud se na to cítíš,tak doma je stejně nejlépe.Pamatuji si jak jsem vždy zdrhala a doma se mi ulevilo na 100%.Tys mi,ale dala jak jsi ráno začala s tím testem a pak se dlouho nehlásila.

irisi
24. dub 2013

@darkwitch určitě jo 😵 se budeme předhánět i když já už skončila s hcg, teď budu čekat 14 dní a prudit Vás tady 😎 ... jo a děkuju za uklidnění

dada074
autor
24. dub 2013

@nikolav ještě jedna odpověď v rychlosti,datum porodu se počítá od 1 dne poslední MS:

nikolav
24. dub 2013

@sasanka033 Hormonální profil mám v normě. Všechny položky. Takže naštěstí to je dobré. Já už stimuluju. Dnes jsem 13 DC a stimuluju už 12 dní Menopurem 2 ampulky denně. A od včera píchám i Orgalutran. Zítra si ještě píchnu 2 ampulky Menopuru, Olgalutran (nebo jak se to píše) a asi něco jako Pregnyl. Ale to se dozvím po zítřejším UTZ. No a v sobotu by měla být OPU a příští týden ET některý den. No a při posledním UTZ mi řekl, že mám cca 8 folikulů na každé straně. Tak snad z nich něco bude. Snad budou dostatečně už velké a sliznice bude taky ok. Každý den piju kontryhelový čaj, tak snad to k něčemu bude. A zítra si zkus udělat test. Kdy ti řekl v CARu, že máš testovat? 12. den nebo až 14 den? Já právě přemýšlela co je lepší. Jestli udělat test každý den od cca 8. dne po ET a nebo to opravdu nechat až na ten 12.-14. den po ET. A stále to nevím. Protože na jednu stranu si říkám jsem nedočkavá a budu zvědavá a na druhou stranu právě nechci to zklamání z toho sněhobílého testu.

nikolav
24. dub 2013

@irisi Gratuluju jen tak dál!!!

nikolav
24. dub 2013

@dada074 Tak snad když se to povede mi nějaký krásný datum do průkazky napíšou 😀 a je jedno jaký to bude.

irisi
24. dub 2013

@sasanka033 já při druhém IVF.... ale řeknu ti názor přímo od tří různých embryologů, ju?.... jestli máš daný na vajíčka icsi, tak AH jsou zbytečně vyhozený peníze, protože ta blána z které se to klube je už tím napíchnutím propíchnutá.... a taky by se náhodou nohou stát že by tím naříznutím ať jehlou nebo laserem mohli poškodit ....... takže na potřetí jsem do toho nešla a ani nikdy nepůjdu
@sasanka033 PCT neznám nedělali mi takže ti bohužel nemohu poradit jelikož o tom nic nevím ☹
@alba1 ne ne chtěla jsem vám napsat z auta, ale nenechali mě, tak až jkdyž jsem přijela dom ... však jsem hned spěchala k PC 🙂
@raaaadka nech to na páteční ranní moč, ju?

lucik1986
24. dub 2013

holky maličký průzkum. Zaváděli vám moruly a nebo blastocystu? Případně kolikáty den od OPU.

alba1
24. dub 2013

@sasanka033 nechali jsme to na doktorech...měli jsme PK, AH, ICSI, a vyšly nám z toho 4 blastocytky, bohužel té jedné se u mě nelíbilo, tak věřím, že jednomu z těch 3 mrazáčků se u mě zalíbí 😀

lussi
24. dub 2013

@malinka_02 ano sami 🙂 Půjčili nám takovou tu nádobu s tekutým dusíkem (museli jsme jim dát zálohu 30tis) a vezla jsem je na klíně 😀 Pamatuji si to zcela živě, strašně jsem se bála, abychom je někam nevyklopili, takže jsem křečovitě seděla na předním sedadle auta ani jsem se nehnula, byla jsem zpocená až na pr.eli a v tu chvíli si všimnu, že mi po noze leze pavouk (pavouky nesnáším, když nějakého vidím, lezu na židli nebo co je po ruce) Hystericky jsem ječela dokud manžel nezastavil, nevystoupil a toho hajzla osminohýho nebo kolik těch nohou má ,ze mě nesundal 😀

irisi
24. dub 2013

@nikolav den porodu doktor vypočítává podle datumu prvního dne posledních menses.... je to u všech holek stejný ať jdou na umělý nebo to mají přirozeně.... a tudíž u přirozených nevědí kdy byla ovulace jinak by to vypočítávali samozřejmě podle ní 🙂 ... ale jsou tu na netu kalkulačny která to vypočítá podle i ovulky ..... je to setjný jako s menses jen k tomu připočtou 2 týdny navíc 😉 ..... prostě berou to tak že jakmile začneš menstruvat a v ten měsíc otěhotních tak jsi hned první den těhotná 😀 (i když realita je jiná)..... snad jsem to vysvětlila pochopitelně... občas jsem zmatená a plácám jedno přes druhý 😅

jaké byli další otázky?

pistalinda35
24. dub 2013

@lucik1986 blastocystku 5 den...

alba1
24. dub 2013

@lucik1986 blastocyta 5. den

irisi
24. dub 2013

@nikolav no a stáří vajec ono je to náhodný..... některá dvacetiletá má prý vajíčka křehká a stará jako 45 ženská a naopak...... ale samozřejmě že větší pravděpodobnost je v mládí, ale tohle se stejně neví dokud IVF nepoodstoupí a embryolog nenapíchne

děkuju za gratulaci 🙂
@dada074 😕 promiň já nechtěla...... po té hodnotě jsem byla rozzářená a dr. mě pak zase nějak udusila tou její obavou a strachem jak to bude dál s tím zdravotním stavem.... ale přičítám to tomu že se s tím takto výrazným OHSS nesetkala.... i když teď jsem fakt jen druhý stupeň
@nikolav hele ten čaj už nepij 😕 nevíš jak na to mohou reagovat hormony... já ho pila, ale při běžném cyklu aby se mi udělala sliznice....ale při IVF bych si to nelajzla
@lucik1986 5tý den po OPU a blastocystu

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru