IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

raaaadka
29. bře 2013

Dnes budu píchat první injekci perem Gonal. 😉 Poprvé v životě si něco píchnu, tak to nevím jak zvládnu. Když mě píchá sestřička, koukám vždycky jinam, nemám jehly ráda. No nebudeme z toho dělat vědu. 😎

raaaadka
29. bře 2013

@raloj Ne,ne, ty to nebudeš, vypadáš hodně mladě. 😉

maraida
29. bře 2013

@raaaadka neboj,to zvládneš.Nic to není 🙂

irisi
29. bře 2013

@coralin ahoj, mě teda před stimulací žádné spešl vyšetření nedělali, i když teď si vzpomínám že musí být na pohlavně přenosné choroby: HIV, syfilis apod.... ale to mi udělali už před pár měsíci ( nebylo potřeba nějaký konkrétní den cyklu) a asi to ještě platí

irisi
29. bře 2013

@raaaadka tak přeji pevnou ruku, za chvilku budeš zkušená píchačka, neboj 😀

Já byla dnes na prvním kontrolním UTZ,paní doktorka byla nadmíru spokojena vše vypadá jak má na každé straně po 7 folikulech, sliznice pěkná ...... mám ještě snížený dávky na 100j Gonalu, takže mi jedno pero prý vystačí na celou stimulaci, tak uvidíme 🙂..... jo a dnes už začínám píchat i certrotide. Na další kontrolu jdu v úterý a předběžně vypadá OPU na čtvrtek 😵

raaaadka
29. bře 2013

Jsem zabrousila na jiné diskuse a chci se zeptat co všechno si plánujete připlatit z těch úkonů, jako je prodloužená kutivace, asistovaný hatching, icsi nebo picsi? Nechce se mi tolik platit, ale zase udělat maximum pro otěhotnění bych chtěla taky. ☹

raaaadka
29. bře 2013

@irisi Tak to máš výborný, že tak krásně reaguješ. Kéž mi to taky tak půjde jako tobě. Nám všem holky! 🙂

akashka
29. bře 2013

@raaaadka my vzhledem k hodnotám spg určitě PICSI, pak PK no a doktorka nás premlouva k PGD, ale to jsem se ještě nerozhodla, genetiku máme oba ok tak mi to přijde zbytečně, spíš uvažují o kontinualnim monitoringu... AH se uvidí dle situace..

raaaadka
29. bře 2013

@akashka
(erei) nevím jak se to píše, ale říkali erei, že dělají místo pgd. Nevím co to přesně je, ale genetické vyšetření. Taky váhám, čeká se pak se zavedením až na další cyklus. 😒 Kdybych tak věděla, co bude nejlepší udělat a co není nutné. 😉

raaaadka
29. bře 2013

Hlásím, že jsem najela na pitný režim, 3l denně. Normálně piju tak 1/2 litr - 1l denně. Musím říct, že nejsem tak unavená, cítím se o dost lépe, než s normálním pitným režimem. Nevím co tomu řeknou mé ledviny. Asi mají trochu šok, že musí makat. 🙂

malinka_02
29. bře 2013

Ahoj holky, ja ted nestiham kvuli praci tak sem docetla az ted.. mS furt nikde fakt hrozny takze prijde urcite o vikednu a na ten UTZ kvuli cyste se nedostanu takze u me fakt az za mesic..

irisi
29. bře 2013

@raaaadka už máš píchnuto? já jednu v osm a dalsí v devět ...děkuju, hlavně aby byl výsledek 😅 , ale raduju se vždy po krocích vím, že to není samozřejmost....

a co plánujeme za metody? ještě se poradím s dr. ale určitě půjdem do monitoringu embryí, prodloužené kultivace a ICSI .... PICSI nechci protože vím od kamarádek embryoložek, že zase takový vliv na výsledek to nemá a hlavně ty spermie, jak jsou přikousnutý na selektivním gelu, jsou kluzký a moc dobře se s nimi nenapichuje...stejně většinou ty které vypadají zvnějšku dokonale jsou dobré i uvnitř (ale od toho Vás neodrazuju a pokud bychom měli své spermie a jen trochu tak bych volila asi jinak)..... také asi nezvolíme asistovaný hatching, protže když je icsi tak se vlastně ta blána stejně trochu perforuje a embryo to už ulehčený má 🙂

irisi
29. bře 2013

@malinka_02 tak teď nedávej žádnou horkou koupel, šetři se a drž až do pondělí nebo úterý..... neboj to vyjde, ještě neházej flintu do žita 😉

brsh
29. bře 2013

@irisi paráda, gratuluju a drž se krásně dál 🙂

brsh
29. bře 2013

@raaaadka - my taky určitě ICSI a PK - zbytek musím ještě naštudovat, je to moje první IVF 🙂 alě měli jsme špatný smg, takže nebylo co řešit a Pk jsme chtěli tak jako tak....

@malinka_02 - my spolu spadneme do toho května, tak si z toho nic nedělej 😉 Já mám zase až do příští neděle antibiotika, takže jsem ani nebyla na provokačce ☹

raaaadka
29. bře 2013

@irisi
Děkuji, super info. Takže já jsem píchla, pocit hrozný, v jedný ruce špek, v druhý jehlu a myslela jsem, že to nedám. Ani jsem to necítila, ale měla jsem pocit, jak jsem vytáhla jehlu a furt měla zmáčklej ten špek, tak že mi to vyteklo tím vpichem zase ven. Snad to byl jen pocit. Zůstala tam červená krvavá tečka. Jsem myslela, že mi snad ještě poteče krev. Tak snad to bude zítra lepší. Kvůli injekcím jsem šla na ekonomku místo na zdrávku, tak mě to nakonec stejně doběhlo. 😉

baby1984
29. bře 2013

@brsh
@malinka_02 holky zlatý taky to vypadá u nás až na květen,takže nás přibejvá 🙂 Tky se pořád rozhodujem co budem chtít udělat,je to těžký když člověk tomu nerozumí že?

raaaadka
29. bře 2013

Holky, Kolik máte gonalu? Já mám 225 denně. Při 5. Injekci UTZ, kontrola.

danielapro
29. bře 2013

Ahojte holky!
Mohu se k vám přidat? V dubnu mě čeká první IVF. Vůbec nevím co mě čeká. Okolo 10-12dubna mám dostat MS a pak začnu stimulovat.
Ráda bych věděla co mě čeká a ráda se podělila o své starosti. Vezmete mě k sobě?

akashka
29. bře 2013

@danielapro pojď mezi nás ;) Já teprve stimuluju na první IVF, takže co tě čeká ti moc neporadím, ale jsme v tom společně ;)

maraida
29. bře 2013

@irisi paráda!To krásně reaguješ.Tolik vajíček při tak malých dávkách.
Já při 1.IVF píchala 175j a měla jsem 7 vajíček,při 2.IVF 200j a měla jsem vajíčka jen 2.Teď budu stimulovat Menopurem místo Puregonu a budu mít asi 375j 😨

@raaaadka já vždy dávala jen ICSI a PK. PICSI mi řekl Dr.,že je zbytečné a AH jsem nechala na embryoložce a ta říkala,že je to u mých embryí taky zbytečné.

brsh
29. bře 2013

@baby1984 @malinka_02 No já ať počítám, jak počítám, v dubnu to je prostě nereálný 😒 Mám antibiotika až do 7. dubna a pak můžu jít teprve na provokačku, čekat na mrchu (pokud se nerozjedu sama od sebe) a jdu na testy a pak při další terpve stimulace...takže to vidím reálně tak na půlku, konec května. Ne, že bych vám to přála, ale jsem ráda, že tu nezůstanu sama, chuděra opuštěná 😀
@danielapro Vítej mezi náma 🙂 Já Ti taky moc neporadím, jdu na první IVF, takže sbírám info, co to jde. Ale pročti si zpětně diskuzi, hodně se toho dočteš tam 😉

irisi
29. bře 2013

@raaaadka 4x 125j...kontrola..sníženo na 100j

@danielapro určitě .... vítej a ptej se na cokoliv tě bude zajímat 🙂

@maraida děkuju, jj na hormony reaguju dobře, u předchozích 150j puregonu v jiném centrum, už jsem měla přes 20 folikulů...spíš je jedno kolik toho do sebe napereš, hlavně že je výsledek jako máš ty 😉

malinka_02
29. bře 2013

@irisi no tim ze spinim uz 2 dny tak to moc na dlouho nevidim..
@brsh Kveten je krasnej 😉 ja spis ze vim ze ket hned po ivf je vetsi sance tak sem chtela dat ivf a ket a pak si dwt leto v klidu..loni sem leto diky ivf nemela a mimco stejne nemam tak letos sem to chtela stihnout do leta..
@baby1984 ja uz tomu trochu rozumim 😀 bohuzel po ivf a 3 ketech..ale nic uspech nezaruci..my museli mit icsi kvuli spermiim a to bych dala vzdycky, 2x sme dali AH a embryoglue a stejne nic.. A to sme vzdy meli krasne blastocysty a nic..ale pri ivf je sance nejvetsi a tak pri tom dat co nejvic.. Ale nic uspech nezaruci ale ja si nechtela vycitat ze sem neco nedala a usetrila malo v tom celku.. Tim lip bude nas vic 😉

malinka_02
29. bře 2013

@raaaadka ja mwla minule 150 gonalu a 6 foliku, 5 vajicek, ted budu mit 225 taky.
@brsh ja zustala uz v hodne diskusich nakonec sama ale clovek otupi 😀
@irisi to je krasna reakce ..

danielapro
30. bře 2013

Děkuji za přijetí mezi sebe.
Jsem teprve na začátku. Mezi 10-12dubnem mám dostat MS a dojít na UTZ a začnu stimulovat. Jelikož du na IVF z důvodu předčasného selhání ovárií, nemám zatím protokol určený. Musí se lékaři ještě domluvit co by bylo to nej pro mě. Docela se bojím že budu mít vysoké dávky a zda to budu zvládat. S přítelem dojíždíme ze Zlína do Olomouce.
Chtěla jsem se zeptat jak ste snášeli léky a jestli používáte aplikační pero nebo to zvládáte s injekcemi v pohodě.
Děkuji za odpovědi.

lucik1986
30. bře 2013

Holky chtěla jsem se zeptat pícháte si některá Gonal?

lucik1986
30. bře 2013

@irisi je koukám, že budu mít stejné léky. Jak ti po nich je?

raaaadka
30. bře 2013

No tak to mám dost těch 225, na to, že u mě normálně probíhá ovulka každý měsíc. Tak snad nebudu reagovat nějak přehnaně. Nebo to s tím nesouvisí?

irisi
30. bře 2013

@danielapro krátký stimulační protokol snáším dobře, možná jen lehké emocionální výkyvy, ale po fyzické stránce žádná změna......dlouhý protokol s tlumením mých hormoný jsem psychicky nesla hůř 🙂....používám Gonal v aplikačním peru i injekce pro Certrotide....za ty všechny pokusy jsem už vyzkoušela většinu aplikací a hormonů a co se týká snášení a aplikace nevydím v nich rozdíl, ale káždá jsme jinačí kus a jinak reagujeme, nejde to brát paušál....dopředu se toho určitě neboj, není to nic hrozného či nepřekonatelného 🙂

@lucik1986 fajn 🙂, sice mě to včera trochu štípalo při aplikaci,ale rychle to přešlo.....asi už mám z těch předchozích IVF spodek rozcitlivělý, že mám pocit, že těch folikulů je tam víc než 14, chvilkama mám pocit tlaku jako před menstruací, že bych měla dostat mrchu 🙂.... uživám si to a kdyby mi někdo řekl, píchej rok a zaručuju ti dítě, tak s radostí budu píchat neustále 😀 ....oni TRi napíšou i jiný holky, taky mají Gonal, přijde mi nejčastěji zvolený (já ho musím brát kvůli OHSS a v menších dávkách)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru