IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

coralin
21. bře 2013

brsh Ahoj, Medivu vůbec neznám. S tou prací je to teď hrozný, mně taky skončila smlouva, ale vyšla mi PN. ale mám výhodu, že jsem si vymyslela VOŠ a naštěstí mám hodně věcí na práci do školy. Ještě jsem se nerozhodla. Příští týden, jedeme na konzultaci do Brna a máme schůzku i v Pha v ISCARE a pak se rozhodnu. podle možností a toho co mi nabídnou. Koukat na úspěšnost je sice fajn, ale vzhledem k mojí problematice je to buď a nebo a stejně je to na mimoušcích jestli se zabydlej nebo ne. To se říká.. ale je to těžký o tom nepřemejšlet. Já se to teď učím, máme ve škole psychologii a taky jsmetam řešily tyhle věci a je fakt, že když člověk o tom moc přemejšlí je tělo pak v tenzi(v napětí) a pak je naděje menší, že to vyjde. to je stejný jako s motivací, člověk se pořád snaží a chce aby to vyšlo a pak nic, protože se přemotivuje. Takhle jsem děsně chytrá, přesně vím jak tělo funguje, ale nevím, jak to udělat, aby mi pak psychika nezblbla a byla v klidu. Na to jsem ještě nepřila. A to dělám taj ji a různý tréninky .... a stejně už jenom tím, že jsem se dozvěděla, že se bude už něco dít, po roce, tak jsem byla 2 dny mimo a v hlavě mi to šrotovalo neuvěřitelným způsobem... tak uvidíme, a Ty jsi z Prahy? Z tý práce si nic nedělej, najdeš si jinou, lepší a teď se dáš do klídku a budeš dělat jiný věci🙂

coralin
21. bře 2013

@maraida Ahoj, ano chodila jsem do Podolí ☹ ale na Imunologii je tam pan doktor moc hodnej. Chodím zároveň ale i na Karlák k paní doktorce Maličkové, která je moc fajn. Mně pomohl až Metypred, který mi napsala paní doktorka. Oni dělaj na Karláku a v Podolí různý testy. Každej je provádí jinak, tak jsem si to chtěla tentokrát pohlídat, když čekám dlouho. Ty chodíš kam? Po pendometru mně bylo děsně blbě.

coralin
21. bře 2013

@pistalinda35 nemáš vůbec zač, třeba budeš mít s prednisonem štěstí, každej na něj reaguje jinak... mě v CAR poprvé imunologii neudělali vůbec, tak jsem jim to trochu zazlívala, kdyby jí udělali hned, byl by problém také viditelnej hned a nemuseli jsme zbytečně přijít o pokus:(

holanci
21. bře 2013

@dada074 Ty jo to musí být ohromný nápor na psychiku 8 pokus... Moc tě obdivuju, jsi statečná 🙂. A můžu se zeptat, co vám zjistili za problém? Klidně mi napiš do IP jestli to tu nechceš psát.
Ještě jsem nedočetla celou diskuzi ale mohla bych, ještě tu moc stránek není 😀

maraida
21. bře 2013

@coralin já chodím na imunologii k Dr.Malíčkové.Po Pentomeru mi bylo taky strašně zle,ale jak ho beru dýl tak už je to lepší.V Podolí jsem byla na 1. a 2.IVF,chtěla jsem tam jít i na 3.pokus,ale...dnes jsem tam byla na konzultaci a Dr.mi řekl,že mám špatný hormonální profil,AMH jen 0,05 a FSH naopak moc 19,5 a že mi IVF ani minimálku prostě neudělá,jedině s darovanými vajíčky ☹ Takže jsem tam své působení ukonšila a teď budu řešit co dál...
A proč jsi ty skončila v Podolí?Nebyla jsi tam spokojená?

maraida
21. bře 2013

@raaaadka
@dada074 holky kolik máte prosím vy to AMH a FSH?
Jsme věkově tak nějak nastejno...

malinka_02
21. bře 2013

Ahoj holky, rada bych se k vam taky pridala. Mam za sebou IVF s ICSI v Podoli, meli sme 6 foliku a 6 vajicek, jedno nakonec po PK vyradili ze neni nejlepsi na mrazeni. Pak sem zavadela 1 e, pak probehl ket 2 e a 2 a 3 ket po jednom embryku a nikdy nic..
Mam lehce autoimunitni zanet stitky ale to potlacujem letroxem, pak pry lehce zvyseny prolaktin to pry je taky zbytecne resit- na vse mi prisli az testama. Pak mam genetiku kde mi nasli homozygotni mutaci mthfr nejdriv rikali ze budu pichat miniheparin ale nakonec mi ho nedali tak nevim jestli treba to neni problem. No a na imunologii sem byla v Podoli a ted i u Malickove z Karlaku a ok. Zitra mam konzultaci, delali nam HP takze doufam ze zitra si odnesu leky a budu cekat na Ms. Mam hodne kratke cykly takze u me to bude rychlovka . Dite zadne nemame.
Rada bych se pripojila 😉 To sem vas zahltila co 😀 A omlouvam se za preklepy ale pisu z mobilu 😀

malinka_02
21. bře 2013

@maraida ahojky 😉
@coralin ty si z Podoli odesla kvuli pristupu?

dada074
autor
22. bře 2013

@raaaadka
také jsem zvažovala pro a proti,ale mám tady sousedku která nedopatřením přišla do jiného stavu hodně pozdě,rodila když jí bylo 47 let a také ho vychovala,tak si říkám,že to není ještě tak hrozné 😉

dada074
autor
22. bře 2013

@maraida holka tak ty hodnoty si opravdu nepamatuji.Doktorka Malíčková je skvělá,viď?
@holanci nebylo to tak hrozné,já už se potom i těšila na další pokusy,nejhorší je snad,když nevyjde ten první 😉 Zjistili mi neprůchodnost vejcovodů tak nás poslali do Caru,4 pokusy nic pak jsme přišli do jiného stavu sami,ale bylo z toho oboustranné mimoděložní,5 pokus nic a hned po měsíci další a ten už vyšel,a jak jsem psala ten sedmý po třech letech také,ale skončilo to revizí,tak uvidíme co bude teď,už se mi o tom zase začíná zdát 🙄

ratatooy
22. bře 2013

@malinka_02 tak na to bacha prolaktin sem mivala taky zvyšenej a to teda neni snad možny že řeknou že to neni třeba řešit

holanci
22. bře 2013

@dada074 Věřím tomu, že se člověk pak už i těší... Já se těším také už na ten první pokus na to jak jsem se bála udělat ten kroka objednat nás do CAR, teď bych šla nejraději hned 😀 Snažíme se skoro 4 roky 😖 ☹ , čekání už bylo dost teď nás čeká doufám už jen to příjemnější 😉

malinka_02
22. bře 2013

@ratatooy no ja ho mam jen nejak hranicni.. Vypada ro ze zvyseny z prace ze stresu a kdyz tam prijdu na dalsi nezavisle odbery jen na prolaktin kdy si mam posedet pred odberem 30 minut v cekarne tak klesne.. Tak se jim zda zbytecne to resit. Jenze ja bych ted uznresila rada uplne vsechno!

ratatooy
22. bře 2013

@malinka_02 ajo tak to asi je zbytečny ja sem mela vic brala sem na to prášky ale každopádne to brání v tehu zvyšeny hodnoty

malinka_02
22. bře 2013

@ratatooy no nevim pidle vysledku HP z dneska je to pry v norme zas..

Holky nasli mi cystu..tak sem to asi zakrikla a zadne ivf v dubnu nebude :'(

janinafox
22. bře 2013

Ahoj holky, tak 4.4. si jdu do caru pro plán a pro léky.. juchů 😀

irisi
22. bře 2013

@malinka_02 vítej... to je škoda ☹.... měl ji také minulý měsíc našla ato na to netrpím, dali jsme tomu měsíc čas, že se to samo srovná ( a srovnalo), kdyby ne tak by mi předepsala antikoncepci jen na ten měsíc..... jak to zvolili u tebe?

irisi
22. bře 2013

teda já se snad tý mrchy nedočkám ☹ už mě minimálně 3 dny bolí břicho, že bych to měla dostat a pořád nic 😖 , jako na potvoru si někde lelkuje ....

irisi
22. bře 2013

@janinafox gratulujuuuu, užiješ si velikonoce a po nich to rozjedeš 😉

janinafox
22. bře 2013

@irisi děkuju 🙂 no taky jsem myslela že se teď mrchy nedočkám a přišla až včera - to jsem zvědavá jak se zítra s tím nafouklým břichem nacpu do šatů 😠
Jak jsi na tom vůbec ty s dalším postupem po mrše? Nějak nestíhám dočítat ☹

akashka
22. bře 2013

@irisi to je jak na potvoru, že? Já minulé taky čekala, bolesti jo, ale mrcha nikde.. Čím víc to člověk chce tím je to asi horší.. Jsem zvědavá jak to bude příští týden, měla bych to dostat o příštím víkendu, tak snad to tentokrát klapne, pac už začínám pichat hormony a musí to nějak navazovat :|

dada074
autor
22. bře 2013

@janinafox gratulace,no vidíš jaký je to fofr!A jsme na tom stejně ty sice na svatbu 😉 ,já jen na poslední ples,ale jsem jak pumlíč a to jsem si objednala nové šaty,pěkně vypasované 😀 ,ale včera jsem koupila stahováky tak se to trošku srovná,možná 😝

janinafox
22. bře 2013

@dada074 zase se aspoň něco děje, to je fajn 😉 No můžu ti říct, že se trochu bojím jak tu sukni dopnu, ale pak to má korzet, tak mě sešněrujou a bude to - jak dopnu sukni, je to dobrý 😀 Takže chystáš divoký plesový víkend, jo? To máš taky pěkný program. Budem o víkendu za kočky viď 😀 😀

irisi
22. bře 2013

@janinafox jak to dostanu, tak si jedu do Caru pro injekce Gonalu..... teď od pondělka zobu Agapurin, tak možná třeba tím se opožďuje mrcha 🙂

@akashka přesně tak, vím že to psychikou jde ovlivnit, ale mozek prostě nevypnu i když si to ordinuju 😉 ..... možná ani menses nedostaneš, i to mi dr. povídal, když jsem měla dlouhý protokol... ale v mém případě jsem ji měla

janinafox
22. bře 2013

@irisi tak to jo, no už aby to bylo, viď? 😉

raaaadka
22. bře 2013

@maraida
No tak FSH mám ještě tak tak na hranici, a ten AMH mám v pořádku, takhle mi to řekla Mudr. a proto mi asi napsala dlouhý protokol, předpokládám, jelikož jsem četla někde tady v diskusi, že pro starší ženy je vhodný krátký protokol. Ovulku dle teplot během cyklu nejspíš mám, ale v jaké kvalitě jsou vajíčka nevím.

ratatooy
22. bře 2013

@raaaadka ja bych řekla že asi krátkej a dlouhej protokol zaleži na tom jak telo reaguje a co všechno ma za problemy ja sem mela v 27letech krátkej

irisi
22. bře 2013

@janinafox jj, už se těším na vše, i na to píchání injekcí, na narkózu, že se dobře prochrupnu 😀 ... teda OHSS bych si pro tentokráte mohla odpustit

holky užijte si ples i svatbu....

janinafox
22. bře 2013

@irisi oni tě moc dáchnout nenechají - leda že by ses domluvila aby tě vzbudili až za pár hodin 😀 😀 ale chápu tě že už se těšíš i na to "nepříjemný" jako jsou injekce atd.

děkuji, už se na svatbu těším - jdu za svědka, tak je to pro mě taková velká role 😉 včera jsem měla "den s nevěstou"- pro šaty, na manikůru, odpoledne cestou pro šaty jsem se zaběhla objednat do caru 😀 takže spojeno příjemný s užitečným. No a ještě jsem dostala ke kafi ochutnávkovou sérii sladkýho - teda to byla mňamka, já si snad s sebou vezmu ještě kalhoty abych se mohla převlíct až mě bude škrtit sukně z těch všech dobrot 😀

akashka
22. bře 2013

@irisi no a co budou dělat když to nedostanu? Od zítra picham decapeptyl či co a další sobotu by to dle plánu mělo přijít, doktorka říkala že kdybych to ani do pondělí nedostala ze se mám objednat.. To by mi dali vyvolavacku? Protože 1? Den ms mám začít brát prednison a druhý den injekce gonalu, když to nedostanu tak to se asi nedá začít stimulovat, ne?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru