IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

alba1
18. dub 2013

@raaaadka tak u mě pořád stejné...pocit, že dojde mrcha a pořád nic...hrabe mi...depku mám jako sviňa...myslela jsem, že čekání po OPU je děsný, ale to se alespon něco dělo...ale čekání na krev je fakt brutání...pořád se utěšuji tím, že třeba to na testu není ještě vidět...ale nevím...

go
18. dub 2013

@alba1 ja jsem na tom uplne stejne, uz ani nepocitam s pozitivnim testem☹

alba1
18. dub 2013

@go je to psycho.... ☹

go
18. dub 2013

@alba1 presne, tak od ted si musime rikat, ze jsme vsechny tehu a pres to vlak nejede 😀

raaaadka
18. dub 2013

@alba1 Teď jsem četla zase nějaké staré diskuse, hledám na fóru....např. žádné bolesti 5 dní po ET, nebo žádné příznaky 5 dní po ET, včera jsem hledala 4 dny po ET a zítra budu hledat 6 dnů po ET, takhle tady blbnu pořád dokola od rána. 🙂
No a dočetla jsem se i optimistické zprávy, nejvíc se mi líbí jedna, co tam psala, že jí nebylo absolutně nic, nic jí nebolelo a brečela, že to nevyšlo a přitom to vyšlo. 😀 Krásné čtení... 🙂

go
18. dub 2013

holky a ja nasla tohle, vim o tom , tak uz od ET jim cilli papricky 🙂

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.
Dávkování:
u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).
Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.
U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.
Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).
Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.
A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

raaaadka
18. dub 2013

@go
@alba1
Holky dovedete si představit, že bysme si sedli spolu někde na kávičku, jak bysme to u toho stolu rozjeli??? 😀 To by byla diskuse.

ratatooy
18. dub 2013

@petrakoptikova jj ja sem po ketu z prvniho Ivf maame kluka a ted jsme si šli pro mrazačky po 3letech

ratatooy
18. dub 2013

@janinafox u nas gelovky taky nevadily mela sem je i při laparce,když je akutní operace tak by ti je dolů taky nervaly😀

raaaadka
18. dub 2013

@go A kde to seženu? Škoda, že jsem to nevěděla dřív. Už kdysi jsem měla s protilátkama problém, brala jsem Wobenzym a zlepšilo se to. Ale kdoví, třeba to mám zas.

go
18. dub 2013

@raaaadka jaky sezeny, normalni chilli papricky nakladane nebo cerstve, to maji vsude a nebo ta sladkokysela cinska omacka na kure. 🙂

mardusenka30
18. dub 2013

holky je 6 folikulu vlevo a 1 + vicečetno malých vpravo málo, nebo to celkem jde???

raloj
18. dub 2013

@raaaadka Jsem na tom podobně :D Chvílema přemlouvám fazoli ať se chytne a chvílema přemýšlím co budu dělat když se nechytí.

1miska
18. dub 2013

@mardusenka30 to uplne jde- to mas 7 folikulu.... když budou všechny zrale - muzes mit klidne i krasny 4 embryjka - k zavedeni i zamrazeni 🙂

mardusenka30
18. dub 2013

@1miska díky, už mi šrotuje moc hlava🙂 a hlavně je to první zkušenost

1miska
18. dub 2013

pro me je to taky první zkušenost - tyden stara, na UZ jsem jich mela 7, v den punkce jich bylo 10, oplodnilo se 8, jedno je zavedene, dve jsou v mrazacku 🙂

mardusenka30
18. dub 2013

@1miska aha🙂 mě čeká punkce ve středu či čtvrtek...tak uvidíme, tak to už máš vše za sebou a ted jen očekávaní, to je fajn a dáme také jedno to nejsilnější🙂držím pěstičky

megie4
18. dub 2013

@maraida Do Kostelce nad Orlicí-dr.Doležal

megie4
18. dub 2013

@mardusenka30 Jasně,že to je dobré. 😉 Co já bych za to dala,mám jen jedno jediné ☹

mardusenka30
18. dub 2013

@megie4 a nedorostou ještě??

eevvaa
18. dub 2013

ahoj holky, včera jsem nebyla na internetu. Takže včerejší ultrazvuk dopadl na jedničku, odhadují to na 15 až 20 folíků, zítra druhý ultrazvuk a v pondělí zřejmě OPU a do transferu budu doma.

megie4
18. dub 2013

Tak zítra jdu na OPU-já se tak bojím,aby v tom jediném folikulu to vajíčko bylo. 😕 😢 Od rána nedokážu myslet na nic jinýho.Když to tady všechno čtu-nevím-říkám si,jak velikou šanci asi máme?Jestli se podaří vůbec oplodnit,pokud tam bude....Asi mě odvezou do cvokhausu 😲 😝 😀 Závidím vám,že jich máte víc.Ach jooo 😒

megie4
18. dub 2013

@mardusenka30 to asi ne.....i kdyz pri mem predchozim ivf bylo na utz take 1 a pri opu 3.ale byly to jen folikuly a vajicko bylo take jen 1. ☹

mardusenka30
18. dub 2013

@megie4 však já mám PCO takže sice jich mám 7, ale zda jsou funkční vůbec nevím☹ budu držet pěstičky a třeba to jedno bude to pravé ořechové...

eevvaa
18. dub 2013

@akashka ahoj, tak to budem na tom stejně, já mám OPU taky v pondělí 🙂 .

pistalinda35
18. dub 2013

@megie4 budu zítra držet palečky 🙂

vendysch
18. dub 2013

@megie4 Zítra držím palečky, ať jich tam nakonec najdou víc, aby jsi byla klidnější. A tomu jednomu viditelnému folíku vzkaž, ať se snaží, nebo si to s ním vyřídíme 😉

megie4
18. dub 2013

@mardusenka30
@vendysch děkuju vám,jste zlatíčka 🙂

megie4
18. dub 2013

@mardusenka30 promin,ale co je to PCO?zrejme jeste neznám veškerou terminologii 😒

ratatooy
18. dub 2013

@megie4 to jsou jestly to napišu dobře polycystycká ovaria

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru