IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

nikolav
23. bře 2013

@ratatooy Děkuji

ratatooy
23. bře 2013

@nikolav jinak injekce nic nejsou neni to ani cejtit ale človeka spíš boli to že ma do sebe bodnout tak se mu zdá že je to hruza

nikolav
23. bře 2013

@ratatooy No já právě jsem s injekcema na štíru. Nevadí mi pichat do jiných 😀 v práci, ale do sebe to nevím teda. A kord když tu jehlu vidím. Dřív to byl větší hysterák. Teď už aj když jdu na krev tak jdu tak tele na porážku s tím smířená a ani mě to nebolí. Ale už se vidím jak si pichám tu první injekci. Jak sedím v ruce jehlu a přemlouvám se aby si to zarazila do špeku 😀

raaaadka
23. bře 2013

@coralin
A jdeš do toho, aniž by ti klesly ty NK buňky???

ratatooy
23. bře 2013

@nikolav jj přesne taky sem se přemlouvala,ale neboj o zvladneš a kdyby ne tak nekoho poprosiš

raaaadka
23. bře 2013

@akashka
No jasně, co když by to vyšlo a vše bylo ok bez pgd a tím pgd to pak třeba nevyjde.
Jo a údajně používají jinou metodu než pgd, to mi řekla doktorka. Že tu pgd už nedělaj. Ale i tak jde o genetické vyšetření, přesto vzhledem k věku by mi stejně ještě doporučili amniocentézu v těhotenství. Naivně jsem si myslela, že už nebude třeba. 😒 ale nechci předbíhat, teď čekám až dostanu MS.

maraida
23. bře 2013

@coralin téda,léčba trvala rok jo 😕 tak to jsem zvědavá na sebe,mě se to musí zlepšit zhruba za 6 týdnů.
A do jakého centra teď chodíš?

raaaadka
24. bře 2013

Mě našli kdysi také protilátky - spermie, vajíčko, obal - prostě všechno. Prednison jsem nechtěla, koupili jsme kondomy a wobenzym - ten měl nahradit ten prednison. Pamatuji si dávkování 10x0x10 po dobu 30 dnů. Sex byl s kondomem, ale v době ovulace bez, pak zase s kondomem až do 4. Měsíce těhotenství. Prostě se to povedlo. 🙂 wobenzym se po těch 30 dnech snižoval na 4x4x4 a bral se do asi toho 4. Měsíce teh. Ale to si nejsem jistá. Ve 4. Měsíci jsem jela na kontrolu do Podolí a protilátky byly v normě. Doktor se zlobil, že tahám čerta za ocas. Ale mě se nechtělo 3 měsíce čekat . Tak jsem zkusila ten wobenzym na základě doporučení nějakého doktora na netu.

raaaadka
24. bře 2013

Myslíš , že protilátky proti spermiím se nějak projevujou?

malinka_02
24. bře 2013

@coralin no ja prave casto odchazim nastvana.. A nebo zklamana a poplacu si.. To je asi vsude ze nekomu to vyjde a nekomu ne ňo..A problem my nezjistili, vse ok nebo jen hranicni ale nikdy nic nevyjde..
@baby1984 no ja prave se uz tak tesila, jdu na sono a tohle..
@nikolav ahoj 😉

baby1984
24. bře 2013

@malinka_02 já měla jít na iui ale objevila se tam ta obluda tak řekla mudr,že by šla do IVF tak sem souhlasila naco to zdržovat a uvidíme

malinka_02
24. bře 2013

@baby1984 nam iui bohuzel ani nedoporucili ze je to zbytecny.. Ale ja byla spatna z tolika neuspechu a ted sem se uz natesila na ivf a zas jen cekat..

baby1984
24. bře 2013

@malinka_02 to čekání je nejhorší právě 😠 no sem zvědavá co mi řekne ted v týdnu jak to vypadá a hlavně se bojim,že to kvůli cystě ani nedostanu nevim proč si to myslim 🙂

akashka
24. bře 2013

@raaaadka no právě je to boj to rozhodnout. Ale včera jsem mluvila s kamarádkou, která to pgd v laboratoři dělá a říkala, že přestože to dělá (nebo spíš právě proto) by mi to nedoporučila.. že prý když jsme mladí a máme ok genetiku, tak je to zbytečné podle ní.. a že mnohdy co při pgd vyřadí tak za pár dní se to vyvíjí normálně ale už je pozdě to zase zařadit zpátky.. :( no tak teď nevím...

raaaadka
24. bře 2013

No tak teď taky nevím, člověk musí rozhodnout tolik věcí. Ale jak to posoudit, asi tak jak to budu v tu chvíli cítit, musím dát na svou intuici, ta mě nezklame. Jenže jsem nedočkavá a nechce se mi čekat o měsíc dýl na zavedení a nervovat se, jestli ještě bude co zavádět. Prostě jestli toho bude málo, nebudu čekat na pgd a jestli jich bude dost, tak to ještě zvážim. 🙂

akashka
24. bře 2013

@raaaadka vidím to podobně, rozhodně si chci říct o monitoring embryí, z toho je poznat opravdu hodně a je to i šetrnější pro embryjka..

raaaadka
24. bře 2013

Tak to vůbec neví co je ten monitoring embryí. Doktorka mi říkala, že pgd už nedělaj, mají jinou metodu. Ale nevím co přesně. Já prostě budu čekat a rozhodovat se podle momentální situace... Kolik bude embryí, kdyby třeba jen 2, tak fakt nevím, asi bych je hnala do zavedení rovnou bez pgd a to jen ze strachu, že by třeba nic nezbylo po tom pgd, to mražení a rozmražení taky neustojí vsřechna embrya.

akashka
24. bře 2013

@raaaadka monitoring ve zkratce - po oplodnění vajíčka spermií při metodě IVF je tento zárodek uložen v kultivačním roztoku v misce do inkubátoru. Zařízení snímá jednotlivé misky kamerami, které pořizují záznam toho, co se v misce děje. Jelikož je kamera umístěna přímo v inkubátoru, není nutné misky s embryi vyndavat a dívat se na ně pod mikroskopem. Embrya tedy mohou nerušeně pracovat na svém vývoji, aniž by s nimi bylo jakkoli manipulováno. Po pořízení záznamu se při jeho zrychleném přehrání dá krásně pozorovat, jak docházelo k dělení buněk vznikajícího embrya. Výhoda oproti klasické metodě, kdy embryolog občas embryo zkontroluje je jasná - je kontinuální záznam celého vývoje a tedy větší přehled o tom jak embryo vypadá. U klasické metody se může stát, že v momentě kdy se embryolog dívá, vypadá embryo špatně, ale za deset minut může být vše jinak, to už se ale nezjistí...

akashka
24. bře 2013
baby1984
24. bře 2013

@akashka téda to vypadá lákavě a kolik to stojí ti někdo řekl,protože to určitě nebude hradit ZP .Asi taky začnu o tom uvažovat 😉

akashka
24. bře 2013

@baby1984 no co jsem viděla na obilňáku to vycházelo na 5000,- ale taky záleží kolik dní to nakonec dělají. Já se na to ptala v repromedě a dr. mi řekla, že to tam sice dělají, ale ne každému, jelikož nemají těch přístrojů tolik, ale že se za to u nich nic nedoplácí.. tak tomu moc nerozumím, ale pokud to jen trošku půjde určitě to využijeme (i kdyby se doplácelo).

raaaadka
24. bře 2013

@akashka
Tak jsem to přečetla a je to pěkně popsané. A ty budeš mít taky jeden měsíc odběr a zavedení ten další cyklus??

baby1984
24. bře 2013

@raaaadka proč ty to budeš mít takhle že ti vezmou vajíčka a pak bude KET a ne ET??Moc se v tom ještě nevytznám,ale mám za to,že jak odeberou vajíčka tak bud druhý den ti zavedou embryo a nebo při prodloužené kultivaci 5-6 den.Jestli se pletu tak mě opravte,ale je škoda nevyužít ET to je snad dokonce i větší šance 🙂

raaaadka
24. bře 2013

Protože chtějí embrya geneticky vyšetřit, zda mají chromozomy v pořádku. Právě nevím , jestli se na to nevyprdnout.

malinka_02
24. bře 2013

@baby1984 ja jdu v utery to budu 24dc tak furt doufam ze treba praskne a odejde sama a uz vidim jak budu zas v utery zklamana ze ne 😠
@raaaadka me treba nevyslo ivf ani 3 kety, nikdy nic a ted uz ketu moc neverim a sazim na ivf kde je vetsi sance o dost, takze ja bYch tu sanci pri ivf nenechala byt a jit az do ketu.. Ale u kazdeho je to jine..

raaaadka
24. bře 2013

@malinka_02 myslíš udělat vše v jednom cyklu a nečekat na vyšetření embryí?

malinka_02
24. bře 2013

@raaaadka tak je to muj nazor, jestli je to prvni ivf tak nam rekl dr ze muzeme zaskrtat vsechny metody v ceniku odzhora dolu ale jistotu nam nikdo neda a mel pravdu. Museli sme mit icsi, dali PK a AH a embryoglue a stejne se nezadarilo, pak jsme to zopakovali pri prvnim ketu a to same, ted uz AH ani lepidlo nedavame.. Ale stejne se. Ikdy nepovedlo.. A pri ivf je 38%sance a pri ket jen 25% a tim ze 3 kety nevysli tak ja se modlim v ivf..

baby1984
24. bře 2013

@raaaadka a vy nemáte udělanou genetiku s manželem??To bylo první vyšetření co sme podstupovali,a jestliže je to v pořádku tak bych to dál nehrotila a nenechala bych je vyšetřovat 😉

raaaadka
24. bře 2013

Máme, už máme devítiletého kluka. Před tím jsem 3x potratila hned v prvních týdnech a genetika tudíž musela být provedena no a manžel ok, a u mě nějaká odchylka konkrétně nadpočetný X chromozom v mozaice v 5 %. Což může mít na něco vliv a nemusí, vlastně mi tenkrát nic moc neřekli a nato jsem otěhotněla a mám kluka.

raaaadka
24. bře 2013

@raaaadka
Tak třeba nemůžu mít holku, kdo ví. Nevím co je to ta mozaika, jestli mám v těle 5% buněk s nadpočetným X chromozomem. Fakt nevím. 😒

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru