IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

pistalinda35
16. dub 2013

@vendysch Drzim palecky 🙂

martulena
16. dub 2013

@dada074 Ahojky já jsem tady nová a taky se chystám v dubnu na Ket z 4 IVF. Mám už za sebou 4 neúspěšné IVF. Tak budu doufat že snad teď už by to mohlo vyjít. A jak si na tom ty?

vendysch
16. dub 2013

@martulena
Hodně štěstí při KETu!!! Mně KET nevyšel, naše CAR v tom bohužel nemá příliš velkou úspěšnost - asi jsou pozadu, co se týká vyspělých metod zamražování. Ale to jsem bohužel zjistila až pozdě 😠 . Ale vím, že jiná centra mají skvělé statistiky úspěšnosti, jedné mamině se narodil chlapeček z KETu po 4 letech zamražení! 😲

kolino
16. dub 2013

ahoj holky tak dnes utz pouze4 folikuly....v neděli odběr. jak to u vas vypada? kolik jste meli vy...nejak zacinam stresovat. nemocenskou mam od zitřka. teď fičím na noční.

malinka_02
16. dub 2013

@mardusenka30 no ja mam po 4 transferech o 12 kg vic tak ja sem uplne velryba.. A mimco zadny..
@megie4 lekama by ti to meli nasmerovat dobre.

malinka_02
16. dub 2013

@kolino staci i jedno kvalitni..!
@martulena a kety si mela nejake? Ja mam za sebou ivf a 3 kety vse neuspesne a chystam se na stimulaci ale byla cysta tak cekam jestli zmizi sama nebo mi ji budou pichat..

martulena
16. dub 2013

@vendysch děkuji. já byla 3x na IVF v Artu v ČB i na 2x ket a nic. A teď v lednu jsem začala jezdit do Brna do Heliosu. Tak uvidíme 1. transfer nevyšel. Tak uvidíme ale slyšela jsem že tam mají stejnou šanci u zamražených jako u čerstvých. Tak budeme věřit.
😎

vendysch
16. dub 2013

@martulena To je skvělé centrum! Určitě sis vybrala dobře! Teď už to vyjde 😉

martulena
16. dub 2013

@malinka_02 Kety jsem měla 2 Při 3IVF, byla mi zaváděna vždy dvě embrya po 3denní kultivaci. tak z toho nic nebylo. Ale teď už jse změnila CAR i když transfer čerstvýho embryjka nevyšel tak budu doufat že ten ket vyjde. Mají tu stejnou úspěšnost jak u zamražených tak u čerstvých a mají lepší kvalitu zamražení. tak snad to vyjde.
😵

mardusenka30
16. dub 2013

@malinka_02 to je mi líto, s těmi kily to znám dobře, přibírám díky PCO a hormonům velice snadno, proto se i bojím ivf, co to mi přinese, raději ani nevstupuji na váhu, ale držím ti pěstičky ať se dočkáš a potom ty kila nějak musíme zhubnout, je to boj a to nekonečný, jsem na prvním ivf, uvidím na kolik dalších budu mít, kdyby to nevyšlo odvahu...

dada074
autor
16. dub 2013

@martulena ahoj a vítej.Mi jdeme do 8 pokusu IVF a doma máme 2,5 letého kluka.Jinak přeji hodně štěstíčka ať to tentokrát vyjde,vím co to je pořád doufat a čekat,ale neboj určitě se dočkáte všechny.

@kolino klid úplně stačí jedno vajíčko 😉 mluvím z vlastní zkušenosti.Hlavně,že je kvalitní a pokud jsou tam 4 folíci tak se tam ten pravý bojovník najde 😅

raaaadka
16. dub 2013

@vendysch
Gratuluji, taky čekám - poslední pokus a jinak na to prdíme. 🙂 a zůstaneme u jedináčka.

raaaadka
16. dub 2013

Já si do nedávna myslela, umělé oplodnění = těhotenství a né, že to ještě není jistý. To jsem byla naivní. 🙂

go
16. dub 2013

@ewik84 moc drzim pesti, preji hodne stesti 🙂

akashka
16. dub 2013

@mardusenka30 během odpoledne začínám vaječníky cítím čím dál víc, oproti ránu fakt výrazná změna...

mardusenka30
16. dub 2013

@akashka já ted byla nakoupit a jsem jako po flámu a to jsem byla kousek od bytu, a břicho mám jak od pumpičky na kolo a tlačí to, ale asi to k tomu patří🙂

akashka
16. dub 2013

@mardusenka30 jj asi jo, mě k tomu začala migréna, takže nic moc :-/

mardusenka30
16. dub 2013

@akashka ale pomáhá fakt hodně pít, aspoň mě akorát jsem jako průtokový ohřívač🙂

akashka
16. dub 2013

@mardusenka30 jj taky piju fakt hodně i pět litru denně, dnes jsem to možná trošku zanedbala, ale já trpím na migrény i normálně..

vendysch
16. dub 2013

@raaaadka Takže 1. dítě je přirozeně? Jé - to musí být super - udělat si hezký večer, romantika, svíčky, žádná asistence třetích osob v bílých pláštích a prostě přirozeně ve dvou zadělat na mimi s finanční investicí pouze do lahve vína 😅
Po tomhle můj manžel v příštím životě touží - aby to šlo počít s ženskou normálně postaru. Jenže jeho bývalka i já jsme skončily obě na umělku - holt má smůlu na ženský 😀

eevvaa
16. dub 2013

ahoj holky, zítra na mě navečer myslete, jdu na první ultrazvuk, břicho mám jak kdybych byla v pátým měsíci, hrůza, jak se to má pak všechno utajit, dnes jsem měla jít cvičit, ale zase jsem se nějak musela vymluvit, že ne. A už o našem počínání ví tchýně, ale já mám zlatou, ta si to nechá pro sebe a bude držet palečky.

mardusenka30
16. dub 2013

@eevvaa rozhodně na tebe budu myslet, já jdu ve čtvrtek, pokud se ho dočkám🙂

mardusenka30
16. dub 2013

@akashka tak jediná rada je relax a odpočinek

raaaadka
16. dub 2013

@vendysch
Jo jo, každý tady na tom světě máme dostat své lekce. Zrovna se tu vztekám, proč jsem do toho gennetu lezla, žádanku z gyndy jsem měla u sebe rok a měsíc před 40. narozkama tam prostě musím jít. Pak už to jelo samo, máme na to měsíc, dokud to hradí pojišťovna.... Řikala jsem si, to není náhoda, vše šlo tak hladce, stimulace, opu, krásná morulka na ET. A teď mám ale hodně intenzivní pocit, že to nevyšlo a nechápu, proč jsem tam měla jít a podstoupit to a vydat se z peněz, když to nejmíň potřebuji? Byla to snad nějaká další lekce, kterou jsem měla dostat? Snažím se vždy přijít na to, jaký má ta která věc či událost v mém životě význam. Zkuste mi někdo pomoct, prosím to rozluštit. Nic se přece neděje jen tak... 😉

vendysch
16. dub 2013

@raaaadka Proč jsi do toho měla jít? Třeba proto, že to vyšlo, ani o tom nevíš a třeba nově narozený človíček prostě měl přijít na svět a má tady svůj úkol... A nebo proto, že i když to nevyšlo, potřebovala sis to zkusit, aby sis to za pár let nevyčítala. Věřím že to, co se má stát, se stane, ať se tomu bráníš (nebo to odkládáš 😉 jak chceš. Mám toho za sebou v životě fakt hodně a věř mi, že ještě těsně před odběrem vajec jsme s manželem ztráceli nervy a nadávali proč jsme do toho vlastně šli. Doufám, že mě za tato slova ostatní snažilky neukamenují...
U nás jde totiž o to, že se nám první mimi narodilo extrémně předčasně-přežila, ale nebylo jasné s jakými následky - celé tři roky nás doktoři strašili novými a novými diagnóznami, které se naštěstí většinou nepotvrdili. I tak to nebyla mateřská, nýbrž peklo. Opakování těch nervů by žádný z nás podruhé nezvládl.... 😢

maraida
16. dub 2013

@vendysch
@martulena vítejte holky 🙂 A držím vám palce,aby to klaplo 😉

@kolino já teď naposledy měla taky 4 folikuly a 2 vajíčka.Obě se oplodnila,přežila PK,ale bohužel nezavrtala ☹ Ale poté jsem zjistila,že mám špatné imuno,že moje tělo zabíjí embrya,tak to mohlo být částečně i tím.Kdo ví...

raaaadka
16. dub 2013

@vendysch
Tak to vás chápu. My o tom doma moc nemluvili, manžel se pořád ptal, proč, jestli je to nutný takhle, když předtím to šlo samo. Teď už se jen směje, kdy má prý volat tchánovi, že bude mít vnouče. Dnes se ptal a co kdyby to nevyšlo, tak jsem říkala no co, život jde dál. No a pak se smál kolik nás to stálo... 🙂

vendysch
16. dub 2013

@raaaadka Manžel je srandista - tak to má být 🙂

dvoranna
16. dub 2013

Holky kolikáty den vám v caru doporocili testit po IVF? ja na nem byla minulý týden v úterý a už jsem z toho celá nesvá

vendysch
16. dub 2013

@raaaadka A můžu se zeptat, kolik jste měli vajec a kolik se oplodnilo? Oproti tomu, jak jsme to zkoušeli v 31 letech (14 vajec a cca 11 oplodněných) je to teda velký rozdíl 😕 Teď se z 10 vajec podařilo oplodnit jen 3 a z toho se 2 vyvíjely moc rychle, dobře hodnotili jen jedno. Holt jsme starší a k tomu ještě stresmeni (já už taky - i když původem flegmatik 😎 )

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru