IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

pistalinda35
7. kvě 2013

@irisi jak zamlklý potrat ?!! to vůbec nevyslovuj !!!! brrr, úplně mám husí kůži ☹

meyryen
7. kvě 2013

@irisi Mám druhé, přítel má velmi dobrý spermiogram. Z 15 vajíček se oplodnilo 9, ale nakonec zůstalo 5. den jen jedno, a to skončilo biochem. graviditou. Teď uvažujeme společně o ISCI, abychom těch oplodněných vajíček měli co nejvíc, pokud je ten čtvrtý den taková úmrtnost ☹ Asi nebudu mít vajíčka moc kvalitní....

akashka
7. kvě 2013

@mardusenka30 měla jsem takovouto: http://www.bombastus.cz/Doplnky-stravy/Bio-maca... . Sama jsem ji kupovala přímo v obchodě resp. v solné jeskyni,kde mají i takové produkty k prodeji..

meyryen
7. kvě 2013

@irisi Jojo k Langerové, je super. Dostala jsem na ní doporučení od své gynekoložky a čekala jsem na termín přímo k ní. Začínám stimulovat příští týden, tak uvidíme kolik se povede foliku. V 1. IVF ze 16 bylo 15 zralých, ale žádné z nich to v podstatě nedalo ☹ Tak nějak zatím nevíme proč se to stalo....ale Langerová říkala, že je s prvním pokusem spokojená.....tak uvidíme, doufám, že to druhé bude úspěšnější 😀

akashka
7. kvě 2013

@lussi popravdě dnes jsem přemýšlela nad tím stejným, když mi z 13 vajíček řekli, že se oplodnilo 11, co když kecaj.. co když sem vajíček měla víc a oni je prodávaj? nebo i celá embrya a pak tvrdí, že se jen nevyvíjela.. jako fakt nad tím dnes dost dumám, jelikož včera mi na vyúčtování dali ICSI 16 oocytů.. já přitom měla vajíček 13 z toho 10 PICSI a 3 ICSI.. tak mi to pak opravili ve vyúčtování, ale brouka v hlavě mám pěknýho...

lussi
7. kvě 2013

@akashka já bych se v dnešní době nedivila ničemu, nejhorší na tom je, že to nezjistíme

mardusenka30
7. kvě 2013

@akashka děkuji zkusím lékárnu a když nic tak objednám tuto...

irisi
7. kvě 2013

sakra zase jsem napsala dlouhý přspěvek a smazal se a neodeslal ☹
@lussi já jsem se tam setkala se dvěma doktorkama Slámovou a Števíkovou ( ta už tam není) a některá mi zvrzala IUI, hned mě při prvním nahnala do stimulace, ikdyž u mě trabl nebyl a vše ok hormony, ovulace každý měsíc, stimulovala mě injekcema a ani mě nehlídali, takže v důsledku jsem měla 30 folikulů a neproběhlo ani IUI ani možnost IVF

@pistalinda35 já vím ani to psát nebudu.... samozřehjmě že si to ani nikomu z nás nepřeju, ale ta varianta tu bohužel je a musím s ní počítat ☹...... ale už žádné černé myšlenky, zakazuji si 😎 .... jen doufám, že v pátek nebudou nějaké špatně zprávy , to by mi dalo zabrat

raloj
7. kvě 2013

@irisi vůbec si nic takového nepřipouštěj. Prostě ti to vyjde a hotovo ;) Je taky nejvyšší čas ne? :D

irisi
7. kvě 2013

@meyryen a předtím jste měli bez icsi, oplodněných 9 přirozeně? ono také ICSI není spása, ale je to na tvém pocitu.... v tom případě bych šla do těch půlek nebo vše icsovat....... určitě bude 😵 ... je fakt že i tak na poprvé se Vám to pěkně poveldo a to biochemické je dobrou známkou, že ho umíš přijmout 😉

lussi
7. kvě 2013

@irisi držím palce, moc, ať už to trápení je taky za tebou 😵
A to ti teda dobře zmrvili!
Já teď zvažuji , teda v případě, že z vajíčka bude embryo a embryo bude ok, jestli si nechám dát PK a zaplatit tak další dva litry, ale ušetřit si jeden celý ivf cyklus, kdyby se embryjko rozpustilo. Nebo jeslti mám zavolat a říct jim rovnou, že chci zavést max to 48hodinové. Teď babo raď, teda byby raďte 🙂

irisi
7. kvě 2013

@raloj no to teda je 🙂)))))) už to má pár let skluz, tak už by si to nemělo vymýšlet...... jinak dr. je vytížená na 200%, přijde mi že ze všech lékařů tam má nejvíc pacientek a je tam furt a dlouho ..... i zítra tam bude až do jedné

raloj
7. kvě 2013

@lussi Nevím jak to funguje jinde, ale u nás nedovolují PK když máš jen jedno embryjko, takže já bych ho zavedla co nejdřív.

irisi
7. kvě 2013

@lussi hele a tam jde že by ti to neuznali jako IVF? v gestu a Gennetu prostě jak začneš stimulovat tak jede komplet IVF ať máš nebo nemáš třeba jen transfer..... já jsem takto přišla díky tomu novému zákonu o jeden pokus.... měla jsem OHSS transfer neproběhl a k zamražení to nebylo kvalitní..... uklidňovali mě že to jako neplatilo (to bylo při starém zákoně) a jak se změnil tak to berou zpětně takže 1 IVF v čudu a bez pokusu 😠 ......
no jestli to jde tak jak popisuješ tak bych možná šla do toho prodloužení.... ale fakt si myslím, že to nejde a tak si nech šoupnout embryjko hned, u tebe mu bude líp

lussi
7. kvě 2013

@raloj aha, dík. Zítra tam cinknu.

lussi
7. kvě 2013

@irisi no dr. říkal, že by se mi to nepočítalo, ale věř jim, že jo. Kde si to mám ofiko zjisit? Na pojišťovně? Aby mi tam něco nenakecali a pak jsem z toho nebyla vyvalená dvojnásob...

1miska
7. kvě 2013

@meyryen my měli dobry spermiogram, ale po jejich doporuceni jsme volili ICSI, protože jsme měli "jen" 10 vajíček a z toho 8 zralych, ze když je jich pod 10 tak doporucuji ICSI, trochu jsem si myslela, jestli z nas netahaji peníze, ale když se diky tomu všechny oplodnili a vyvijeli - všech 8, tak jsem pak byla rada, ze jsme do toho šli

1miska
7. kvě 2013

@irisi jj, neda se tak nepremyslet, dost se k patku upinam i bojim, ale je mi jasny, ze po patku i když to bude OK, zadny stres neodpadne, na další UZ za dva tydny bude to stejne a to stejne bude do 12 tydne, kdy se muze stat cokoliv..... hrozny cekani.... uplne na budku

1miska
7. kvě 2013

@lussi asi nic nezabrani tomu aby popraskaly :( :( pracuji v porodnici jako porodni asistentka, takze fyzicky nekdy makacka a upozronovali me at dva dny před punkci nechodim do práce, ze kdybych tam vic něco dělala ze i přes ty injekce proti prasknuti muzou prasknout

raloj
7. kvě 2013

@irisi Já jsem k ní přišla náhodou, ale když si ji všechny tak chválíme není divu, že má nával :D
Když jsem byla na UZ před OPU dali mě k paní primářce, nevím jak se jmenuje, ale to bylo dost tragický, takže jseme asi opravdu měla štěstí a neboj věřím, že tentokrát se vše vydaří. Je na to ideální měsíc:D vše kvete a roste, tak budem doufat, že taky porostem ;)

raloj
7. kvě 2013

@lussi Nám říkali, že IVF začíná hned jak si převezmeš stymulační léky, takže si myslí že se to počítá, ale zavolej si na pojišťovnu tam ti to poví přesně ;)

nikolav
7. kvě 2013

@akashka Nad tím jsem také přemýšlela co když s tím kšeftují. Že některé vajíčka prostě použijí a řeknou, že jsou od dárkyně a taky na tom pořádně vydělaj. No radši nemyslet.

nikolav
7. kvě 2013

Tak jsem se vrátila z CARu. Vzal mě Koudelka a ještě vtipkoval. Že sice není Machač a musí mi stačit on, ale tak co 😀 nakonec mi teda předepsal Estrofem 1-1-1 a na UZ jdu příští čtvrtek a na KET bych měla jít 25.5. Tak snad to vyjde. Řekl, že embryjka jsou kvalitní a dává tomu velkou šanci. Od 14 dne cyklu budu zase zavádět Utrogestan 4-0-4. Akorát nevím do kdy ten Estrofem brát? Protože když jsem si ho vyzvedla v lékárně tak mi dala jen jednu krabičku a v té je 28 tablet a to mi do KETu nevystačí, když beru tři denně. Vystačí mi to max. k ultrazvuku. Mám jim pak říct aby mi napsali další?

irisi
7. kvě 2013

@lussi na pojišťovně ....ale ještě jednou bych si to nechala vysvětlit i od nich.....možná s tím nějak nelegálne cachruji v nas prospěch ....ale spolehnout se nedá,jediné kdyby ti to dali písemně

akashka
7. kvě 2013

@nikolav no tak aspoň, že se tě někdo ujal ;) A určitě ti pak při kontrole řeknou co dál ;) mám takový trapný dotaz :D co je ještě špinění a co už je krvácení? Já doktorovi ráno řekla, že už špiním a on na to řekl, že 1DC to bude jen když do šesti do večera začnu normálně krvácet, jinak že až zítřek mám brát jako 1DC. Jenže já jako "špiním" tak nějak dost. vložku jsem si vzala a normálně na ní je hodně tmavá až hnědá krev a když jdu na wc tak to zě mě odkapavá a i na papíře zůstavá? Je to ještě špinění a nebo to mám brát jako už krvácení, i když to ještě není rudá krev? :D Já už jsem z toho magor :D

1miska
7. kvě 2013

@nikolav jasne, někdo to bere jen to UZ, protože estrogen je dulezity v první půlce cyklu, pak uz je hlavni progesteron který je v utrogestanu, tak vetisnou pokud není sliznice nejak uplne spatna se dava jen ze zacatku. A Koudelka je taky mazel, ze? 🙂

irisi
7. kvě 2013

@1miska přesně ....a nekonečný, a o nějakém užíváni tehu,ani nemluvim ....ale ja se snad víc bojim toho srdíčka než genetiky 🙂

nikolav
7. kvě 2013

@akashka No mě krvácení jako 1 DC vysvětlil takto: musí to být silné krvácení a ne špinění a mělo by začít do 16 hodin jinak je to počítáno už do druhého dne. A krev by měla být zřetelně červená a né hnědá a měla by minimálně 5 minut vytékat 😀 na to jsem se ho zeptala a to poznám jako jak a on říkal, že by měla být použita jedna vložka a nebo lepší ukazatel je tampon. Že během určité doby by ten nejmenší měl být nasáknutý. Ale čas mi neupřesnil. Ale že hlavním ukazatelem je barva té krve.

1miska
7. kvě 2013

@irisi to ja taky... ale to je asi logicky, genetika ze vyjde spatne je o moc mensi pravdepodobnost nez ze to skonci nejakym missed ab.

1miska
7. kvě 2013

@irisi tak uvidíme v patek 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru