IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

baby1984
31. bře 2013

@absti ahojky taky chodím k Mudr.Vykysalé a sem moc spokojená.8.4 čekám MS a 20DC mě chce na sono a pak asi začnem stimulovat v dalším cyklu když by zmizla cysta která se mi udělala po clostylu. 😖

maraida
31. bře 2013

@raaaadka ne,ne,VZP taky proplácí 39+364. Já se na to byla ptát i přímo ve VZP jak to všechno je.

eevvaa
31. bře 2013

ahoj holky, mám podanou žádost o IVF na VZP, jak dlouho bude trvat vyřízení, prý to může být i celý měsíc?děkuji za odpověď

irisi
31. bře 2013

@malinka_02 ahoj i já jsem měla začínat až 3DC, nakonec jsem to riskla už druhý den,. ale ten třetí je v normálním termínu i to píšou v příbalovém letáku Gonalu, a když máš krátky cykly, tak ti aspoň rychle rostou folikuly a budeš to mít stejně jako my 😉....... být tebou jdu na UTZ a s Dr. to prober a pak se rozhodni

irisi
31. bře 2013

@eevvaaahoj, jak kdy někdy je to do týdne a někdy měsíc...... ale lékaři počítají tak cca 3 týdny

absti
31. bře 2013

@malinka_02
ahoooj , no tak to by bylo supr jestli budeme nějak na stejno 😉

absti
31. bře 2013

@baby1984
Já s Vykysalou jsem taky spokojená. Je děsně milá a doufám, že bude mít semnou i dobré výsledky 😝

absti
31. bře 2013

@eevvaa
já jsem u vojenské. V gennetu žádost poslali ve středu a v pátek jim do pojišťovny přišla. Takže jí prej hned schválí a odešlou.
V gennetu mi ale mudra říkala, že klidně začnou i bez schválené žádosti, že si to kdyžtak vytelefonují 🙂

akashka
31. bře 2013

@eevvaa ahoj, pojišťovnou se asi netrap, ja to taky řešila jestli se to stihne a doktorka, říkala že v klidu, že pošlou žádost a pak už si to zařídí a v podstatě v den podepsání žádosti mi předali injekce na dlouhý protokol ;)

brsh
31. bře 2013

@lucik1986 ahoojky, a léčili Ti nějak endometriozu? Nepamatuju se, že bych tady o tom četla, tak se omlouvám, jestli jsi to psala 🙂

raaaadka
31. bře 2013

Dnes jsem koukala na " soukromé pasti" a embryoložka tam řikala, že chlap má spermie v pořádku a stejně udělaj ICSI, tak nevím, mělo to být jako že chtějí vydělat na něčem, co není nutné??? 😕

brsh
31. bře 2013

@raaaadka Tak bych to neviděla 🙂 My, ještě než jsme věděli, jak na to jsme se spg, jsme stejně chtěli zaplatit ICSI... I když je to byznys hroznej, vydělávají na nás asi solidně 😀

irisi
31. bře 2013

@raaaadka hmmm je to tak, ale podají ti to následovně....... Pokud si to nedáte, chcete risknout, že se nebudou chtít samovolně oplodnit a vy nebudete mít žádná embrya? Nebo chcete mít větší pravděpodobnost a jistotu, že se oplodní, když použijeme ICSI?

výsledek, nejen finační, ale spíš psychické vydíraní!!!!!!!....... bohužel o tom tento medicínský obor je 😠

raaaadka
1. dub 2013

No tak jsem si to myslela, a stejně je to s PK, že? 🙂
V protokolu mám napsáno 1. IVF, ICSI. To je jako plán, tak uvidíme, co k tomu ještě bude.
Mám píchnutou třetí dávku gonalu a vaječníky cítím, tak snad tam něco roste.

lucik1986
1. dub 2013

@brsh Ahoj neléčili. Mám jen slabý stupeň a to co našli tak odstranili při laparoskopii

absti
1. dub 2013

Holky ,
byly jste všechny na laparce, aby zjistili v jakém stavu máte dělohu?
@lucik1986 a ty jsi byla proč na laparce? oni ti našlli něco na ultrazvuku, tak potom jsi na ní šla?
Ptám se protože jdu na druhé IVF a na žádné laparce jsem nebyla. Byla jsem jen na 4D ultrazvuku dělohy.

pistalinda35
1. dub 2013

@absti Ahoj...byla jsem na laparce loni v kvetnu. Kdyz mi v Gennetu totiz zjistovali ambulantne pruchodnost; tak jedna strana mela zpozdeni....proto laparka.Nic mi ale nezjistili.Naopak mi trochu natrhli delohu a tak jsem v nemocnici byla tyden misto 4 dnu ☹ a tp mi to ani nerekli.

lucik1986
1. dub 2013

@absti já jsem šla protože moje gynekoložka mě na ní poslala. Řekla jsem jí, že se snažíme o mimi a ona mě na ní poslala. Preventivně než začneme řešit dál. No a bylo

brsh
1. dub 2013

@lucik1986 Aha, díky. Tak tos měla relativně štěstí v neštěstí 🙂 Já jsem po laparoskopii i hysterce, ale endometrioza mi odstranit nešla ☹

brsh
1. dub 2013

Holky, zajímala by mě jedna věc, když jdeme na OPU a podaří se uchovat nějaký mrazáčky - jak je to s počítáním a placením IVF? 1. pokus jasný IVF, pak KET a to se započítává jako placený pokus? Nějak se v tom ztrácim. Díky 🙂 a hezký Velikonoce!

lucik1986
1. dub 2013

@brsh No jak se to vezme. Teď mi dělala dr. v Gennetu ulz před stimulaci a říkala, že se jí zdá, že na pravém vaječníku už ta mrcha zase je. Ale, že podle jednoho ulz to potvrdit nemůže.

lucik1986
1. dub 2013

@brsh Mě bylo vysvětleno, že pokus se bere to když más stimulaci. Pokud máš mrazáček a jdeš na KET tak by to mělo být mimo pokusy placené pojištovnou.

brsh
1. dub 2013

@lucik1986 Já jsem to nemyslela tak, že je to pro Tebe výhra - to vůbec 🙂 ale mně nešla ani odřezat, takže jsem půl roku jedla Vissane a vyvolali mi umělý přechod a teď - děj se vůle boží... což mě trošku štve. V létě mi dělali tříhodinovou operaci, při který to můj dr našel, ale bohužel to odtranit nešlo....
Děkuju za vysvětlení ohledně těch plateb 😉

ratatooy
1. dub 2013

@brsh nene ket je furt z prvniho pokusu ivf doplaciš si jen leky pokud jdeš na ket se stimulovanym cyklem jinak platíš přenos a pajetu ve ktery jsou embrya u nas je to celkem za ket 7300,.

ratatooy
1. dub 2013

@raaaadka ono to tak ale je muže se totiž stát že bez icsi se vajičko sice oplodní ale muže se do nej klidne dostat špatná spermie a vajičko je bud v háji hned nebo pozdejc potrat,ja jsem pro využití všech metod co jen jde

ratatooy
1. dub 2013

@absti u nas se na laparku bežne před ivf nechodí jen až když je nejakej problem

brsh
1. dub 2013

@ratatooy ahoj, už jsem myslela, žes nám odsud utekla 🙂 Takže příklad, jestli to chápu dobře: jdu na 1. IVF (doplácim na stimulaci, ICSI atp.) - nepovede se............a co se děje pak? Jdu na KET při dalším ms? A chodim do tý doby, co mám mráža. Pokud ani do tý doby nic, opakuje se - stimulace, 2. IVF a KETy....až do 4. placenýho IVF. Děkuju 😉

ratatooy
1. dub 2013

a na druhou stranu s tema laparkama je to taky na pytel protože když při laparce zjistí že je vše ok,tak už vám neřeknou že po ty laparce se mužou udelat srůsty a zpusobi je ta operace,a pak už to nikdo znovu nezjištuje žijou v domení že při operaci bylo vše průchodné

ratatooy
1. dub 2013

@brsh jj přesne tak nevim teda jakou chce tvuj car pauzu mezi ivf a ket u nas by to byli asi 3 mesice,4x hrazenej pokus máš u ivf když nehaš zavest jedno embryo ale to asi víš,pro me je toto novinka,před 3 rokama to ještě nebylo,tak sem rada že sem taky dala jedno a prodloužila si jeden pokus navíc,no a ak chodíš na ket dokud maš mrazačky a když ani to nic tak 2.ivf
no jinak neutekla sem furt tu občas kouknu,neco sesmolim,mi jedeme zitra pro mražačky

brsh
1. dub 2013

@ratatooy Tak to jsem ráda, že po měsíci tady mezi váma se v tom začínám orientovat. Ale zase nesmím bejt přemoudřelá, to doktoři neradi 😀 Já stejně můžu jenom to jedno kvůli tý děloze /ex dvěma dělohám/, takže ať je to s placením tak nebo onak, varianta dvou embryí se mě netýká. I když jsem chtěla... A mrazáčky si můžeš nechat zavést dva? Jinak držim palce samozřejmě 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru