IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

mardusenka30
2. kvě 2013

@dada074 jj přesně tak, nikdo do toho nevidí a to mě na tom štve nejvíce...

sasanka033
2. kvě 2013

@lukha80 to vis ze jo, nervu uz sis uzila u umelyho dost!

dada074
autor
2. kvě 2013

@ewik84 je to děs,když se to tělo čistí,co byla líbačka,pod tou třešní?

1miska
2. kvě 2013

@sasanka033 @dada074 @mardusenka30 Ono asi holky zalezi centrum od centra, nam udelali vse - imunologii, hematologii, genetiku (v tom i cystickou fibrózu - i když nevim proc zrovna tu) před prvním pokusem IVF..... a pak jsem si nechala od pojistovny poslat vykaz za lonsky rok a komplet toho vysel cca 30,000 - coz si myslim ze musí byt pro pojišťovnu vyhodnejsi nez pak proplácet vice IVF pokusu.....

1miska
2. kvě 2013

spíš ted máme problém s tím, že ač v hematologii našli homozygotní leidenskou mutaci - vyssi riziko spontální potratu i ve vyšším stádiu a mám nasazen z CAR fraxiparine tak na hematologii naznali že protože jsem ještě nikdy nepotratila tak není důvod aby mi to pojistovna platila a musím si to platit sama - 700 Kc za 10 injekci - jedna injekce denne, tj 2100 za mesíc cele tehotenství - jasne clovek to zaplatí, ale zuří. Pokud bych toho tehotenství skončilo potratem, tak další mi to uz proplácet budou - fakt logika :(

akashka
2. kvě 2013

@1miska no tak to je teda drsný! já jdu na konzultaci na hematologii v pondělí, jelikož mi taky nějaké mutace našli (vyšetření jsem si vyloženě vydupala) a doktorka říkala, že je možné že budu muset také něco na ředění krve brát, tak jsem teda zvědavá jak dopadnu.. ale tenhle přístup to je fakt neuvěřitelné.. kamarádce co má leidena na hematolce řekli, že jí injekce napíšou až tak po 4-5 potratu (jednou už potratila).. Přístup fakt katastrofální...

ewik84
2. kvě 2013

@dada074 no, ta byla uzasna 🙂

mardusenka30
2. kvě 2013

@1miska tak to je teda pěkně hloupý přístup a vše řídí pojišťovny, chceš donosit dítě tak si to zaplať a z čeho, to už je nezajímá...až tady člověk vidí naše zdravotnictví a jeho systém☹ jde tam hlavně o to, že to vymýšlí někdo od stolu komu jde jen o zisk a ne o člověka a to je to co mě v tom nejvíc štve, ale bohužel to nezměníme a chceme - li dítě musíme si ho zaplatit, jiná volba zatím není☹

raaaadka
2. kvě 2013

@malinka_02
Já ho občas kontroluju a je fakt, že někdy vykukuje, jakoby trčí a pak je zas těžké ho nahmatat. Nicméně jsem vysledovala, že cca od 9. dne cyklu mám dost takový vodnatý výtok, který pak přejde do bílkového někdy 11-12 tak to považuji za plodné dny, ALE.... Ovulace jako bolest při uvolnění vajíčka a následný vzestup teploty bohužel až někdy 16.-18. den. Takže se mi to jakoby nepřekrývá, myslím ten plodný hlen a uvolnění vajíčka. A ty spermie, pokud by tam vydržely čekat 3-5 dní, stejně je to málo....

dada074
autor
2. kvě 2013

@1miska také si to myslím a proto opravdu nechápu,že to všechny centra nedělají automaticky,i když oni vědí proč. 😒 A ohledně toho Fraxiparinu,mám Leydense také a když mi ho nasazovali poprvé nikdo se ani slovem nezmínil,že bych si to měla hradit sama,na podzim jsem přecházela z hem. v Praze do Benešova a opět nic,je to divné já bych se po tom začala pídit,ze začátku IVF při stimulaci ho máš naordinovaný,protože do sebe cpeš ty hormony ( a mohlo by dojít k embolce) a pak ohledně těhotenství,aby se udrželo.Fakt bych se na to někde zeptala,do konce šestinedělí daleko a za tu dobu máš za ty peníze pomalu výbavičku.

dada074
autor
2. kvě 2013

@ewik84 také doufám,že neuschnu,opusinkovali si mě pro jistotu oba dva 😉

lussi
2. kvě 2013

@dada074 normálně ne, já to myslela v případě těhotenství 😉 JInak jsem taky vysadila po negat. testu 🙂
tak a už zase musím jít, dočtu pozdějic 😒

kolino
2. kvě 2013

Holky tak je to všechno v ...! začala jsem špinit, bolí břicho jak kdybych měla dosta ms. a to jsem teprve 7 dnů od zavedení. 😢

dada074
autor
2. kvě 2013

@kolino ale pokud jen špiníš,tak to nic neznamená,prcek se zabydluje a někoho břicho na ms bolí,já to měla až do druhého měsíce.

akashka
2. kvě 2013

@kolino a jak staré embryo ti vkládali? nemůže to být zahnizďování teprve? neztrácej naději ;)

sasanka033
2. kvě 2013

@kolino no pockej pockej, co kdyz je to nidace? nevzdavej to, embryo se zahnizduje a spinis. kdy to mas dostat?

1miska
2. kvě 2013

@kolino to je prave dobře 🙂 většina holek spini a boli je bricho 🙂

kolino
2. kvě 2013

@dada074 ach jo, úplně mě to vylekalo... nějak přestávám věřit.
@akashka jednu 5ti denní morulku a ne moc dobré kvality
@sasanka033 nidace? ? co to je? 😀 to slyším poprvé....já mám hodně nepravidelnou ms, a myslím ,že přes léky to samo nepříjde. jdu až za týden na krev...kdo to má vydržet.
@1miska uvidím, možná to je z toho včerejšího stresu co byl doma, strašně jsem se pohádala s chlapem a brečela skoro celý den.

sasanka033
2. kvě 2013

@kolino nidace = zahnizdovani. krindy pindy, co se doma hadate? posli ho nekam a nehadej se s nim, kdyz jde o miminko!🙂

mardusenka30
2. kvě 2013

@kolino tak si teď dej relax a odpočívej, jdi na procházku a vyčisti si myšlenky, můžeš špinit k zahnízdování embryjka i ze včerejšího stresu dokud ti neřeknou negativní krev tak si nic takového nepřipouštěj...vím, že je to složité, ale pomůže to...myslím na tebe, jsme na tom v tom čekání podobně...

megie4
2. kvě 2013

Holky,jako to je s očekávanou ms při ivf?Tam se počítá datum ovulace při datu opu?Nebo se počítá jako v cyklu předtím?

akashka
2. kvě 2013

@kolino dej si relax a odpočívej, vůbec to nemusí znamenat nic špatného... stres určitě neprospívá, ale ono je to s těma chlapama někdy těžký, kor když jsme nadupané hormonama ze všem stran.. odpočiň si, pusť si něco veselého v telce a kašli na vše ostatní, určitě to bude dobrý ;)

akashka
2. kvě 2013

@megie4 asi bych to brala dle OPU.. já měla opu přesně 14. den, takže u mě je to jedno :D

megie4
2. kvě 2013

Ptám se proto,že mě právě dost překvapuje,že některé holčiny dostanou normální ms třeba 10.den po et.Tak to nechápu. 😖

kolino
2. kvě 2013

@sasanka033
@mardusenka30
holky u nás to už je asi tou dobou snažení (...5 let bez úspěchu) taková vypjatá situace, do toho práce na baráku na zahradě, já klidový režim, ale snažím se vařit, pomáhat mu, oblečení vyprané vyžehlené, nikde není bordel...asi mu to leze na mozek ,že má plne kule! 😀

sasanka033
2. kvě 2013

@megie4 ja treba mela OPU presne v den, kdy mivam prumerne ovulaci. takze u me to v podstate kopirovalo cyklus, cili jsem tak nak ocekavala ms dle svyho cyklu. ale rekla bych, ze diky hormonum clovek vi prd.

sasanka033
2. kvě 2013

@kolino jojo, zlato, je to narocny, jasny no. clovek se kolikrat fakt nezavdeci a hlavne nikdo neni stroj. ale s tim plnym pytlikem se mu pomoct da🙂))

irisi
2. kvě 2013

@dada074 i nám říkají že jakmile začneš brát utroš, tak ho pak bereš až do 12tt.... a myslím, že kdyby se z ničeho nic dřív vysadil, že by to pro mimi bylo blbý nedostával by tu dávku hormonů na podporu žlutého tělíska, na kterou je už navyklý a mohlo by to způsobit víc škody..... jinak díky Vám jsem si zvpomněla že jsem si ranní dávku ještě nedala 😖 , doufám že to není velký trabl

na zítra moc držím palce ať se třeba ukáže nějakej předtím schovanej a ostatní ať pěkně povyrostli

@nikolav tak co holka jak transfer? 🙂

sasanka033
2. kvě 2013

@megie4 kdyz nad tim premejslim, tak ms 10. den po ET je v podstate ok, ne? dejme tomu, ze mas cyklus 28 dni, OPU jsi mela 14DC, ET 18 DC a tim padem ms mas mit 28 DC, cili 10 dni po ET. rikam to spravne?

akashka
2. kvě 2013

@sasanka033 taky si myslím, že to tak je ;)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru