IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

coralin
30. bře 2013

@dada074 díky za podporu.. no je to děs, člověk se připravuje tak dlouho a pak zblbne kvůli kravině. Zrovna jsem si stěžovala manželovi, že moje mamina nerozumí nějakejm věcem.... dneska mi nebylo moc dobře a místo toho, aby mi podpořila nebo řekla něco příjemnýho tak začala plašit ať už ty prášky vůbec nejim a při tom nechápe, že to bez nich nejde...chjo..dneska mám trochu náročnější den... kam chodíš do caru a po kolikátý jdeš?

coralin
30. bře 2013

@maraida Ahoj, no vidíš to. v caru mi už naplánovali jak budu píchat a kdy mám přijít na ultrazvuk, ale přitom mi vůbec hormonální profil ani spermiogram nenaplánovali. To nám dělali v Podolí a vzpoměla jsem si na to, až když jsem měla po konzultaci. ..do Brna jsme nakonec nedojeli, byla velká bouračka na dálnici tak to asi nechám na Icare....

coralin
30. bře 2013

@brsh taky mě to mrzelo, připravila jsem se na výlet a pak jsme teprve zjistili, že se na dálnici nabouralo pár aut. Odpoledne už bylo ve zprávách, že 13 a ve finále se nabourali i na starý jak to odkláněli. Nestihli bychom to na objednanou hodinu, ale jsme přeobjednaný, tak si tam pojedeme alespoň na konzultaci a uvidíme. Oni uzavřeli dálnici a nestálo by to za to, aby se něco přihodilo...No mě přišlo, že na něco zapoměla, to díky za infošku, příští tejden jí hned zavolám nebo se tam zastavím, jak to, že to nedělaj. Už je to přeci jen dlouho co jsme byli v Podolí. Ať jsi brzo zdravá,afty jsou nemilé. Já jsem dneska byla úplně hotová, ráno jsem vstala jak praštěná, bolela mě hlava a nebylo mi vůbec dobře..trochu mám obtíže po tom metypredu, takže to bylo dneska náročnější. Není to každý den, ale přeci jen mě to někdy přepadne. Je fajn, že máš od mamky podporu, moje se bojí, že beru pilule a vše řeší tím at je neberu, jenže nerozumí tomu, že bez toho to nejde a žádný miminko bych neměla. Dost mě to mrzí, ale naštěstí mě podporujou kámošky.

danielapro
30. bře 2013

@coralin Mě mamka taky nepodporuje... Spíš mě jen stresuje, pořád se ptá kdy a co a když jí řeknu ať se neptá, že mě to stresuje, že potřebuji klid tak se jen naštve...
Nechápe jak je to pro mě těžké. Bratr má dvě děti a pořád se u nás mluví jen o tom...A mě to bolí... ☹

brsh
30. bře 2013

@coralin Tak to víš, že je lepší, že jste nejeli. Konzultace Ti neuteče a ještě máš Iscare 🙂 Máma mě podporuje nákupem a venčením mýho hafana, ale někdy mi přijde, že mi vůbec nerozumí. Ale mně asi teď nerozumí nikdo. Mám pocit, že se ve všem od první operace plácám sama. Až začne stimulačka, tak si to vůbec neumim představit, co to se mnou udělá 😀 Na oko je vše ok, ale já prožívám emoční peklo. Po laparce jsem měla hrozný šestinedělí, teď jsem si říkala, jaká to bude pohoda a opak je pravdou. Dneska od rána řvu jak blbá a nevim proč 😀 Pohádala jsem se se všema, no škoda slov. Ještě, že se máme tady my všechy 😉 O Metypredu si něco načtu, nevím skoro nic o žádných lécích a hormonech (s IVF tématikou).

brsh
30. bře 2013

@danielapro - nic si z toho nedělej - je to všude stejný! Všichni se snaží být děsně ohleduplný, ale to prostě v reálu takhle nefunguje. Já si rozumím jen se sestřenicí, která těch gynekologických s*aček měla taky hromadu a je jediná, kdo opravdu chápe, co se děje...

@coralin - už to vidím, kortikoidy - no to je vždy peklo pro tělo ☹ vyměnit nejdou?

lucik1986
30. bře 2013

@irisi
@raaaadka já jsem za jedno pero Gonalu 900 doplácela v Gennetu 1900,-. Navíc mi dr. říkala, že od dubna mají léky na stimulaci výrazně zdražit. ☹

lucik1986
30. bře 2013

@raaaadka mě na pití říkala sestřička, že se hormony zahušťuje krev a pitný režim je proto velice důležitý

malinka_02
30. bře 2013

Holky ja pichala taky gonal a to byla pohoda, pak centroide vse sama mqnzel by to nedal..me to nedela problem p tom vsem mi to uz neprijde ani ale nezvladam to vytlacovani bublin..bud tam je nebo vytlacim moc..
No ak jestli leky zdrazi pak nechapu proc mi je uz nenapsal kdyz cekame jen na zmizeni cysty :-\
jo a mam doma gonalove pero plne ze 2/3 co mi zbylo z cervence a nevim jestli ho muzu pouzit. Sestricky rikali ze bez problemu ale preci jen..

pistalinda35
30. bře 2013

Ahoj.Dnes jsem smutna po vysledku ultrazvuku.Od 2DC jsem pichala 112,5 jednotek Gonal;pak mi to zvedlu na 150.Dnes rekli;ze folikulky moc nerostou a zvysili ode dneska davku na 225. Je to 9 DC.Myslite;ze je jeste sance;ze to dozenou? Pry se to pocita jako vycerpany pokus ☹ Folikulky maji asi 10mm...

raaaadka
30. bře 2013

@lucik1986
Tak to je novinka, doufám, že už nebudu víc potřebovat. Že bych to všechno měla za 5 minut dvanáct?

lucik1986
30. bře 2013

@raaaadka no třeba já mám pero jen jedno a při ulz 6DC bych měla dostat další a to už bude dražší ☹ Ale co se dá dělat

lucik1986
30. bře 2013

@pistalinda35 Hlavně to nevzdávat. Naděje je vždycky. Bohužel s tím pokusem je to pravda. Pojišťovny údajně počítají pokus při vyzvednutí stimulačních léků ☹

raaaadka
30. bře 2013

Mě to pojišťovna schválila na 3 měsíce tu žádost.

maraida
30. bře 2013

@pistalinda35 klid.Mě folikuly taky pomalu rostly,stimulovala jsem 18 dní než došlo k OPU,ale narostly 🙂

pistalinda35
30. bře 2013

@maraida Dekuji moc za uklidneni...

irisi
30. bře 2013

@martina_81 ahoj já jsem od letoška u ZPMV..... utekla jsem od VZP, když začala v červnu dělat to haloooo s neuznáním IVF a IUI cyklů, to byla poslední kapka..... a jsem ráda 🙂

martina_81
30. bře 2013

@malinka_02 jé, Ty jsi tady taky? 😉 No vidíš, vůbec nevím, že jsi měla taky gonal. Odpoledne jsem tady náhodou zahlídla, že holky platily za 2 pera 3800 a dost mě to vytočilo, když vezmu, že já za to dala skoro 7000!!! 😠
@irisi já jsem od letoška taky jinde. Myslíš teda, že ten rozdíl dělá pojišťovna? Kdyby to bylo pár stovek, tak neřeknu, ale skoro dvojnásobek?

irisi
30. bře 2013

@lucik1986 a proč nám tedy nedali ty hormony komplet ještě v březnu? 😒 jsem zvědavá co vymyslí na mě..... já asi budu potřebovat pak jen 100j a kvůli tomu kupovat celý pero? no v úterý budu moudřejší

@pistalinda35 je fajn, že holky s tím mají zkušenosti a uklidnili tě.... však není kam spěchat a i v normálních cyklech každé různě chodí ovulace.... a hlavně tady ji pozdrží lékaři lékama, až budou folikukly ok 😉 . Kolik jich máš?

irisi
30. bře 2013

@martina_81 nevím ☹, fakt nevím...... možná by v tom ještě mohlo hrát roli car, tedy lékárna přes kterou to mají......my máme Gennet, kam chodíš ty?

pistalinda35
30. bře 2013

@irisi spoustu malickych....

alba1
30. bře 2013

Holkky to je celkem zajímavý s těma doplatkama...já platila za Gonal 900, decapeptyl na 14 dní a merional na 10 dní 975,- a ted když jsem dostala ještě jedno pero Gonalu 450 tak to mě stálo 1175,- tak to jsem teda taky nepochopila...

maraida
30. bře 2013

Holky já jsem u VZP,jako jediná proplácí IVF až do 40 let,jiné to mají jen do 39.A na ceny přes VZP si nemůžu stěžovat.Já teda neměla Gonal,ale Puregon,to je defacto to samé,ale jiný výrobce,taky v peru a za 2 pera po 900j jsem doplácela asi 2600.

@irisi ono si můžeš dokoupit i míň jednotek.Nevím jak to má Gonal,ale Puregon je 900j,600j,300j a 50j.jednou když jsem nechtěla doplácet drahý Puregon už ze svého,tak jsem to dopíchala Merionalem,je levnější.určitě s Dr. něco vymyslíte.

raaaadka
30. bře 2013

Tak jsem píchla druhou dávku 225 jednotek a už cítím vaječníky, je to možné????? Ne bolest , ale prostě o nich vím.

raaaadka
30. bře 2013

Jinak pojišťovny proplácí do 39+364 dní. Tj. Téměř do 40, bez jednoho dne. 😉

lucik1986
31. bře 2013

@irisi Já jsem si taky říkala, proč mi to nedají najednou. Nevím, oni mi původně nechtěli dát ani tohle. Dělají to tak, že když jsi 1DC tak si pro léky přijedeš. Já jsem byla v ten den 20dc. Odůvodnili to tím, že ve chvíli kdy si léky vyzvedneš pojišťovna to považuje za vyčerpaný pokus, bez ohledu na to, zda je využiješ. A v případě, že bych náááhodou otěhotněla přirozeně, tak mám jeden pokus pryč. Na mě je to hrozně komplikované, já bych počítala pokus až po zavedení embria. Jenže ono je asi dost stojí už léčba. Těžko říct

lucik1986
31. bře 2013

Mimochodek, když jsme u toho doplácení. Kolik jste dopláceli za Certrotide? Ať vím, na co se připravit

absti
31. bře 2013

Ahoj můžu se přidat? 12.4 jdu na uktrazvuk před začátkem stimulace.. budu totiž 18Dc.

@lucik1986 jak píšeš s tím vyzvednutím léků, tak v Gennetu mi řekli úplně to samé...

absti
31. bře 2013

@pistalinda35
ahoj tak to ti dávali malou dávku Gonalu. Já od začátku píchala 225 jednotek. Oni ty jednotky určují podle AMH hormónu. Kolik ho máš?

lucik1986
31. bře 2013

@absti taky chodím do Gennetu 🙂 Tak hurá, alespoň nás bude víc a víc hlav víc ví 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru