IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

coralin
13. dub 2013

@pistalinda35 Ahojky, zvláštní je, že mě tu laparku, prostě udělat něchtěli, že prej jí k tomu nepotřebujou, a přitom vím o spoustě holek co ji mělo. Já měla jen klasický, laparky nic společnýho s gyno🙂

coralin
13. dub 2013

Ahojky, tak holky, nějak nevím jestli jedno nebo dvě, byla jsem rozhodnutá pro jedno a embryoložka mě nějak zvyklala....

pistalinda35
13. dub 2013

@coralin já zas chtěla dvě a embryolog mi doporučuje jen jedno....vzhledem k věku a možným komplikacím....☹

ewik84
13. dub 2013

@coralin Ahoj, mám 9 emriek 🙂 Po opu taky trpim jak pes. Boli me bricho, nafoukla jak balon :( Transkef pravdepodobne v utery nebo ve stredu. Zitra tam asi zase zavolam, jak na tom embria jsou, zda jsou porad vsechny.

malinka_02
13. dub 2013

@eevvaa pero je v pohode horsi sou ty velke i jekce potom ale me ani tak nevadi to pichani a jehly jako namichat to a vytahnout tu bublinu vzduchovou..

malinka_02
13. dub 2013

@coralin me taky laparku neudelali a nechteji pritom ted krvacim behem cyklu tak si myslim ze mam endometriozu..

malinka_02
13. dub 2013

@ewik84 super 😵

lussi
13. dub 2013

@malinka_02
@coralin no toto 😕 Mě dělali laparku a hystero najednou hned po tom co se nám nepovedly 2 inseminace, aby vůbec věděli, jestli je má smysl dělat.
A já hlasuji pro 2 embryjka 🙂

raaaadka
13. dub 2013

@go
A šla jsi se vyčůrat? Já mohla po 15 minutách na wc a to jsem koukala do záchodu i na toaleťák, jestli ze mě něco nevyšlo . 🙂
Já pak jela do ccm za rodičema na zmrzku, jsem pořád v pohybu, teď jsem si lehla na gauč. Cítím se normálka, občas malinko cítím vaječníky. Jinak nic nepozoruju. Kdy bych měla něco pociťovat??? A jak je tobě? 🙂

raaaadka
13. dub 2013

@pistalinda35
Já jsem ráda, že jsem neměla možnost volby co se týče počtu a na mražení také nezbylo nic, tak nějak to vyšlo, že jsem nemusela nic řešit a tím pádem ani litovat nebo pochybovat o svém rozhodnutí. 🙂

akashka
13. dub 2013

@eevvaa ja jdu na utz už v pondělí a už teď jsem nervozni co tam bude 🙂 dělá se utz vnitřní? ja totiž budu mít ještě ms...

go
13. dub 2013

@raaaadka lezela jsem poctive cca 40-45min., az pak jsem si dosla na malou. Ja jela s manzelem rovnou domu, tentokrat jsem nikam nechtela, jako minule, to byla zastavka na uzasny obed. Dnes me manzel odvezl domu a jel na zamek pro obed a dorty🙂. Od navratu domu pololezim u telky a u uzivame si s manzelem pohodicku 🙂 Moc jsem si prala mit nejake mrazacky, ale tak neda se nic delat, treba nebudou potreba🙂. Opatruj se a moc drzim pesti 😉

raaaadka
13. dub 2013

@go
Nebudou potřeba, určitě se ti pěkně zahnízdí. Proto mrazáčky nemáš, nebudou potřeba! 😉
Už taky odpočívám, nevíš kdy by se měli přichytit?

go
13. dub 2013

@raaaadka 🙂ani jedna z nas nepotrebuje mrazacky 😉 . Zahnizdeni pry max. do 4 dne, tedy cetla jsem a u nas v Caru rikaji to same. Ja uz to vidim jak budu do testu nervozni, ale tedy vlastne i po nem ☹ . Uz vim , ze dve carky jeste nic neznamenaji ☹ . Tentokrat mam , ale dobrou naladu, tak snad to vydrzi 🙂

raaaadka
13. dub 2013

@go
Já se taky snažím vnímat svoje pocity a musím říct, jsou dobré, zatím celou dobu od stimulace až po ET. Tak to je novinka, že do 4. dne. Takže se budu šetřit a polehávat.
A jak ti ho tam implantovali, viděla jsi světýlko? Pak ještě kontrola z laboratoře, jestli není v té hadičce asi, tak konstatovali, že je u mě. A taky kontrola přijmení. Ale tak takových nás tam je víc. 😉

alba1
13. dub 2013

holky to čekání se vleče...jsem 5 dní po transferu...je to psycho...každíé píchnutí či dloubnutí letím na záchod jestli se něco neděje...párkrát za den pocit jako, když to má člověk dostat...tak si říkám a do háje...pak zase nic...a párkrát za den cítím takový tlak jako v boku a cítím tlak jako do ledvin...člověk se asi mocv pozoruje...ale do testu ještě daleko..a stejně to nic neznamená...všem držím pěsti a ať vám čas utíká ať už do OPU nebo při čekání na ET a nebo pak opět při čekání na krev... 🙂 držte se 🙂

lucik1986
13. dub 2013

@megie4 pravá strana 8 velikost okolo 14mm a levá 5 velikost okolo 16mm

go
13. dub 2013

@raaaadka probehlo to uplne doslova jak pises🙂. Hruza, ja mam stale silene nafoukle bricho a uz ted zacinam byt trochu nevrla z toho cekani 😒 . Zitra zajedeme na fajn obed a pak si dam u nas na terase caj, tak to snad trochu utece 🙂

go
13. dub 2013

@alba1 ja uz zacinam byt pekne nervozni z toho cekani 😒

mardusenka30
13. dub 2013

ahojky všem,
jsem tu úplný nováček, a dnes jsem začala svůj první proces umělého oplodnění, kdy nás čeká vytvoření embrya metodou: nejrychlejší spermie se zakousne do vajíčka, mám v sobě první injekci gonalu a jsem poměrně náladová a bolavá, asi to může být i od menzes. Zatím neumím všechny názvové zkratky, ale myslím, že se je časem doučím...je někdo na tom v podobné začáteční fázi???Důvod asistované reprodukce je u nás oboustranný. Já mám polycystická ovaria a manžel špatný spermiogram ve všech směrech, prostě jsme se hledali až jsme se našli. Jinak vám všem fandím, a obdivuji sílu co vyvíjíte pro miminko. Doufám, že jí budu mít po celou dobu také, jen mám zatím spíš strach, neboť nevím co vše mě čeká...

raaaadka
13. dub 2013

@go
Jj, dostala jsem ve čtvrtek k narozkám od kamarádky čaj Těhulka od Dr. Popova. 😉 jenže nemám ho jak přecedit, budu muset do ikey pro konvičku. 🙂
Já zatim nejsem nervózní, citim břicho. Vždycky jsem nervózní, když nic necítím.

maraida
13. dub 2013

@pistalinda35 ty máš AMH 5,6? 😨 Ty bláho!!!To se teda divím,že jsi měla se stimulací takové problémy,to je divný...
Dej si zavést kolik ty sama uznáš za vhodné.Doporučení "vzhledem k věku" je nesmysl.Já si nechávám zavádět pokaždé 2 embrya a bude mi už 40.

@megie4 nevzdávej to!!!Já při 1.IVF taky špatně reagovala na stimulaci,strachovala jsem se,že mi to stopnou,stimulovala jsem 18 dní,ale folíky nakonec narostly a co víc,narodila se mi dokonce Viktorka.
Do jakého CARu chodíš?To jednání se mi taky nezdá...Mě na imunologii taky nechtěli poslat,že je to zbytečné,tak jsem si jí zařídila sama a hle...problém-zjistili mi,že moje tělo odmítá embrya.Takže KET a 2.IVF jsem absolvovala samozřejmě úplně zbytečně,protože je jasné,že se to podařit prostě nemohlo.Teď po měsíci léčby už to mám srovnané,léky sice beru zatím nadále,ale už se můžu vrhnout do posledního pokusu.Změnila jsem CAR a v tom novém mi úplně vlili novou krev do žil...
A proč jsi nejdříve absolvovala nativ jako samoplátce?Když máš hrazené pokusy?
Jo a ještě ti chci napsat,že já mám AMH 0,05 a dárkyni jsem odmítla.Stále je naděje...
A co se týče dávky,tak myslím,že bys měla mít vyšší.Já budu začínat na 300j a podle UTZ mi jí buď nechají nebo zvednou na 375j.

@danielapro proč máš Puregon i Menopur?To jako pícháš 1 den Puregon a 2.den Menopur?Nebo jak?
A taky se divím,jak můžou Dr. v tvém CARu vědět kdy bude OPU...Vždyť to je přece individuální,každá reagujeme jinak a potřebujeme jinak dlouhý čas než k němu dojdeme...

raaaadka
13. dub 2013

Teď jsem to našla

Vážená paní
Po transferu není nutný žádný klidový režim. Naše pacientky po transferu zůstávají v klidu 15 minut. Po této době doporučujeme se chovat zcela normálně.
O úspěchu rozhoduje nejvíce kvalita embrya. Proto spíš preferujeme dlouhou kultivaci - min. pětidenní, kde lépe zhodnotíte stav embrya a jeho potenciál růstu. Úspěšnost třídenního 8bb embrya je 35 - 40%.
Z vašich potíží nelze určit výsledek ET. Nyní musíte počkat 14 dní od transferu a pouze výsledem kěhotenského testu rozhodne. Léky do výsledku testu užívejte i v případě krvácení.
Hodně štěstí přeje Dr Texl

alba1
13. dub 2013

@go jen vydrž, ještě se načekáme...těch 14 dní se neskutečně vleče...pořád člověk na něco čeká...ale zatím to od ET do testu je nejbrutálnější ...ale neboj to dáme 😀

alba1
13. dub 2013

@dvoranna
@irisi
jak to holky zvládáte? moc to neutíká, co?

malinka_02
13. dub 2013

@lussi ja mam za sebou ivf a 3 kety a nic neresili..
@raaaadka Ja mela ivf i 3 kety blastocyst v super kva..lite a stejne nic

raaaadka
14. dub 2013

Holky, kdo tady čekáte po ET na testík???? Říkám si, že to přece musíme cítit daleko dřív, jestli se to povedlo. Jak všude píšou to dloubání v břiše, nebo podobné bolesti.... Já se takhle pozorovala každý běžný cyklus. Nebo je to při ivf jiné?

lussi
14. dub 2013

Dobré ránko 🙂

lussi
14. dub 2013

@malinka_02 teď ti zmizne ta hnusná cysta a pak veškeré vyšetření co ti budu čekat budou ultrazvuky 😀 K jakému dr jdeš?

pistalinda35
14. dub 2013

Krásné sluníčkové ráno...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru