IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

ratatooy
1. dub 2013

@brsh jj mrazačky si mužeš nehat i 3 třeba tam je to jedno,no sama em zvedava jestly si dovezem jedno nebo dve

raaaadka
1. dub 2013

@ratatooy
Tak to jsem se uklidnila, myslela jsem, že spermie je dobrá, když prorazí do vajíčka sama. Ale pokud je ICSI lepší , tak jsem klidnější .

ratatooy
1. dub 2013

@raaaadka no do vajička muže rorazit i špatná proto sou časny potraty mi ženský asi mame v hlave zakodovany si myslet že je to naši vinnou když potratime ale opak je spíš pavdou,ona třeba špatná spermie muže byt i ta která je super pohyblivá takže se dostane do vajička ale ma špatnou morfologii(tvar)takže lepší je když ji sami dr vyberou tu zprávnou a pichnou ji tam mi využily ICSI,PK,AH a podařilo se na první IVF

lucik1986
1. dub 2013

@brsh to já vím, že si to nemyslela zle 🙂

raaaadka
1. dub 2013

@ratatooy
Tak to je super, trochu se mi v tom dělá jasno. Mám 3 dávky gonalu a cítím vaječníky, zítra mám kontolní Utz, tak jsem moc zvědavá co se mi tam děje. 😉 a taky kolik budu ještě potřebovat dávek. . A ještě jsem se chtěla zeptat co bude dál po odběru, ještě nějaké injekce??? A kolikátý den cyklu bývá ten odběr???

samanta001
1. dub 2013

Ahoj holky, můžu se zeptat kolik si budete nechávat zavádět emb.? Já zatím stimuluji a nevím jaký bude výsledek,jak se nám budou vyvíjet, ale stále se nemůžu stoprocentně rozhodnout. Po prvním IVF jsem si nechávala zavádět dvě a máme Matyáška, žádní mrazáčci už nezbyli. Manžel by nejradši dvě, ale já už si tak jistá nejsem když už vím kolik starostí miminko obnáší a do toho ještě starší brácha. Manžel pomáha jak se dá, přebalování, koupání není problém, ale stejně většinu času s dětmi strávím sama, když je v práci. Vím, ž esi tohle musím rozhodnout sama, ale jen by mě zajímal váš názor. Děkoi.

maraida
1. dub 2013

@ratatooy držím palce na zítřejší KET 🙂

@samanta001 já si nechávám dávat pořád po 2 embryích.Z 1.IVF mám doma taky dítko.Když by klapli dvojčátka,tak co...nějak by se to zvládlo 🙂

coralin
1. dub 2013

@brsh Ahojky, nejdou...protože jsou jediný, který mi zabírají. Po ničem jiném mi hodnoty NK buněk neklesly. Zezačátku jsem zkoušela prednison, pak znovu prednison pak pendometr, dexamed a hrozili mi imunoglobulíny, ale nakonec se našel ještě tenhle metypred. takže jsem vůbec šťastná, že to kleslo a máme alespoň nějakou šanci, protože před tím nebyla žádná....kdyby ty NK buňky neklesly. A jak ti je, už je to lepší?
No já mám pár kamarádek, které se snaží to pochopit a podpořit mě. Nejlíp se mi to rozebírá se ségrou manžela, která si přivezla miminko až z Reprofitu. Před tím chodila k Apolináři a nic...no a vyšlo jí to až na 4 pokus.. tohle ale já neřešim, to má člověk v asi nějak napsané v osudu, kolikrát si tím má projít. Spíš mi zajímají takový ty věci jak se holky udržej v klidu a nepřemejšlej nad tím, protože já se sebou musím hodně pracovat různejma technikama a je fajn, že se zabavím i prací do školy.... pořád si myslím, že to nejde, když chodíš na konzultace k doktorům, musíš řešit kdy co bude, kdy máš píchat injekce a při tom nemyslet, že jdeš do takhle speciálního procesu?????

coralin
1. dub 2013

@malinka_02 Ahojky mě teď napsali také gondal, před tím jsem píchala puregon. Také si to píchám sama a jde to. Vždy je to jen o té první ijekci než se s tím nějak víc sžiju, ale jinak mi to nevadí. Jaké bublinky řešíš??? to se má dělat něco specielně s tím gondalem? Pro pero si jdu zítra, čekala jsem, že to dostanu až za týden a přišlo to už nějak dnes, takže zůstanu v Pha. Cestu nám zkazilo počasí a bouračky na dálnici tak bylo rozhodnuto......Jak se jinak máš?

pistalinda35
1. dub 2013

ahoj devcata.folikulky 11DC stale nerostou.zmenili mi hormony;budu pichat misto Gonalu Merional. ☹ Ve ctvrtek se pak rozhodne, co dal.... ☹

coralin
1. dub 2013

@absti AHM hormón co to je? to jsem překvapená, jak to zase udělali...Připravili mi rozpis, ale neřešili výsleky z jinejch testů. Jen jsem jim přinesla výsledky z imunologiie... tak nevím..... co ti vše, absti, dělali před stimulačkou?

raaaadka
1. dub 2013

Holky kdy mě bude bolet břicho? Budu to nějak cítit, tu stimulaci? Snažím se pít ty tři litry denně, jde to hůř a hůř, první den jsem byla nadšená .

raaaadka
1. dub 2013

@pistalinda35
Tys byla dnes na UTZ?

pistalinda35
1. dub 2013

@raaaadka ano, další mám ve čtvrtek

raaaadka
1. dub 2013

A jak dlouhona čím jsi stimulovala? Já jdu zítra, jsem fakt zvědavá co tam mám. Koukala jsem, že ke gonalu mi dle protokolu zítra přibyde Menopur.

pistalinda35
1. dub 2013

@raaaadka dnes jsem 11 DC a stimuluji od 2 DC. Postupně mi zvyšovali dávky. U Merionalu by měla být možná šance, prý oproti Gonalu obsahuje dva hormony. Pokud to nepomůže, tak to prý ve čtvrtek odpískáme (slova doktorky, která to chtěla ukončit dnes, ale ukecala jsem jí nakonec jen na změnu léků)....

pistalinda35
1. dub 2013

@raaaadka Budu Ti držet palečky, aby ti ultrazvuk dopadl dobře

martina_81
1. dub 2013

@irisi chodím do Sanusu. No každopádně jsou to teda rozdíly jako blázen!!! 😒

ratatooy
1. dub 2013

@raaaadka každej car tp ma jiny u nas bylo po odberu injekce agolutinu na skoro 4tydny pak teprve utrogestan globule na zavadění

ratatooy
1. dub 2013

@raaaadka a odber cca 16DC jakoby kdy bejva samovolna ovulace

raaaadka
1. dub 2013

Aha, tak to mě ještě čeká injekcí. 😒 Chtěla bych to mít vše v jednom cyklu, ale pokud bude doktorka trvat na tom genetickém vyšetření embrya arrey, tak to bude asi až v dalším cyklu.

raaaadka
1. dub 2013

@pistalinda35 jinak držím palce, ať zareaguješ na ty nové léky. To je zvláštní, že někdo nereaguje. Já jdu na utz 7 DC, byla jsi taky tak brzy, nebo až ten 11? A jaký jsi měla dávky??? Já mám 225 denně.

irisi
1. dub 2013

@absti ..... většinou na laparku neposílají nebo až po neúspěšných IVF.... já si ji vydupala u doktora po druhém IVF, ale už před tím mi diagnostikoval opakovaný sactosalphinx a při laparce nic nebylo vidět, jen mini ložiska endometriózy, kterou mi tam nechali ☹

@pistalinda35 ... já budu tobě držet palce ať tyhle hormony zaberou a folikoli se umoudří a povyrostou

@raaaadka já jdu také zítra na 2.kontrolní UTZ a naplánovat OPU, vaječníky cítím a to těch folikulů zase tolik nemám oproti předchozím IVF, kdy jsem břicho skoro necítila po celou dobu stimulace... asi už mám z těch pokusů tělo citlivější .... jinak pití tekutin je hnus, čím dál větší přemlouvání a vím, že bude hůř a bude po OPU ještě důležitější abych pila 😒 ..... tak ať zítra je dr. i ty spokojená s kontrolou vývoje
@ratatooy tak ať se u tebe zítra mražáčci pěkně zabydlí a budeš nám jako první hlásit // 😵
@samanta001 já si budu nechávat zavádět dvě embrya.....ráda bych aspoň jedno děťátko 😉 ..... no a jestli se necítíš na dvě a povedlo se Vám to na první IVF, tak si nech zavést pouze jedno a případně budeš mít mrazáčky....

ratatooy
1. dub 2013

@raaaadka jinak ještě neni pravidlo aby te bolelo břicho me nebolelo vubec nic ani stimulace ani opu až hyperák po opu ten bolel jak svina ale za 4dny bylo po nem

raaaadka
1. dub 2013

Holky a co když se uhnízdí obě a vy chcete jen jedno, lze s tím ještě něco dělat? 😉

irisi
1. dub 2013

@raaaadka u mě to vypadá, že OPU bue na můj 12DC a to chvilku dr. zvažovala že by mohl být 11DC... uvidíme zítra jak rostou 🙂

raaaadka
1. dub 2013

@ratatooy
A kolik jsi měla folíků, když tě bříško nebolelo?

ratatooy
1. dub 2013

@raaaadka odebrali mi 21 vajiček

raaaadka
1. dub 2013

@irisi
A
Je to taky dlouhý protokol?

raaaadka
1. dub 2013

@ratatooy 😕
Tak to je mazec. Takže horší je to po odběru, tak budu pít a pít a pít.
Zítra ti zavádí? Mezi odběrem a zavedením jsi měla pauzu???

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru