IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

go
9. dub 2013

@ratatooy to je hruza ☹ ☹

lussi
9. dub 2013

@maraida v poho 😉 To druhé mimčo se přestalo vyvíjet v 10. týdnu, nic se s tím tenkrát nedělalo, jen jsem chodila na utz aby kontrolovali jak se to dvojčátko vstřebává. Proto se i dvojčátek bojím, nedovedu si představit, kdyby se něco stalo třeba ve 20týdnu...pokud není něco v pořádku, ať se to raději stane brzo než pak rodit. Mého šéfa žena museli rodit ve 24 týdnu, kvůli downa. Ještě teĎ mám husí kůži, když to píšu. Ale už mají doma dalšího klučíka, zdravého 😵
@janice_opice no není zač, od toho jsme tady, abychom si poradily neeee 😀

janice_opice
9. dub 2013

@lussi tak to se omlouvám za ten nadšený příspěvek o dvojčátkách-- ale máš zdravého kluka a to je to hlavní!!!!!!!!!!!!!!!!

janice_opice
9. dub 2013

@go no právě se nepodařilo po tom Mexicu,ale tam se stala chyba už při té stimulce takže...no uvidíme🙂
Holky mějte seč tu zatím já letím domů za tím mým začínajícím pubošem zkontrolovat úkoly a vyvenčit psa🙂

lussi
9. dub 2013

@janice_opice co myslíš? Jak jsi psala, že jsou dvojčata super? No vždyť jsou 😀 😉

lussi
9. dub 2013

@janice_opice zdarec🙂

raaaadka
9. dub 2013

@go
No jasný, já právě nechci zavádět až v dalším cyklu, tak nevím. Řekla jsem, že to spíš nechci. Uvidíme zítra, kolik se jich podařilo oplodnit a jak se budou dál vyvíjet. 🙂

go
9. dub 2013

@raaaadka pisi o tom zamrazeni, ze je to vhodne pro starsi zeny, kterym nenaroste sliznice. Ja mam sliznici pres 12, tak to je az dost, proto by bylo zbytecne mrazit. Rizoko , ze embryjko neprezije rozmrazeni tu vzdy je. ☹ Kolikaty jsi den po OPU?

raaaadka
9. dub 2013

@go
Dnes ráno jsem měla opu. Sliznici mám taky dobrou. Nezbývá než čekat.🙂

go
9. dub 2013

@raaaadka a jak ti je? Ja byla na OPU vcera a mam silene bolesti ☹

raaaadka
9. dub 2013

@go
Dnes ráno jsem měla opu. Sliznici mám taky dobrou. Nezbývá než čekat.🙂

raaaadka
9. dub 2013

@go
Já mám jen 9 vajíček z 11 folíků. Trošku mě bolí břicho chvílema jako při MS, nemám chuť pít, tak se nutím. Nejmíň příjemný mi tada bylo to jak ze mě tahali tu buničinu, nebo obvaz, nebo co to bylo, až před odchodem domů. A to uspávání před tím, já se tak bála, fakt stres! Ale byla jsem šťastná, když jsem se vzbudila a bylo hotovo. 😉
Je ti líp, když piješ? Jak dlouhonzo trvá ta bolest břicha?

raaaadka
9. dub 2013

Holky, mám v protokolu anopyrin, před opu mi ho vyškrtli, mám v něm zase pokračovat????? Nebo ho jen zapomněli škrtnout úplně? Mám ho tam psaný stále dál.....

raaaadka
9. dub 2013

A co ten utrogestan, můžu ráno zavést a jít do práce????

nellalucia
9. dub 2013

@dvoranna a dali ti crinone automaticky..nebo ti dali navybranou...Já jdu teď 15. tak jsem zvědavá

akashka
9. dub 2013

Ahoj holky, koukám, že jste tu řešili PGD (Array), nemá tu s tím ještě někdo zkušenosti? Mě se zdá, že nás do toho doktorka docela tlačí (centrum to poskytuje zdarma, ale samozřejmě pojišťovna jim to pak pěkně proplatí). Moc se mi na tom nelíbí právě to, že se zavádí až další měsíc a navíc kamarádka co tam pracuje a přímo toto dělá, říkala, že by mi to nedoporučovala (zatím jelikož genetiku máme oba ok a nebyl u nás žádný potrat ani nic takového), že se mnohdy vyřadí embrya, která jsou jinak pak třeba další den ok... Já budu ráda za každý názor a radu 🙂

go
9. dub 2013

@raaaadka ja to mela podobne 12 foliku, 10 vajicek , 7 kvalita A, 6 oplodnenych. Taky moc nemam chut pit, citim se hrozne plna a nafoukla. Musim se, ale snazit, tak piji a je to o malicko lepsi. Bohuzel jen o malicko, od bricha me to vystreluje az do zad a mam krizove bolesti, coz je hruza ☹ .Ja zadny tampon ani obvaz nemela, hodku jsem si tam polezela a jela domu. Bolesti zacali az po ceste domu, silene, chudak manzel, byl z toho docela vydeseny 🙂 .

go
9. dub 2013

@akashka uprimne, ja moc nechapu, proc ti to doporucuji. V Tvem veku bych do toho nikdy nesla. Ja to podstupuji, protoze jsem starsi a bojim se nejake vady. Jinak na dalsi cyklus se cekat nemusi ani pri PGD, mohou to delat u tridennich embryek a zavadet 5 -6den. Ja to tak mam.

raaaadka
9. dub 2013

@akashka
No právě, taky vždycky přemýšlím co je ještě dobré pro mě a co mi připadá už jen jak dostat více peněz z pojišťovny... 😒
Mě třeba dnes přesvědčili jít do ICSI, přestože má manžel vpořádku spermiogram, ale tak mi to nějak vysvětlili, že ta šance je vysší a vysší, že jsem souhlasila.

raaaadka
9. dub 2013

@go
Tak to je mrzutý, že se to takhle rozjelo, snad ti bude zítra líp. Moc bych ti to přála. Já četla, že se to může rozjet až druhý den, tak taky nejsem moc klidná. Jdu se napít. A jak jsi snášela samotné OPU. Měla jsem v sobě nějaký fáč, tak nevím, byl malinko od krve, tak jestli nějaká prevence po zákroku, nevím.

go
9. dub 2013

@raaaadka OPU jsem snasela v pohode, prislo to az pozdeji.☹Hlavni je pit, pit, pomahaji i iontove napoje.🙂

trefulka
9. dub 2013

@akashka Ahoj, do jakého CAR chodíš? Nám taky zažádali o PGD, ačkoli naše pojišťovna toto standardně nehradí. A přesně, taky si říkám, kde je psáno, že ta embrya vyhodnotí 100% správně, co když se takhle vyřadí i nějaké dobré :/ Takže za mě asi taky PGD ne.....

akashka
9. dub 2013

@go ja tomu taky nerozumim proc ta doktorka o tom furt mluvi, ale zas se bojim ze to zanedbam a pak bude nestesti... :( a na to oni asi sází :( vím, že jde PGD i u 3 denních, ale tam se sledují konkrétní vady a navíc je tam větší riziko mozaicismu, zatímco 5 denní embrya jsou již více kompaktní a sledují se celkově všechny chromozomy... alespoň takto mi to bylo vysvětleno 🙂

@raaaadka to my budeme mít PICSI určitě, manžel má špatný SPG a tohle nám hodně pomůže. Co jsem tak četla, tak ISCI už doporučují téměř všude a všem a bez toho už to téměř nedělají, je to prostě spolehlivější a míň riskantní ;) Myslím, že jsi udělala dobře ;)

akashka
9. dub 2013

@trefulka chodíme do repromedy. Mají tam právě akci, že je PGD zdarma. Mě právě kamarádka říkala, že když to PGD dělají a embryo z nějakého důvodu vyřadí tak si ho tam ještě nechají na pozorování pro vlastní potřeby, embryo je třeba další den úplně normální, ale zpátky už ho nevrátí :( jsem hodně na vážkách a bojím se abych pak ale nelitovala :(

trefulka
9. dub 2013

@akashka Tady je hned vidět, že člověku nikdy neřeknou všechno úplně popravdě 😠 Je dobře, že máš kamarádku na správné místě. Po tomhle infu od tebe asi taky do PGD nepůjdu, i kdyby to má pojišťovna schválila. Takže selekci nechám na přírodě. Jinak já se chystám na 2. pokus v Heliosu.

maraida
9. dub 2013

@akashka já jsem o PGD taky přemýšlela a nakonec zavrhla.Moc se mi nelíbí,že by nebyl ET,ale až KET,kde je menší šance a i kdyby bylo to PGD s ET tak mi stejně nikdo nezaručí,že se embryo uchytí.

danielapro
9. dub 2013

Ahojt holky.
Přidala jsem se k Vám do tabulky.
Napsala jsem 1IVF(ale to mě teprve čeká)

@janice_opice Mrzí mě,že se ti rozjíždí mrcha... Tolik jsem ti přála // 😢

dvoranna
9. dub 2013

@nellalucia Dali mi ho rovnou, zadnou jinou moznost jsem nedostala. Dneska jsem byla na transferu a rovnou mi napsali dalsi. Byla tam se mnou jedna holcina, co mela nejakou spatnou reakci na jine leky a tak ji hned napsali crinon, ze prej je citlivějsi

raaaadka
9. dub 2013

@dvoranna
Tak už máš zaveďeno? A jaké to bylo? Cítila jsi se dobře, nebo to bolí? 😉

raaaadka
9. dub 2013

@maraida
To je i můj názor. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru